Няма как да имаш 2 месеца стаж и да излезеш 6 месеца болничен - справка КСО:
Месеците, които не достигат, също няма да се сметнат на 270 лв., а по МРЗ за онзи период, т. е. тази за 2010 г. или 240 лв., т. е. сумата за тези 290 дена надали ще е особено по-различна, ако си се осигурявал 8 месеца на средна или минимална заплата.
Няма как да имаш 2 месеца стаж и да излезеш 6 месеца болничен - справка КСО:
Изискването за 6 месеца осигурителен стаж не се отнася за лицата, ненавършили 18-годишна възраст.
Месеците, които не достигат, също няма да се сметнат на 270 лв., а по МРЗ за онзи период, т. е. тази за 2010 г. или 240 лв., т. е. сумата за тези 290 дена надали ще е особено по-различна, ако си се осигурявал 8 месеца на средна или минимална заплата. 
Президентът се е заканил да наложи вето на Законопроекта, т. е. ще го върне за прегласуване, но поради други точки в него, а пък и управляващите си казаха по медиите, че пак ще го гласуват в същия вид...
. Май аз нещо не схващам, но пък се сещам за една чудесна българка поговорка по случая "На гол гъз чифте пищови". Оправихме всичко в тая държава, че екстрите да са ни 3 пъти по-големи от европейците, които ще се наложи да ни хранят като се наредим на опашката за помощи. И още нещо - демографската криза не се боли с повишаване на майчинството от 240 на 270 лева, а с мерки като ограничаване на престъпността, повишаване на качеството на образованието и здравеопазването, възможност за работа и развитие. Тези прослойки, които биха се заинтересовали от 30 лева увеличение на майчинството и биха раждали заради тези 270 лева определено не са прослойките, които искаме да се плодят и да "оправят" демографския ни проблем .
. Май аз нещо не схващам, Препоръчани теми