Професия "учител"

  • 499 209
  • 4 520
# 4 005
Здравейте, случайно попадам в тази тема, но много ме интересуват някои неща. Много е дълга и не успях да я изчета, та ако е обсъждано вече извинете ме. Синът ми от малък иска да учи история и по-специално да е учител по история. Сега ще е 12 клас, но като обсъждаме с него решихме, че е по-добре да е учител по история и английски език (завършва езикова гимназия). Но аз не мога да се ориентирам как може да стане това. За сведение смята да учи в ПУ, но какво? Има чиста история като специалност, също и англ.филология, но двете как се съчетават? Моля, ако някой е наясно да каже, защото скоро ще трябва да започне да се готви.
Има специалности Биология и английски език, Химия и английски език, Физика и английски език - за СУ говоря, ако не се лъжа в ПУ и ВТУ също ги има или поне част от тях, но за История мисля, че няма двойна специалност с чужд език в никой университет.
Виж целия пост
# 4 006
В ПУ има български с английски език, както и руски с английски, освен ако не са вкарали нещо ново в последните години
Виж целия пост
# 4 007
Да , история и български има , биология с английски също , но как може да се съчетае история и английски newsm78 Все има начин , но аз не мога да се ориентирам. Дали първо се завършва история бакалавър , а после някаква магистратура с английски?
Виж целия пост
# 4 008
Да , история и български има , биология с английски също , но как може да се съчетае история и английски newsm78 Все има начин , но аз не мога да се ориентирам. Дали първо се завършва история бакалавър , а после някаква магистратура с английски?
Моето лично мнение е, че магистратурата трябва да бъде по-тясна специализация на бакалавърската програма. В противен случай е по-трудно. (Само за справка - при повечето магистратури класират кандидатите на специалисти и неспециалисти, което зависи от бакалавърската им програма - в случая след бакалавър по История, при кандидатстване за магистратура с английски език, ще се води неспециалист.)

Задължително ли държите на английския език? Просто се получава трудно при така изложените факти.
Виж целия пост
# 4 009
Аз пък не споделям горното мнение. Магистратурата е по-добре да е друга специалност, не като бакалавърската. Тясно се специализираш друг път, а с две специалности имаш повече шанс за работа.
Моите са една и съща специалност бакалавърската и магистърската степен и съжалявам, че не записах друго. Заедно с полувисшето щях да имам три специалности, а така имам само две.
Виж целия пост
# 4 010
И моето мнение е ,че е по-добре магистърската степен да е по-различна специалност от бакалавърската.
Виж целия пост
# 4 011
Аз пък не споделям горното мнение. Магистратурата е по-добре да е друга специалност, не като бакалавърската. Тясно се специализираш друг път, а с две специалности имаш повече шанс за работа.
Моите са една и съща специалност бакалавърската и магистърската степен и съжалявам, че не записах друго. Заедно с полувисшето щях да имам три специалности, а така имам само две.
Аз сега се занимавам с написване на докторантура и там колкото по-тясно се специализираш, го приемат за по-добър вариант. Но наистина, ако ти е различно направлението, си с по-широк спектър за реализация.

Зависи от посоката, в която ще се развиваш.
Виж целия пост
# 4 012
Ами с двете неща определено би имал по добра възможност за реализация. Може учител по английски,  по история или даже и двете , особено в езикови  гимназии. А това специалист и неспециалист какво е точно.  Има ли голямо значение после при търсене на работа?
Виж целия пост
# 4 013
Има и вариант след като завърши История за една година да вземе квалификация за учител по английски. Аз тази година ще се пробвам, влиза се с приемен изпит по английски език, като кандидат-студентския, разбира се, не е на нивото на филологията, но ти дава право да преподаваш английски. В СУ има квалификациите  Simple Smile
Виж целия пост
# 4 014
Ами с двете неща определено би имал по добра възможност за реализация. Може учител по английски,  по  А това специалист и неспециалист какво е точно.  Има ли голямо значение после при търсене на работа?

Няма общо с работата, а с броя на семестрите, които ще се учи в магистратурата, респективното таксите, които ще платиш. Simple Smile
Виж целия пост
# 4 015
Ами с двете неща определено би имал по добра възможност за реализация. Може учител по английски,  по  А това специалист и неспециалист какво е точно.  Има ли голямо значение после при търсене на работа?

Няма общо с работата, а с броя на семестрите, които ще се учи в магистратурата, респективното таксите, които ще платиш. Simple Smile
Т.е. няма нужда да си специалист, не си с по-висока квалификация от неспециалиста.
Благодаря coconuD, ще погледна дали има нещо такова и в ПУ, ако не ще му мислим след Историята.
Виж целия пост
# 4 016
В ПУ има магистратура "Английски език и методика", мисля че тя ще му бъде най-полезна за това, което иска. Има и вариант да запише втора специлност след втората година (мисля) и да ги учи успоредно, ако има възможност.
Виж целия пост
# 4 017
Ами с двете неща определено би имал по добра възможност за реализация. Може учител по английски,  по  А това специалист и неспециалист какво е точно.  Има ли голямо значение после при търсене на работа?

Няма общо с работата, а с броя на семестрите, които ще се учи в магистратурата, респективното таксите, които ще платиш. Simple Smile
Т.е. няма нужда да си специалист, не си с по-висока квалификация от неспециалиста.
Благодаря coconuD, ще погледна дали има нещо такова и в ПУ, ако не ще му мислим след Историята.

Не, когато записваш магистратура и запишеш специалност от бакалавърската степен или от същата област, то учих - 3-4 семестъра, а ако си в друга област, неспециалист с две думи, учиш 6 семестъра. Надявам се, че този път ме разбра.

Когато кандидатстваш за работа обаче има огромно значение дали си или не си специалист.
Виж целия пост
# 4 018
Имам едно питане, колко дни отпуск имаме право да прехвърлим за следващата година. Вие ползвате ли си ги през учебно време ( за остатъка говоря ), ако не и не можете да ги ползвате, ми кажете какво се случва с тях. Губите ли ги, много ме занимава този въпрос и има ли промяна за броя на прехвърлените дни.
Виж целия пост
# 4 019
По отношение на магистратурите.
Първата ми магистратура беше по специалността, която завърших.
Втората - различна.
В момента работя по втората специалност.
Ако човек няма възможност за 2магистратури, а и време, аз лично бих избрала различна от бакалавърската специалност.

sisitons, имаш право на 10дни от предходната година, можеш да ги ползваш до 6месеца от новата календарна година.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия