Болничен по време на бременност-2

  • 100 094
  • 757
# 675
Ева, общо болничните са 135дни - 45 преди раждането от следящия бременността ти,42 след раждането от болницата, където е раждането, и останалите от педиатъра, а за преностването - болничния е от гинеколога, който е проследил бременността. Т.е. при теб са 4 болнични - 45(преди),42(след),3(преносване),45(от педиатъра), общо 135 дни.
Благодаря ти, Роксана Hug Значи аз не съм разбрала както трябва Embarassed
Виж целия пост
# 676
А да попитам още нещо на мъжо от работата му искат декларация попълнена от мен във връзка с 15-те дни бащенство, че аз съм съгласна той да ги ползва, защото нямаме брак.
Къде мога да намеря такъв формуляр на декларация или е свободен текст?
Виж целия пост
# 677
А да попитам още нещо на мъжо от работата му искат декларация попълнена от мен във връзка с 15-те дни бащенство, че аз съм съгласна той да ги ползва, защото нямаме брак.
Къде мога да намеря такъв формуляр на декларация или е свободен текст?

Свободен текст.
Декларираш, че живеете в едно домакинство и че бащата е припознал детето.
Виж целия пост
# 678
Здравейте и от мен, тук е темата да задам и моя въпрос, като преди това се мотах от страница в страница да намеря отговора сама, ама не можах Laughing В болнични съм от 13 август - 14дни от ЛК, като след това продължавам болничния с 20 дни от ЛКК, и след това пак с 20дни от ЛКК до 05.10.12г. като от 06.10. ми започва 45дневния болничен по майчинство. Интересува ме кога ще ми изплатят болничните. Само знам, че независимо че в службата не дават заплати навреме и не внасят осигуровките също навреме се подава някаква декларация от работодателя, и болничния ти го изплащат въпреки забавянето на работодателя. До момента нямам никакви преведени парички.
Виж целия пост
# 679
Здравейте и от мен, тук е темата да задам и моя въпрос, като преди това се мотах от страница в страница да намеря отговора сама, ама не можах Laughing В болнични съм от 13 август - 14дни от ЛК, като след това продължавам болничния с 20 дни от ЛКК, и след това пак с 20дни от ЛКК до 05.10.12г. като от 06.10. ми започва 45дневния болничен по майчинство. Интересува ме кога ще ми изплатят болничните. Само знам, че независимо че в службата не дават заплати навреме и не внасят осигуровките също навреме се подава някаква декларация от работодателя, и болничния ти го изплащат въпреки забавянето на работодателя. До момента нямам никакви преведени парички.
Болничният за м.08 до 15 работни дни след като е предаден в НОИ. Извади си персонален код и си следи нещата в сайта им.
Виж целия пост
# 680
 Благодаря ти Ала- Бала за бързия отговор.
Виж целия пост
# 681
Имам 2 въпроса:
  • Първичният болничен знам,че първите 3 дена са за сметка на работодателят.Болничният ми е от 17.08,но той се пада петък.Кои 3 дена са от работодателя-петък,събота и неделя или петък,понеделник и вторник?
  • В сайта на НОИ пише ,че дневното ми обезщетение е 27лв. Т.е. ако искам да си изчисля октомври колко пари ще взема умножавам броя на работните дни по 27лв. и получената сума чистите пари,които ще взема ли са,или са без удръжките?

Виж целия пост
# 682
Имам 2 въпроса:
  • Първичният болничен знам,че първите 3 дена са за сметка на работодателят.Болничният ми е от 17.08,но той се пада петък.Кои 3 дена са от работодателя-петък,събота и неделя или петък,понеделник и вторник?
първите 3 работни дни са ти от работодателя.
  • В сайта на НОИ пише ,че дневното ми обезщетение е 27лв. Т.е. ако искам да си изчисля октомври колко пари ще взема умножавам броя на работните дни по 27лв. да и получената сума чистите пари-чистата сума -тази сума ще вземеш,които ще взема ли са,или са без удръжките?


Виж целия пост
# 683
Имам 2 въпроса:
  • Първичният болничен знам,че първите 3 дена са за сметка на работодателят.Болничният ми е от 17.08,но той се пада петък.Кои 3 дена са от работодателя-петък,събота и неделя или петък,понеделник и вторник?
първите 3 работни дни са ти от работодателя.
  • В сайта на НОИ пише ,че дневното ми обезщетение е 27лв. Т.е. ако искам да си изчисля октомври колко пари ще взема умножавам броя на работните дни по 27лв. да и получената сума чистите пари-чистата сума -тази сума ще вземеш,които ще взема ли са,или са без удръжките?



Както винаги бърза.Благодаря ти   bouquet
Виж целия пост
# 684
Забравих да попитам-този месец 6.09 и 7.09 са четвъртък и петък,но се водят почивни.21.09 е петък,но е почивен.Празниците влияят ли на броя работни дни?
Виж целия пост
# 685
Забравих да попитам-този месец 6.09 и 7.09 са четвъртък и петък,но се водят почивни.21.09 е петък,но е почивен.Празниците влияят ли на броя работни дни?

Да,разбира се,че влияят.Нали не са работни дни,а са празници
Септември е с 19 работни дни
Виж целия пост
# 686
Момичета,добър вечер първо HugМного сте писали по темата и затова се извинявам предварително,ако е обсъждано следното.Самоосигуряващо лице съм,от което следва,че ако съм в болнични,ще плащам по малък размер осигуровка на месец,а имам възможност да взема болничен за цялата бременност,защото е рискова поради ред заболявания и предишни спонтанни аборти PeaceВъпросът ми е,взимането на болнични по време на бременността ще повлия ли по някакъв начин на размера на майчинството,което ще вземам след раждането?Притеснението ми е да не се приспада нещо или да ми го намалят примерно newsm78За да съм по-конкретна,само ще вметна,че се осигурявам върху 420лв на месец,ако има значение тази информация.предварително благодаря,ще се радвам,ако някой може да ми разясни нещата Hug
Виж целия пост
# 687
Забравих да попитам-този месец 6.09 и 7.09 са четвъртък и петък,но се водят почивни.21.09 е петък,но е почивен.Празниците влияят ли на броя работни дни?
21.09 е раб. ден.

Момичета,добър вечер първо HugМного сте писали по темата и затова се извинявам предварително,ако е обсъждано следното.Самоосигуряващо лице съм,от което следва,че ако съм в болнични,ще плащам по малък размер осигуровка на месец,а имам възможност да взема болничен за цялата бременност,защото е рискова поради ред заболявания и предишни спонтанни аборти PeaceВъпросът ми е,взимането на болнични по време на бременността ще повлия ли по някакъв начин на размера на майчинството,което ще вземам след раждането?Притеснението ми е да не се приспада нещо или да ми го намалят примерно newsm78За да съм по-конкретна,само ще вметна,че се осигурявам върху 420лв на месец,ако има значение тази информация.предварително благодаря,ще се радвам,ако някой може да ми разясни нещата Hug
Няма да повлияе. Взимайте си болничен, но мисля, че ако сте ЕТ или ЕООД не трябва да упражнявате дейност.
Виж целия пост
# 688
някой дали знае, ако съм използвала всичките 180 дни болничен по време на бременността си плътно + 45дни преди раждането (т.е. 225 дни) и пренося детето какво се случва.....благодаря предварително (и дали е вярно, че имаме право на 180 дни на година...много изчетох и вече се обърках).... благодаря  Peace
Виж целия пост
# 689
някой дали знае, ако съм използвала всичките 180 дни болничен по време на бременността си плътно + 45дни преди раждането (т.е. 225 дни) и пренося детето какво се случва.....благодаря предварително (и дали е вярно, че имаме право на 180 дни на година...много изчетох и вече се обърках).... благодаря  Peace

Имаш 180 календарни дни за бременността.Ако ти се налагат повече дни,ще се явиш на ТЕЛК.Или ще закърпиш с отпуск.
Това,че ще преносиш не е проблем.Тези дни ще ти се вземат от дните болничен,на които имаш право след като ти изтече 45 дневния.За дните на преносване ти дава болничен АГ то след като родиш.А педиатъра ти ги приспада,така че да си ползвала 135 дни болничен за бременност и раждане-45 дни преди термин,42 дни от болницата и педиатъра додава до 135 дни
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия