Финландия - 24 тема

  • 180 002
  • 649
# 285
Благодаря, Чехълчо Simple Smile

Честит празник, момичета!   bouquet
Виж целия пост
# 286
Как сте девойки мили?Гледам всички са заети май с други работи... newsm78 От старите дружки рядко се вясва някоя...Добре,че имаме нови попълнения,та да държат темата.. Hug Wink
Виж целия пост
# 287
Пчеличке, аз съм тук, но гледам, че никой не пише. Иначе хвърлям по едно оче в темата.  Hug Пролетта май наближава, което много ме радва.  Grinning Днес наизвадих малко по-пролетни дрехи, защото според прогнозите ни чакат по-топли дни другата седмица - да видим дали ще се случи.  Laughing
Виж целия пост
# 288
Здравейте дами!  Flutter

Не съм във Финландия, нито ще заминавам, студентка съм във ВТУ и трябва да направя презентация за Финландия. По-конкретно за образователната система и социалното подпомагане в частност децата с увреждания и децата въобще. За образователната система има доста инфо на английски, но за социалното подпомагане не откривам много, поне не на английски. По-конкретно се интересувам от социалните помощи и услуги за деца, някой по-различен тип социална услуга, непознат в България и въобще всякаква подобна информация. Бих се радвала ако ми дадете малко информация от извора, а така може и да сме полезни на някой друг. Съжалявам, ако сте коментирали в предишни теми, с търсачката не откривам.

Благодаря предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 289
Здравейте на всички!

Минавам на бързо, тъй като се опитвам да уча за един тест, но така ме е налегнал мързелът и хич не съм продуктивна.

H0uSse_Baby, ето тази информация може и да ти помогне: http://www.kela.fi/in/internet/english.nsf/NET/230708152741HS?OpenDocument
това е заглавната страница http://www.kela.fi/in/internet/english.nsf/NET/080501120048HP?OpenDocument
Успех с презентацията! И да кажеш как е минала.

Момичета, пролетта вече чука на вратите ни. При нас снегът се топи, а слънцето ми създава такова хубаво настроение, макар и да е мързеливо.
Драскайте по някой ред от време на време.  Hug

Весел уикенд!   bouquet

П.П. Сега се сетих да попитам - да знаете дали тук продават галета и как да ги намеря?  newsm78

П.П. 2 - Сега намерих, че галета на фински са Korppujauho  Hug
Виж целия пост
# 290
Здравейте Simple Smile

Интересна информация за галетата Simple Smile А да знаете тук бои за яйца намират ли се..?

Приятен уикенд и от мен   bouquet
Виж целия пост
# 291
И мен ме интересува за боите най вече Simple Smile Миналата година не си спомням да съъм виждала,ако няма трябва да казвам да пращат от България.
Искам да ви попитам някоя от вас има ли намерение да пътува до България май месец. Ако има-да казва,че за първи път ще пътувам сама,доста ми е притеснено и ме е страх да не се объркам по летищата,защото до колкото разбрах няма директни полети,поне сега. А и аз съм си доста неориентирана и ме обвзема паника от непознати места  Mr. Green
Виж целия пост
# 292
Здравей, Аn Simple Smile

От 26.05. започват чартърите до Варна и Бургас. Можеш да погледнеш тук: http://www.lomamatkat.fi/
Дано ти е полезна тази информация.

Относно боите- вече разучих, че в някои магазини има, напр. Tiimari, но мисля, че още е рано да ходя да проверявам. Като имам нещо конкретно, ще споделя.

Хубава вечер!
Виж целия пост
# 293
Благодаря! Много ми е от полза даже.  Ще разгледам  bouquet
Виж целия пост
# 294


Добро утро, момичета Simple Smile
И спорна седмица!
Виж целия пост
# 295
Добър ден от мен,тъкмо се наслаждавах на хубавото време тези дни  Sunglasses и ето,че днес при нас заваля сняг.
И в този сняг трябваше да тичам по задачи  #2gunfire Важното е,че свърших работа поне,вече имам постоянна регистрация  Party
Лек ден и спорна седмица и от мен   bouquet
Виж целия пост
# 296
Огромни благодарности и от мен на Sweety_finn за линка с полетите.
An.., аз досега никога не съм стъпвала на летище, да не говорим за летене със самолет. Напълно те разбирам и също като теб ще съм доста ошашавена като ми дойде времето да заминавам за Финландия.
В България дойде пролетта, че дори и лятото.  Grinning   Температурите са 18-20 градуса, много е приятно.
Виж целия пост
# 297
Моля Simple Smile Няма защо!

Точно се захващам с унищожаването на ето това:



Разкошни мариновани тиквички! Наздраве! Simple Smile
Виж целия пост
# 298
бжъц постоянно чувам от нашите колко е хубаво времето в България и леко им завиждам,но и тук го дават да се затопли Simple Smile А ти сама ли мислиш да летиш? Аз на отиване за сега намерих един познат,ще пътуваме заедно,но на връщане ще съм сама. Има още време,старая се да не си правя планове,защото накрая все криви излизат  Mr. Green
 sweety fin,много хубаво изглежда,кажи рецепта,нещо ми се вижда като копър от подправките,но ти ще кажеш. До сега не съм яла сурови тиквички(първо го помислих за краставица),но може да пробвам Simple Smile
Виж целия пост
# 299
И аз го взех за краставица  Mr. Green
An..., първо ще пътувам сама към Финландия (надявам се да е в началото на юни), а след това ще се върна в БГ, за да взема щерката (края на юни - началото на юли). Мъжът ще ни чака там, защото могат да му дадат отпуск чак през септември, ако разбира се не го уволнят дотогава...   Laughing 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия