Професия "учител"

  • 499 208
  • 4 520
# 3 975
За съжаление дори и да знаем нормативните документи, понякога ни се случва да се разболеем. В друга тема прочетох следното
" Всички учители в България са застраховани от общините със съответната застраховка, която включва и временна и трайна неработоспособност, вследствие злополука и общо заболяване. В моя случай застр. стойност е 1000 лв. Освен определен процент за временна неработоспособност/доказва се с копие от болничните/, застрахователят изплаща и медицински разходи. За мед разходи обаче трябват копия от рецепти, касови бонове и фактури. Претенции могат да се предявяват до 5 г от настъпилото събитие- т.е. ако операцията е направена примерно на 5. 12. 15 г и в момента на тази операция имате валидна застраховка, до 5.12.20 г можете да имате претенции към застрахователя. "
Та въпроса ми е знаете ли нещо по този въпрос ?
Виж целия пост
# 3 976
Не знам за тези застраховки. Дали е истина? Не съм чувала досега подобно нещо.
Виж целия пост
# 3 977
Чувала съм нещо, но е само за класните ръководители. Нали учениците сключват задължителна застраховка, та нещо беше в тази връзка. newsm78
Виж целия пост
# 3 978
Чувала съм нещо, но е само за класните ръководители. Нали учениците сключват задължителна застраховка, та нещо беше в тази връзка. newsm78
Няма такова "животно" като задължителна застраховка. Никой не е длъжен да се застрахова. освен, ако не е на екскурзия или състезание.
След един неуспешен опит да получа застраховка на дете, което пострада в училище и строшихме не малко пари за изграждане на зъб, съм забранила на децата ми да дават и стотинка на тези мизерни мошеници.
Виж целия пост
# 3 979
При какъв процент отсъствия от час, един ученик не може да се оформи със срочна оценка и минава на удължен срок?
Виж целия пост
# 3 980
При какъв процент отсъствия от час, един ученик не може да се оформи със срочна оценка и минава на удължен срок?

50+
Но втория срок не се удължава, а ученика се явява на изпит за оформяне на оценка.
Виж целия пост
# 3 981
А за извинените отсъствия принципно как стои въпросът? Това за 50%+1 го знам и съм го прилагала преди години с неизвинени отсъствия.
Виж целия пост
# 3 982
Е, то няма как да са над 50% неизвинени.

При 3-4 задължителни оценки, все е влязъл толкова часа, че да може да го изпитаме.
Виж целия пост
# 3 983
Беше ми се случило с двама деветокласници преди 5-6 години. При два часа седмично и 36 часа за срока (втория срок) изобщо не ги бях видяла и понеже няма как да си затворя очите и да не пиша отсъствия, то си и стана.
Виж целия пост
# 3 984
А за извинените отсъствия принципно как стои въпросът? Това за 50%+1 го знам и съм го прилагала преди години с неизвинени отсъствия.
И за извинените е така, но процента е по- висок. При нас имаше един ученик, който по доста предмети беше на кантар, имаше посещение, но точно месец преди края на първия срок си счупи крака и нямаше как да присъства на самото оформяне. За да си защити по- високите оценки, сам подаде молба за удължаване на срока.
Виж целия пост
# 3 985
Е, то няма как да са над 50% неизвинени.

При 3-4 задължителни оценки, все е влязъл толкова часа, че да може да го изпитаме.
Защо да не може. Ситуация: ученикът не харесва даден предмет/учител. Предметът е един или два часа седмично. Ученикът не влиза конкретно в този час. Трупа неизвинени, но не и толкова, че да го преместят в друго училище( а и процедурата административната само плаши гаргите и е много тромава). Ето как се стига до изпит за оформяне на оценка.
Виж целия пост
# 3 986
Здравейте, момичета! Имам следния въпрос. С Българска филология съм, имам педагогически профил.
С тази специалност може ли да започна работа в детска градина и начално училище. И ако не - какво трябва да се направи?
Виж целия пост
# 3 987
Не можеш да започнеш работа в детска градина и/ или начален курс. Трябва да изкараш магистратура по начална и/или предучилищна педагогика.
Виж целия пост
# 3 988
Не можеш да започнеш работа в детска градина и/ или начален курс. Трябва да изкараш магистратура по начална и/или предучилищна педагогика.
А като възпитател, Мирта?
Виж целия пост
# 3 989
За възпитател в начален курс искат също начална педагогика. В детската градина има учител - с предучилищна педагогика, и помощник- възпитател т.нар. лели, чиито задължения са свързани с хигиената,сервиране и отсервиране.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия