Раждане вкъщи 18

  • 37 197
  • 748
# 465
Кажи ми как си стигнала до докторат, като не можеш да различаваш пародия от достоверен източник?

Остави ги тези, те са русский человек, те може и по 20 да ги раждат. И в тайгата също, и да зачеват съзнателно, както и да правят секс само в определени астрологически часове, само 2 пъри в живота си, за размножаване.

Говорим си за хората с обикновена биология. И със здрав разум.

Чувала ли си за back of the envelope calculation?

Направи я за 10-те доносени.

Втори начин за проверка: има ли го писано в сериозно издание? За такива неща се прави наука, не видео по you tube с чаровна акушерка, размахваща дървен стетоскоп.
Виж целия пост
# 466
Е хубава работа, все едно аз да те питам-как си станала журналист, като не разбираш кога виждашм истината. Аз не виждам данни това да е пародия, ако имаш такива покажи ги, ще приема, че греша.
Но както и да е...Въпросът е, че близаци се раждат без проблем и без секцио, както е ставало милиони години.Simple Smile
Виж целия пост
# 467
Данни: 1. Не намирам официален източник. 2. Не фигурира в официалните медии 3. Не съвпада с това, което осмокласниците дори знаят за биологията. 4. Питай друг, не мен, да видиш как ще реагира, ако му заявиш, че смяташ клипчето за доказателство как е безпроблемно да родиш близнаци на дивана в хола, защото една рускиня в само 1 клипче в интернет твърди, че е родила 10.

Не всичко го пише в рисърчове и пейпъри. Понякога трябва и здрав разум. Така съм станала журналист. Ако нещо е прекалено нестандартно, за да е истина, обикновено не е. Ако съм сгрешила и е истина, то ще се чуе.

Близнаци се раждат без проблем, но също така при еднояйчни в 25% от случаите се случват бедствия с пъпната връв. Или пък брадичката на близнак 1 (главичен) се закача за брадичката на близнак 2 (седалищен). Такива близнаци едва ли ще са подходящи за нормално раждане...Така че както е безпроблемно, така може да стане бедствие.

Тази жена е родила 10, но няма шанс срещу Бил Гейтс, който ще мори милиони с ваксини, нали?

Ето ти и още един пример:

Extraordinary claims require extraordinary evidence. Така че, ако твърдиш, че това е истина, твоя е задачата да го докажеш, не моя да докажа обратното. Хайде, дай нещо по-силновато от едно видео. Някой пейпър, някое клинично описание на случая в официален журнал.
Виж целия пост
# 468
Това са разсъждения по темата, не доказателства. Може да си права, но може и да не си. Като имаш доказателство,че е шега, покажи ми го.

А за здравия разум-много лично нещо е. Което за теб е здрав разум за мен е лудост, и обратното. Призовавам те, да не налагаш своята идея за здрав разум на другите.

Това с брадичките, сигурна ли си, че не е друга първоаприлска шега? Защото съдейки по себе си-врата ми е подвижен.Ако се закача с някой за бадичката, всичко което е нужно за да се разкача е да си мръдна врата на някъде мъничко.

Жената има шанс срещу Гейтс, като просто не си ваксинира децата с неговите помии.

Данни: 1. Не намирам официален източник. 2. Не фигурира в официалните медии 3. Не съвпада с това, което осмокласниците дори знаят за биологията. 4. Питай друг, не мен, да видиш как ще реагира, ако му заявиш, че смяташ клипчето за доказателство как е безпроблемно да родиш близнаци на дивана в хола, защото една рускиня в само 1 клипче в интернет твърди, че е родила 10.

Не всичко го пише в рисърчове и пейпъри. Понякога трябва и здрав разум. Така съм станала журналист. Ако нещо е прекалено нестандартно, за да е истина, обикновено не е. Ако съм сгрешила и е истина, то ще се чуе.

Близнаци се раждат без проблем, но също така при еднояйчни в 25% от случаите се случват бедствия с пъпната връв. Или пък брадичката на близнак 1 (главичен) се закача за брадичката на близнак 2 (седалищен). Такива близнаци едва ли ще са подходящи за нормално раждане...Така че както е безпроблемно, така може да стане бедствие.

Тази жена е родила 10, но няма шанс срещу Бил Гейтс, който ще мори милиони с ваксини, нали?
Виж целия пост
# 469


ооо вече имаме пример - Цвети и съпругът и
интелигентни и образовани хора с уж медиц. образование бяха подведени
какво остава за други, по-лековерни



Tова, че има смъртен случай не значи, е решението е било грешно или че някой се е подвел.Може решението да е правилно, а резултата да е лош пак. Иначе по тази логика, болниците трябва да са затворени и никой да не ходи там. Само за един месец 3 жени и едно бебе починаха там.

За някои хора, явно фактите от живота-че има и смърт, са неприемливи и се търсят непременно виновни и грешни.
Хайде стига сме спрягали Цвети. Тя ако намери за необходимо ще дойде и ще каже.
например : "Да, подведох се/ не,  не се подведох."
Нещата са многоспектърни и ние не знаем нищо. Само един краен резултат, който се тълкува според на който както му  е изгодно.
Не е само черно и бяло.
Аз лично за себе си, еднозначно твърдя, че се предоверих и подведох. Грешката си остава за мен.

Темата за близнаците е специфична и ми е особено близка. Прави ми впечатление, че не се е дискутирала особено. Дори когато е имало повод.
Без секцио се раждат, разбира се, да.  Simple Smile Но, хайде, persimon , не говори така ентусизирано наизуст, по- малко са тези без някакъв проблем, макар и малък.  Peace
Тук вече се беше зачекнало за случаите с близнаци. Този, който очаквах да се включи с мнение, не се включи, за съжаление/ раждала е близнаци/  Що ли? Нещо, което ме разочарова, но и ми даде отговор за някои неща.
Виж целия пост
# 470
Близнаците са лесни, когато мисълта ти тече по следния начин:

Намерих едно видео, в което жена твърди, че е родила 10. Следователно, две не са проблем и ще си ги родя у дома. Женското тяло е велико и никога няма проблеми, особено ако жената се храни добре и не я стресират по време на раждане!

Цитат
Това с брадичките, сигурна ли си, че не е друга първоаприлска шега? Защото съдейки по себе си-врата ми е подвижен.Ако се закача с някой за бадичката, всичко което е нужно за да се разкача е да си мръдна врата на някъде мъничко.

Как ще си мръднеш врата, ако си на много тясно място?
Виж целия пост
# 471
Mamacita Bandida ,
мислиш ли, че подигравката ти е уместна? , поне да имаше някаква грамотност в нея.  Confused
Виж целия пост
# 472
Виж сега, между подигравка и пародия има тънка разлика. Според мен е на ръба на уместното, просто екстремна илюстрация на мисленето, довело до идеите за домашно раждане.

В повечето случаи това е едно непросветлено, суеверно мислене, което не заслужава много уважение.

Как така например рискът от пролапс на пъпна връв е достатъчно малък, за да родим у дома без притеснения, но пък рискът от затлъстяване, свързнан със секциото се смята за толкова голям и значим, че да бягаме от болницата, сакън да не ни направят секцио.

По-добре посиняло и полузадушено бебе, отколкото такова, извадено здраво и розово, но обречено да е дебеланко от великата статистика и рисърч!

Темата е сериозна- дори когато се шегувам, съм сериозна.
Виж целия пост
# 473
Ще цитирам Конвенцията на ООН за правата на детето, по-конкретно точките, които нарушава не асистираното домашно раждане:

ЧЛЕН1
За целите на тази Конвенция, дете означава всяко човешко същество на възраст под 18 години, освен ако съгласно закона, приложим за детето, пълнолетието настъпва по-рано.

ЧЛЕН 3
1. Във всички действия, отнасящи се до децата, независимо дали са предприети от обществени или частни институции за социално подпомагане, съдилищата, административните власти или законодателните органи, най-доброто осигуряване интересите на детето ще бъдат първостепенно съображение.
3. Държавите - участнички ще осигурят институциите, службите и улесненията, отнасящи се до закрилата или грижите за децата да отговарят на стандартите, установени от компетентните власти, особено в областта на безопасността, здравеопазването, по отношение на числеността и пригодността на техния персонал и компетентния му подбор.

ЧЛЕН 6
1. Държавите - участнички признават, че всяко дете има право на живот.

ЧЛЕН 19
1. Държавите - участнички ще предприемат всички необходими законодателни, административни, обществени и образователни мерки за закрила на детето от всички форми на физическо или умствено насилие, нараняване или злоупотреба, липса на грижи или небрежно отношение, малтретиране или експлоатация, включително сексуални престъпления, докато то е под грижите на родителя/родителите, настойника/настойниците по закон или всяко друго лице, на което е поверено детето.

ЧЛЕН 24
1. Държавите - участнички признават правото на детето да ползва най-високия достижим стандарт на здравословно състояние и на улеснения за лечението на заболяванията и възстановяване на неговото здраве. Държавите - участнички ще се стремят да осигурят никое дете да не се лишава от правото си на достъп до такива здравни услуги.


Още нещо да допълня:
Майка и бебе са свързани, за това замисляла ли си се? Бебебто се намира вътре в майката...
Щом е възможно само единият да умре, а другият да продължи живота си, значи не могат да се разглеждат, като едно цяло!
Виж целия пост
# 474
Ще цитирам Конвенцията на ООН за правата на детето, по-конкретно точките, които нарушава не асистираното домашно раждане:

ЧЛЕН1
За целите на тази Конвенция, дете означава всяко човешко същество на възраст под 18 години, освен ако съгласно закона, приложим за детето, пълнолетието настъпва по-рано.

ЧЛЕН 3
1. Във всички действия, отнасящи се до децата, независимо дали са предприети от обществени или частни институции за социално подпомагане, съдилищата, административните власти или законодателните органи, най-доброто осигуряване интересите на детето ще бъдат първостепенно съображение.
3. Държавите - участнички ще осигурят институциите, службите и улесненията, отнасящи се до закрилата или грижите за децата да отговарят на стандартите, установени от компетентните власти, особено в областта на безопасността, здравеопазването, по отношение на числеността и пригодността на техния персонал и компетентния му подбор.

ЧЛЕН 6
1. Държавите - участнички признават, че всяко дете има право на живот.

ЧЛЕН 19
1. Държавите - участнички ще предприемат всички необходими законодателни, административни, обществени и образователни мерки за закрила на детето от всички форми на физическо или умствено насилие, нараняване или злоупотреба, липса на грижи или небрежно отношение, малтретиране или експлоатация, включително сексуални престъпления, докато то е под грижите на родителя/родителите, настойника/настойниците по закон или всяко друго лице, на което е поверено детето.

ЧЛЕН 24
1. Държавите - участнички признават правото на детето да ползва най-високия достижим стандарт на здравословно състояние и на улеснения за лечението на заболяванията и възстановяване на неговото здраве. Държавите - участнички ще се стремят да осигурят никое дете да не се лишава от правото си на достъп до такива здравни услуги.


Още нещо да допълня:
Майка и бебе са свързани, за това замисляла ли си се? Бебебто се намира вътре в майката...
Щом е възможно само единият да умре, а другият да продължи живота си, значи не могат да се разглеждат, като едно цяло!

 newsm78

Мда, знаем ги правата на родените хора (не само деца)... Сега би ли изровила конкретно за неродените и незаченатите? Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 475
stella gemella след неосведомените ти разсъждения на гинекологична тема, сега следват и на юридическа. Извинявай, но не смятам да те ограмотявам и по това.
Виж целия пост
# 476
Какво тясно място, едното бебе докато е в родилния канал, другото не е.


След като милиони години са се раждали близнаци без секцио, значи и сега може.

Виж целия пост
# 477
stelt77, ВСЯКО ЧОВЕШКО СЪЩЕСТВО, какво ти говори? Когато бебето е способно на самостоятелен живот извън майката, бива разглеждано, като такова.
Виж целия пост
# 478
Ако лекарят може да се държи под отговорност за нехайство, ако детето умре при раждането, защо да не може и майката да се държи отговорна, ако преднамерено откаже грижа, а това доведе до смъртта на детето?

Едното бебе е с родено тяло, седалищно, но главата му остава и се закача за брадичката на второто. Тялото му е минало през таза, но главата не е. То и седалищно може да си заклещи главата, какво остава за близнак.

Прочети малко и ще видиш защо такава конфигурация на близнаци е рискова. Не съм си я измислила:

http://pregnancy.about.com/cs/twinsmore/a/aatwinlabor.htm
Виж целия пост
# 479
persimon настоявам да ме "ограмотиш". Много ми е любопитно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия