Любители на кучета-23

  • 54 349
  • 736
# 345
Относно ухапванията - я го питайте моя приятел уши от гризане останаха ли му  Laughing
Иначе относно ставането в началото и ние бяхме така, 6.25h беше закон да се стане. Сега има дни, в които ние го будим Simple Smile
Виж целия пост
# 346
Здравейте.
Идвам да ви разкажа една случка ...
Преди час отивам да си прибера хлапето от училище.
Докато се мотая из двора забелязвам ето този красавец
и неговия човек. Не се сдържах и отидох да го погаля.
Казах, че и аз имам такава красавица, а човека ми обясни че всъщност те го подаряват.
Кучо е на година и три месеца, казва се Лъки. Много спокоен. И много сладък.  Heart Eyes
Така, че ако някой иска да му стане стопанин, да ми пише!
И още негови снимки: https://picasaweb.google.com/112387503010377369106/Lucky#
Виж целия пост
# 347
Много е красив Лъки! Защо го подаряват? Дано си намери "своите" хора  Hug


Да разкажа и аз случка от преди 2-3 часа. С Барни сме в парка (Барни е 4 месечен фр. булдог, малък и много дружелюбен). Та тъкмо да излизаме от парка и ме спира баба с малко момиченце на около 4-5 годинки, качено на малко детско колелце. Бабата ме пита в коя посока е Бул. България и аз опитвам да й обясня.. и това дете като взе да крещи и да се крие зад баба си леле..
Барни беше на каишка, а и да не беше той е такъв глезун, че дете няма да нарани... Обаче това момиченце крещи истерично и сочи към него, аз й казвам "Спокойно, той е вързан, няма да дойде при теб!" Обаче то продължава да крещи, а бабата продължава да ме пита " ама как, ама на къде".. щото не помнеше от къде е дошла пеша... Ей, ама как ми идеше да й тегля една и хич да не се занимавам да обяснявам.... Горко му на това дете, от малко да изпитва такъв панически ужас от кучета...

Иначе, не знам дали сте коментирали, тук в Южния парк,в реновираната му част (откъм Ул. Нишава) има поставени автомати за пликчета за кучешки акита. Много яко, но са все празни - или някой краде торбичките щото са аванта или не ги зареждат редовно. Но тук така или иначе ми прави впечатление, че по-голямата част от кучелюбите си носят торбички и си почистват.
Виж целия пост
# 348
Здравейте.
Идвам да ви разкажа една случка ...
Преди час отивам да си прибера хлапето от училище.
Докато се мотая из двора забелязвам ето този красавец
и неговия човек. Не се сдържах и отидох да го погаля.
Казах, че и аз имам такава красавица, а човека ми обясни че всъщност те го подаряват.
Кучо е на година и три месеца, казва се Лъки. Много спокоен. И много сладък.  Heart Eyes
Така, че ако някой иска да му стане стопанин, да ми пише!
И още негови снимки: https://picasaweb.google.com/112387503010377369106/Lucky#

Олеле, красота!   Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
Виж целия пост
# 349
Лъки го подаряват, защото семейството живее в малко жилище,
когато го взели не преценили ... Освен това разсейвал детето им,
което е четвърти клас, както и моето.
Малко странно ми се сториха причините, но хора разни ...  Confused
Виж целия пост
# 350
Питах доктора за калция и витамини.Каза ми ако искам малко куче- не трябват витамини.Вижда ми се логично, а ние уж взехме мини пинчер.Вчера го теглиха и тежи 1,6 кг , а още няма 3 месеца.

Не му се надявай да е много "мини". Simple Smile Важното е да е жив и здрав, теглото не е от съществено значение, освен ако не сте ги взели за изложбено кученце. Вероятно ще стане около 4-5 кг.
Когато вземах Чорни, го взех с ясното съзнание, че не е пинчер, защото окраската и козината нямат нищо общо с пинчерски. Беше на 3 месеца, тежеше малко под килограм и май никой не го искаше. От цялото кучило той беше най-смел и дойде и легна в скута ми. После го взех. Simple Smile
Понеже съм гледала и друг пинчер, та мога да кажа, че и в характера няма много пинчерски белези. Така е по-весело. Simple Smile

Дано Лъки си намери по-скоро стопани. Когато старото ни пинчерче почина, бях намерила обява на хора, които искаха да подарят кокер на 5-6 години. Обясниха ни, че не искали повече да се грижат за него. Бяха 3 жени, от които едната ученичка в горните класове, другата по цял ден вкъщи...Какво толкова им пречеше кучето, така и не разбрах. А то толкова ги обичаше и сърце не ни даде да ги разделим... Накрая пак се сдобихме с кокер, макар и да си го намерих в парка и никой да не го потърси. Защо хората се отнасят толкова безхаберно към животните, не мога да разбера.
Виж целия пост
# 351
А, то явно истинската причина е че не им се занимава... Кофти.. Все пак го подаряват де , а не са го изхвърлили директно както правят някои... Да не говорим пък, колко е хубаво едно дете от малко да се учи на отговорнсти - покрай кучето..
Виж целия пост
# 352
Абе, защо не си подаряват телевизора или лаптопа. Сигурно детето губи повече време с тях...

Дано този сладур Лъки си намери стопаните!

Преди няколко дни засякохме нов лабрадор на разходка. Голям красавец. Водеше го една възрастна жена, която каза, че са й го подарили, защото предишните собственици не можели да го гледат. Имали малко дете. Каза, че е на 10 месеца, но определено беше по-голям. Добре, че лабрадорите, а доколкото се сещам и голдъните, се привързват много лесно към нови собственици и не тъгуват за старите...

Нашият кучо продължава да кашля. Пуснахме кръвна картина, за да елиминираме по-опасни болести. Много е добра, така че остава само настинка и "кучешка" кашлица. Много драматизира. Когато някой се прибере вечер, кучо го посреща с мятаща опашка и 5 минути кашляне. Иначе си кашля по-спокойно и по-нарядко.

И нашият вет каза, че имало епидемия от паравироза във Варна.
Виж целия пост
# 353
Кали, добре го каза това за лаптопа и телевизора.. НЕмам думи...
Аз с Барни имах толкова трудни моменти в началото , с мъжа ми скандали ( щото скимтеше по няколко пъти на нощ), но и през ум не ми е минавало да го продавам/подарявам... И вчера аз тъкмо тръгвам да излизам, бързах към банката, а той реши че ще повърне.. и айде с официалните дрехи, с токчетата - събувай, събличай, чисти...
Ама не ми дреме, искам си го кучето и тва е.
Виж целия пост
# 354
Ако живеех в къща щях да го взема, толкова уравновесен пес и красавец. Heart Eyes
Всъщност стопанина му каза, че било много неприятно като се разгонят кучките,
защото не можел да го удържа. Даже веднъж го изпуснал... Мисля, че има някаква друга причина да не го искат, но.

Моля ви разпитайте приятелите си, дали някой не го иска...
Виж целия пост
# 355
Пуснах го на познатите ми в скайпа, дано си намери добри стопани животинчето. Много е симпатичен.
Виж целия пост
# 356
Здравейте от 7 часовата разлика:)

Даже добро утро!:)

Много, ама много ми е мъчно за Лъки. Може ли да публикувам на стената си във фейсбук обявата ( освен ако не е намерил семейство вече)? Тази тема ми е болна- изхвърлянето на животинки...Какво значи "разсейвал детето"?! Мъж ми преди като го прочетох и му споделих каза " Ще го съсипят това дете!"  Thinking Надявам се кучо да си намери прекрасно ново семейство Praynig

Жгмъц, Моби е послушна по- скоро заради самия й темперамент. Доста е страхлива и несигурна, което пък не я прави някое особено любопитно куче. Общо взето се борим всеки ден с несигурността й- поощряваме я постоянно да любопитсва, та даже и бели да прави....Според мен имаме няколко сериозни грешки в самото начало- когато беше малка които доведоха до засилване на тази несигурност.. това е дълга тема де... Thinking
Tatianna, много съжалявам да чуя, че и това се краде там..направо нямам думи! #Cussing out

Виж целия пост
# 357
Разбира се че може, случката е от днес и не
вярвам да са намерили дом за Лъки толкова бързо.  Peace
Виж целия пост
# 358
Деси, как са крачетата на Джеси? Има ли температура? Въобще... мисля ви, дано нещата вървят по-бързо на оправяне!!!! Hug

Много, много благодаря за загрижеността на теб и на всички, които стискат палци за нас  Hug Hug Hug

Вчера бяхме на последната промивка в клиниката, от днес се оправяме самички. Два пъти дневно трябва да махам коричките, да промивам с Риванол и да мажа с Гентамицин. Продължаваме с антибиотика, добавиха имуностимуланти. Междувременно възпалихме ушетата, слагаме капки и мажем с някакво лекарство  ooooh! Иначе е много игрива (само дето не може да тича с тази фуния и много страда), отвори й се огромен апетит (това е добре, защото всички хапчета трябва да се дават с храна). В понеделник сме на преглед - да погледнат ушетата и крачетата, тогава ще ни кажат със сигурност как върви.

Zelkata, добре дошли!  Hug Разкошно куче и невероятни снимки!  Peace

maranthea, последната снимка е уникална!  hahaha Страшно красиво е станало кученцето  Hug

милинка, много неприятно  Sad Но дано вече всичко да е наред  Praynig

Ванас,  Cry Стискам палци бързо да се преборите с тази гадост!  Praynig
жгмъц, за мен това, което пишеш, е просто едно тъпо оправдание. Да си бяха направили сметка преди това  #Cussing out Дано момчето бързо си намери истинските стопани  Praynig

vanyia, инжекциите са болезнени по принцип, дано скоро му мине на малкия юнак  Hug

Аз хвърлям по едно око в темата за мини-пинчери в дог.бг. Искам да ви кажа, че там не признават куче под 3 кг. за мини-пинчер ooooh! Скоро пуснаха линк към стандарта на мини-пинчера и снимки на типични представители (за мен са безумно и отвратително грозни  Sad), ето тук в двата поста на trenertg http://forum.dog.bg/topic/1903-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D … 0/page__st__11940 и в поста на valnata
Виж целия пост
# 359
милинка няма голямо значение какво ще излезе кучето, просто не е била коректна обявата.
Той и моят мъж малко импулсивно го взе, бяхме мислили за куче, но не се решавахме.Съмненията ми са по- скоро кучето дали случи на стопани - имаме неуспешни опити с папагали, морски свинчета и една каракачанка.Само с едни риби се справяме за сега.  Grinning

-=Деси=-  като гледам тези снимки от стандарта се надявам Джери да не прилича много на тях, че и на мен ми се виждат грознички.

Дано Лъки да си намери грижовни стопани!Много е сладък!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия