НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 658
  • 2 412
# 1 695
Давайте да се организираме за някакви конкретни действия срещу това поредно безумие и подигравка с майките. Нямам думи да изразя възмушението си - това си е дискриминация - вдигат се МРЗ, заплати на лекари, учители, военни, държавни служители, а парите за майките - заковани. съгласна съм изцяло с писмото от името на Сдружението, но дали само писмото е достатъчно, за да ни обърнат внимание? Дали не трябва да се организираме на някакъв протест под някаква форма, докато има още време и не е приет Бюджет 2013 в Парламента?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362869.480 може да следите развитието в тази тема
Виж целия пост
# 1 696
Чак пък дискриминация.
Какъв е признакът на дискриминация в случая?
Виж целия пост
# 1 697
Чак пък дискриминация.
Какъв е признакът на дискриминация в случая?
дискиминация по мързеливост  Mr. Green
Виж целия пост
# 1 698
Майчинството вече няма общо с МРЗ, така че не виждам къде е проблема. А и е време да се замислите откъде идват парите за това майчинство и дали няма по-нуждаещи се за помощи ( като деца с увреждания, инвалиди и тежко болни ). Засрамете се, пък и мъже си имате, не е като да сте само на тези пари Crazy
Виж целия пост
# 1 699
Майчинството вече няма общо с МРЗ, така че не виждам къде е проблема. А и е време да се замислите откъде идват парите за това майчинство и дали няма по-нуждаещи се за помощи ( като деца с увреждания, инвалиди и тежко болни ). Засрамете се, пък и мъже си имате, не е като да сте само на тези пари Crazy

На сто процента съм съгласна с теб! Никъде го няма това по 2 години майчинство.

А пък чак дискриминация.... Много пресилено ми се струва  Laughing
Виж целия пост
# 1 700
Аз съм със смесени чувства вече май смятам ,че наистина трябва да се актуализира сумата.
cherry_dream никъде го няма това ,вярно и много други неща ги няма никъде ама са все отрицателни .
Виж целия пост
# 1 701
Ох , пак ли се почна с протестите !? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1 702
Да се актуализира, с колко да се актуализира? С 15, 20лв?! Предпочитам с тези пари да се построят достатъчно детски градини, за да майките да се върнат на работа, а не да кютат една година на минимума и да реват по форумите да се увеличава майчинството!
Виж целия пост
# 1 703
То и това е спорно до каква степен е положително. Все пак ако майчинството беше една година, парите, които се дават за втората могат да се пренасочат в много други сфери, които също не са цъфнали и вързали.
Виж целия пост
# 1 704
Аз съм със смесени чувства вече май смятам ,че наистина трябва да се актуализира сумата.

И като се актуализира, какво? Става въпрос за 1 година само, а на следващата? Пак няма да има ДЯ и ДГ. Не мислите ли, че вместо да се дадат тия 30-50лв. на калпак, може да се инвестират в детски заведения, за да може майката след 1-вата година спокойно да се върне на работа?
Виж целия пост
# 1 705
Замислете се, че само ако увеличат майчинството на 270 лв са необходими около 15 000 000 допълнителни лева, които нали се сещате, че ще ги вземат от работещите. Сто пъти по-добре е тези милиони да се вложат в изграждането на детски градини и ясли (друг е въпросът дали наистина всъщност биха се пренасочили в това)
Виж целия пост
# 1 706
За мен е много рано дете на една година да се отделя от майката. Единственото хубаво на майчинството у нас е че дава възможност да се гледа детето до две години.И не виждам какво толкова ще бъде нарушен бюджета ако се увеличи майчинството. За какви ли не излишни работи се дават пари,за децата не може. Майките също са внасяли осигуровки,за да могат да се възползват от това си право.
Виж целия пост
# 1 707
За мен е много рано дете на една година да се отделя от майката. Единственото хубаво на майчинството у нас е че дава възможност да се гледа детето до две години.

Спокойно, не видях някой да "заплашва", че ще се върне на работа след първата година, ако не увеличат парите за втората.
Виж целия пост
# 1 708
Посочете, в колко държави по света има две години майчинство!
Виж целия пост
# 1 709
Аз съм със смесени чувства вече май смятам ,че наистина трябва да се актуализира сумата.

И като се актуализира, какво? Става въпрос за 1 година само, а на следващата? Пак няма да има ДЯ и ДГ. Не мислите ли, че вместо да се дадат тия 30-50лв. на калпак, може да се инвестират в детски заведения, за да може майката след 1-вата година спокойно да се върне на работа?

Може и да освободят някои отдадени под наем сгради на бивши ДЗ, но не го правят, няма воля. Пример: сградата на бившето ОДЗ № 25 в СФ, което може да поеме над 200 деца и от средата на 90те се ползва от частно у-ще. Има възможност за др мерки при преодоляване на недостига на места в ДЗ на големите градове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия