Професия "учител"

  • 499 200
  • 4 520
# 4 020
Вече може да се прехвърля повече от отпуската. Май е задължително да се ползват 10 дни, а останалата може да се отложи.
Виж целия пост
# 4 021
Синът ми от малък иска да учи история и по-специално да е учител по история. Сега ще е 12 клас, но като обсъждаме с него решихме, че е по-добре да е учител по история и английски език (завършва езикова гимназия). Но аз не мога да се ориентирам как може да стане това. За сведение смята да учи в ПУ, но какво?
ВТУ "Св. св. Кирил и Методий"-гр. Велико Търново
Исторически факултет
Специалност: История и чужд език (английски / немски / френски)
Професионална квалификация: Учител по история и чужд език
Направление: Педагогика на обучението по ...
Simple Smile
Виж целия пост
# 4 022
Аз имам 2 дни от миналата година , предупредиха ме да си ги пусна до края на месеца.
Виж целия пост
# 4 023
Здравейте, колеги! Обръщам се към вас със следния казус: работя в частно училище, като официалният ми работен ден е от 8:30 до 15:30, въпреки че часовете ми реално свършват в 13:30. В тези два часа, които остават до края на работния ден обикновено си правя уроците и се подготвям за утрешния. Сега ми предложиха работа от известен наш университет като лектор на пълен норматив, с втори трудов договор (законно е, проверих го вече). Въпросът ми е: как да съобщя това на сегашния ми работодател (не съм длъжна, но искам да го информирам) и имам ли основание да поискам да ме пусне след като си изкарам часовете да отида на другото място? Не искам от училището да останат с впечатлението, че мисля да напускам, просто за скромната ми възраст ще стои добре в СВ-то опитът като преподавател и в университет.
Виж целия пост
# 4 024
Говори честно с работодателя както с нас и се съобрази с неговото мнение, щом държиш на неговото работно място. подчертай и това Peace
Виж целия пост
# 4 025
Лектор в университет, не трябва ли да си най-малкото докторант, след това асистент, за да преподаваш?
Не знам как ще съвместяваш двете. Но ако по договор в училище си до 15.30ч, имат пълното основание да изискват от теб да стоиш толкова. Въпрос на разбиране евентуално. Така че ще трябва да уведомиш ръководството.
Виж целия пост
# 4 026
Лектор в университет, не трябва ли да си най-малкото докторант, след това асистент, за да преподаваш?

Докторант трябва да си само ако си главен асистент, а и имаш две или три години да вземеш степента след като те назначат.
Виж целия пост
# 4 027
Учител със специалност "Обща педагогика" на 80 % заплащане ли работи в начален етап?
Виж целия пост
# 4 028
Не знам дали въобще може да работи с обща педагогика, изисква се НУП.
Виж целия пост
# 4 029
Лектор в университет, не трябва ли да си най-малкото докторант, след това асистент, за да преподаваш?

Докторант трябва да си само ако си главен асистент, а и имаш две или три години да вземеш степента след като те назначат.
Не е точно така вече - и за асистент се иска докторска степен, ако нямаш такава при назначаване, имаш три години период за придобиване. Но това е, ако си на трудов договор към университета, за външни лектори може би не е необходимо.
Виж целия пост
# 4 030
Обща педагогика може да преподава в начален етап и заплатата е нормална, като за останалите учители.
Виж целия пост
# 4 031
Не е точно така вече - и за асистент се иска докторска степен, ако нямаш такава при назначаване, имаш три години период за придобиване. Но това е, ако си на трудов договор към университета, за външни лектори може би не е необходимо.

Точната длъжност в моя случай е учител в университет - не външен лектор и не асистент. Външен лектор май се назначава само на непълен норматив.
Виж целия пост
# 4 032
Пълен-непълен, след като си на щат - подписваш договор, че до 2 години (примерно) ще направиш доктурантура. За хоноруваните преподаватели (терминът "учител" във ВУЗ ми е странен) може и да са само с магистратура. Това е във ВУЗ-а, в който аз съм преподавала, но едва ли разликите са драстични с другите.
Педагогика се изисква само за училищата, за университетите - не.
Виж целия пост
# 4 033
Въпросът ми е насочен към колегите, които са в СОУ и където наесен първи и пети клас влизат по новите учебни програми. Интересува ме как стои въпросът с отпуските. Ние слушахме разни слухове, че ще ни искат от 15.08. на работа, обаче това за всички колеги ли важи, или само за тези, които ще водят първи и пети клас? Масово сме си планирали да се връщаме към края на август, началото на септември и се зачудих как стоят нещата, ако някой знае нещо повече.
Виж целия пост
# 4 034
Аз преподавам в горен курс, но колегите на 5 клас са в отпуска до края на август. Ако след това им я  прекратят и ги извикат по-рано  не знам, за сега е одобрена от директора до 31.08.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия