Потресена съм! Някой иска ли да стане приемен родител на едно слънчево детенце?

  • 43 208
  • 387
# 255
Ели това ни е второ дете,но ние още от началото тръгнахме с нагласата,че тези деца са ни гостенчета и се грижим за тях както се грижа за племеника си когато ми е на гости.Затова и на децата им казваме ,че ние сме леля и чичо и чакаме мама и тати да дойдат.Но не си мисли ,че като си тръгна предишната кукла не плакахме и не бяхме направо съсипани.Но нали това е идеята рано или късно детето да продължи живота си другаде а ние да помагаме на следващото сладурче.Никак не е лесно  но всичко е за доброто на децата и това е най-важното.
Виж целия пост
# 256
ku[d]ku[d]yaka iskam da ti kaja 4e rabotq v nepravitelstvena organizacia i dulgi godini sum rabotila s domovete ! s tozi dom se poznavame ot godini i s decata su6to .... az gi vzimam i ne mi pla6tat i edna julta stotinka za tova ...ne me interesuva ne go pravq zaradi pari dostavq mi udovolstvie obi4am decata..i iskam da kaja 4e ako nqkoe dete ima izgradena emocionalna vruzka s vuzrasten moje da se kandidatstva za da stane6 negov priemen roditel .
Виж целия пост
# 257
i iskam da kaja 4e ako nqkoe dete ima izgradena emocionalna vruzka s vuzrasten moje da se kandidatstva za da stane6 negov priemen roditel .

Това не е вярно. При наличие на изградена емоционална връзка детето бива настанено "при близки и роднини", което става по много различен начин от настаняването при приемни родители. Приемните родители не избират детето, за което се грижат.

Тук във форума има няколко мами с настанени "при близки и роднини" деца. Никога не съм чела техен пост да обясняват колко са благородни и колко обичат децата. Просто са уредили документите и са взели детето/децата у дома си и се грижат за тях - всеотдайно, както се грижат и за своите деца.
Виж целия пост
# 258
Цвети искам да попитам като си от не правителствена организация на ясно ли си какво причинява тази ситуация на една дете.Стефи беше на 3год. и психоложката ни каза след около месец да я попитаме дали иска да отидем до дома да се види с приятелите си и знаешли какво се получи ,детето изпадна в истерия и ни отне доста време и търпение да я успокоим.А на теб венетке незнам какво да ти кажа освен,че всеки си мре от простотията,няма как да ти налея на горния етаж.Но пък тя простотията по хората ходи.
Виж целия пост
# 259
i iskam da kaja 4e ako nqkoe dete ima izgradena emocionalna vruzka s vuzrasten moje da se kandidatstva za da stane6 negov priemen roditel .

Това не е вярно. При наличие на изградена емоционална връзка детето бива настанено "при близки и роднини", което става по много различен начин от настаняването при приемни родители. Приемните родители не избират детето, за което се грижат....
Форест Гъмп, много точно написана и полезна информация! Simple Smile Цитирам я, пък дано пропусналите и обърнат внимание...

Иначе изчетох всички мнения относно развихрилия се спор, включително и тези на Венетката и честно казано не мога да си представя, че човек, изпълнен с толкова много злъч и невъздържаност, изобщо може да изпитва състрадание или съпричастност...

Изглежда г-жа Венетката пише за да се разтуши на тема, как няма оправия и прочее... Влиза тук с думите: "Боже,писна ми да чета глупостите ви за приемните семейства и кръчмарските ви сметки!"[« #226 Нед., 11 Март 2012, 10:17 »], а после изпада в недоумение: "Не исках да ви обидя..." [« #234 Пон., 12 Март 2012, 20:38 »]  Rolling Eyes След туй жената заоплаква всички наред - и децата по домовете и онези, намерили вече своето семейство при приемни родители или осиновени... Дава определения, кой е сърцат и кой - коравосърдечен, колко запада светът и т.н.... Laughing Ами на нея това и е максимума, тя друго не е целяла, списвайки тук...

Обаче, Венетката, не мога да не цитирам чат от един твой пост:
Ужас,наистина неразбирам  Rolling Eyes!На къде върви светът?хората стават все по=лоши и по-лоши....И да, за мен е наистина толкова лесно и просто,просто си казваш вземам го и действаш,а не да се оправдаваш със системата и малкото пари,които ти дават.Или можеш да вземеш такова дете и да работиш за него или не можеш!Среден път НЯМА!
Много ме впечатли! Simple Smile Чудех се, за себе си ли си го писала това? Защото не разпознах останалите в думите ти...

Фуси, и мене много развесели с мнението си...  Laughing Статията още я дочитам... но е хубава... Simple Smile
Виж целия пост
# 260
Предлагам да не се отговаря на Венетка, явно е, че търси заяждане.
Виж целия пост
# 261
Ха хаха, сутринта ми започна много забавно, сега вече знам този ТЕЛК на новата ни приятелка от къде е, вие сещате ли се?

Предлагам модератор да поизчисти и да се приключва с глупостите.
Виж целия пост
# 262
Предлагам модератор да поизчисти и да се приключва с глупостите.

Подкрепям.
Виж целия пост
# 263
Ей, не ме оставихте да си пиша глупостите, така се разтоварих! Големи сте клюкарки! Модератора, та модератора.
Виж целия пост
# 264
Не смятам ,че трябва приемното семейство да издържа детето със собственни средства.Още повече ,че професионалнея родител няма право да работи друга работа,а за тази получава 270 лв.,Които не покриват разходите на 1 човек да не говорим за 2-ма.Несъм видяла хора с над средния доход да са станали приемни родители,а такива като мен се надяват заплатата да влиза в семейния бюджет,а не както е сега да подържам държавата .

Сигурно си права, но така ужасно звучи. Знаеш, нали?
Това прозвуча наистина много ужасно, едва ли не си станал приемен родител само заради субсидирането, което ще получиш от държавата....
Това е призвание да вземеш и отгледаш такова дете, не игра или професия да си запълваш семейният бюджет.
Виж целия пост
# 265
Обаче децата, докато вие чакате да ви осени Дух Божий и бълнувате за мисии и призвания, взели, че пораснали  newsm78
Виж целия пост
# 266
Не смятам ,че трябва приемното семейство да издържа детето със собственни средства.Още повече ,че професионалнея родител няма право да работи друга работа,а за тази получава 270 лв.,Които не покриват разходите на 1 човек да не говорим за 2-ма.Несъм видяла хора с над средния доход да са станали приемни родители,а такива като мен се надяват заплатата да влиза в семейния бюджет,а не както е сега да подържам държавата .

Сигурно си права, но така ужасно звучи. Знаеш, нали?
Това прозвуча наистина много ужасно, едва ли не си станал приемен родител само заради субсидирането, което ще получиш от държавата....
Това е призвание да вземеш и отгледаш такова дете, не игра или професия да си запълваш семейният бюджет.

Разбирам да си приемен родител, да отглеждаш дете от институция и да критикуваш, обаче да седиш и да критикуваш и да не си направила нищо по въпроса е най-малкото некоректно, да не кажа друга дума.

Имай си мнение, обаче не съди хората за нещо, за което нямаш никакъв опит, а само висящи намерения за нещо, което някога, при хиляди условия би направила.
Виж целия пост
# 267
Кудку, би, би, тя на две места е написала жената, че обмисля мисията си...  Mr. Green
Виж целия пост
# 268
Кудку, би, би, тя на две места е написала жената, че обмисля мисията си...  Mr. Green

Не виждам нищо подигравателно, вместо да ентусиазирате хората да го правят и да ги подкрепите в едно такова сериозно начинание, вие  им триете сол на главата присмехулно.
Все пак сте го преживели, дайте кураж на другите, не им се нахвърляйте, може скоро да съм взела решение и да подам в близко бъдеще документи. Вие откъде знаете каква е ситуацията, познавате ли ме?
Типично по нашенски да наритаме човека словестно, просто изказах мнение, че ако го прави човек трябва да го приеме като мисия и да не очаква държавата, че ще му помогне финансово, дори и да е длъжна.
Както и да е, може да отвратите човек, олиго не знам дали сте, но грубиянки със сигурност!
Виж целия пост
# 269
Мила моя, осиновяването на дете не е мисия, защото ти не си мЕсия. Това е много лично решение, което се взема не с декларации по форумите. А ако наистина се готвиш да го правиш, поогледай, почети, попитай, вместо веднага да съдиш хора, които не ти изглеждат чак толкоз благородни, за да отглеждат деца.
И да, в сряда ми е ден за грубости. От 6 ч. съм станала да се разправям с пубертети и нямам време да се изживявам като богоизбрана. Плюс, да си кажа честно, то не е много ясно кой кого спасява - ние децата или те нас. Хайде със здраве!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия