Любители на кучета-23

  • 54 349
  • 736
# 330
Здравейте момичета,
наминавам само да ви се оплача- май имаме парвовироза- на 1година и след ваксини!!!
От два дни Бренди повръща и от днес започна да има и кръв в акото, заведох го в клиниката и първото нещо беше да ни направят тест - излезе бледа черта, но лекарите казаха че това означава че има все пак, но е по леко или по скоро че организма му се бори с болестта. Като ми го сервираха така ми се подкосиха краката че щях да падна, добре че лекарят ме успокои че на тази възраст обикновено се справяли с болестта. Случвало се , но обикновено дори стопаните не разбирали, смятали го за неразположение. направиха и две снимки на червата за да изключат чуждо тяло , за всеки случай.
надупчиха му дупето с три инжекции и сега спи изтощен.
Виж целия пост
# 331
Ужас! Мислех си, че само бебета боледуват и че големите не могат да се разболеят. Предполагам, че кучо ще е на антибиотици известно време?
Бързо възстановяване и на вас пожелавам!
Виж целия пост
# 332

Преди да ви оставя последно четох за едно малко кученце, което се беше поболяло от парвовироза. Жената го беше купила от магазин или нерегламентиран развъдник. Не помня името, за жалост. Какво стана с него, има ли инфо?


Оправи се малкия герой! Кученцето е Бъди, а стопанката му - mariyka   Hug   



На 7-ма страница има подробности.  Wink
Виж целия пост
# 333
Супер, много се радвам! Simple Smile Мерси за инфото.   bouquet
Виж целия пост
# 334
Ойй, vanass , милинка и -=Деси=-, стискам палци кучовците да се оправят бързо- душичките те.  Praynig

maranthea и жгмъц (впрочем "жгмъц" ми става любим ник ) много ме разсмяхте. Спомних си времето когато Моби правеше бели- толкова ми беше смешно в повечето случаи ( при мисълта как се е забавлявала докато ми е изяждала обувките или извадила един куп пълнеж от олекотената завивка), че отивах и се криех да се нахиля и тогава се връщах с озверял поглед Joy Моби вече е адски послушно същество...чак е скучна:hahaha: Много ми липсват онези дни Wink

Feeling, виждам имате си хитруша..с голям характер hahaha Нищо, ще свикнете - пък и ранното ставане е прекрасно нещо Hug
mariyka, чакам с нетърпение това посрещане. Сега ще започваме да се првъзпитаваме от някои леко вредни навици...( разбирайте "докато не дойде косматият човек от мъжки пол аз ще спя на неговото място" и "сега защо ме избутваш от дивана"). newsm78 Надявам се да се получи, че каквато съм "мека Мара" hahaha
Гуш на всички кучовци Hug
Виж целия пост
# 335
vanass, дано всичко мине благополучно и при вас!!!! Hug

Използвам случая да предупредя всички: ИМА ЕПИДЕМИЯ ОТ ПАРВОВИРОЗА! сЛЕД ПОВРЪЩАНЕ ИЛИ ДРИСКАНЕ ИМАЙТЕ ЕДНО НАУМ И НЕ ГУБЕТЕ ВРЕМЕ И ТИЧАЙТЕ ЗА ТЕСТ, ЗАЩОТО РАННОТО ДИАГНОСТИЦИРАНЕ И ПРИЛАГАНЕ НА АНТИТЕЛА СА РЕШАВАЩИ ЗА ИЗХОДА!

Милинка, не от магазин, а от РЕЛАМЕНТИРАН развъдник го взехме - Максим от Монтана. отговорът им беше абсолютно безхаберие, не само за нас, но по-важното за техните кучета. Сега ще тръгнат по изложби и представете си какво ще разнасят! #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Няма да спра да ги пиша, защото постът ми в dog.bg беше изтрит!

Деси, какво става с Джеси? Надявам се да е по-добре!
Виж целия пост
# 336
Като ви чета , май и Джери го е преболедувал това.Няколко дни след като го взехме започна едно разтройство, което накрая имаше и кръв.Направиха му тест и казаха, че е бактерия, с която малките се заразяват от майката.Сложиха му инжекции и ни дадоха антибиотик - хапче, защото посмъртно не мога да му отворя устата и да му дам нещо течно- такава борба и скимтене пада.
Вчера ходихме за последната ваксина.Другите са ги слагали на вратлето, но той понеже пак много скимти и се върти тази се получи малко по- встрани.Вечерта не позволяваше да го пипаме- явно го болеше,беше един тавъв  оклюман и сякаш се пазеше да не стъпва на крачето.Бях решила днес да се обаждам на доктора, но днес е добре- слиза, качва се по сълбите, бяга като изтърван на терасата.
Питах доктора за калция и витамини.Каза ми ако искам малко куче- не трябват витамини.Вижда ми се логично, а ние уж взехме мини пинчер.Вчера го теглиха и тежи 1,6 кг , а още няма 3 месеца.

Виж целия пост
# 337

maranthea и жгмъц (впрочем "жгмъц" ми става любим ник ) много ме разсмяхте. Спомних си времето когато Моби правеше бели- толкова ми беше смешно в повечето случаи ( при мисълта как се е забавлявала докато ми е изяждала обувките или извадила един куп пълнеж от олекотената завивка), че отивах и се криех да се нахиля и тогава се връщах с озверял поглед Joy Моби вече е адски послушно същество...чак е скучна:hahaha: Много ми липсват онези дни Wink

Благодаря.  Hug

Кога Моби стана толкова послушна, имам чувството че дивотията им никога не свършва ...
Бианка е на почти година и половина и продължава да прави бели...


Използвам случая да предупредя всички: ИМА ЕПИДЕМИЯ ОТ ПАРВОВИРОЗА!

Ужас!

Бързо оздравяване на всички!  Hug
Виж целия пост
# 338

Питах доктора за калция и витамини.Каза ми ако искам малко куче- не трябват витамини.Вижда ми се логично, а ние уж взехме мини пинчер.Вчера го теглиха и тежи 1,6 кг , а още няма 3 месеца.



Иха! Не тежи ли доста за мини?   Crazy   
Виж целия пост
# 339
И аз така си мисля, но ето какво прочетох -
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D0%BD%D0%B8_%D0%BF%D0% … D1%87%D0%B5%D1%80
http://pinscher.dir.bg/_wm/pbasic/?df=186&GDirId=43fd9fc8440 … cf2b5951b82eec460
Виж целия пост
# 340
Да се "похваля" - днес се събудих от ухапване под окото.   Shocked   На Тара все й се играе около 6 часа - решила да си ме хапне.   Crazy

Виж целия пост
# 341

Как 4-6кг.???   Shocked  Майката на Ая не е повече от 3кг., а е 2,5 годишна и определено се храни добре.   Peace
Не съм толкова наясно, просто споделям това, което виждам.   Peace
Виж целия пост
# 342
Аз не знам дали ви писах, преди около 2 седмици Барни от радост и игра така ме захапа за горната устна, че ми я сцепи на 2 места и като шурна една кръв... После няколко дни не можех да се усмихвам, за да може да зарасне раната.... Та, трябва много да се внимава, щото те не разбират и играта им може да е малко груба.

Добре дошли на новодошлите и от нас  Hug
Виж целия пост
# 343
Аз не знам дали ви писах, преди около 2 седмици Барни от радост и игра така ме захапа за горната устна, че ми я сцепи на 2 места и като шурна една кръв... После няколко дни не можех да се усмихвам, за да може да зарасне раната.... Та, трябва много да се внимава, щото те не разбират и играта им може да е малко груба.

Добре дошли на новодошлите и от нас  Hug

О, да!   Peace  Веднъж, докато си играех с хъскито на брат ми, стана така, че тя си пъхна единия кучешки зъб в ноздрата ми. От там нататък беше мазало, докато спре да кърви.   Sick
Виж целия пост
# 344
И аз имам едно захапване за ръката, под мишницата, след което за доста дълго време останаха следи. Тогава беше малка, но толкова много ме заболя. А то и попринцип, ухапване от куче много боли.

Feeling, при нас в началото режима беше същият, будене в 6:30, после в 7, 8 и сега вече ни буди в 9, за да я нахраним.

Zelkata, добре дошли   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия