Колко струва едно бебе?

  • 41 619
  • 413
# 330
Бебе се гледа най- лесно, с най- малко средства, още повече пък второ.
Освен за 1-2 пакета мокри кърпи и пелени, някое други боди и дрешка за друго пари не сме дали за сега. Има много нови и запазени дрешки от първото дете, играчки също, кошара, количка. Пюрета ще купувам от тези, които не мога да приготвя.
Вече като поотраснат тогава са по- големи разходите за дрехи, уроци, спорт.
И освен всички криви сметки без кръчмаря, бебето/детето се нуждае от любов, която не може да замени една скъпа играчка, вниманието също е от значение. Има доста материални неща /играчки/, които могат да се купят на много по- ниски цени от тези в магазина както и дрехи. Онлайн пазаруването от чуждестранни сайтове е доказателство.
Освен задължителните ваксини за мен лично няма смисъл от други. И какво лошо има детето да бъде гледано за няколко часа от баба/дядо докато бъде прието в ясла/детска градина? Има и детегледачки, които работят почасово.
Във витамините смисъл особен не виждам при положение, че детето се храни пълноценно.
Ако човек започне да си прави сметка колко ще му струват децата, то почти никой няма да се навие да ражда и отглежда. Човек не знае съдбата/живота какво ще му поднесе. В един момент може да си на върха, а в друг да си паднал. Днес да нямаш, утре да имаш. От както имаме две деца с моя съпруг сме много по- добре, живота ни е по- смислен и пълен, отдаден на тях.
Виж целия пост
# 331
Ние имаме количка, но детето ми беше от онези, които плачат истерично в количка. Купих си кенгуру и туй като детето ми беше много дребно, изкарах с него до навършване на 1 годинка, след което излизаме пеша. Понякога ходи, понякога го нося, различно е, но можех да си спестя парите за количка. Доходът ми и по време на майчинството беше доста висок, но за мен цената не е определяща. Количка за 5000 лв. не бих купила, колкото и пари да имам. Също така пазарувам от сайтове дрехи единични бройки на разпродажба на повече от 50 % намаление. Ами Качестовото е същото, само дето цената е нормална. Не пестя от памперси, пюрета яде малко, но отново съм вземала най-скъпите. Но като цяло първата година мисля, че минахме доста евтино. Според мен трябва да се влагат повече средства в обучение и извънкласни дейности на детето, отколкото в дрехи, които се износват за месец-два.
Виж целия пост
# 332
Бебе се гледа най- лесно, с най- малко средства, още повече пък второ.

това е така....стига да е здравичко детето, за съжаление не всички беббчовци се раждат без проблеми...

Абе само с любов дете не се гледа, никога не е лошо да имаш и добри финанси. Иначе не е лъжа, че с възрастта разходите се увеличават.
Виж целия пост
# 333
Имам голяма /наистина голяма / дъщеря, и това бебе ми е второ дете, но се наложи да купуваме всичко като за първо. И количка за 400лв пак си е с олекотена рамка, с чанта, дъждобран, зимен и летен кош, така че тия приказки как си имала всичко и затова аджаба съм дала 2000, са оправдания от които няма нужда. Искал си, не знаеш за какво става въпрос по-нататък и затова си ги дал. Но в темата има мнения, че едва ли не ако нямаш пари, да нямаш деца, тогава аз нито едно да съм нямала. Истинските разходи знам от опит, че ще започнат, когато тръгне на училище. Ако сега давам 100лв за пюрета и памперси, тогава тези 100 не стигат до никъде. Не казвам, че не е хубаво да имаш пари, но пък е е нужно да имате доходи от 2000лв месечно за да си позволите дете  Peace
Виж целия пост
# 334

За количката зависи с какво е коплект 360лв само за количка...хубаво... но качествен стол за кола, чанти, манти кош за новородено и т.н. естествено, че цената вече няма да е толкова...какво повече имали или нямали по-скъпите колички... в повечето случаи има защо да са им по-високи цените, не безкрайно, но  който както ги разбира нещата и колкото е готов да отдели все пак.

За 360 лв количката ми е с 2 коша и за още там нчмаше 100 лв ти дават и кошница, но не исках. Има си и чанта и за 10 лв още и чадър, а за още 6 лв дъждобран. Така, че въпроса е да потърсиш повечко, не да се навреш в най-скъпия магазин с мисълта, че като е малко по-евтино не е качествено. Ходили сме с нея на Бачково и няма да казвам по какви пътеки се завряхме, но си мина без проблем. Пак си е с големи гуми и върви страхотно. Bertoni Plasma...
Виж целия пост
# 335
mysterious - аз имам дете на 8 години, с него така купувах по-евтини колички, резултатът - наложи ми се да сменя 4 колички за 3 години. Да, с удоволствие бих дала малко повече пари(то като се тегли чертата няма и да са по-малко всъщност), за да изкарам с 1 количка от край до край.(Аз също мисля, че една по-висока цена е оправдана до един момент, освен ако човек няма достатъчно пари, че да ги хвърля за дизайн Wink)
Аз бих дала до около 1000 лв за количка и стол за кола, като всъщност изключително държа на качествен стол, количката мога по-лесно да я преглътна, но и аз за количка също принципно бих търсила лека, компактва, без  зимен кош и т.н., пък те този тип колички не са от най-скъпите.

А за доходът не знам... за мен 2000 за семейство не само не са много. Изобщо не си представям с по-малък доход да тръгнем да планираме дете.
Виж целия пост
# 336
Сигурно зависи и в кой град живееш. За София доход от 2 000 лв. за четиричленно семейство може да е недостатъчен, но за малък град е добре.
Виж целия пост
# 337
Ами то и за 3 членно не е висок, особенно ако живееш под наем или изплащаш апартамент/къща.
Виж целия пост
# 338

А за доходът не знам... за мен 2000 за семейство не само не са много. Изобщо не си представям с по-малък доход да тръгнем да планираме дете.

+1
Виж целия пост
# 339
Хайде и аз да се включа тук.... и като гледам количките са на дневен ред за обсъждане. Та моя случей е, че брата на мъжа ми има вече 2 дечица, и съответно имат 2 колички и аз нз защо ама тяхна работа не съм се интересувала, та мисълта ми е, че сега едната е при нас. Аз исках да си купим, за да не ги притесняваме и т.н., но жена му ме разобеди напълно с думите... ''Мацко няма смисъл само да се тормозите и да давате пари излишно, при положение, че можеме да ви дадеме всичко, което  сме запазили. Ако не ги дадеме на вас то ще си седят еи така на балкона, а какъв е смисъла.''
И така поговорихме, обсъдихме го и решихме в крайна сметка, че брат му и жена му са прави че няма смисъл да се изхвърлят неща, които са буквално като нови /аз като ги видях направо не можах да повярвам как са ги загазили толкова много/ а ние на фона на всички останали разходи да даваме още камара пари. И така няма да купуваме количка,стол за кола, кошче за новородено, обиколници, чаршафчета, пелени и някои дрешки, и помпа за кърма. Някои от нещата честно казано изобщо не са ползвани. Относно качеството за мен са среден клас и ще ми свършат идеална работа.
П.С. Креватчето ни ще е подарък от неговите родители, а част пет дрешките от моите.
Така, че аз май просто няма от какво да се оплача всички адски много ни подкрепят и наистина съм им много признателна.  Party Hug
Виж целия пост
# 340
За съжаление не всички могат да харчат, без да си правят сметка на парите.
За съжаление самата поява на бебето не е гарантирана. Може би имам прекалено много приятели с репродуктивни проблеми и ценообразуването на едно бебе по тази причина ми изглежда цинично. Та и затова си мисля, че на човек това, че не може да си прави сметка на парите му е най-малкия дерт. Все пак не може да похарчи повече, отколкото може да набере. Peace  
Конкретно по темата.
След като бебето ми стана на 12 годинка, установих, че може да живее с разходи, равняващи се на кръгла нула. Всичко, което съм купувала е било заради мое удобство и в моя полза. Количката е била за Х пари, защото съм имала нужда от лека и маневрена возилка. В същото време аз блъсках количка, а носех бебето си на ръце. И съответно, за да не го нося на ръце, си купих и кенгуру, защото пък аз много държах детето да бъде извеждано по достатъчно време навън. Купувах много повече дрехи, отколкото му трябваха на бебето/детето, защото не ми се пускаше пералня за две парцалчета или пък не ми се е прало на ръка или пък защото считам, че не е редно да се пуска обща пералня на родител и бебе. Купеното креватче се оказа, че е идеален шкаф за играчките, защото заради моят добър сън предпочетох да имам бебе под ръка. За това бяхме абсолютно на еднакво мнение с бебето. Играчките, с които превърнах дома ни в клубче, се оказаха абсолютно безинтересни за дребосъчето. То си изискваше на сто процента човешко присъствие, а не дърво и пластмаса. А аз исках да мога да върша нещо различно понякога и накрая зарязах ненужните неща за времето, когато въобще няма да иска да му вися на главата. Дори и стерилизатор, шишета и биберони бях купила дори. Бебето също така мило ги пренебрегна.
Равносметката е ясна. Получих безценна информация и съответните безценни изводи за себе си. Една дчвъчка човек ми отвори очите за вещо-манията и това, че не ми е нужна. Sunglasses
Виж целия пост
# 341
Александра23 - Да, това е чудесен вариант, но тук има едно но... за столчето за кола, бих му погледнала дата на производство ако е над 4-5 години не бих го ползвала, колкото и добре да изглежда на външен вид.

Ами сега - да много зависи от детето, моето и кенгуруто си харесваше, но и в количката с радост се возеше до 3 години, искаше  много човешко присъствие, но искаше да си играем с играчките и до сега обича играчки. Леглото до 3 години го ползвахме на периоди, но все още спи в него(то се преобразува на легло 1 персон), биберони, шишета не бях накупила много, но така или иначе влезнаха в употреба макар и чак над година, когато спрях да кърмя. Та няма правила. Може би правилното е да се купува като начало по-скромно и после според нуждите да се докупува.
Виж целия пост
# 342
Александра23 - Да, това е чудесен вариант, но тук има едно но... за столчето за кола, бих му погледнала дата на производство ако е над 4-5 години не бих го ползвала, колкото и добре да изглежда на външен вид.
Виж за това не се бях сетила, ще я погледна, но мисля че не е на повече от 2-3 год. А основната причина за датата всъщност предполагам, че засяга безопастността и новите технологии, които излизат или... Прости за невежеството, но тепьрва ми предстои цялото пазаруване, защото ни е пьрво бебче....  Simple Smile
Виж целия пост
# 343
А, да. Столчето за кола. Там нещата не търпят компромис. Там участва таткото. Кошницата беше избрана от него по цвят, докато бяхме в родилния дом.  Crazy Вторият и третият (с него трябва да изкараме, докато мине границата от 158 см или 12 г.) сме ги избирали с детето. тя си избира цветовете, но и си гледа да ѝ е удобно. БЕз да е закопчана, колата не трябва да бъде припалвана, защото на баща ѝ му се налага да слуша големи разяснения по темата след това. Добре сме я дресирали. Peace
Виж целия пост
# 344
Засяга сигурността, не толкова технологиите, колкото това, че  материалите стареят и отслабват, гледала съм краш тест на стол на 5 години, при който при сблъсъка коланите просто не издържаха и манекена изхвръкна(като се има предвид, че краш тестовете се правят с доста  по-ниска скорост, отколкото често се кара, особенно по междуградски пътища)

Ами сега - стол аз избирам по резултати от краш тестове(и естествено по отделената сума за него),  когато се спра на 2-3 модела, тогава се отива и се гледат с детето по удобство и чак накрая детето си избира евентуално желан цвят от предлаганите.
И понеже последната  група важи от 4 до 12 години важи правилото за стареенето на материалите и напредването на технологиите, така че зда мен е редно да се смени стола в средата на периода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия