Бавно лятото си отминава, ДЕКЕМВРИйчето с ритници вече буди мама

  • 25 256
  • 744
# 150
Добро утро -чудесна закуска!!!!
Що се отнася за татковците-ами като сме 3 +бебето в гарсониера,къде ли да избяга таткото като дъщеря ми спи в кухнята!? newsm78 Joy
Виж целия пост
# 151
Ох успокоява ме факта че не съм само аз тази която неможе да понася свекърва си Joy мойта пак се кани тя да къпи бебчо и моя като и каза че и ние ще се справим и се почна ама вие не ме искате вие ме отблъсквате лелелелеееееееее smile3514 newsm61 ами младо и старо не става на едно място с разбиранията не го ли проумяха #2gunfire
А сега да ви кажа доки какво ми изписа за гъбичките   ЛОМЕКСИН 600мг каза ми по 1 капсупа на седмица (за 2 седмици),снощи си сложих и дано има ефект ....Някой ползвалл ли ги е тези капсули newsm78... и това не е всичко имала съм лека анемия ,ХМ ми е 106 изписа ми ампули желязо,манган,мед (тот' хема)...каза ми да ям всеки ден месо ,риба много  ooooh! но не съм месарка по принцип и ми е много трудно направо ми се гади от месо и риба на моменти и същевременно ми е гадно като знам че немога а е за доброто на бебо newsm45 а да не говорим напоследък какви нерви ме гонят  tantrum
Мила а да ти кажа 4е има и по зле миналото лято свекъра и свекървата бяха дошле при нас да живеят а в къщатата живее и бабата на мъжо, и как мислиш че бяхме 3 поколения караници имаше за закуска обяд и вечеря #Crazy цялата махала нас слушаше,като цигани бяхме, но сега сме си сами така че всичко лошо си има край  Hug
Виж целия пост
# 152
Добро утро.Аз таткото не си го пращам в другата стая за нищо на света.Криси не плачеше почти през ноща,но често се случваше да се събудя сутрин и да видя,че детето е приместено при нас на леглото , нахранено и спи спокойно ,а аз не съм и разбрала.Понякога скапана от умора не го чувах и мъжо се заемаше с него.Според мен най-голямата помощ идва не от бабите ,а именно от татковците.Да е жив и здрав ,но много ме отменяше и за смяна на памперси,и за хранене и за къпане.Надявам се и сега да е толкова ентусиазиран.
Виж целия пост
# 153
Има един лаф за свекървите : беше, че любовта към свекървата се измерва в километри - колкото по-далече , толкова по-голяма  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green .
Но като ви чета направо настръхвам , аз не мога да се оплача от моята свеки . Никога нищо не ми е казала на криво жената . Напротив , аз съм чепатата ( горката ми снаха  Mr. Green ) и си заслужавам понякога , но тя си мълчи и така си живеем в мир.  Отделно разбира се . Моята баба има много много хубава приказка по въпроса : Две жени в една кухня не може! И е права ... дори да са майка и дъщеря , дори да са приятелки  пък какво остава за свекърва и снаха ...

Тите, това което споделяш за твоята свекърва ме изуми ,женени и толкова дълго заедно пък "като станала белята" . Откачена работа . На кумата ми свекУрвата имаше подобно "включване"  за втората бременност : Олеее ми сега какво ще правите , защо ви трябваше ... Това след година и половина опити за второ бебенце , за които тя явно не е и подозирала , но как да споделиш на такъв човек . отделно се бяха тръшнали за името на първото дете и не я оставиха на мира , докато не го кръсти на свекър си , макар че не харесва името ....Имаше драми от рода на  Какво щели да кажат хората , ако не е на него  Shocked - прекрасен аргумент до ами ако се казва така ще има всичко от нас ,а ако не - нищо  ooooh! Луди хора всякакви .

Та с тоя дългия пост исках да кажа ,че ако сте опитали с думи да се помирите със свекървите и не е станало , свиркайте си и си живейте живота без да им обръщате внимание - ще повилнеят , повилнеят , пък ще спрат  Hug
Виж целия пост
# 154
Един въпрос към мамите на витамини- имате ли проблеми с кървящи венци и болки в ставите примерно. С предишната бременност започнах да ги пия началото на 5ти месец.Сега мислех още месец да изчакам, но венците ми са много зле...
Виж целия пост
# 155
Момичета, току що видях това
http://lalechebg.com/babycafe/

Някой ходил ли е на тези срещи, да разкаже:-)

Аз съм била на Бебешко кафе в София и отделно организирам за Козлодуй. Наистина е много леко и приятно, времето се изнизва неусетно в сладки приказки. Най-хубавото на Бебешкото кафе за мен лично е, че няма определена тема, т.е. на практика може да се говори за всичко, свързано с кърменето и захранването. Всеки споделя опит и понякога се получават много ценни дискусии. Иначе срещите и лекциите си имат тема и обикновено разговорите гравитират около нея (не, че не може да се обсъжда и друго, но все пак...)
Ако се ползва Фейсбук, един от най-лесните начини да се следи е тук: http://www.facebook.com/babycafe
Създават се събития за всяко Бебешко кафе в страната, пускат се снимки и т.н.  Peace
Виж целия пост
# 156
Добро утро !

По повод спането на мъжете в друга стая- не съм много съгласна. Нашия татко много ми помагаше с баткото- хем тогава работеше на смени, включително и нощни. Но в интерес на истината и Йоан  беше сравнително спокойно бебе.
Сега пак основно на него ще разчитам- свекърва ми почина преди 3 години, а майка ми все още работи- и да вземе отпуск ще е 2 седмици макс. С 2 бебета и батко, няма как да се оправям съвсем сама, че и мъжа да щадя  Naughty

За свекърва си нищо лошо не мога да кажа- всяка си знаеше къщата, и на това се дължаха добрите ни отношения. Честно казано, с майка ми по- трудно се разбираме, защото тя много си позволява да ми се меси. Но и с нея сме отделно, така че конфликтите са в рамките на нормалното  Mr. Green
Виж целия пост
# 157
Не успях да ви изчета до момента и не мога да се включа по темите, но има нещо, което ми притеснява вече много. От доста време зърната на гърдите ми са с ужасни корички Sad. Напоследък станаха и болезнени. А и се притеснявам, че има връзка с контракциите. Отделно, че не знам  ще мога ли да кърмя  Confused Предписаха ми да се мажа с Garmastan и от вчера се мажа, но все още няма разлика... Дали ще се оправят докато се роди малката....?


Здравей, raya_m. Споменаваш, че нямаш много възможност за четене, затова си позволявам да дам линк към един пост за гърдите през бременността на Иви, Ла Лече Лига Лидер и консултант на Ла Лече Лига към нашата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=601688.msg19421569#msg19421569
Ако не се бъркам, споменатият от теб крем е с отмиване, което би могло допълнително да обостри ситуацията и може да е добре да потърсиш второ мнение. Удобно ли е да попитам как, кога и къде усещаш болезнеността в гърдите? Понякога дори допирът до дрехите може да бъде болезнен при по-чувствителни зърна. Някои майки поставят в сутиена си обикновена цедка с отрязана дръжка и добре изгладено място на отреза (за да не драска), при което цедката предпазва зърната от търкане, като едновременно с това им позволява да дишат. Друг добър вариант е ходенето без горна дреха при всяка възможност.
Както са споменали и други майки, възможно е тези корички да са засъхнала коластра, която понякога започва да секретира през втория триместър на бременността. Не всички бременни имат изтичания на коластра и в този смисъл е добре да се знае, че няма връзка между появата на коластра брез бременността и възможността да се кърми след раждането. Много майки, които не са усетили изтичане на коластра през бременността, кърмят дълго и успешно бебетата си. Ако коластрата засъхва по гърдите и образува корички, механичното им отстраняване би могло да задълбочи проблема, както и да съдейства за появата на контракции. Точно поради опасност от контракции не се препоръчват и обтривания с кърпа или подобни загрубявания на зърната през бременността. Някои майки споделят, че опитват да изцеждат тази коластра или да стимулират гърдите си през бременността, което също би могло да доведе до контракции и обикновено не се препоръчва.

Виж целия пост
# 158
Добро утро, дами,

Гледам нищите сериозни теми.

Аз живея на 400 км от мама и както се казва "маминка". Така че цари разбирателство и любов. Освен това всички сме на едно мнение по въпроса, че всяко семейство трябва да си има собствен дом за да няма търкане. Като се съберем някъде заедно е временно и съответно всички подхождаме с търпение и разбиране към недостатъците на другия.

Честно казано като кърмя не виждам, с какво може да ми помогне таткото при нощните ставания  newsm78 Аз така или иначе се будя. Иначе за къпането отговаря той.
Виж целия пост
# 159
Момичета, току що видях това
http://lalechebg.com/babycafe/

Някой ходил ли е на тези срещи, да разкаже:-)

Аз съм била на Бебешко кафе в София и отделно организирам за Козлодуй. Наистина е много леко и приятно, времето се изнизва неусетно в сладки приказки. Най-хубавото на Бебешкото кафе за мен лично е, че няма определена тема, т.е. на практика може да се говори за всичко, свързано с кърменето и захранването. Всеки споделя опит и понякога се получават много ценни дискусии. Иначе срещите и лекциите си имат тема и обикновено разговорите гравитират около нея (не, че не може да се обсъжда и друго, но все пак...)
Ако се ползва Фейсбук, един от най-лесните начини да се следи е тук: http://www.facebook.com/babycafe
Създават се събития за всяко Бебешко кафе в страната, пускат се снимки и т.н.  Peace

Аз точно от Фейсбук научих, но понеже го гледах през телефона, не знаех как да дам линк Embarassed
Много благодаря за отзивите, със сигурност ще отида на срещата във Варна (защото още ще съм там на 01 септември), а пък като се върна в София, може и на тази в София да отида Wink
Виж целия пост
# 160
Много ти благодаря, зелено човече. За болката да ти кажа, че до момента беше само нещо като се закачи дреха или при търкане ако съм без сутиен, но снощи се разплаках чак. Много ме заболя лявата гърда. Болката беше остра и в началото си мислех, че е някакъв нерв, но не... А на гармастана пише, че трябва да се обтриват. Аз естествено не ги и докосвам. Само ги "топвам" и колкото мога стоя без дреха да попие. Снощи като ме заболя бях със сутиен и си бях сложила памучни тампони напоени с крема. Като се съблякох минаха 20мин. докато се успокоя, та и контракции получих Sad. Благодаря за линка, веднага ще го прегледам.
Забравих да кажа, не мисля, че е коластра. Не мога да бъда сигурна (за коластрата), но зърната са ми с корички преди да забременея, но не толкова груби и болезнени.
Виж целия пост
# 161
И аз да се включа малко,че не съм влизала от 2 седмици.Бях 5 дена в Китен и 6-7 във Варна-голям маратон направих Laughing Laughing Laughing сега трябва да си почивам поне 2 седмици.

Искам да попитам как стоят нещата с болничните,че нищо не разбирам.Искам да си взема вече до декември-какво трябва да направя Thinking Thinking newsm78
Виж целия пост
# 162
m_hristova за болничния отиди при доки и питай, ако е за по-дълго време в повечето случаи има няколко дни престой в болница
Виж целия пост
# 163
raya_m, ние след малко заминаваме на почивка и не съм сигурна как ще ми е достъпът до интернет, а в момента попристягам багажи и не ми е възможно да отделя повече време на форума (макар да ми е голяма страст). Ако искаш, би могла да оформиш въпроса си към нашите консултанти от Ла Лече Лига, които следят темата, така те ще го видят и ще могат да ти отговорят по-подробно. Оформянето е много лесно - пише се Към ЛЛЛ или нещо подобно и се оцветява в ясно различим цвят примерно така: Към ЛЛЛ: нфйсдфйдфйсдфбйдс
Виж целия пост
# 164
raya_m, ние след малко заминаваме на почивка и не съм сигурна как ще ми е достъпът до интернет, а в момента попристягам багажи и не ми е възможно да отделя повече време на форума (макар да ми е голяма страст). Ако искаш, би могла да оформиш въпроса си към нашите консултанти от Ла Лече Лига, които следят темата, така те ще го видят и ще могат да ти отговорят по-подробно. Оформянето е много лесно - пише се Към ЛЛЛ или нещо подобно и се оцветява в ясно различим цвят примерно така: Към ЛЛЛ: нфйсдфйдфйсдфбйдс

Hug Hug Hug Благодаря!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия