Великобритания - тема 38 Есенно-Зимна Приказка

  • 51 293
  • 735
# 300
Доколкото си спомням трябва да сте били собственици на колата поне 6 месеца, за да не плащате такси внос. Иначе при всяка една пререгистрация си има някакви такси за издаване на БГ документи и номера.

Доколкото разбирам ще се връща пак в Манчестър да си кара колата там, за какво ви е цялата хамалогия със смяната на номерата  newsm78
Виж целия пост
# 301
колата е негова от 2009г той там живее от 2006,ми и аз попитах за цялата тази хамалогия,но таксите били мн скъпи ,а той има периоди от по 1,2,3 месеца в които не я кара/извън страната е/и били излишни тези разходи/така ми отговори,и аз за това питам дали има резон в това което казва. Hug
Виж целия пост
# 302
Щом е тук от 2006, би трябвало застраховката му вече да не е чак толкова голяма, но това зависи от колата, мястото където живее и шофьорския му стаж, например да кажем, че е 600 - 700 паунда на година, може да е повече, може и по-малко. Има и така наречената пътна такса, нещо като нашите винетки, но по-скъпо, за различни коли е различно, но да кажем около 150 - 200 паунда на година. Без такава не може дори да паркира на улицата. Всяка година трябва да се минава и годишен преглед, който струва около 40-50 паунда, при условие, че няма нищо за поправяне, но на по-старите коли винаги има, защото тук са много стриктни, така че и цеанта на частите и механика като се сложат... Така че може и да е прав, ако ще задържи тази кола, въпреки, че не вярвам автовозът да му е евтин, а после и пътя до Великобритания. Сигурно ще му струва поне колкото полованата от годишните разходи за колата, но предполагам, че си е преценил. Аз, честно казано не бих се навила, освен ако нямам намерение да се прибирам към България в скоро време.
Виж целия пост
# 303
Сетих се, че бях чела че ако живееш тук и си докараш колата от родната ти страна трябва пак да я обявиш тук и да плащаш пътна такса. Не мога да намеря официалния текст, но намерих това от коментари в интернет и статии: "Vehicles that are properly registered and taxed in their home countries and brought into the U.K. temporarily are usually exempt from U.K. registration in the U.K. for up to six months in any twelve month period." Това означава, че ако преценят могат да изземат колата. Напоследък са много стриктни за такива неща, така че нека да проучи и този аспект, преди да сменя регистрацията на колата.
Виж целия пост
# 304
Благодаря ти за отговорите,автовозът му е 900лв колата е нова,надявам се наистина да си е направил сметката Hug
Виж целия пост
# 305
В нашето училище майките и татковците са от разговорливите, даже майка ми беше успяла да си намери сред тях компания за парка след училище, при все че не говори английски. Тя сега си замина и все ме питат за нея,кога ще идва пак. Докато чакаме децата отпред пада голям лаф, всички училищни клюки разбрах. Но аз честно каза предпочитам кафето да си го пия сама, с вестник  Grinning
Те затова и питат за майка ми  Mr. Green

Royal Mail също пишат от името на Санта- http://www2.royalmail.com/letters-to-santa
Аз се пробвах с търсачката да намеря старата тема с адреса дето беше даван тук,но не успях.
Виж целия пост
# 306
Мари адреса на дядо Коледа не го знам, но това е пещерата.
http://www.painshill.co.uk/showEvents/Christmas-Event/Father-Chr … ystal-Grotto.aspx
 мисля тази година да заведа децата, вече са големи и питат и искат да го видят. Не съм ходила друга година но казват че било вълшебно:)
Виж целия пост
# 307
Аз до колкото знам вече неможе да се кара повече от 6 месеца с БГ номера,след този период ти взимат колата Peace
Вече няколко познати така си напатиха..
Проучете добре нещата Peace
Виж целия пост
# 308
Момичета,

знаете ли англ.сайтове с намаления, които да ми препоръчате?
Аз в Бг си ги знам, но тук даже не знам как да търся в Гугъл Rolling Eyes.

Мерси, предварително!
Виж целия пост
# 309
Аз до колкото знам вече неможе да се кара повече от 6 месеца с БГ номера,след този период ти взимат колата Peace
Вече няколко познати така си напатиха..
Проучете добре нещата Peace

Точно така...щом си резидент след 6 м или трябва да пререгистрираш колата или вземаш тукашна...ако имаш НИН и плащаш такси си резидент.
Виж целия пост
# 310
По въпроса с колата с български номера, според моят съпруг (не съм се занимавала лично), ако си резидент трябва да си пререгистрираш колата с английски номера 3 месеца след като влезе в страната, освен ако не си ти собственик, т.е. ако искате да я карате с български номера трябва да я регистрирате на някой друг в България
Ние сме с нова кола, която докарахме лятото и сега ни изискват оригинал от производителя, който се намира в КАТ. Естествено за нашите държавни учреждения КАТ ни уведоми,че такъв документ има, но не се дава, т.е. от 200 до 500 паунда (не ми е работа та чак това не помня точно)  за преглед в сервиз и след това подаване на документи за пререгистрация.
Ние скоро се чудехме - да се занимаваме ли с пререгистрация (заради документа, който не искат да ни дадат) или да я пререгистрираме на някой друг в BG и да плащаме само гражданска и зелена карта, но нещо нямаме доверие на нашите застрахователи.

 
Виж целия пост
# 311
По въпроса с колата с български номера, според моят съпруг (не съм се занимавала лично), ако си резидент трябва да си пререгистрираш колата с английски номера 3 месеца след като влезе в страната, освен ако не си ти собственик, т.е. ако искате да я карате с български номера трябва да я регистрирате на някой друг в България
Ние сме с нова кола, която докарахме лятото и сега ни изискват оригинал от производителя, който се намира в КАТ. Естествено за нашите държавни учреждения КАТ ни уведоми,че такъв документ има, но не се дава, т.е. от 200 до 500 паунда (не ми е работа та чак това не помня точно)  за преглед в сервиз и след това подаване на документи за пререгистрация.
Ние скоро се чудехме - да се занимаваме ли с пререгистрация (заради документа, който не искат да ни дадат) или да я пререгистрираме на някой друг в BG и да плащаме само гражданска и зелена карта, но нещо нямаме доверие на нашите застрахователи.

 

абсолютно няма такова нещо....както казах и в предния пост ако си резидент имаш право да караш с БГ номера 6 месеца след което пррегистрация...всичко останало са интерпретации на градски легенди...да не говорим,че няма значение колата на чие име е регистрирана.
Виж целия пост
# 312
Ave-е права PeaceДори някъде бях чела относно регистр.номера но сега не го намирам..
Може да се обадите в ДВЛ и да питате как стоят нещата...
Виж целия пост
# 313
Момичета,

знаете ли англ.сайтове с намаления, които да ми препоръчате?
Аз в Бг си ги знам, но тук даже не знам как да търся в Гугъл Rolling Eyes.

Мерси, предварително!

http://www.groupon.co.uk/

http://www.wowcher.co.uk/deals/national-deal?ito=wowcher_ppc00081

Има и много други, но тези май са най-популярни. Имаше един нещо Lifestyle, за който съм абонирана, но не се сещам сега как се казваше. Утре като ми изпратят мейл ще ти напиша и него.
Виж целия пост
# 314
varnagirl, мерси за отговора, ще ги разгледам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия