НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 647
  • 2 412
# 1 710
Посочете, в колко държави по света има две години майчинство!
На прима виста - Дания, Литва, Румъния. Говоря за ЕС. В мн д-ви има други плащания, като компенсаторен механизъм, просто не се наричат "майчинство".
Виж целия пост
# 1 711
Замислете се, че само ако увеличат майчинството на 270 лв са необходими около 15 000 000 допълнителни лева, които нали се сещате, че ще ги вземат от работещите. Сто пъти по-добре е тези милиони да се вложат в изграждането на детски градини и ясли (друг е въпросът дали наистина всъщност биха се пренасочили в това)

Хм, това дали е вярно. При "сметките" някой отчита ли спада в раждаемостта през 2012 г. По-малко деца = по-малко обезщетения.
Виж целия пост
# 1 712
За мен е много рано дете на една година да се отделя от майката.

За теб, може. Избор имаш. Моето дете е тръгнало на 1г.3м. на ясла. От тогава не съм спирала да работя. За 2-ро дете и време не остана. Моята приятелка се върна на работа точно след 1-вата година, докато детето тръгна на ясла след няколко месеца, а и в първите, когато детето се прибира наобяд, си беше наела гледачка, на която плащаше. Излизаше над 400лв. месечно. Друга приятелка, чиите термин е сега октомври, отсега си казва, че след 1-вата година се връща на работа, каквото и да й струва.
Как едни могат, други - не? Що не потърсите причините за неуспехите в себе си, а карате някой да се чувства длъжен да ви издържа.
На учителите вдигат заплатите с мизерните 5% ( я вържат 30лв., я не ), които се грижат за по 30 деца, а вие за едно, искате 20%-тно увеличение. На какво отгоре?
Върнете се на работа бе хора. То ако всеки разсъждаваше като вас, лев нямаше да влиза в тая хазна.
Виж целия пост
# 1 713
Да се актуализира, с колко да се актуализира? С 15, 20лв?! Предпочитам с тези пари да се построят достатъчно детски градини, за да майките да се върнат на работа, а не да кютат една година на минимума и да реват по форумите да се увеличава майчинството!
Детските градини са ангажимент на общините .Няма как точно тези пари да се насочат за това.

Аз съм със смесени чувства вече май смятам ,че наистина трябва да се актуализира сумата.

И като се актуализира, какво? Става въпрос за 1 година само, а на следващата? Пак няма да има ДЯ и ДГ. Не мислите ли, че вместо да се дадат тия 30-50лв. на калпак, може да се инвестират в детски заведения, за да може майката след 1-вата година спокойно да се върне на работа?
Ако има къде да се върне .Именно нарастващата безработица ми обръща мнението .
Ден за ден карат вече повечето хора .
В София си нямате градини пък си имате работа , в малките градове е обратното.
Kölsches Mädel стига с това сравняване ,единственото нещо по което бием в положителен аспект .
Виж целия пост
# 1 714
Посочете, в колко държави по света има две години майчинство!
На прима виста - Дания, Литва, Румъния. Говоря за ЕС. В мн д-ви има други плащания, като компенсаторен механизъм, просто не се наричат "майчинство".

Темата и исканията ви са конкретно за майчинството,  не за социални помощи или други социални придобивки.

Виж целия пост
# 1 715

Хм, това дали е вярно. При "сметките" някой отчита ли спада в раждаемостта през 2012 г. По-малко деца = по-малко обезщетения.

А някой отчита ли по-голямата безработица? По-малко работещи=по-малко пари в НОИ, повече обезщетения от БТ, повече социално слаби, повече "детски", ....
Виж целия пост
# 1 716
За мен е много рано дете на една година да се отделя от майката.
Никой не казва, че детето трябва да се отделя от майката на една година. Доколкото разбрах става въпрос за увеличение на майчинството.
Пък има хора, които си гледат децата до пенсия. Аз не виждам някой да кара майките задължително да се връщат на работа след една година.
Или вие искате хем да си гледате детето вкъщи, хем да вземате колкото някой, който блъска по 8 часа дневно.

Виж целия пост
# 1 717
Увеличението на обезщетението едва ли ще стимулира онзи, решил да се върне на работа, ако щете и на първия ден след раждането. Обикновено втората година майчинство ползват жените, чиито доходи се приближават до вземаното обезщетение.
Нито увеличение, нито намаление би ме стимулирало да променя времето, което искам да прекарам у дома с детето си.
Виж целия пост
# 1 718
Увеличението на обезщетението едва ли ще стимулира онзи, решил да се върне на работа, ако щете и на първия ден след раждането. Обикновено втората година майчинство ползват жените, чиито доходи се приближават до вземаното обезщетение.
Нито увеличение, нито намаление би ме стимулирало да променя времето, което искам да прекарам у дома с детето си.

Или тези, които нямат никакво намерение да се връщат на работа.
Осигурявали са се година-две, омъжили се, родили дете,след години второ,  може да им хареса и да си останат домакини цял живот.
Или няма такива?
Виж целия пост
# 1 719
Замислете се, че само ако увеличат майчинството на 270 лв са необходими около 15 000 000 допълнителни лева, които нали се сещате, че ще ги вземат от работещите. Сто пъти по-добре е тези милиони да се вложат в изграждането на детски градини и ясли (друг е въпросът дали наистина всъщност биха се пренасочили в това)

Хм, това дали е вярно. При "сметките" някой отчита ли спада в раждаемостта през 2012 г. По-малко деца = по-малко обезщетения.

Точно тези цифри цитираха преди малко в новините по Нова.

Естествено, че всеки иска да си стои при детето възможно най-дълго  Peace И щом във всички развити страни практиката е майките да се връщат доста рано на работа, не виждам защо аз да не мога да се справя.
Виж целия пост
# 1 720
Замислете се, че само ако увеличат майчинството на 270 лв са необходими около 15 000 000 допълнителни лева, които нали се сещате, че ще ги вземат от работещите. Сто пъти по-добре е тези милиони да се вложат в изграждането на детски градини и ясли (друг е въпросът дали наистина всъщност биха се пренасочили в това)

Замислям се. И съм наясно, че за да се реши въпросът с ДГ и ДЯ трябват по минимум 100 млн. лв., всяка година, в продължение на минимум 4 години. Това е за София. И без да се включва суми за отчуждаване на терени. И само за ДГ и ДЯ. За училищата не ми се говори, защото масово се откриват нови паралелки (там където има възможност) с пари събрани от родители в училището. Там проблемите тепърва ще лъсват. Защото имаме адекватна политика по отношение на децата. Така че пари и там не са потекли и няма да потекат.

Аз лично, като работеща майка, внасям и ще внасям достатъчно, за да може скъпата ни държава да може да ми осигури това, което е длъжна да направи. Не виждам причина да нямам право на индексиране на майчинството. Все пак това е нещо, което никой не ми подарява. Предостатъчно глупости финансирам с данъците си. И не само аз. И твърде много неща, свързани с децата се неглижират.

Рефренът с мързеливите майки и безкрайното майчинство, което им се подарява, се изтърка отдавна.  
Виж целия пост
# 1 721
Посочете, в колко държави по света има две години майчинство!
На прима виста - Дания, Литва, Румъния. Говоря за ЕС. В мн д-ви има други плащания, като компенсаторен механизъм, просто не се наричат "майчинство".

http://simprahr.com/maternity-in-eu.html
Не се заяждам. Просто чукнах в Гугъла.

Да, трябва да се направи нещо за децата и за подобряване на условията, но категорично съм против  да се увеличава майчинството за втората година.
Виж целия пост
# 1 722
Това,че някои майки се връщат на работа да кажем след година,година и два три месеца е техен проблем. Тези,които остават и втората година не го правят от мързел. Хайде пък вие все сте най-работните. Пояснявам,че не взимам майчинство,детето ми е вече голямо,така че не съм заинтересована. Просто смятам,че е редно да се подпомагат жените,които си гледат децата. И щом толкова плащания са обвързани с МРЗ,включително възнагражденията на депутати,министри и др. е редно да се увеличи и майчинството.
Виж целия пост
# 1 723
Това с вдигането на МРЗ е лицемерно. Когато е обвързано със данъци и осигуровки МРЗ е 310, а когато трябва да се плащат обещетения МРЗ е 240. Много удобно за държавата  Confused
Виж целия пост
# 1 724
Замислете се, че само ако увеличат майчинството на 270 лв са необходими около 15 000 000 допълнителни лева, които нали се сещате, че ще ги вземат от работещите. Сто пъти по-добре е тези милиони да се вложат в изграждането на детски градини и ясли (друг е въпросът дали наистина всъщност биха се пренасочили в това)

Замислям се. И съм наясно, че за да се реши въпросът с ДГ и ДЯ трябват по минимум 100 млн. лв., всяка година, в продължение на минимум 4 години. Това е за София. И без да се включва суми за отчуждаване на терени. И само за ДГ и ДЯ. За училищата не ми се говори, защото масово се откриват нови паралелки (там където има възможност) с пари събрани от родители в училището. Там проблемите тепърва ще лъсват. Защото имаме адекватна политика по отношение на децата. Така че пари и там не са потекли и няма да потекат.

Към сметките си може да прибавиш и над 350-те млн. детски годишно. Та за 3,4 години да се бяхме оправили досега, но това при положение, че искахме нещо за децата си, а не се ревеше непрекъснато за 20лв. увеличение на година или никаквите 35лв.детски, с които ще закърпиш бъджета за 2-3 дни. Но разни хора, разни идеали.
Ние на времето си отгледахме децата с мизерно майчинство, което беше еднакво за всички и беше във вид на помощ, а не 90%-тна заплата, па не сме умрели.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия