НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 755
  • 2 412
# 1 485
Fanni, личните ми непредставителни наблюдения върху осигуряващите са на максимума са, че масово се връщат на работа до края на първата година.
Повече от ясно е, че тези, които са се осигурявали на висока ставка само заради по-високо майчинство, няма защо да бързат да се върнат на псевдо високоплатената си работа. Мерките са срещу тях.
Виж целия пост
# 1 486
И като се направи сметката и не влагаме нищо за подобряване на раждаемостта, плодовете, които ще берем ще бъдат много горчиви.
да, продължавай моля, какви ще са плодовете които ще берем ?
Виж целия пост
# 1 487
категорично няма такова нещо. В момента в яслите приемат и трите посочени от теб набори, а до септември 2009 наабор трябва да е ИЗПИСАН вече. В Лозенец например извън приема тази година са останали 20ина деца. Всички останали, които са подали документи са приети, а тук няма нито едно ОДЗ и тази ясла е единствена в квартала. Има квартали с по 10 ОДЗ-та и по 5-6 ясли. Там със сигурност няма такъв проблем дори. Просто чета понякога и се чудя дали сте си направили труда изобщо да проверите как седят нещата. От отчетната ми тема няма нито едно неприето дете от тези, които кандидатстваха. Пък всички да са такива късметлии не ми се вярва.

Ми проверили сме как стоят нещата. И няма много верни неща в твоето мнение. В Лозенец има поне 3 самостоятелни ясли и много повече от 20 деца неприети. На практика за яслени групи в София има осигурени места за едва една трета от кандидатстващите, а за първа група - за около 50-60%. Единствената ясла, която си изчерпа списъка от чакащи за яслена група тази година беше в Кремиковци. С ОДЗ-тата нещата са още по-зле. Родителите ги предпочитат пред самостоятелните ясли, защото няма да им се налага да кандидатстват два пъти.

Погледни опашките преди първо класиране май месец 2012 и тогава обяснявай как стоят нещата, защото не съм сигурна че майките от отчетния са достатъчно добър критерий за ситуацията.
Виж целия пост
# 1 488
Аз приемам мотивите за изчисляване на майчинството да се взема дохода за 24 месеца. Да си направиш сметката, да вложиш нещо и после да береш плодовете.
И аз.
По- обективно ми е участието в набирането на средства във фонда да има по- голямо отражение върху получените от него плащания.

А защо не 36 или 48 месеца?
И планирането, и участието дългосрочно  Grinning
Виж целия пост
# 1 489
Цитат на:  link=topic=617068.msg20493180#msg20493180 date=1323423823
Цитат на:  link=topic=617068.msg20493123#msg20493123 date=1323423463

А защо не 36 или 48 месеца?
И планирането, и участието дългосрочно  Grinning

48 > 36
Математика.
Все на някое число следва да се спрат. Лично аз намирам за по- добър варианта да се получава максимално по- близко според даваното.
Аз не пиша за планирането, пиша за по- справедливото. То очевидно не е всеки- според възможностите- на всички по равно или според нуждите. Минахме през подобно.  Laughing Лично аз съм мерси. Видяхме го колко работи.
Пък на друг може да му се види справедливо всяка майка- на средна работна до 15 години от раждането.
Тъй относителни са вижданията за справедливост. И тъй малко близки с реалността.
Виж целия пост
# 1 490
Не ми се връща да чета цялата тема, но съм изумена от думите "НОИ прецаква".
И веднага се сещам за темата, кой прецаква държавата и как там имаше доста мнения на потребители, че независимо, че нямат финансова нужда от майчинството, си го вземат, защото им се полагало (всички знаем за схемата с деклариране на по-ниски от реалните доходи и ползване на блага, които в реални условия няма да се полагат на позлващия). Що не идете да им се посърдите на тях и да ги питате що прецакват останалите?
В една подобна тема пък имаше вопли, че правителството им било виновно за майчинството. Аз не се сещам при кое правителство сумата е била достатъчна... Аз лично бих се разсърдила на предното правителство, защото увеличи пенсиите на всички (независимо нуждаещи се или не), точно преди да предаде властта и така допълнително създаде условия за дефицити, които после няма как да се запълнят изведнъж.
240 лв. може да не са достатъчно, за да осигуриш всичко най-необходимо и от най-висок клас на едно дете, но в малките градове, все още има много, страшно много семейства, които живеят с горе-долу същата сума за месец. Или най-много с минималната работна заплата, която е и исканото майчинство от 270 лв.
Не казвам, че ще е лошо да бъде и 600 лв. майчинството, но е по-добре първо да се прегледат и оправят измамите и прочие...
Виж целия пост
# 1 491
... Аз лично бих се разсърдила на предното правителство, защото увеличи пенсиите на всички (независимо нуждаещи се или не), точно преди да предаде властта и така допълнително създаде условия за дефицити, които после няма как да се запълнят изведнъж.
240 лв. може да не са достатъчно, за да осигуриш всичко най-необходимо и от най-висок клас на едно дете, но в малките градове, все още има много, страшно много семейства, които живеят с горе-долу същата сума за месец. Или най-много с минималната работна заплата, която е и исканото майчинство от 270 лв.
Не казвам, че ще е лошо да бъде и 600 лв. майчинството, но е по-добре първо да се прегледат и оправят измамите и прочие...

А то това е запазена марка, лесно се пишат задължения за там, за където вече не отговаряш. И лесно се иска от там, където не пълниш или толкова, колкото не даваш. То и синдикатите искаха, ма още не съм прочела, въпреки че търсих, какво предлагат за попълване на дупките.

Виж целия пост
# 1 492
Семейното планиране е хубаво нещо, но в повечето случаи сметката на родителите не излиза.
Бременността и раждането е особено състояние на жената, в което трябва да полага извънредни грижи за себе си и за бебето. Не е точно заболяване, но и не може да се каже, че жената е в състояние да изпълнява обичайните си трудови задължения.
В същото време трябва да й се осигури максимален комфорт и грижа, както от близките, така и от държавата, при условие, че държавната политика е насочена към увеличаване на раждаемостта и подобряване здравето на децата.
Не можеш да очакваш държавата да бъде буфер във всички ситуации и за всички хора, така че да ги компенсира до средно ниво дори, пък какво остава за по високо.
Животът е шарен, един е по глупав, друг по работен, трети може да е и умен, и работен, но животът да му изграе лоша шега и да го постави в незавидна ситуация. Т.е. има много ситуации, в които негативите са си за твоя сметка,временно или постоянно. Държавата има ангажимент в такива случаи да осигури едно минимално ниво според богатството си ( което пък зависи от богатството на средния гражданин, в България-малко над 500 лв/мес).
Т.е. държавата няма ангажимент да осигури максиален комфорт, а ангажимент да  преразпределя, така че хем да държи главите над водата, хем да те стимулира да плуваш сам, а не да висиш на спасителния пояс.
Виж целия пост
# 1 493
Нямам думи,как може такова нещо да се случва само в тази държава....какво е това майчинство от 240лв на месец,това е чиста гавра с майките, министрите си вземат големите заплати и не ги интересува как ние си гледаме децата и с какви пари всеки месец. Преди изборите се казваше,че има пари и че сме добре финансово,но след това ПАРИ НЯМА...
Всеки е възмутен как една майка може да си остави детето в дом...с какви пари да го отглежда след като не стигат до никъде,а има и такива които въобще не получават нищо.
Как мога да искам да имам второ дете,с какви средства ще го отглеждам,направо ме е страх..
Държавата ни отива на самоунищожение,не виждам оправия изобщо
Ние също имаме право на глас и трябва да стачкуваме,не бива да се отказваме,майчинствата трябва да станат минимум 350лв..
Виж целия пост
# 1 494
Цитат на:  link=topic=617068.msg20493180#msg20493180 date=1323423823
Цитат на:  link=topic=617068.msg20493123#msg20493123 date=1323423463

А защо не 36 или 48 месеца?
И планирането, и участието дългосрочно  Grinning

48 > 36
Математика.
Все на някое число следва да се спрат. Лично аз намирам за по- добър варианта да се получава максимално по- близко според даваното.
Аз не пиша за планирането, пиша за по- справедливото. То очевидно не е всеки- според възможностите- на всички по равно или според нуждите. Минахме през подобно.  Laughing Лично аз съм мерси. Видяхме го колко работи.
Пък на друг може да му се види справедливо всяка майка- на средна работна до 15 години от раждането.
Тъй относителни са вижданията за справедливост. И тъй малко близки с реалността.

Следва не само да се спрат, но и да се мотивират Защо точно този период, размера имам предвид. Следва, ама нъц.
12 -18-24-....и
"максимално по- близко според даваното" -  по тази логика, тези които не са и никога няма да ползват това обезщетение да не внасят.  Основно мъжете напр. Или да се вземе предвид и периодът на осигуряване на таткото, може и на роднините по съребрена линия до четвърта степен. Има логика и звучи справедливо  Laughing Или пък да изберем друга форма на организация на обществото - да не е държава  Thinking
Виж целия пост
# 1 495
Оффф, пак ли!?!? В съседство има подобна тема с таман 100 страници! Ама нали всеки трябва да пусне своя...
Виж целия пост
# 1 496
Тук се обсъжда това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=617068.0;topicseen
Виж целия пост
# 1 497
А то това е запазена марка, лесно се пишат задължения за там, за където вече не отговаряш. И лесно се иска от там, където не пълниш или толкова, колкото не даваш. ...

Напротив, лесно и удобно е да имаме кратка памет явно.
Аз попитах - по времето на кое правителство майките са тънали в лукс, само от едното майчинство и то е било напълно достатъчно?
И защо спаха тогава?
Лесно е да приемеш нещо, а после да размислиш и да вдигаш врява.
Затова трябва да се мисли още преди да приемеш условията на това нещо...


Виж целия пост
# 1 498
350 Shockedна мен ми трябват 500,пък съседката каза,че за по малко от 650 няма да се мръдне.
Виж целия пост
# 1 499
Цитат на:  link=topic=617068.msg20493180#msg20493180 date=1323423823
Цитат на:  link=topic=617068.msg20493123#msg20493123 date=1323423463

А защо не 36 или 48 месеца?
И планирането, и участието дългосрочно  Grinning

48 > 36
Математика.
Все на някое число следва да се спрат. Лично аз намирам за по- добър варианта да се получава максимално по- близко според даваното.
Аз не пиша за планирането, пиша за по- справедливото. То очевидно не е всеки- според възможностите- на всички по равно или според нуждите. Минахме през подобно.  Laughing Лично аз съм мерси. Видяхме го колко работи.
Пък на друг може да му се види справедливо всяка майка- на средна работна до 15 години от раждането.
Тъй относителни са вижданията за справедливост. И тъй малко близки с реалността.

Следва не само да се спрат, но и да се мотивират Защо точно този период, размера имам предвид. Следва, ама нъц.
12 -18-24-....и
"максимално по- близко според даваното" -  по тази логика, тези които не са и никога няма да ползват това обезщетение да не внасят.  Основно мъжете напр. Или да се вземе предвид и периодът на осигуряване на таткото, може и на роднините по съребрена линия до четвърта степен. Има логика и звучи справедливо  Laughing Или пък да изберем друга форма на организация на обществото - да не е държава  Thinking

Все някой период следва да се вземе. И това е този, преди който ползваш плащанията. За колко време- това е въпрос на конкретика и лично аз не смятам, че има идеална формула. Вие, обаче, сте убедени, че я знаете. Радвам се за вас.
На тоз етап се взема това, което се е вземало винаги- доходът на майката. Или да не се взема хич ли, щом ще си говорим за крайности.
Безсмислено е. Всеки може да изпада в такива. 
Като не ви е справедливо и ви се ще още- О.К., искайте, винаги може да се иска още и още. Реалността е, обаче, в някакви предели винаги.
Моята е такава, че бих заложила не на уравниловката.

Nekomusume, не смятам, че господата са "размислили", те си бяха наясно, че приемат задължения, които бюджетът няма да може да спази. Но бяха и наясно, че на кормилото за изпълнението им нямаше да са те.  Sunglasses Смятам, освен това, че беше и предизборно. Ние, вижте, дадохме. След нас- потоп. Сиреч- не кратка памет, а напълно умишлено. Тъй го виждам аз.
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия