Финландия - 24 тема

  • 180 005
  • 649
# 300
Здравейте Simple Smile

И аз в първия момент бях резервирана към суровите тиквички, но като пробвах, това ми стана от любимите рецепти Wink защото е бързо, лесно и много вкусно. Чудесно мезе за ракия и гарнитура към по-тежки месни ястия.

Ето как- Марината за 500 гр. тиквички:

50 гр. оцет,
3-4 скилидки чесън (счукан, ситно нарязан, пасиран- без значение),
(може да се заменят с 1 ч. л. чесново брашно или гранули),
100 гр. олио или зехтин,
2 с. л. мед,
1/2 ч. л. сол,
копър,
магданоз,
босилек,
чер и червен пипер.
Може да се ползват пресни или сушени подправки, според сезона.
Разбърква се всичко в купа.
Добавят се нарязаните на кръгчета (или както аз съм направила в случая за удобство- на хапки) тиквички.
Разбърква се добре, оставя се в хладилника за час и е готово.
Годни са за консумация 4-5 дни. 
Рецептата е подходяща също за суров карфиол и краставици, естествено Simple Smile
Според фантазията Ви може да пробвате и други зеленчуци.
Със същата марината, но оцет 100 гр. и малко настърган морков много добре стават пукани люти чушки.
Да Ви е сладко!!!
Виж целия пост
# 301
Привет на всички.От 3-ри год. съм във Финландия и мисля,че ми е време за малко разнообразие за това съм решил да се сдобия с куче,но искам да е от Бг.За това въпроса ми е някой транспортирал ли е куче по въздух какви трябва да са последните ваксини на кучето,авиокомпанията има ли някакви изисквания за клетката и как стоят нещата със билета на животинчето.Общо взето е това ако някои знае да сподели,Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 302
Здравейте момичета, има ли някой който живее в Еспоо? Преместихме се отскоро тук и търсим нови приятели...Simple Smile
Виж целия пост
# 303
Привет бандааа! HugНещо много умря темата тая година...Много народ не пише  вече,какво ли става? newsm78
Виж целия пост
# 304
привет.  smile3525
 общо взето си мисля ,че хората в темата се се по разделиха, по интереси и се свързват по между си по друг начин (skype, fаcebook) и т.н.
ако има  какво да споделите аз съм тук.
друг е въпроса дали точно аз съм човека от когото очаквате отговор или новини  Wink
Виж целия пост
# 305
И аз съм тук. Чета, ама не ми се пише.  Hug
Виж целия пост
# 306
здравейте,

пиша ви с малко въпроси, на които ще се радвам да получа отговор.
предложиха на мъжа ми работа във финландия, в лахти. работата ни предлага приятел, който казва, че работата ще е легална, с договор. аз, обаче, типично по български се притеснявам дали всичко ще бъде легално. и затова се обръщам към вас. необходимо ли е за българи някакво специално разрешение за работа във финландия? относно договора, имате ли представа кои са важните неща, на които да обърнем внимание в него и да следим? как стои въпроса със здравните осигуровки - вървят ли обикновено с договора за работа или трябва отделно да си ги внасяш?
и по генерално - как е във финландия, освен че е студено, предполагам?Simple Smile разгледах бегло досега и ми се стори наистина красиво, уредено и спокойно.
ще бъда благодарна за всякаква полезна информация, която можете да ми дадете.
Виж целия пост
# 307
Просто няма как да работи без договор. Мъжът ми е там вече шест месеца и първото което собственика на фирмата направи е да го регистрира в полицията с договора. Данъците са убииствени. Дано си намери за хубави пари. Simple Smile
Виж целия пост
# 308
И аз съм тук и ви чета  Simple Smile Освен че вече от 4 месеца си живуркам спокойно в Хелзинки и нещата с работата ми потръгнаха, друго няма какво да споделя Simple Smile Много ми липсват народните танци на които ходех в София и затова се записах на сума ти курсове, ама пак ми е празничко. Бях намерила информация, че и тук си имат група по народни танци, ама никой не отговаря на e-mail -ите и телефоните. А между другото я ми кажете, имали традиция да се събирате на 24 Май? Аз ще се радвам да си побъбря на български с някого, дори и на улицата   bouquet 
Виж целия пост
# 309
И аз съм тук и ви чета  Simple Smile Освен че вече от 4 месеца си живуркам спокойно в Хелзинки и нещата с работата ми потръгнаха, друго няма какво да споделя Simple Smile Много ми липсват народните танци на които ходех в София и затова се записах на сума ти курсове, ама пак ми е празничко. Бях намерила информация, че и тук си имат група по народни танци, ама никой не отговаря на e-mail -ите и телефоните. А между другото я ми кажете, имали традиция да се събирате на 24 Май? Аз ще се радвам да си побъбря на български с някого, дори и на улицата   bouquet 

Обикновено да, събирането за 24ти Май е почти всяка година в Успенски катедралата.
Виж целия пост
# 310
Здравейте, момичета, нахлувам в темичката ви с молба. Бихте ли изкоментирали следните две обяви за работа, и заплащането и условията.

http://www.az.government.bg/eures/trl.jobinfo.asp?id=32&job=639
http://www.az.government.bg/eures/trl.jobinfo.asp?id=32&job=638

Първата е мин. 9 евро/час, постоянен трудов договор.
Втората мин. 12 евро/час, възможност за постоянен трудов договор.
Благодаря ви много!



Виж целия пост
# 311
Супер Simple Smile Ще го очаквам с нетърпение Simple Smile Има ли къде да получа повече информация или си се уговаряте устно  newsm78
Виж целия пост
# 312
Здравейте на всички Simple Smile бих искала да ми помогнете мъничко. Живея в БГ и наскоро се запознах с едно момче българин ,който живее в Финландия и такава любов голяма,че започнах да се ровя натам насам за Финландия, той ми предлага да живея при него, той учи по някаква програма с кела карта и му плащат за това,че учи финландски, организират му музей,разходки,ски , готвене и др. развлекателни неща. Казва .че му плащат добре за това. Та въпроса ми е дали наистина е така. но аз незнам англииски и ако реша да отида там дали ще ми е лесно,макар че той добре го знае и ми каза,че са го приели вече на работа в сервиз на бош. Какво ще кажете. Донякаъде съм навита,единственото което ме спира е привързаността към близките ми, а знам че ако се развия там,ще им помагам финансово. Благодаря ви предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 313
Здравейте на всички Simple Smile бих искала да ми помогнете мъничко. Живея в БГ и наскоро се запознах с едно момче българин ,който живее в Финландия и такава любов голяма,че започнах да се ровя натам насам за Финландия, той ми предлага да живея при него, той учи по някаква програма с кела карта и му плащат за това,че учи финландски, организират му музей,разходки,ски , готвене и др. развлекателни неща. Казва .че му плащат добре за това. Та въпроса ми е дали наистина е така. но аз незнам англииски и ако реша да отида там дали ще ми е лесно,макар че той добре го знае и ми каза,че са го приели вече на работа в сервиз на бош. Какво ще кажете. Донякаъде съм навита,единственото което ме спира е привързаността към близките ми, а знам че ако се развия там,ще им помагам финансово. Благодаря ви предварително Simple Smile

Не мисля,че става толкова лесно регистрацията. Нека той провери на място нещата предварително,за да няма неприятни изненади.
Виж целия пост
# 314
Според мен е най-добре да си потърсиш сигурна работа първо,BRB e права,регистрацията не става толкова лесно,с моя приятел стоях една година без никакви документи,а работа не успях да си намеря. Макар че той имаше всички необходими документи,аз се опитах да се регистрирам чрез него,но не успях,искаха да докажем 2 годишно съжителство.Едва втората година по някаква случйност си намерих сигурна работа,а ако работи само един е доста трудно,зависи и какво работи,но поне при нас беше така. Не искам да те плаша разбира се,поне можеш да го накараш да разпита как стоят нещата преди да дойдеш при него,какви документи да си подготвиш, ако може да ти помогне и да си намериш работа евентуално. При мен грешката беше,че повярвах на обещанията на други хора и дойдох ей така. Успех!  Simple Smile  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия