НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 736
  • 2 412
# 1 545
при мене пък се случи следното ..... от септември останах без работа .....-следващият месец разбрах ,че съм бременна....
Преди септември имам непрекъснати осигуровки близо 6 години.....Сега се получава така ,че ако искам да съм честна, нямам право на майчинство защото не работя .....
А бюрото по труда?Би трябвало да ти вземат и обезщетението от него ?
Виж целия пост
# 1 546
За да взимаш майчинство трябва да работиш някъде на трудов договор.  Peace Т. е. дори и да имаш 12 месеца стаж, ако останеш без работа преди повече от 45 дена преди термин, губиш това право.
Виж целия пост
# 1 547
да и варианта е да започна някъде работа преди тези 45дни   Wink   
Виж целия пост
# 1 548
Дано успееш да намериш нещо поне за няколко дни. И аз имаше риск да остана така, когато след 15 години трудов стаж, от които 12 в една и съща фирма забременях баш по време на изпитателен срок. Убедена съм, че ако ме бяха усетили щяха да ме махнат, но за късмет ми се размина.
Виж целия пост
# 1 549
Естествено, че ще "започнеш". Ма'ни ги тука честните.
Трябва някой да ти внася здравните осигуровки, за да взимаш майчинство, не може само за няколко дни.
Виж целия пост
# 1 550
Да после трябва да продължиш да даваш на работодателя по около двадесетина лева на месец, но все пак приемливо е при положение, че ще можеш да взимаш 2 години майчинство.
Виж целия пост
# 1 551
Естествено, че ще "започнеш". Ма'ни ги тука честните.
Трябва някой да ти внася здравните осигуровки, за да взимаш майчинство, не може само за няколко дни.
Елица, ако не се бъзикаш, това е гадно. Усещах аз че в закона има някъде капан, сега пъзелът се намести. Значи може 10 години честно и почтено да си работил и внасял в осигурителната система и ако имаш нещастието, първо, да останеш без работа и второ да забременееш, духаш супата. НИщо, че не имаш осигурителен стаж в достатъчно и предостатъчно количество.
Виж целия пост
# 1 552
Не се бъзикам изобщо, баш така си е.
Има и още прецакни. Примерно ако си по заместване, излезеш майчинство, а титулярката през това време се върне на работа, пак духаш супата.
Виж целия пост
# 1 553
Естествено, че ще "започнеш". Ма'ни ги тука честните.
Трябва някой да ти внася здравните осигуровки, за да взимаш майчинство, не може само за няколко дни.
Елица, ако не се бъзикаш, това е гадно. Усещах аз че в закона има някъде капан, сега пъзелът се намести. Значи може 10 години честно и почтено да си работил и внасял в осигурителната система и ако имаш нещастието, първо, да останеш без работа и второ да забременееш, духаш супата. НИщо, че не имаш осигурителен стаж в достатъчно и предостатъчно количество.

Е, и аз съм един от тези случаи. 9 месеца се опитвах да забременея, накрая забременях и фирмата фалира. И аз останах "във въздуха" с 7 години стаж. Даже на социално майчинство нямах право. Добре,че намерихме приятел да ме осигурява. Хич не ми е съвестно, че "източвам" НОИ.
Виж целия пост
# 1 554
L'Agent, какво да ти е съвестно? Ако си се осигурявала години наред, последните няколко месеца ли са най-важните? Винаги съм смятала, че за майчинство, за пенсия, за болнични и т. н трябва по някакъв начин да се отчита целият стаж, а не само определени години. За протокола - второто си дете родих след 14 години стаж и си бях на редовен трудов договор (първото след 3), без да получавам високо майчинство, защото не ме хвана, а повече нямам намерение да раждам. Така че гледам абсолютно обективно и като страничен човек на тия неща.
Виж целия пост
# 1 555
Естествено, че ще "започнеш". Ма'ни ги тука честните.
Трябва някой да ти внася здравните осигуровки, за да взимаш майчинство, не може само за няколко дни.
А ,аз нищо нечестно не намирам в това .Естествено ,че ще търси фирма ,където да "започне " работа.
Егати простотията.
Виж целия пост
# 1 556
 newsm18 Тотю, Тотю newsm18
Виж целия пост
# 1 557
Дали му е пораснал носът: Минималното майчинство става 270 лева от догодина?  Simple Smile То това беше преди втория тур на изборите...  Mr. Green
Виж целия пост
# 1 558
при мене пък се случи следното ..... от септември останах без работа .....-следващият месец разбрах ,че съм бременна....
Преди септември имам непрекъснати осигуровки близо 6 години.....Сега се получава така ,че ако искам да съм честна, нямам право на майчинство защото не работя .....
А бюрото по труда?Би трябвало да ти вземат и обезщетението от него ?

От БТ не дават майчинство. Mr. Green

А аз друго се сетих. Че НОИ сами се прецакват с тия 24 месеца изчисление.
Обяснявам -  безработна жена/която никога не е работила/ забременява и започва да се осигурява на някаква заплата при приятелска фирма. Не максимална, а някаква средна. Осигурява се 8 месеца, от тях поне 6 - в болнични.
Когато и се изчислява майчинството НОИ и смята останалите месеци от 8 до 24 без осигуровка на МРЗ -  т.е. 270 лв. за 16 месеца.
И накрая сумата за майчинство става съвсем прилична.
Виж целия пост
# 1 559




Да му организираме едно сурвакане Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия