С розова поличка или сини панталонки, февруари идват нашите бонбонки! - Тема 10

  • 33 363
  • 719
# 255
KRIS72  Твоите работници са късметлии. Във фирмата, в която мъжа ми работи има към 30 шофьори и почти всички са преживяли такава ситуация и после са си изплащали липсващата нафта. Шефката им е казала, че те отговарят за камионите и за горивото, апък стоката си има застраховка доколкото знам..  Поне ще му ги отдържат на няколко пъти.
Абе всеки гледа себе си.. Моят мъж щял да си е тук само 1-2 дни и където успеем да идем - до там съм...
Виж целия пост
# 256
Аз да ви кажа днес за пореден път хванах да гледам филма - The Secret, препоръчвам го на всички и гледали го и не, действа много позитивно  Hug  Hug  Hug

Подкрепям, гледала съм го много пъти и пак ще го гледам барабар с още няколко подобни и съм абонирана за сайта, от време на време ми пращат по някоя умна и вдъхновяваща мисъл - 1-2 пъти седмично, да ми напомня да стоя позитивна.....

Добре дошли на всички новопристигнали и от мен!  bouquet

Al3xA, добре де, защо не измислиш друго - нали майка ти е там, нека тя да те придружи до София или до където трябва да отидеш, а пък и нагоре се говореше за лапароскопии и в Пловдив, поне там проучи по-подробно, не се отчайвай и не се хващай на първото срещнато, а особено пък там където ходи и беше толкова разстроена...
Виж целия пост
# 257
Al3xA,чак не мога да повярвам че го казваш!!! Sad По-добре първо се свържи с д-ра,говори с него и тогава взимай решение Hug Преди няколко страници каза че ще се бориш за бебчето,не се отчайвай,мила и премисли всичко!!!!!
Виж целия пост
# 258
Ехееееее къде се крихте досега бе нови мами?????? ДОБРЕ ДОШЛИ НА ВСИ4КИ МАЙ4ИЦИ!!!!!
  

Аз никак не можах да повярвам че се случи чудо, тк планирахме това бебче цели 3 години. И сигурно чак сега осъзнах че съм бременна Simple Smile
Виж целия пост
# 259
Старлет, и аз само да ти кажа, че като Ралито съм се увъртяла с работа, ангажименти и вече наличнчото дете и затова не пиша, иначе всичко е ОК, засега. Остава и Любчето да се отчете Grinning
И аз също като Рали имам контракции, но много от време навреме, трябва да пия магнезий, но взе забравям. Какво става с твоето стомахче, помогнаха ли новите хапове?

На Леандрин и Тутенце исках да кажа да не се психират и натоварват себе си и бебчетата, без да има защо. Леандрин, бебоци са се раждали от мами с много по-големи миоми от жени в семейството ми. Тутенце, чувала съм за и вашия проблем, че се среща, но това не означава, че е сериозно. Отдавна искам да те питам за ника ти, откъде идва Grinning, защото тута, и тутенце наричах първото ми дете, като се роди Grinning имаме семейна история от времето на дядо ми с "тутенце".

Добре дошли на новодошлите!
Виж целия пост
# 260
Добре дошли на новите майчета! newsm18

Алекса, наистина първо говори с доктора и тогава тръгвай, трябва всичко да ти е тип-топ.

Имате ли такова чувство понякога, че не сте бременни? Аз много често се улавям, обаче като трябва да се наведа за нещо на земята и моментално се сещам. Иначе вече всичко правя с лекота, имам енергия и желание да свърша нещо.
Виж целия пост
# 261

Имате ли такова чувство понякога, че не сте бременни? Аз много често се улавям, обаче като трябва да се наведа за нещо на земята и моментално се сещам. Иначе вече всичко правя с лекота, имам енергия и желание да свърша нещо.

Да, но вече много по-рядко, преди месец някъде може би 2, като спрях да повръщам точно постоянно ми се случваше да забравям и да изпадам в съмнения....дали е там бебето, да не е изчезнало и такива....

А що се отнася до енергията - ми четох за един инстинкт за гнездене, та май от там идва, с много по-малък хъс работя - понамързява ме, но пък в кухнята и чистенето съм по-прилежна от всякога...
Виж целия пост
# 262
elsi     Hug  Hug  Hug
А ника ми идва от там, че с мъжа ми си казваме на галено "тути"(вместо малки имена, коте, писе, пиле и т.н.  Grinning )  , от там дойде и тутенце за малкото чудо  smile3504  Сещам се мъжа ми като се разнежва за бебето и казва:"хайде да идва февруари и ще си имаме малко тутенце с малки ръчички и малки краченца"  smile3521
 Каква е вашата история за "тутенце", ако не е нахално да питам де   Blush
Виж целия пост
# 263
a_tita  Същата съм.  Laughing Като трябва да се наведа или като се погледна в огледалото, тогава се сещам... Доста съм подвижна все още , но скоро сигурно ще ми натежи като стана цуцулана..  ooooh!
Виж целия пост
# 264
Гледам, че постоянно говорите за изследвания  newsm78
На мен досега са ми пускали само един път при регистрирането ми на бременна...това нормално ли е?

Моят доктор ми пусна вторите изследвания в 21вата седмица. Предполагам, че и на теб ще ти пуснат когато отидеш на консултация.
Виж целия пост
# 265

Имате ли такова чувство понякога, че не сте бременни? Аз много често се улавям, обаче като трябва да се наведа за нещо на земята и моментално се сещам. Иначе вече всичко правя с лекота, имам енергия и желание да свърша нещо.

Да, но вече много по-рядко, преди месец някъде може би 2, като спрях да повръщам точно постоянно ми се случваше да забравям и да изпадам в съмнения....дали е там бебето, да не е изчезнало и такива....

А що се отнася до енергията - ми четох за един инстинкт за гнездене, та май от там идва, с много по-малък хъс работя - понамързява ме, но пък в кухнята и чистенето съм по-прилежна от всякога...
Хи-хи,Биби,и при мен е така-1 към 1. hahaha
Алекс,ще ти се карам.Не се предавай на черните мисли,че като дойде госпожицата на бял свят знаеш ли какви притеснения са? Peace
Добре дошли на новите мами.Лека бременност им желая и живи и здрави бебчета догодина. Peace
Гледам, че постоянно говорите за изследвания  newsm78
На мен досега са ми пускали само един път при регистрирането ми на бременна...това нормално ли е?

Моят доктор ми пусна вторите изследвания в 21вата седмица. Предполагам, че и на теб ще ти пуснат когато отидеш на консултация.
И аз се надявам в петък на консултацията да ми пуснат вторите изследвания.
Да питам мамите с отр.резус фактор дали АГ ви ви казаха кога ще ви пускат вторите изследвания за антитела.С първата бременност ми ги пуснаха три пъти-в трети,пети и осми месец,а сега гледам,че се пускат към 27-та седмица за втори път.Моят доктор също спомена,че в 27-та седмица ще ми пусне за втори път антитела,т.е не е както преди на три пъти. Thinking
Виж целия пост
# 266
Дес, моята докторка каза, че ще ми пуска антитела след 2 или 3 седмици newsm78, забравих какво точно каза Laughing, ама тя ги следи тези неща и не обърнах внимание. Сега ми пусна пак кръвните изследвания - пълни, плюс урина, плюс вагинален секрет.

Тутенце, историята едва оттам, че дядо ми по майчина линия, когато е бил мъничък видял малко агънце да ходи по релсите на жп прелез, задал се влак и той в ужас започнал да вика "Тутенцето ми, бекенцето ми" и да плаче. Само това повтарял Grinning Прадядо ми трябвало да спасява "тутенцето бекенцето", да обяснява, че в София агънца не се гледат и т. нанатък. После дядо ми ми казваше на мен така /майка ми и вуйчо ми нямаха тази чест Mr. Green/ и когато забременях миналия път отнякъде в съзнанието ми изплува. Ние също с първия ми съпруг си казвахме "тути", "тута", а на малкия "тутенце" Grinning и сега ми е много мило, но съм с друго мъжле и не ми се струва проява на добър вкус да го тутосвам, някак си това си е между мен и първия ми  Grinning Но малката тута, която ми е в корема, май ще има тази чест.
/Сори, за офф-а!/
Виж целия пост
# 267
Ехееее..МНоГО СМЕ-СИЛНИ СМЕ LaughingМного мами,много чудо-браво на нас HugАз не че имам нещо интересно,ама да запиша участие Simple SmileА и все пак се сетих-фолиевата спряхме ли я??Че аз с големия пих до края,ама като че ли в по предните теми,някой каза че до16г.с.ли??Да знам,че ми свършва,дали да купя.И мамите с момичета вс.ли повръщаха в началото??Че такова наблюдения имам...щото и аз повръщааах... newsm78Нещастна аз-все си мисля,че тая не е видяла добре,и вс.ми казват,да не се залъгвам,да не се разочаровам.Уф грях ще имам с тия мисли,да се спра вече,а уж си го бях приела мъжкаря...бе сърби ме боли ме-преди кво си беше добре-два видеозона за цялата бременност,никой не ти казва пол,само добре е,и си в очакване.Сега,братче се разгевезихме и се зачудихме какви да ги искаме LaughingЯ да ходя да пия едно винце и да се тръшвам пред тв-то,стига размисли.Лека и мека Hug
Виж целия пост
# 268
Емче, за фолиевата аз бях спряла за известно време щото ми свърши и все не се наканвах да ида до аптеката, но сега като ходих докторката ми предписа наново и каза,че до края ще се пие...
Аз като ходих за всеки случай си взех и още една опаковка да не изпадам в предишното положение и се удивих колко голяма е разликата между тая с рецепта и тая без - тая с рецептата беше 35 цента, а без 4,15 - ама карай ....

не се психирай, момченцето е чудничка новина
ти ако знаеш горкичкия ми племенник колко беше разочарован от новината за момиче - малии как плака детето, то се надявало,че ще има братовчед да си играе с него...

Аз да кажа,че вчера обикалях по разни бебешки магазини без да купя нищо, но се нагледах на сладурски дрешки, чорапки, шапки и тн.. , изкушавах се поне едни чорапи да купя, ама мъжо не даде - вика адии стига - има бол време и тъй..... поне ги видях де са магазините....
ходих в C&A, HM, Zara Kids - и на трите места горе долу ми се стори еднакво като асортимент и цени, сякаш в C&A беше най-заредено, супер мекички и сладурски работи, но ми се затвърди мнението - пак само синьо и розово и тук таме малко бежовко...
видях тез комплектчета 5 бодита за 7 евро, ама майка ми каза,че бодитата за новородени е препоръчително да са с копчета отпред, а да не се обличат през главата, щото малките бебета не обичали да си пъхат главите .... а тея с копчета бяха по-скъпички....
вие какво мислите по въпроса с обличането през главата?
Виж целия пост
# 269
Момичета благодаря ви много за успокоителните думи. Днес гледах да следвам съветите ви и да не се нервирам и психирам излишно. Цял ден си повтарям, че всичко ще е наред. По принцип на 14-ти съм на преглед, по здравна каса и ще видя докторката какво ще каже, ако трябва още в понеделник ще тичам до МД за това натоварване с глюкоза и изследване за имунореактивен инсулин или както там ми го казаха. И без това разбрах, че ендокринологията в МД прави тия изследвания само в понеделник. А иначе до 20-ти и аз няма да издържа, но до петък сутринта ще стискам зъби. Пък на 20-ти в Токуда мисля да се изтърся направо с изследването ако го направя в понеделник, та направо да ми предписват лечение или там каквото трябва да се прави. Важното е бебе да е ок, аз със всичко мога да се справя, само да знам, че детенцето ми е добре!

Vanesska честита малка буба на теб! Радвам се, че се е сбъднало желанието ти!

А гледам си имаме и много нови мами! Това е чудесна новина! Добре дошли на всички нови момичета, лека и безпроблемна бременност ви желая и на финала да си гушкате здрави мъничета!  Hug

Алекс не съм чувала нищо за този доктор, каквото и решение да вземеш стискам палци всичко да се подреди добре за теб и бебочка.  Hug

a_tita нямам никакво чувство, че не съм бременна, а напротив - чувствам се все по-бременна  Laughing
Вече ми става трудно да се навеждам и да си обувам обувките. Но то оттук нататък ще е така.

Днес бебо ме рита много здраво, че и ниско долу, усещането е все едно мърда в шийката на матката  Shocked Това не знам нормално ли е, там му е главата, а краката са му при рербрата ми.....главички ли ми бие... Shocked Ама чак ми става неприятно  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия