НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 711
  • 2 412
# 105
Имам някакъв спомен, че се падат около 1,2 (едно цяло и две) деца на семейство, щом говорим за "солидарност". Много тъжна статистика, но при такава цифра "сметките" излизат, със 'се болничните. Чак пък някой да вътри държавата, съмнително. А и не зная как се изразходват по пера средствата от държавния бйджет, по-скоро се прелива от пусто в празно и с много течове по трасето.

 newsm10 А в скоро време ще е още по-зле! Защото се раждат все по-малко българчета, съответно бъдещи ПЛАТЦИ НА ДЪРЖАВАТА! Щом на тая държава не й пука за гражданите, които издържат цялата държавна машина, защо на нас да ни дреме за нея?!

Междудругото имам сестра на 37 години, която няма нито едно дете и не ще да ражда, ама и тя киха на държавата за майчинство, което никога няма да вземе, пък е на осигуровки над 1000 лв.!  Wink Така че, хубаво пак си вижте сметките!
Виж целия пост
# 106
Вие за държавата ли раждате? Впечатляващ алтруизъм.
Виж целия пост
# 107
Вие за държавата ли раждате? Впечатляващ алтруизъм.

Стига с тоя изтъркан лаф! Имам право да имам претенции, след като си плащам редовно данъци и осигуровки!

И не е зле НОИ да прави публични отчети, достъпни за всеки как се разходват средствата, какви са постъпленията и пр., да видим кой крив кой - прав, ама защо ли у нас това е химера, защото ще лъснат злоупотребите!
Виж целия пост
# 108
То и плащането се видя колко е. С тези клетви как никога не е ползван и няма да бъде ползван болничен... дано поне да си вярвате.
Виж целия пост
# 109
Сметката излиза отново  Peace Остава и за болничните даже  Wink
Пак говорим за някакъв частен идеалния случай, в който и двамата родители работят и внасят осигуровки и то за целия си трудоспособен период. А системата е солидарна и обхваща както семейства, в които и двамата родители работят, така и такива, при които картинката е различна. Другия вариант е просто да отпаднат осигуровките и всеки да се спасява както може. Ама се съмнявам, че тогава ще цъфнем и ще вържем.
little rabit,
и кви са ти претенциите? Държавата да ти гледа детето до пълнолетие ли?
Виж целия пост
# 110
А ако майката  получава заплата 2 000? И се осигурява на тях ?
Виж целия пост
# 111
А ако майката  получава заплата 2 000? И се осигурява на тях ?
Ох, ами сметнете си го, де... Confused Вие за калкулатор ме ползвате... Laughing
3,5% от 2000= 70 месечна вноска
12х70=840лв. годишна вноска
30х840=25200лв внесени от 1 родител
25200х2=50400 внесени от двамата родители

Майчинство:12*1800+12*240=24480 ти плаща държавата
Сметката винаги излиза!!!
Виж целия пост
# 112
little rabit,
и кви са ти претенциите? Държавата да ти гледа детето до пълнолетие ли?


[b]Претенциите ми са да престанете да плюете по майките [/b]и да ги изкарвате мошенички и че имат едва ли не свръхпретенции към държавата. Както казах майка ми е пенсионерка, не ми трябва държавата, специално на мен, но има майки, които няма на кой да разчитат, нямат по 2-3-5 работи за заплати по 1000 - 2000 лв, щото масовите заплати в Пловдив са 400-500 лв!!! Това са ми претенциите, стига сте плюли!
Виж целия пост
# 113
Ъ? Кога съм плюла и съм изкарвала някого мошеник? Твърдя, че претенциите на някои хора са прекалени и държа на твърдението си. И се уморих да споря. Претендирайте си, не ми пречите.
п.п. оле, избоде ми очите. И що трябва да крещиш, не съм глуха Laughing
Виж целия пост
# 114
Няма угодия. 2 месеца майчинство и на къра, щом сте полегнали на нечие политическо рамо. Смятате бащиният дан в осигурителната система, но несключилите брак (вече по-големият %) удобно си вземат детските, за които не се изисква дохода на бащата. И за едната "европейска заплата" ще зарежете 3-месечното кърмаче?
Виж целия пост
# 115
Така и не разбрах кой плюе по майките, при положение, че всички в темата са майки.
Защото и на тези с по 2-3-5 работи би им било добре да не работят, а да си гледат децата. Ама това си е въпрос на избор.
Аз децата ги раждам на себе си и на мъжа ми, а не на държавата или на премиера. И така е с всички майки, колкото и да не ви звучи лицеприятно. Т.е. майките е редно да си направят сметката дали тези деца са им "изгодни" за бюджета през следващите 18 г. и да предвидят всякакви ситуации. Иначе и зайците се плодят...
Ако някой има конкретно недоволство по отношение на конкретна политика на държавата, трябва да каже точно и ясно /не да си чеше клавиатурата/ - имам тези и тези претенции и после да помогне за решаването им.
Аз лично имам претенции по отношение на местата в детските градини и лесната достъпност до яслите за по-малки деца /естествено, при качествено гледане/, имам претенции относно осигуряване на превоз на децата от дома до училище или градината, искам по-лесно достъпни улици за майки с детски колички, искам повече озеленени пространства и по-висока сигурност за децата срещу посегателства. Ей такива неща. Но да ревем за 20-30 лв. /че и за още по-дълъг срок/ на фона на това, което е по-добре реално да се направи с тях, нагарча.
Виж целия пост
# 116
И за едната "европейска заплата" ще зарежете 3-месечното кърмаче?
Стига цинизъм.
Защото едната "европейска заплата" позволява единият родител да си стои вкъщи, а доходът на другия да покрива нуждите.

Лично аз не разчитам на държавата (въпреки, че ако не беше едната година пълно майчинство никога не бих си позволила второ дете), върнах се в деня, в който бебето навърши една година, никога не съм получавала детски, но е грозно да се нападат майките, които наистина разчитат на тези пари.
Просто ситият не вярва на гладния...
Виж целия пост
# 117
Защо ли като чуя/прочета, че някоя майка раждала деца на държавата, се сещам за едни деца, `дето са на пълна държавна издръжка и живеят на едни места накуп, които не е са при родителите им.  newsm78
И не, че защитавам циганките, ама на тях едва ли им дават помощи само за това, че са циганки - някак противоконституционно ми звучи.
Моля някой да ми обясни, популярно, ако може, какви са техните привилегии, от които не може да се възползва коя да е друга майка - български поданик.
А и не съм сигурна, че успяват да изгледат един куп деца, пък и да остава за ракията (някой го беше споменал по-горе). По-скоро такива незаконни дейности се въртят по махалите, че.....
Виж целия пост
# 118
Ъ? Кога съм плюла и съм изкарвала някого мошеник? Твърдя, че претенциите на някои хора са прекалени и държа на твърдението си. И се уморих да споря. Претендирайте си, не ми пречите.
п.п. оле, избоде ми очите. И що трябва да крещиш, не съм глуха Laughing

На теб като са ти много парите дари си майчинството на ББ, Цв.Цв., Първанчо, или който там лумпен в държавното управление си харесаш! Аз пък смятам, че подобни критики къммайките са неоснователни, защото ти няма как да знаеш какво е положението на майчетата, които се оплакват!  Wink
Виж целия пост
# 119
Аз лично имам претенции по отношение на местата в детските градини и лесната достъпност до яслите за по-малки деца /естествено, при качествено гледане/, имам претенции относно осигуряване на превоз на децата от дома до училище или градината, искам по-лесно достъпни улици за майки с детски колички, искам повече озеленени пространства и по-висока сигурност за децата срещу посегателства. Ей такива неща. Но да ревем за 20-30 лв. /че и за още по-дълъг срок/ на фона на това, което е по-добре реално да се направи с тях, нагарча.


Ами и аз ги имам тези претенции, но вместо да се обединим и да се борим за тия неща, се разправяме за празни работи!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия