НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 733
  • 2 412
# 1 605
Не е така. Детски и аз не съм взимала, най-вероятно няма да взимам и за второто, но специално за БГ съм на мнение, че детските трябва да са за всички деца, защото реалните доходи на повечето семейства са с незначителна разлика, а детските по мои наблюдения масово се взимат от хора с никакъв принос към осигурителната с-ма или укриващи данъци (виж детските, за разлика от майчинството, у нас наистина се водят социална помощ  Wink ; виждам, че съм повторила "детските" няк. пъти, но не се редактирам, за да не стане объркване). Коментарът отн. скъпите лекарства за рак ще го подмина като особено циничен. За компенсациите по принцип съм съгласна, че е безумие, когато с-мата е солидарна, но ако имаш реална нужда от една услуга, кандидатствал си за нея, но държавата/ общината по някаква причина не може да ти осигури, ти си коректен спрямо нея, това, че друг я получава, а ти не, е по-скоро признак на дискриминация и не виждам нищо лошо да се потърсят разумни алтернативи.  Peace
Не съм искала да обидя някой с изказването за лекарствата за рака. съжалявам. Надявам се да сте ме разбрали какво имам предвид
Виж, за детските и детските градини нещата са едни и същи. Пари няма за всички (ако имаше да се е решил проблема - той не е от вчера и няма опраавдание защо за 5 години не е решен освен паричното оправдание). Та... има критерии за прием на деца в детските градини и за детските. За детските ограничението е само доход на семейството, за детските градини са повече критериите, но на практита без точките от социалните критерии шанса граничи с нула (за София). А иначе ако говорим за дискриминация аз смятам, че и раздаването на детските е също толкова дискриминационно. Не е възможно държавата да дискриминира моите деца по критерии, че аз съм по-образована от радка от филиповци и по тази причина изкарвам повече пари от нея. Моето дете е дискриминирано на база своя произход. Т.е. да не стане объркване аз не искам детски, просто показвам, че и както детските градини, така и детските могат да се приемат като дискриминационни.
Виж целия пост
# 1 606
За ДГ проблемът не е само финансов - по ред причини липсва воля за справяне с проблема, както и присъства голяма доза некадърност, включая неналичие на умения за планиране и прогнозиране. Хубавото е, че държавата/ общината вече е длъжна да осигури на всички петгодишни деца места в предучилищните групи на градините или училищата по силата на НА (в случая заради промените в сега действащия ЗНП, за вбъдеще съгласно Закона за училищното и предучилищното образование). Май не е лошо да погледна закона какво точно пишеше и да помисля за внасянето на заявление за достъп до обществена информация докъде го е добутала СО... Само дето се отклонихме от темата.  Peace
Виж целия пост
# 1 607
Здравейте! Искам да попитам колко месеца стаж трябва да имаш, за да ти изплатят 45-дневния болничен при излизане по майчинство? Изивнявам се, ако въпросът е задаван и обсъждан  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 1 608
12 месеца.  Peace
Виж целия пост
# 1 609
Процедурен въпрос? Няма ли да промените анкетата? Вече и 270-те са малко. Инфлацията пъпли- кога бавно, когато не, но пък сигурно.
Виж целия пост
# 1 610
Процедурен въпрос? Няма ли да промените анкетата? Вече и 270-те са малко. Инфлацията пъпли- кога бавно, когато не, но пък сигурно.

Какъв смисъл виждаш от промяна на сумата в анкетата?
Виж целия пост
# 1 611
Не виждам смисъл да се заковава вече сума. По- скоро обвързване с МРЗ или минимален базов доход. Така, както се иска сума, примерно, ще се постигне 270.00 /съвсем примерни цифри вземам/ след месеци, когато реално ще има стойността на днешни 200.00. Ще се дадат и ще се каже: "Ето, ние удовлетворихме исканията.", което на практика съвсем не би било така и реални цели няма да се постигнат. Целта не е конкретна сума, а постигане на някакво задоволително базово равнище.
Лично мнение.
Виж целия пост
# 1 612
А още по-гадно става, като не можеш да се запишеш на ДК /поради липса на места/ и само за храна на бебето даваш 76 лева на месец /толкова е най-евтината частна ДК/. Така че остават 164 лв - ако можеш - оправяй се.

Тъпото е, че тази втора година, освен баба или частна гледачка, няма друга алтернатива.
Аз ако имах на кого да оставя детето, веднага почвам работа.

Направо съм в нервен шок как ще се оправяме от следващия месец, като почна да получавам 240лв.
Какво да спра да плащам се чудя?
Парното или танците на голямото дете? Close
Виж целия пост
# 1 613
Не виждам смисъл да се заковава вече сума. По- скоро обвързване с МРЗ или минимален базов доход. Така, както се иска сума, примерно, ще се постигне 270.00 /съвсем примерни цифри вземам/ след месеци, когато реално ще има стойността на днешни 200.00. Ще се дадат и ще се каже: "Ето, ние удовлетворихме исканията.", което на практика съвсем не би било така и реални цели няма да се постигнат. Целта не е конкретна сума, а постигане на някакво задоволително базово равнище.
Лично мнение.

От 2007 г. СНБМ има офиц искания в този смисъл (да се обвърже с МРЗ). Видно до момента без резултат, винаги го записват в ЗБДОО като конкретна сума.
Виж целия пост
# 1 614
Говоря за анкетата.
Тя ограничава възможните форми.
Предполагам не само аз мисля така, но не мога да отговоря. Никой от дадените отговори не пасва на гледната ми точка. Която е не само моя.
Виж целия пост
# 1 615
Идеята на темата беше точно приравняването на майчинството с МРЗ.
Виж целия пост
# 1 616
А колко са данъците и осигуровките върху МРЗ и каква е чистата сума, която получава работещият на МРЗ?
Виж целия пост
# 1 617
А колко са данъците и осигуровките върху МРЗ и каква е чистата сума, която получава работещият на МРЗ?

След всички удръжки - към 205лв. чисто остават за получаване.
Виж целия пост
# 1 618
А колко са данъците и осигуровките върху МРЗ и каква е чистата сума, която получава работещият на МРЗ?
осигуровки 34,83
дод              23,93
чиста сума за получаване 211.65 лв
Виж целия пост
# 1 619
Много ви благодаря, момичета!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия