НОЕМВРИйче сладко в мен бушува,че ще гушне мама скоро се вълнува!

  • 37 605
  • 761
# 105
Момичета, благодаря за загрижеността   bouquet
Слава Богу съм по-добре Simple Smile  Самопредписах си увеличение на приема на Но-шпа и Магнерич (в рамкиите на позволените дози), тъй като док. като й звънях не вдигна. Оказа се, че имала раждане по това време, та после като се чухме каза, че добре съм направила, ама ако се повтори да тичам да ме види.
Виж целия пост
# 106
motoneti,радвам се много за малкия(вече голям Heart Eyes) ники!дано новините от теб да са все така добри Heart Eyes
ние с таткото вчера цял ден редихме стаята на бебчо.после ходихме на гости на приятелско семейство и накрая на деня установих че даже за секунда не съм подвила крак през деня.получих приза герой на годината Joy странно е че не се чувствах изморена а бях изпълнена с положителни емоции може би защото вече сме в 9 месец и чакаме с нетърпение бебешона.
днес щях да пера бебешки нещица,но такъв дъжд вали че ще отложа за утре евентуално.
желая ви хубав и изпълнен с положителни емоции ден Hug
Виж целия пост
# 107
Цвети: Дойде и при нас дъжда, ама сега проблема е, че бях оставила, както винаги за последния момент, да ходя на пазар, та сега тръгвам да понакупя някои неща, макар и в дъжда Simple Smile А якета- имам тук във Варна, някакви стари, когато на мода беше да се ходи със спортни дрехи постоянно , та имам някакви по-широки якета от него период Simple Smile

Марианка: Споко, тия болежки при мен са от 4-тия месец, мисля че е свързано с разширяването, знам ли, и аз  бях казала, и на мен доки ми каза че е нормално...

Sneakers: Сега пък какво те прихвана Simple Smile Твоя герой е голям мъж, готов за излизане (почти), не се страхувай, така или иначе ще трябва да го родиш, пък по-добре да минава (като му е време говорим), и после ще му се радваш само Simple Smile . Във вторник имам среща със един анестезиолог, ще ми препоръча към кой да се насочим ако нашто доки го няма, така че после ще ти кажа какво сме говорили.

И аз тая тапа нещо не мога да схвана дали винаги пада преди да ти изтекат водите? Четох как се разбирало дали дето все се притесняваме от по-обилното течение е околоплодни води или просто нормалното за бременността, та се натъкнах на 2 начина:

"Най-лесния начин да разбереш дали това са околоплодни води е да капнеш няколко капки йод върху превръзката с "течението". Ако позеленее значи е околоплодна вода. Това ми го каза мойто доки"

и

"Аз същто с 1-то си дете бях така лекарката която ми следеше бременноста ми каза да си сложа превръзка.След 1-2 часа и направи тест с калиев перманганат,той е лилав ,а ако текат околоплодни води като се капне става син по това разбират."

Та мисля за всеки случай да си купя или йод или калиев перманганат ако имам пак съмнения (каквито имам всеки ден вече) , да го тествам Simple Smile

PS: И още един интересен факт: "....Другото, което ми обясни, че при постепенното изтичане на води и цвета на изпражненията се променял, ставал много тъмен до черен, извинявам се за образността, и каза че се усещало. "
Виж целия пост
# 108
Цветка въпросната тапа изглежда буквално като сопали гъст секрет или поне при мен е така четох че пада и изглежда като парче сперма но при мен е  така мисля че ако следиш може би ще я забележиш аз поне постоянно гледам на хартията и на превръзките понеже имам силно течение което също било предшественик на наближаващо раждане и така
да ви се похваля тази нощ от много месеци насам се наспах будих се само два пъти да ходя до WC  и се наспах даже мисля че съм преспала
при нас времето е ужасно не е спирало да вали от вчера и Ивана направо ме побърква като е затворена вътре само мрънка че няма какво да прави добре че се наспах защото иначе щеше да ми  е много нервно само да ми мрънка хайде приятна почивка на всички
Виж целия пост
# 109
.....

"Най-лесния начин да разбереш дали това са околоплодни води е да капнеш няколко капки йод върху превръзката с "течението". Ако позеленее значи е околоплодна вода. Това ми го каза мойто доки"...

Ето това ще го запомня.  Поне преди време майка ми изпрати Йод, защото според нея една къща без Йод неможела.  Не сме го ползвали за друго, но за случая ще го пробвам когато му дойде времето.  Naughty
Виж целия пост
# 110
Добро утро!
Браво на Ники, само така!!
И аз се притеснявам тези дни, че не съм приготвила сака за болницата, а се помотвам само. Поизпрах дрешки и чаршафчета. Трябва да стерилизирам шишенца и помпата за кърма, за да я взема и нея в болницата.
И аз си спомням тапата като слузеща течност.
Усмихнат и лек ден!
Виж целия пост
# 111
Здравейте всички  newsm03

И аз се радвам заедно с motoneti и vili. Браво на вашите малки момчета! Само така! 

Присъединявам се към тези с бодежите. И аз бих ги оприличила като усещане за игли ниско долу. Засега ще ги отдам на нормалните бременни и временни  Laughing неразположения.

Отдавна се каня да ви питам дали има някоя мама от вас, която живее в Банкя. Преди седмица се преместихме там от София и все още не познавам никого, освен свеки на съседната улица Mr. Green. Ще се радвам, ако има някоя мама да се свържем.

bubche , аз писах преди, но пак да кажа, че можеш да ми сложиш син щъркел в началото на темата (хоуп с термин 14 ноември) - не за друго, ами за да е вярна статистиката Laughing. А да не би да са настройки на личния профил и аз да мога да си го направя - ама пък не видях такива newsm78...

Спокойна неделя на всички smile3525




Виж целия пост
# 112
Привет от мен момичета wavey
От сутринта не съм се спряла- прибираме летните дрехи и вадим по- дебелите и както се сещате оказва се, че няма какво да ми стане. Добре че преди около месец свекито ми купи едни бременни дънки, а аз вчера прежалих някой и друг лев и си взех една дебела жилетка. Е само двете най- горни копчета закопчавам, другите не мога Mr. Green, но ще изкретам някакси.
За тапата мойта АГ ми каза, че е гъста слуз с примес на кървави жилки и можела да падне както извесно време преди да изтекът водите и да започнат контракциите, така и в момента на започване на раждането. Тя каза и да не се притеснявам, защото съм щяла да разбера, че нещо различно се случва.
Много се радвам за малкия Ники Hug все така да продължава Hug и да се прибере да се гушка в мама и тати Heart Eyes
Виж целия пост
# 113
Здравейте, момичета,

имам въпрос , багажа за бебето за родилното трябва да е пакет мокри кърпи и пакет памперси,
но никъде не казват колко броя памперси трябва да е пакета. Аз вчера погледнах в магазина, ама има най-различни бройки в пакет. Вие какви сте взели - с колко броя ? И за колко кг, гледам , че на някои пакети пише от 2 до 4 кг, такива ли трябва да са ? Извинете, но нищо не разбирам от тези неща Simple Smile, иначе кърпички купих - там нямаше какво да ме затрудни Simple Smile
Виж целия пост
# 114
Здравейте, момичета,

имам въпрос , багажа за бебето за родилното трябва да е пакет мокри кърпи и пакет памперси,
но никъде не казват колко броя памперси трябва да е пакета. Аз вчера погледнах в магазина, ама има най-различни бройки в пакет. Вие какви сте взели - с колко броя ? И за колко кг, гледам , че на някои пакети пише от 2 до 4 кг, такива ли трябва да са ? Извинете, но нищо не разбирам от тези неща Simple Smile, иначе кърпички купих - там нямаше какво да ме затрудни Simple Smile

Тути, аз днес при покупките взех 2 пакета на Хъджис (huggies) 2-5 кг, единия ще го взема за болницата, другия за в къщи, ако всичко е наред, живот и здраве, мисля че ще стигнат за 3 дни? (ама не съм сигурна)

Взех таблетки за стерилизация и кърпички за стерилизация на залъгалките, та въпроса ми е , с тия таблетки как се оперира? На тях пише че е за 24 часа стерилизацията (в смисъл че държи 24 часа).
Купих си още една кърмаческа нощница и един халат, много мекичък, чист памук, за болницата.


Vladiii: И на мен все така ми казват- нямало как да не разбереш, ама все чувам и чета за някви дето не разбират.... Или са прекалено немърливи и не се поглеждат или има нещо криминално Simple Smile
Виж целия пост
# 115
И мен това ме вълнува много, (за тапата)...Сутринта на превръзката имах гъста слуз,като при овулация (сополче),не беше много но се притесних да не би да е част от тапата,нямам болки но корема ми се втърдява доста често. Thinking
Виж целия пост
# 116
Тути, не знам как ще ражедаш, но ако е нормално и всичко е наред ще ви дърржат 3 дена, по 8 памперса на денонощие са 24 памперса. Вземи малък пакет, ако не стигнат винаги можеш да докупиш. Размера на памерсите според мен най-добре да е двойка, защото вече не би трябвало да имаме поблеми с размерите на бебетата, така че единица, която е за недоносени не мисля, че ще ти трябва Hug
Хоуп, аз и първия  път видях, просто не винаги ми остава време да излизам и влизам в профили, затова се бавя с редакцията Peace
За дрехи и аз съм го закъсала, имам едни дънки и 2 панталона, ама те са тънки и един клин, за нагоре положението е страшно, а връхна дреха нямам и идея от къде ще намеря. Rolling Eyes
И аз си повтарям, че трябва да си събера нещата за родилното, ама да ме пита човек що се подмотвам Mr. Green
Виж целия пост
# 117
bubcheto15 ако говорим за памперс като еднократни пелени, доколкото си спомням разликата между единичката и двойката освен само 1 кг, тоест много малка 1-цата е 2-5 кг, а 2-ката е 3-6 кг, основната друга разлика е най-горният слой. В единичката беше на едни по-широки дупчици, като пчеплна пита с идеята изхожданията които са доста редки в началото да може да попиват и те повече, докато в 2-ката и нагоре вече няма подобни дупчици.
Това обаче ми бяха спомените от преди пет години, когато за каките който се родиха по 2,5 кг използвах 1-ца, с Елена вече бях на многократни пелени обаче и може би съм доста назад с информацията за памперсите.
Виж целия пост
# 118
Привет от дебеландия  Mr. Green. И аз оревах орталъка с тия пусти дрехи - за една седмица не ми се купува нищо, си е хладно. Бременарските дънки от предишната бременност не ми стават на корема - дори не мога да ги закопчая , а уж отзад са на ластик. Сега корема ми е двоен спрямо предния път. Да не говорим, че едва си влизам в затворените обувки , маратонки. Уж не се подувам, дори не съм си свалила халката още.

Имам кърмачески въпрос - в родилното още докато ти слиза кърмата (ниво коластра и следващите дни ) последно хубаво ли е да е се изцеждаш или не? Четох противоречиви мнения и сега съм в чуденка.

Мими, ние пък нощес бълнувахме и сънувахме сто неща ( Нина де ), та не спах като хората. Резултата - сутринта от 10 до 13.30 спах. Закъснях за погачата  Tired ( дето ходих преди малко ). Ама и аз се чуствам все едно съм спала сто часа  Flutter.

ПС АЗ пампита съм взела голям пакет - секциото седим повечко дни, и малъкпакет  няма да ни стигне  Laughing
Виж целия пост
# 119
 На мен доки ми каза да си взема памперси размер 1-причините са тези,които Aila е споменала,
имам 3 пакета по 80 бр,а за родилното ми казаха около 15-20 бр да занеса,пък ако не дай Боже се наложи да останем повечко татито ще носи.
 Искре,на моето направление кода също е 141,но не се споменава никъде за болки в корема.
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия