НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 768
  • 2 412
# 1 425
Некадърници,после защо младите бягат.Ми тея грам не се грижат за народа.Защо са ни толкова депутати като и 10 стигат..ох излязох от темата.Жалки са
Виж целия пост
# 1 426
Така хайде сега един поздрав за всички, които ни обиждаха и ни разправяха "като сте си раждали деца си ги гледайте и държавата не ви е длъжна"

Това е цитат от конституцията на република България

Чл. 47.
(1) Отглеждането и възпитанието на децата до пълнолетието им е право и задължение на техните родители и се подпомага от държавата.
(2) Жената майка се ползва от особената закрила на държавата, която й осигурява платен отпуск преди и след раждане, безплатна акушерска помощ, облекчаване на труда и други социални помощи.
(3) Децата, родени извън брака, имат равни права с родените в брака.
(4) Децата, останали без грижата на близките си, се намират под особената закрила на държавата и обществото.
(5) Условията и редът за ограничаване или отнемане на родителските права се определят със закон.
Виж целия пост
# 1 427
 Mr. Green Е, какво по-различно е казал някой? Кое ти конституционно право не е изпълнено?
Виж целия пост
# 1 428
Mr. Green Е, какво по-различно е казал някой? Кое ти конституционно право не изпълнено?
+1
Липсата на мотивирано мнение с големия шрифт и червения цвят ли компенсираш?
Виж целия пост
# 1 429
Не просто имаше реплики по тази тема " че никой не ни е длъжен" че къде го дават така толкова майчинство дълго в българия 2 години, че въобще да сме благодарни че държавата ни "хрантутела" Че трябва да правиш дете когато имаш достатъчно дебела банкова сметка така че да не разчиташ на държавата че не ти била длъжна  " че българските майки сме били някакви мързелани дето само седим в къщи мрънкаме че държавата малко ни давала" имаше назад всякакви обиди от сорта и за това съм го постнала този текст
Виж целия пост
# 1 430
sinapovaaya, мила, както се казва в отчетните теми, изразът е "подпомага", не "издържа", не "поема изцяло", просто "подпомага". Едно такова сладко, разтегливо като локум понятие.
Виж целия пост
# 1 431
Даа, за подпомагане може да се считат и детските даже. Така че...
Виж целия пост
# 1 432
И какво, в крайна сметка, не ви е наред с текста? Какво доказвате с него?
Да подам сламка- издръжка, отглеждането и възпитанието, от една страна и подпомагането, от друга, са различни неща, а и за "подпомагането" тук няма никакви критерии, съдържание и граници. Конституция е това, нормите й са постулатни и принципни.
Да обясните позиция не значи да цитирате общи принципи без конкретни параметри. Да ви "подпомогнат" означава дори да ви дадат право да си запазите работното място 2,5 години, да ползвате срещу 40.00 лв. ДГ, безплатен обществен транспорт и т.н.
Виж целия пост
# 1 433
Даа, за подпомагане може да се считат и детските даже. Така че...
А ако дори детски не взимаш, в какво точно се състои подпомагането? Не се заяждам, питам.
 За мен лично държавата се грижи основно за една група хора и техните деца, а останалите да се спасяват сами.
Аз искам да ме подпомага чрез читава данъчна политика, нормално образование и здравеопазване, но не. Важно е да даваме мижави помощи и да обясняваме привилегията "дълго майчинство". Ами след това?  Peace
Виж целия пост
# 1 434
Ми писано е вече, има примери.
Друг е въпросът на кой какво му е достатъчно. Принципно на човек рядко му е достатъчно.
Вие какво разбирате под "подпомагане"?

"като сте си раждали деца си ги гледайте и държавата не ви е длъжна"- да, за "гледане" наистина не е длъжна държавата.

Виж целия пост
# 1 435
Пак ли стратата песен на нов глас?
96 стр. едно и също.
Не ви ли омръзна?
Виж целия пост
# 1 436
Пак ли стратата песен на нов глас?
96 стр. едно и също.
Не ви ли омръзна?

М да..и аз си мислех, че за 96 стр. различните мнения и позиции са ясни, но явно не е така  Grinning

Тааа България съвсем не е държавата в ЕС с най-дълго високоплатено майчинство (Румъния, Литва, Швеция). И няма и да стане с повтаряне Н-найсе хиляди пъти  Laughing
Виж целия пост
# 1 437
sinapovaaya, мила, както се казва в отчетните теми, изразът е "подпомага", не "издържа", не "поема изцяло", просто "подпомага". Едно такова сладко, разтегливо като локум понятие.

Касита, щеше да бъде подпомагане, ако държавата позволяваше на майките да работят едновременно получавайки пълния размер на полагащото им се майчинство, за което са се осигурили. Майка, която използва ПРАВОТО си да отглежда детето си до втората си годинка автоматично става социално слаба и живее на половина под минимува, обявен от НОИ 180 лв., защото няма право да работи докато получава подаянието от 240 лв. Това я поставя в зависимост от мъжа й, от роднините й и от всеки, който би се смилил над нея и би й помогнал, за да изхрани детето си. Използвайки правата си, тя и детето и се превръщат в тежест за семейството си. Ако и това не сте разбрали, значи съм ви надценила умствено.

Не ти е мястото в тази тема. Ти не си заинтересована - не живееш и не се осигуряваш тук, не плащаш данъци, децата ти не учат тук.
Ако си заинтересована майките в България да имат облагодетелстван статут, както е по Конституция, щеше да си ЗА всяка адекватна подкрепа, а не ЗА подхвърлените подаяния.


Имай предвид, че има майки, които от години се осигуряват, плащат данъци и, следователно, заслужават да получат всичко, за  което са се осигурили.

Към Джуди, Немирница и всички жени на мнение, че парите даже са в повече - дарете вашите, ако не ви трябват. Ако не получавате тези подаяния, то отделете от заплатите си, за да помогнете на човек в нужда - ще ви подейства възпитателно. ЧОвек никога не знае кога ще се обърне лопатата на живота.
Виж целия пост
# 1 438
96 стр. едно и също.
Не ви ли омръзна?

Омръзна, да... Отдавна се убедих, че и темата, и страната вървят само на зле, и се преместих в темата за емиграцията...

PS. Коментари от хората в чужбина колко на тях, видиш ли, им е трудно като родители там, където живеят, също не са нужни - и те се оплакаха 100 пъти в тази тема. Едно е вярно и неоспоримо - българинът си е българин където и да отиде - все на другия паницата ще е по-пълна...
Виж целия пост
# 1 439
Даа, за подпомагане може да се считат и детските даже. Така че...
А ако дори детски не взимаш, в какво точно се състои подпомагането? Не се заяждам, питам.
 За мен лично държавата се грижи основно за една група хора и техните деца, а останалите да се спасяват сами.
Аз искам да ме подпомага чрез читава данъчна политика, нормално образование и здравеопазване, но не. Важно е да даваме мижави помощи и да обясняваме привилегията "дълго майчинство". Ами след това?  Peace
Мисълта ми беше, че подпомагането не е задължително да е с майчинството.Детските също се водят такова подпомагане.
И аз не вземам детски, но причината не е във високия доход. Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия