Подготвителните модули на СМГ "Паисий Хилендарски"

  • 166 273
  • 953
# 360


Само да попитам, децата, класирани  на първите места на състезанията, които влизат директно и те са в тези 112 места, нали?
Да, част от тези 112 места са. Поне миналата година беше така.
Виж целия пост
# 361
Малко пояснения за рейтинга (според процедурата от миналата година) -
всъщност това, което публикуват не е рейтинг, а списъците и
точките на всички деца, явили се на четирите състезания, така, както
са ги получили от съответните организатори - РИО, СМБ и т.н.
Често има разминавания в имената, деца само с две имена, сбъркани точки,
липсващи в списъците...
Това се изчиства до 1.06.
Окончателния рейтинг с Тмин го изготвят след подаването на заявленията и
даже след изпита. Поне така беше миналата година, само че тогава нямаше Тмин и
влизаха и четирите състезания преди изпита.
Виж целия пост
# 362


Само да попитам, децата, класирани  на първите места на състезанията, които влизат директно и те са в тези 112 места, нали?
Да, част от тези 112 места са. Поне миналата година беше така.

Т.е да разчитаме на по-малко от 100 места. Пък може и по-малко, след кенгуруто...

Аз най-много мрънках, че няма обявени дати, но преди май ми беше по-добре #Crazy
Виж целия пост
# 363
Децата, които са на първите места в плевенското състезание, така или иначе са и на първите места по рейтинг и на първите места във всички останали състезания ( с малки изключения ).Т.е. те така или иначе са приети. От националния кръг на кенгуруто ще бъде прието едно дете и пак няма гаранция, че ще бъде дете от София.
Така че нещата вървят по естествения си ред  Simple Smile
Виж целия пост
# 364
Миналата година приеха 4 деца дирекно като победители и първите 108 деца от класирането.
Виж целия пост
# 365
Миналата година приеха 4 деца дирекно като победители и първите 108 деца от класирането.

Като си спомня твоите емоции миналата година, какво ли ни чака нас...
Виж целия пост
# 366

Не, често децата, които са били при един преподавател първата година го променят в 4-ти клас-така не повтарят едно и също, или поне го правят в по-различна форма (може и да бъркам). Аз все септември се сещам и има доста голям избор, особено за 8ч.

Означава ли това, че в 3-ти и в 4-ти клас материала в курсовете се повтаря /припокрива/ ?
Има ли в такъв случай смисъл от курсовете още от 3-ти клас?
Виж целия пост
# 367
Означава ли това, че в 3-ти и в 4-ти клас материала в курсовете се повтаря /припокрива/ ?
Има ли в такъв случай смисъл от курсовете още от 3-ти клас?

Според мен, в голяма част се припокрива, но така още в 3-ти клас можете да прецените дали наистина детето има "завишен" интерес.За родители с повечко свободно време, курсовете могат спокойно да бъдат прескочени.

Проблемът е, че първите състезания, които влизат в рейтинга са в началото на учебната година, т.е. би било хубаво детето да е запознато горе долу с типовете задачи.

Всичко зависи от детето и от вас, аз разглеждам стандартния случай, на изявено дете по математика, но не вундеркинд и родители, които нямат време и за преподаване на допълнителни задачи по математика, т.е нашия случай. За мен курсовете са улеснение и за двете страни, а с времето се придобиват навици и детето започва и само да се готви за състезания. При нас се сетихме малко късно, но притесненията, които имах в началото на годината свързани с натоварването са вече в миналото.
Виж целия пост
# 368
Благодаря, mameva, за мнението!
Виж целия пост
# 369
mameva , преценката ми е близка до твоята.
Всичко е субективно.
В нашия случай/ синът ми е третокласник/ курсовете се оказаха абсолютно излишни. Губехме време в събота когато е на спорт, заради мачове пропусна няколко занимания и в общи линии като сложим и финансовата част се оказа, че минусите бяха повече от плюсовете и още след първия модул го спряхме.
Смятах догодина да го запиша на последните два модула/ако въобще има прием/, но май и от това се разколебахме. Най-вероятно ще видя как върви учебната година, занимания, свободно време, представяне по състезания и ще решавам в движение.
Виж целия пост
# 370
Мами в събота ще има ли курсове за 3 ти клас ?Миналата седмица пропуснахме и сега се чудя  newsm78 .
Виж целия пост
# 371
Мами в събота ще има ли курсове за 3 ти клас ?Миналата седмица пропуснахме и сега се чудя  newsm78 .

Мисля, че никой няма да има (ние сме 4-ти клас), само пробен в неделя.
Виж целия пост
# 372
mameva , преценката ми е близка до твоята.
Всичко е субективно.
В нашия случай/ синът ми е третокласник/ курсовете се оказаха абсолютно излишни.
Курсовете са излишни само в два случая:
1. детето постига топ резултати, над 90% от максималния брой точки на всяко състезание
2. детето няма да го бъде в математиката и с курсове, и без курсове.
Във всички други ситуации според мен са полезна добавка.
Виж целия пост
# 373
Във всички други ситуации според мен са полезна добавка.

Полезна,особено за нас, родителите, участваме активно cheers докато дребосъците  smile3523
Виж целия пост
# 374
mameva , преценката ми е близка до твоята.
Всичко е субективно.
В нашия случай/ синът ми е третокласник/ курсовете се оказаха абсолютно излишни.
Курсовете са излишни само в два случая:
1. детето постига топ резултати, над 90% от максималния брой точки на всяко състезание
2. детето няма да го бъде в математиката и с курсове, и без курсове.
Във всички други ситуации според мен са полезна добавка.

Ние се вписваме в един от по-горе изброените двата случая. Laughing
Абсолютно си прав, че е полезна добавка и именно затова преценяваме и сравняваме плюсове и минуси, отделено време, финанси....реални ползи....
Както писах обмисля вероятността догодина да го запиша на 2 модула, за да решава повечко задачки преди изпита. Когато има дадено домашно от учител, то се пише. Но по собствена инициатива не се сяда да се решават задачи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия