Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява напитката piimä?
Какви са разликите между финския и шведския език?
Как мога да прехвърля пари от Финландия?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява напитката piimä?
-
Какви са разликите между финския и шведския език?
-
Как мога да прехвърля пари от Финландия?
-
Кой е Алексис Киви и какъв е неговият принос към финландската литература?
-
Какви са разликите в образованието между финландските и шведските говорители във Финландия?
). Преди да ме назначат на работа Рико(мъжът ми) настоя да се обадим в полицията и да се регистрираме като двойка, в случай че не успея да започна работа бързо. Едва успяхме да запишем час за след сума ти седмици(чака се доста) - само няколко дена след това подписах договора си и се обадихме да попитаме дали може да използваме вече записания час, НО за регистрация с основание работа, а не семейно положение. Не беше възможно, презаписахме нов час - който щеше да пресрочи тия три месеца, за които ти споменах - НО - при положение, че в полицията знаят къде си, наясно са, че си с уговорен час за опит за регистрация и т.н. - тия три месеца вече не са фатални - ти СЕ водиш записан малко или много - името ти е там - "Ето ме, живея на този и този адрес, дойдох в страната на тази и тази дата." и т.н. Когато отидохме в полицията - първото изречение "по същество" на служителката беше "Браво, че пристигаш при мен с толкова изрядни документи и с трудов договор - ТОВА е най-благоприятният за теб вариант, ние винаги съветваме първо да се потърси работа - каквато и да е - и да се кандидатства за регистрация на тази база!" - изводите оставям на теб. Разпитваха ме какви точно са доходите ми, защото първата ми заплата беше за период от около 2-3 седмици и при труд около 1/5 от това, което е към днешна дата - и съответно беше мизерна - обясних им, че към момента ми е възложено много повече и следващият ми чек ще бъде за друга сума, че имам спестявания, че получавам пари от родителите си по сметка и че получавам често колети. Те поискаха да знаят дали приятелят ми ме подкрепя финансово когато се наложи - отговорих, че не е необходимо(това не беше в мой плюс, но пък аз нямах намерение да лъжа и извъртам истината). В крайна сметка след около две седмици получих писмо, в което се казваше, че до тази и тази дата трябва да представя