НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 679
  • 2 412
# 1 665
Майките да си каляват децата, а не да им слагат термо чорапогащник, грейка и шал през устата, щото било само 5C. Много сополи, антибиотици и болнични ще се спестят по този начин.
Имам чувството, че само в България масово боледуват децата, егати кекавото поколение! Кихне накриво хлапето, и хайде антибиотик и 5 дни болнични.
Виж целия пост
# 1 666
Не е лоша идеята за домакините, но едва ли това ще "спаси" системата. То и сега който е решил да се осигурява за пенсия, е намерил начин да го направи. Проблемът е, че много голяма част от хората не виждат смисъл изобщо да се осигуряват нито за здраве, нито за пенсия и причината е следната:

бабата на съпруга ми ,с 40 год стаж, е взимала 7 лв повече пенсия от сестра си в,която не е работила и ден.

И са прави, разбира се.
Виж целия пост
# 1 667
Моето си го гледах на 18 -20 градуса температура и за 2 години не е боледувало нито веднъж.  
Тръгна на ясла а там през зимата надуват парното и е постоянно 30 градуса и тази зима се скъса да боледува и чак имах проблем с работата заради това.

Да не говорим че чак преди 2 дена "посмяха" от яслата да ги изкарат навън да играят и естествено на 30 градуса по блузи с дълъг ръкав.  Shocked


И детето не смееше да си махне блузата, чак като стигнахме до нас ми позволи да го съблека по блузата с къс ръкав.

Други забележки към яслата нямам иначе на много хубави навици го научиха.
Виж целия пост
# 1 668
Само, който никога не си е бил в къщи с децата може да каже че това е мързелуване

Това, че някои си имат баби готови да им гледат децата и да им помагат в къщи не означава, че тези които нямат мързелуват.

Ми не раждайте, като ви е трудно. Аз ли да ви бера грижите?
Егати наглостта!
Виж целия пост
# 1 669
Не е лоша идеята за домакините, но едва ли това ще "спаси" системата. То и сега който е решил да се осигурява за пенсия, е намерил начин да го направи. Проблемът е, че много голяма част от хората не виждат смисъл изобщо да се осигуряват нито за здраве, нито за пенсия и причината е следната:

Сериозно? И ако спрат всички такива като мен да внасят поради липса на смисъл, откъде ще идват майчинските? От спущи Боже ли?
Да ви имам мисленето  ooooh!
Виж целия пост
# 1 670
Как добре щяха да ми дойдат тия 50 лева отгоре точно сега!
Нали повишиха МРЗ на 290лв.

Ние вече съвсем го окъсахме.
Ако можех, щях веднага да започна каквато и да е работа.
Само че шансът ми да бъде прието детето в ясла е около 30%.
И аз трябва да мизерствам с 240 лв.
Майната ми на мен даже - аз не закусвам и не обядвам, научих се да си нося старите дрехи.
Въпросът е, че децата ми мизерстват и ядат евтини кремвиши.
Виж целия пост
# 1 671
 L'Agent, тия 50лв. ще ти стигнат за 2 дена. И после какво?
Виж целия пост
# 1 672
L'Agent,  а няма ли по-добре да ти дойде място в яслата? За мен това е коренът на мизерията, не 50-те лева.
Виж целия пост
# 1 673
Само, който никога не си е бил в къщи с децата може да каже че това е мързелуване

Това, че някои си имат баби готови да им гледат децата и да им помагат в къщи не означава, че тези които нямат мързелуват.

Ми не раждайте, като ви е трудно. Аз ли да ви бера грижите?
Егати наглостта!


И това ли е призива за увеличаване на раждаемостта НЕ РАЖДАЙТЕ!!!! А после вашите пенсии от къде?!
Като гледам имаш син. Искаш да кажеш, че не желаеш един ден сина ти да има семейсто и да имаш внуци. Така ли. Тогава щеш не щеш ще береш грижата. Пък и системата е такава, че един ден твоята пенсия ще се взима от внесените осигуровки от тези деца дето не трябва да ги "раждаме" за да не "им береш грижата"
Виж целия пост
# 1 674
L'Agent, тия 50лв. ще ти стигнат за 2 дена. И после какво?

точно двата дена преди заплатата на мъжо   Laughing


една седмица преди заплата да имаш + 50 лв едва ли някой ще ги откаже
Виж целия пост
# 1 675
Как добре щяха да ми дойдат тия 50 лева отгоре точно сега!
Нали повишиха МРЗ на 290лв.

Ние вече съвсем го окъсахме.
Ако можех, щях веднага да започна каквато и да е работа.
Само че шансът ми да бъде прието детето в ясла е около 30%.
И аз трябва да мизерствам с 240 лв.
Майната ми на мен даже - аз не закусвам и не обядвам, научих се да си нося старите дрехи.
Въпросът е, че децата ми мизерстват и ядат евтини кремвиши.

Извинявай, но ако твоите деца ядат евтини кремвирши, това не означава, че на всички майки трябва да им се полагат с по 30 лева отгоре.
Майчинството не е социална помощ. А точно такива, безразборно раздавани пари, те изяждат средства за наистина нуждаещите се.

След като никой не иска на работа майки с деца, борете се за преференции за работодатели, които наемат майки с деца, тогава хората ще имат интерес да ви наемат, частните фирми все пак не са благотворителни дружества.
Борете се за детски градини, ясли...всички ще ви подкрепят.

Но просто едни пари сега, на кило, на всеки, щото се полагали, не звучи честно спрямо останалите, които работят. Щом МРЗ е 290 лева, сигурно има хора, които работят някъде за 290 лв.

ПП. Това с евтините кренвирши сериозно ли? От едно пилешко бутче стават три детски порции супа и три яхнии, хранителни при това, че и евтини.  Изпитано, и ние не сме яли все пасти. Wink
Виж целия пост
# 1 676
Колко хубаво би било, ако в бюрото по труда е приоритет намирането на работа на жени майки на малки деца или пък многодетни майки, защото те срещат най-големи трудности в намирането на работа. ( заради честите наложителни отсъствия много работодатели отказват да наемат такива жени на работа)

Дори да имат възможност за курсове за преквалификация език web design за да могат да си намерят работа от вкъщи.
Или въобще ако има възможност за повече работа от вкъщи няма да мрънкаме за така обсъжданото вече голяяямо майчинство в БГ
И защо точно да са с приоритет майките с деца? Аз пък викам да са с приоритет 50-55 годишните, които кучета ги яли, никой не ги ще на работа, само им се подиграват като ги видят.
И какво точно трябва да означава "език web design"? Grinning
Виж целия пост
# 1 677
ПП. Това с евтините кренвирши сериозно ли? От едно пилешко бутче стават три детски порции супа и три яхнии, хранителни при това, че и евтини.  Изпитано, и ние не сме яли все пасти. Wink

Да бе! Аз знам, че работещите са на евтини кремвирши заради ниски заплати и нямане на време за готвене. Ама щом и неработещите спряха да готвят, не е добре работата. Не мож да изкарваме и внасяме толкова за био-храни. Пак ние виновни  ooooh!

И това ли е призива за увеличаване на раждаемостта НЕ РАЖДАЙТЕ!!!! А после вашите пенсии от къде?!

Синапова, моето дете няма да седи тук. Сигурна съм вече. Аз съм го научила на труд. И няма да го оставя тук да хрантути социално слаби, майки и фалшиви инвалиди.
А мен не ме мисли. Едва ли с тоя натоварен живот, ще стигна до пенсия. И не е натоварен от седене вкъщи. Моето дете е тръгнало на ясла от 1,3г. възраст.
Виж целия пост
# 1 678
Колко хубаво би било, ако в бюрото по труда е приоритет намирането на работа на жени майки на малки деца или пък многодетни майки, защото те срещат най-големи трудности в намирането на работа. ( заради честите наложителни отсъствия много работодатели отказват да наемат такива жени на работа)

Дори да имат възможност за курсове за преквалификация език web design за да могат да си намерят работа от вкъщи.
Или въобще ако има възможност за повече работа от вкъщи няма да мрънкаме за така обсъжданото вече голяяямо майчинство в БГ
И защо точно да са с приоритет майките с деца? Аз пък викам да са с приоритет 50-55 годишните, които кучета ги яли, никой не ги ще на работа, само им се подиграват като ги видят.
И какво точно трябва да означава "език web design"? Grinning
е забравила съм запетаята между двете извинявайте!!!!
Виж целия пост
# 1 679
ПП. Това с евтините кренвирши сериозно ли? От едно пилешко бутче стават три детски порции супа и три яхнии, хранителни при това, че и евтини.  Изпитано, и ние не сме яли все пасти. Wink

Да бе! Аз знам, че работещите са на евтини кремвирши заради ниски заплати и нямане на време за готвене. Ама щом и неработещите спряха да готвят, не е добре работата. Не мож да изкарваме и внасяме толкова за био-храни. Пак ние виновни  ooooh!

И това ли е призива за увеличаване на раждаемостта НЕ РАЖДАЙТЕ!!!! А после вашите пенсии от къде?!

Синапова, моето дете няма да седи тук. Сигурна съм вече. Аз съм го научила на труд. И няма да го оставя тук да хрантути социално слаби, майки и фалшиви инвалиди.
А мен не ме мисли. Едва ли с тоя натоварен живот, ще стигна до пенсия. И не е натоварен от седене вкъщи. Моето дете е тръгнало на ясла от 1,3г. възраст.

Чудесно тогава е имало места в яслите!!!
И никой никога не знае я виж колко юпита и разни финансови специалистчета се върнаха да ни обиждат че сме си мързелували 2 години. От къде знаеш, че след 10 години няма да е от тях
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия