НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 671
  • 2 412
# 1 725
Никой не смята, че майките остават втората година в къщи от мързел, това е тяхно решение.
НО не сме длъжни да плащаме за това тяхно решение!
Виж целия пост
# 1 726
Това,че някои майки се връщат на работа да кажем след година,година и два три месеца е техен проблем. Тези,които остават и втората година не го правят от мързел.

Интересно изказване. А защо да е наш проблем - на всички, тези, които не се връщат на работа.
Виж целия пост
# 1 727
Посочете, в колко държави по света има две години майчинство!
На прима виста - Дания, Литва, Румъния. Говоря за ЕС. В мн д-ви има други плащания, като компенсаторен механизъм, просто не се наричат "майчинство".

http://simprahr.com/maternity-in-eu.html
Не се заяждам. Просто чукнах в Гугъла.

Да, трябва да се направи нещо за децата и за подобряване на условията, но категорично съм против  да се увеличава майчинството за втората година.

http://europa.eu/youreurope/citizens/family/children/benefits/index_bg.htm  Wink
Виж целия пост
# 1 728
Никой не смята, че майките остават втората година в къщи от мързел, това е тяхно решение.
НО не сме длъжни да плащаме за това тяхно решение!
Че защо пък вие? Аз имам над 10 г. стаж, мисля, че за това време съм си платила достатъчно осигуровки на реална заплата, за да мога да си позволя да си гледам детето 2 г. И освен това майките върнали се на работа получават 50% от майчинството през 2 година, така че и на вас също се плаща. Хайде не се правете, че не знаете!
Виж целия пост
# 1 729
Посочете, в колко държави по света има две години майчинство!
На прима виста - Дания, Литва, Румъния. Говоря за ЕС. В мн д-ви има други плащания, като компенсаторен механизъм, просто не се наричат "майчинство".

http://simprahr.com/maternity-in-eu.html
Не се заяждам. Просто чукнах в Гугъла.

Да, трябва да се направи нещо за децата и за подобряване на условията, но категорично съм против  да се увеличава майчинството за втората година.

Аз пък още миналата година не "чукнах в гугъл", а влязох в страницата на ЕК. Та, от таблицата, която направих тогава, с данните от там:
- 2 месеца преди раждането и 3 месеца след това по 80% от заплата; но по 11 месеца платен отпуск за майката и още толкова за бащата до 8-годишна възраст на всяко дете, т. е. родителите имат сумарно1 месец повече платено "майчинство" от в БГ  Wink ;
- Литва - минимум 85% от осигурителния доход до двегодишна възраст (миналата година и Тотю призна в едно ТВ предаване с половин уста, че в Литва майчинството май е също толкова дълго, колкото у нас  Simple Smile );
- Унгария - обезщетение за оглеждане на дете до 2-годишна възраст, както и такова до тръгване на училище, ако единият от двамата родители го гледа вкъщи; отново не се нарича майчинство;
Финландия - обезщетение до 3-годишна възраст, ако детето не посещава общинско детско заведение; отново не се нарича майчинство;
Чехия - обезщетения за отглеждане съответно на дете до 2, 3 или 4-годишна възраст;.
Детските надбавки умишлено ги пропускам, като те достигат и до 1000 евро на месец/ дете, а и в много страни са без подоходен критерий  Mr. Green
А, пропуснах и Румъния, защото там по публикации в пресата щеше да се променя първата година от 85% на 70% от осигурителния, а втората нямаше да се плаща, но в страницата на Европейската комисия си стоеше още 85% две години.
Виж целия пост
# 1 730
Никой не смята, че майките остават втората година в къщи от мързел, това е тяхно решение.
НО не сме длъжни да плащаме за това тяхно решение!
Че защо пък вие? Аз имам над 10 г. стаж, мисля, че за това време съм си платила достатъчно осигуровки на реална заплата, за да мога да си позволя да си гледам детето 2 г. И освен това майките върнали се на работа получават 50% от майчинството през 2 година, така че и на вас също се плаща. Хайде не се правете, че не знаете!
Е, ти си малцинство!
Масовият случай е друг и дори доста теми във форума са доказателство за това.
Виж целия пост
# 1 731
Никой не смята, че майките остават втората година в къщи от мързел, това е тяхно решение.
НО не сме длъжни да плащаме за това тяхно решение!
Че защо пък вие? Аз имам над 10 г. стаж, мисля, че за това време съм си платила достатъчно осигуровки на реална заплата, за да мога да си позволя да си гледам детето 2 г. И освен това майките върнали се на работа получават 50% от майчинството през 2 година, така че и на вас също се плаща. Хайде не се правете, че не знаете!
Е, ти си малцинство!
Масовият случай е друг и дори доста теми във форума са доказателство за това.

Хайде и аз в малцинството  Laughing Темите във форума говорят за проблеми. Каква част от това "малцинство" е активна във форума
Виж целия пост
# 1 732
Има достатъчно опции през 2та година, така че на когото не му достигат парите, не е нужно да си стои на едното майчинство.
Виж целия пост
# 1 733
Никой не смята, че майките остават втората година в къщи от мързел, това е тяхно решение.
НО не сме длъжни да плащаме за това тяхно решение!
Че защо пък вие? Аз имам над 10 г. стаж, мисля, че за това време съм си платила достатъчно осигуровки на реална заплата, за да мога да си позволя да си гледам детето 2 г. И освен това майките върнали се на работа получават 50% от майчинството през 2 година, така че и на вас също се плаща. Хайде не се правете, че не знаете!
Е, ти си малцинство!
Масовият случай е друг и дори доста теми във форума са доказателство за това.

Е, явно и аз съм от малцинството с 10-годишен стаж на реални осигуровки!  Mr. Green
Виж целия пост
# 1 734
И аз съм към малцинството. Всички плащаме данъци,така,че не вие"плащате"майчинството.  Много жени раждат  съвсем млади без да са натрупани вноски,но след това и на тях ще им се правят удръжки.
Виж целия пост
# 1 735
Има достатъчно опции през 2та година, така че на когото не му достигат парите, не е нужно да си стои на едното майчинство.


Темата пак взе да се "върти в кръг"...

Добрата новина е, че "Отново на работа" вече е и за деца под 1 година, преди нашето писмо от месец май беше за такива над две. Ама, защо да четем, като можем просто да си пишем, нали?!  Simple Smile
Виж целия пост
# 1 736
Хайде сега ,ще почнем да си мерим кой, колко осигуровки внасял...
То за това системата е солидарна. Защото едни внасят по 10г. и тогава решават да имат деца, а други тъкмо завършили средното забременяват и раждат.

Спящата, а колко майки могат да се възползват от опцията да се върнат на работа след по-малко от 1г.?
Едва ли са много.
Виж целия пост
# 1 737
Да, да, всички са работили поне по 10 години и за не по-малко от 1500 -2000 лева.
Виж целия пост
# 1 738
Спящата, моля за информация за осигурителната тежест в цитираните от теб държави!
мама САННЯ, декларацията ти, че си в малцинството не означава нищо, при условия, че на макрониво съотношението е друго. Не случайно въведоха изискването майчинството да се изчислява на база осигурителния доход за 24 месеца назад.

Виж целия пост
# 1 739
Да, да, всички са работили поне по 10 години и за не по-малко от 1500 -2000 лева.

Тази "мода" се появи напоследък и то в частните фирми. В едно бюджетно предприятие където всичко е черно на бяло това не може да стане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия