Професия "учител"

  • 499 200
  • 4 520
# 4 035
Нас  ни викат на 3- ти август всички  на работа точно заради новите програми за пети клас. Може би ще  ни държат 2-3 дни и ппсле пак отпуск.
Виж целия пост
# 4 036
Но пък преди да излязат в отпуск правиха някакви разпределения и пращаха в РИО.
Виж целия пост
# 4 037
Да, момичета и на нас ни казаха, че трябва да имаме готовност през месец август за прекратяване на отпуските, но не се знае кога точно. И аз съм я чуденка.
Виж целия пост
# 4 038
Не завиждам тази година на колегите в 5 клас точно за разпределенията и липсата на учебници.
Виж целия пост
# 4 039
Директорката и при нас подметна, че ще ни викат след 15 август, нищо че аз преподавам само в горен курс. Но аз съм си планирала отпуската и в краят на август няма да съм в града, така че съжалявам, но няма да вися и да чакам дали пък няма да ни викнат. Crossing Arms
Виж целия пост
# 4 040
Около 1 август ще ни викат всички учители за подписване на нови трудови договори по новия закон, който влиза в сила тогава. Кога точно, ще се разбере на 8 август, когато имаме учителски съвет.
Виж целия пост
# 4 041
Допълнително споразумение, а не нов трудов договор.
Виж целия пост
# 4 042
Доколкото разбрах всички разпределения трябва да се пишат наново - по новите изисквания, не само за 1 и 5 клас.
Виж целия пост
# 4 043
Нищо не са ни казали за останалите степени, та се надявам да се разминем поне тази година. Обаче това ако е, пак ще е по-търпимо, защото учебните програми все още са старите, и учебници има, та ще стане някак.
Виж целия пост
# 4 044
Имам един въпрос - във вашите училища влизат ли методици? В какво точно се изразява работата им?

При нас от есента се готвят да въвеждат по един за всяка КОО, но нещо колегите не бяха много впечатлени. Аз самата не съм имала опит с тях и ми е интересно какво точно правят.  newsm78

Всъщност една колежка от Велико Търново ми обясни накратко, но тяхното училище е базово към ВТУ и влизат методици от университета, при нас няма нищо подобно.
Виж целия пост
# 4 045
Пълен-непълен, след като си на щат - подписваш договор, че до 2 години (примерно) ще направиш доктурантура. За хоноруваните преподаватели (терминът "учител" във ВУЗ ми е странен) може и да са само с магистратура. Това е във ВУЗ-а, в който аз съм преподавала, но едва ли разликите са драстични с другите.
Педагогика се изисква само за училищата, за университетите - не.


В СУ явно не е така, или поне не в биологическия факултет. Благодаря за отговора.
Виж целия пост
# 4 046
Доколкото разбрах всички разпределения трябва да се пишат наново - по новите изисквания, не само за 1 и 5 клас.
Така е, новата терминология влиза за всички и задължително цялата документация трябва да се осъвремени. Всички сме в отпуск до 31 август с уговорката, че вероятно ще е прекъснат след 15ти за няколко дни.
Виж целия пост
# 4 047
Вчера подписах новото си допълнително споразумение,тъй като има промяна в заплащането на 2 ПКС, но някъде май прочетох, че отпада длъжността възпитател и ще бъдем с длъжността учител. Но това не беше отразено в доп. ми споразумение.Знаете ли нещо по въпроса?

Виж целия пост
# 4 048
Така е, но ще влезе в сила с новия закон.
Виж целия пост
# 4 049
Вчера подписах новото си допълнително споразумение,тъй като има промяна в заплащането на 2 ПКС, но някъде май прочетох, че отпада длъжността възпитател и ще бъдем с длъжността учител. Но това не беше отразено в доп. ми споразумение.Знаете ли нещо по въпроса?


Ще имаш ново ДС след 1ви август 2016, с влизането в сила на закона.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия