Автоимунен тиреоидит на Хашимото (20)

  • 73 415
  • 723
# 225
..
Аз искам да попитам за тези ампулки на Виши Blush Колко курса в см колко броя от тях изп за да спре косопада при вас? И по колко на седмица ли, как ги слагахте? За колко време се повлияхте? И само за косопад ли, ги използвахте или и за алопеция или нещо друго във връзка с косата newsm78
изобщо не им знам броя, аз слагах през ден. един ден - чесън  Mr. Green, един ден- виши. понасмърдявах  Laughing, ама сега, косата ми е по-скъпа  Simple Smile.

при мен веднага спря косопадът, но моят се дължеше на хормонален дисбаланс/с един яйчник съм/, желязо-дефицитна анемия, и високо тсх/към него момент/. като спря, спрях и виши, но пак почна, и затова  карам на чесън  Crazy и виши един път седмично  за профилактика.

алопецията според мен се дължи на съвсем други причини, но аз изобщо не съм запозната с тях.
Виж целия пост
# 226
Някой да знае дали Начев приема тази седмица?
днес бях при него. В тази връзка да споделя. Предполагах, че ще ми вдигне дозата за есенно-зимния сезон, въпреки, че ТСХ беше супер-1,5, но той ме попита дали имам някакви оплаквания от рода на сърцебиене. Отговорих му, че сърцебиенето си е постоянно при мен. Пипна ми китката и скочи: Ама много ускорен пулса, той е около 100... Твърди, че нямало как да е от ТСХ-то, но, пък, ако сме вдигнели дозата това щяло да засили сърцебиенето, а над 100 не трябвало да го качвам. Помисли и ми каза, че по-добре ТСХ да скочи малко-до 2,5, от колкото да ми скочи пулса. Ще трябва да го следим изскъсо, за да не излезе едното или другото извън контрол. Така, че явно високата доза може да е причина за сърцебиене, макар хормоните да са в норма. Трудна работа...

Аз звънях следобед на мобилния му, но беше изключен и реших, че е още в чужбина. Значи е тук, мисля утре сутрин в ранни зори да ходя пред кабинета, дали ще ме приеме без предварителна уговорка...

слънчева, каква е тази рецепта с чесъна? може би си споделила, но съм изпуснала. Аз съм с ужасен косопад.

Правих си изследвания в събота, ТСХ пак се е повишило - 2,83 а уж съм на по-висока доза. ФТ4 си е стабилно 15,5 от месеци. Направих и кръвна захар и ИРИ еднократно излседване на гладно - в норма, инсулина ми е паднал на 8, за сравнение преди беше 13 и нещо. Ама това ТСХ дето само си скача...
Виж целия пост
# 227
Слънчева а чесъна само натриваш ли го в корените на косата или го забъркваш в  някаква маска? Ако може да споделиш тази природна рецепта  Thinking
Виж целия пост
# 228
аз бърках така, на око всичко, чесън- 2-4 големи скилидки, под преса , една малка глава лук, пак под пресата, и зехтин. варя в едно малко бурканче на водна баня, като се похлади и стане поносима температурата, нанасям на косата, после найлон и хавлия. седя поне час, понякога и повече, както дойде. много мирише косата обаче след това! ама си спасих косичката Laughing

бях стигнала да броя всеки ден точно колко косъма са ми паднали Crazy, ако бяха над 20, голямо тръшкане падаше и направо потъвах от мъка.
Виж целия пост
# 229
catty m, аз му звънях в понеделник и го питах дали следващите 2 дни ще е в МД и той ми отговори, че е там. Иди направо утре, предполагам, че ще го свариш. Аз днес имах късмета дори да не чакам, което не беше ми се случвало до сега.
Виж целия пост
# 230
Ехоооооо тук съм и аз и както забелязвате в настроение  Mr. Green
Такаааа, след като ви опях ушите за моята процедура Mr. Green отварям си днес ел поща и какво да видя Катя Тодорова ендокриноложката , на която в моята клиника и по-точно на чието мнение така държат ми  е отговорила и не само това, ами и тя ми казва, че мога да си стартирам вече инвитрото и да не се притеснявам! Еееее щастлива съм днес и направо летяяяяяя  Heart Eyes
Слънчева   bouquet  Hug мерси за рецептата, явно е доста ефикасна, само мене ме притеснява #Crazy как ще си ходя така със смърдяща коса, ама  newsm78
Стартлетче гледам ти лентичката, че вече си преполовила времето  Hug Искам и аз лентичка вече  Praynig
Виж целия пост
# 231
.........Катя Тодорова ендокриноложката [/b], на която в моята клиника и по-точно на чието мнение така държат ми  е отговорила....

А ти как осъществи контакт с нея дистанционно? Прощавай, може би си споменала вече, ама не помня. Писа ли й, на кой мейл. Сподели пак, моля те! Hug
Виж целия пост
# 232
desdemona, страхотна новина! Поздравлени и успех с процедурата!!!
Петя78 , и твоите резултати са супер! Стискам палци за отлични резултати и на другите ти изследвания!
Аз вече с 20 дена закъснявам от плануваното ми изследване на ТСХ... трябваше още в началото на месеца до го направя, ама ей на...... и сега както не пия никакви хапчета трябва по-сериозно да се следя, че да не стане някоя беля и да ми скочи ТСХ.  Crossing Arms другата седмица, живот и здраве трябва да се принудя да отида в лабораторията, ако не съм отишла, да ме подсетите с по-сериозен тон!
Виж целия пост
# 233
.........Катя Тодорова ендокриноложката [/b], на която в моята клиника и по-точно на чието мнение така държат ми  е отговорила....

А ти как осъществи контакт с нея дистанционно? Прощавай, може би си споменала вече, ама не помня. Писа ли й, на кой мейл. Сподели пак, моля те! Hug

Дега аз и в поста си го написах мила, отворих си днес ел поща  Hug Да аз бях и написала имейла тук, който тя лично ми записа при консултацията през юни, която правих при нея, предвид факта, че съм от Варна, а тя рядко посещава моята клиника в Плевен, а  аз пък нямам възм да я посещвам до Сф. Забавила се е с отговора, т.к е била зад граница и е нямала достъп до имейла си!
Виж целия пост
# 234
Благодаря ти за отговора, desdemona!
Успех с процедурите и от мен! Peace
Виж целия пост
# 235
desdemona , супер новина!  newsm44 Хайде сега действай и те чакаме с лентичка и теб. А повярвай времето бързо минава. Кога гледах и аз другите с лентички и си виках: ех, и аз искам вече... А кога минаха 20 седмици...  ooooh!
Виж целия пост
# 236
Момичета, аз бях малко на морето и затова не съм се появявала последните дни. Изкарахме супер, отпочинах си, разходихме се, имаше много приятни емоции. Сега заредена с нови сили се надявам и аз да стартирам поредния опит. Иначе след десетина дни Л-тироксин 25/50, вече пия по 50.
Виж целия пост
# 237
Благодаря Seti Betibouquet
desdemona  Hug, много се радвам за теб. Хайде стига вече перипети и да стартирваме двете с теб своите опити и да добавим и ние по една лентичка и след 9 месеца да гушкаме така чаканите бебоци  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 238
Здравейте мацки, аз ви чета от време на време, но не съм пристрастенa към Хащимотко, не му обръщам внимание, пия си еутирокса и селена и си гледам живота. И по тоя повод, да ви се похваля, отново съм бременна, на 27 септ, ще ходя на доктор. Имаме в списъкът на 1ва страница като Joli, всъщност съм йоли ( ioli ).

Така че, спокооо. Всичко става, само спокойствие трябва и доза непукизъм. Педито каза, че съм екстра, пулс 80, кръвно 65/110 - малко нисичко..ама беше голяма жега.
Виж целия пост
# 239
Момичета, аз да споделя чудесна новина.
Lynette си има бебе Боян  Heart Eyes
Дано не ми се сърди, че съобщавам, ама сме от една бременна агитка и много се зарадвах.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия