Раждане вкъщи 18

  • 37 196
  • 748
# 450
Mamcita, прати тия мъдри разсъждения на Каролинска Инситут, те сигурно ще ти бъдат адски благодарни. Все пак техен е рисърча за ефектите от секциото. Wink
Виж целия пост
# 451
Да бе, световно неизвестна журналистка прави наука, а Каролинска инстистут наукизъм Joy hahaha

Не, не е това изследването, това е друго и явно и те стигат до същия извод. За което аз говоря е от Каролинска Институт.  Знаеш ли кои са? В абстракта, който даде пише че са следили боди мас индекс. Чети и не лъжи.

Виж целия пост
# 452
За съжаление нямам абонамент, но статията е цитирана и в медиите и има цитат, че не се следи за теглото на майката.

Има рисърч, наистина, но после е въпросът за какво ще го използваме и как ще взимаме решения, като имаме тази информация. Тук се намесват съвсем други области.

Аз цитирам само едно изследване и за него давам дефектите- бразилското. За съжаление доста такива проучвания се правят с адженда (секциото е зло!), за да се докаже нечия теза, а не за да се открие нещо ново. Рисърчърите са хора, а науката може да се използва с пропагандна цел. Именно защото съм журналист, като се каже еди-кой си институт, не ме интересува, интересува ме дали правят нещо смислено, а не с какво име се гордеят.

Иначе да слушкаме и Института за пазарна икономика, че са се наложили с много рисърч и мнения в уважавани медии...

Няма значение какво е проучването- кажи ми как разбираш дали да взимаш решения за живота си на негова база, но в ситуация, където се налага да избираш например между хипотетичен риск от нещо след десетилетия и сегашното състояние на детето.

Както и колко е приемливо да посинее бебето- и на това не отговорихте. Освен оня метод, дето бебето се слагало върху пубиса на майката и само продишвало.

Виж целия пост
# 453
Като говорим за института; според уважаваната наука специализираните курсове за естествено раждане са булшит:

http://ki.se/ki/jsp/polopoly.jsp?a=78229&d=3297&l=en&newsdep=3297

И в двете групи има почти еднакъв процент секцио, епидурална и други. Просто на процеса на раждане не му пука дали сте медитирали, пак си боли и пак си има проблеми.

Всъщност дори нямам против института, а против интерпретацията на Пърси, която си е чист наукизъм.

От друга страна и бай Иван може да прави рисърч, а който разбира, ще се противопостави на тезата на бай Иван, а не на факта, че бай Иван е багерист и не ги разбира тези неща, точка!

Така че ако аз имам теза, няма значение колко съм известна- опитай се поне да насочиш усилията към това, което казвам, а не към личността ми.

Като възпитаник на елитна програма по когнитивна наука, със сигурност са те научили какво е това академична скромност. Или може би не...
Виж целия пост
# 454
Много е кофти за теб самата да дадеш един пасаж от  няколко реда и да не си го прочела, и да измъкваш някакви доводи, че то тоя пасаж бил обсъждан някъде и пишело еди какво си за него...На пасажа пише, че се следи BMI. Ако разбираш какво четеш изобщо, това е доста красноречиво. А ако не разбираш не разбирам за какво ми цитираш от пуб мед-за да се излъже някой, че разбираш?

Като журналист се налага да си седиш в зоната на компетентност, а не да обявяваш учените от най-високо световно ниво, че правели наукизъм, като самата ти не можеш да разтълкуваш и един абстракт.

Твоята роля тук се свежда в лъгонтене на четящите, които са неинфиормирани и са без това на твоето мнение по въпроса. Останалоте са просто хипер отегчени от твоите творби. Идваш и с апломб и страшно самоучвствие снасяш някаква тотална лъжа и нещо неотговарящо и на една стотна на истината и в резултат няколко плахи женици, които не се осмелявали да пишат тук, се възторгват, че някой изразява мнението им по убедителен начин. Те са в доста по-добра позиция, като поне не рискуват да се изложат и да изказват неинфимирани мнения, и правилното е наистина докато не се информираш да четеш. Ти не считаш за нужно да се информираш. Чукча не читатель. Ти се чувстваш в позиция да пишеш есета на тема по избор с измисляне на фактите според нуждите ти, като може веднъж така, веднъж иначе, според настроението и поставените цели.

За съжаление нямам абонамент, но статията е цитирана и в медиите и има цитат, че не се следи за теглото на майката.

Има рисърч, наистина, но после е въпросът за какво ще го използваме и как ще взимаме решения, като имаме тази информация. Тук се намесват съвсем други области.

Аз цитирам само едно изследване и за него давам дефектите- бразилското. За съжаление доста такива проучвания се правят с адженда (секциото е зло!), за да се докаже нечия теза, а не за да се открие нещо ново. Рисърчърите са хора, а науката може да се използва с пропагандна цел. Именно защото съм журналист, като се каже еди-кой си институт, не ме интересува, интересува ме дали правят нещо смислено, а не с какво име се гордеят.

Иначе да слушкаме и Института за пазарна икономика, че са се наложили с много рисърч и мнения в уважавани медии...

Няма значение какво е проучването- кажи ми как разбираш дали да взимаш решения за живота си на негова база, но в ситуация, където се налага да избираш например между хипотетичен риск от нещо след десетилетия и сегашното състояние на детето.

Както и колко е приемливо да посинее бебето- и на това не отговорихте. Освен оня метод, дето бебето се слагало върху пубиса на майката и само продишвало.


Виж целия пост
# 455
О, виждам, че си се информирала за института. Браво!

Само, че отново проблем...пак не разбираш какво четеш. Ще обясня за другите, които може би са се заблудили,че си казала нещо по същество и че си привела доказателства за това, че психиката не играе роля при раждането. Четеш статия за прилагането на методи за релаксация  и техния ефект върху болнично раждане. Нали не мислиш, че има 52% епидурална упойка и 20% секцио при домашни или поне естествени активни раждания? Второ, забележи вече колко по-добре са нещата при тях, отколкото при нас. Очевидно там жените са спокйни и без медитация и мантри, защото към тях се отнасят с крайно уважение и зачитане.

Подготовката за естествено активно раждане включва, но не се органичава до тези техники и най-вече методите на процедиране при самото раждане са тотално различни--примерно епидурала е несъществуващ. Изхода от тези раждания  е поради методите на водене на раждането, а не поради липсата или наличието на техники за релаксация. Те нека ти боцнат окстоцин, а ти релаксирай после колкото искаш или по-точно, колкото можеш. Или нека ти сложат епидурална и ти спре родилния процес пък ти после пей мантри и медитирай.

Забелязвам също и приятния факт, че секциото в Швеция е 20%, което е два-три пъти по-ниско то това у нас. Явно можело да се съкратят на половина операциите и това да не води да по-висока смъртност, ами наопаки. Бас държа, че в Швеция смъртността е 2-3 пъти по-ниска от нашата. И това не е случайно.


Като говорим за института; според уважаваната наука специализираните курсове за естествено раждане са булшит:

http://ki.se/ki/jsp/polopoly.jsp?a=78229&d=3297&l=en&newsdep=3297

И в двете групи има почти еднакъв процент секцио, епидурална и други. Просто на процеса на раждане не му пука дали сте медитирали, пак си боли и пак си има проблеми.

Всъщност дори нямам против института, а против интерпретацията на Пърси, която си е чист наукизъм.

От друга страна и бай Иван може да прави рисърч, а който разбира, ще се противопостави на тезата на бай Иван, а не на факта, че бай Иван е багерист и не ги разбира тези неща, точка!

Така че ако аз имам теза, няма значение колко съм известна- опитай се поне да насочиш усилията към това, което казвам, а не към личността ми.

Като възпитаник на елитна програма по когнитивна наука, със сигурност са те научили какво е това академична скромност. Или може би не...
Виж целия пост
# 456
Първо да вдигнат ръка всички, които имат съмнения, че ми плащат, за да пиша тук или пък че не съм 29-годишна мацка, а всъщност съм Д-р Григорова (де да бях, умна жена е!). Сори, не съм лекар и не играя такъв по телевизията.

Никога не ми е хрумвало, че ти плащат да пишеш тук. Срещала съм платени пишещи и те са обикновено образовани по темата, позлват йезуитски похвати и вкарват дискусията в дълбини и научни термини дано уплашат опонентите си и като цяло имат доста отработен подход, защото са получили точни инструкции кое как се прави и на кой аргумент какво се казва. Сещам се за една определена персона от тоя тип. Ти от друга страна си тотално и напълно неграмотна по обсъжданата тема, затова пък заредена с жарък ентусиазъм и понякога като не си удържиш нервите минаваш в супер грозни и низки сфери, като знаменитото "не си ли стара да раждаш". Платените никога не минават в такива "атаки", защото това сваля мигновено всяко доверие от тях и каузата им. Та не...не си заблудила никой.
Виж целия пост
# 457
http://www.vbox7.com/play:a844e445e3

Поздрав за всички, които имат съмнения в това, на какво е способно женското тяло. И за тези, които нямат съмнения. Grinning
Виж целия пост
# 458

Но явно боли някой да ритне любимата ти теория. Особено такава, основана на вярата.
Ако визираш мен, нищо не ме боли , даже. В Родилница изпитах болка. Голяма.
 
Тук, както писах няколко пъти и благодарих, си изясних това, което ме мъчеше.
И ..... не е "теория" за мен. Нито пък ми е любима.
"Убеждение", "потребност",  по -става Peace  Wink
Виж целия пост
# 459

 Те нека ти боцнат окстоцин, а ти релаксирай после колкото искаш или по-точно, колкото можеш.


Ами така стана- и знаеш ли какво, и така може да се релаксира, просто защото видях, че и без окситоцин девойките мрънкаха повече от мен.

Колкото до домашното раждане- не можеш да се хвалиш, че епидуралът не е опция, защото то не може и да бъде. Ама не се знае дали жената не би го искала, ако можеше. Проблемът е, че акушерската грижа изключва по дефолт доста "интервенции", просто защото акушерките не са квалифицирани да ги извършват. Затова пропагандират колко са вредни.

В края на краищата съм компетентна достатъчно, че да питам: на базата на абстракти и рисърчове, как една жена взима решение?
Виж целия пост
# 460
За каква "хвалба' става дума изобщо...отбелязвам простия факт, че при домашни раждания няма епидурал. Очевидно това е ясно на жените, които са избали тази опция,  те са я избрали защото точно така са искали. Ако са искали епидурал да са отишли в болница, това е самоочевидно, изобщо не разбирам за какво си говорим.

Това, че ти си била ОК с окситоцина не премахва реалността на действието му и ефектите му върху майката и бебето, които са ясни на науката и са описани подробно в литературата. Също за повече информация за личните преживявания на повечето жени с окстоцина може да прегледаш такива теми като "Адът-окситоцин" и много други.

Една жена взима решение с помоща на органа, намиращ се в черепната и кутия. Как го прави-за всяка е различно. Не знам коя е тая "една жена" за която питаш. Аз взимам решение на базата на внимателно прочетена информация за различните аспекти от нещата, оценена критично и премислена и естествено на базата на моя светоглед, нужди и желания за това как да бъдат нещата. Други жени взимат решения на базата на какво мислят съседите, какво им е казала леля им и прочее. Някой пък изобщо отказват да вземат решение и отиват в болница да решават вместо тях...то не че и това не е решение-даваш на друг да решава вместо теб.

Не си коментирала родилката с дестетте доносени бебета, родени вагинално едно по едно. И гледам слушат тонове с фетоскоп. Grinning Какво стана с рисковете при раждане на близнаци? Можело явно, не две, а десет. Толкова за мита за задължителното секцио при двуплодна бременност. Peace



 Те нека ти боцнат окстоцин, а ти релаксирай после колкото искаш или по-точно, колкото можеш.


Ами така стана- и знаеш ли какво, и така може да се релаксира, просто защото видях, че и без окситоцин девойките мрънкаха повече от мен.

Колкото до домашното раждане- не можеш да се хвалиш, че епидуралът не е опция, защото то не може и да бъде. Ама не се знае дали жената не би го искала, ако можеше. Проблемът е, че акушерската грижа изключва по дефолт доста "интервенции", просто защото акушерките не са квалифицирани да ги извършват. Затова пропагандират колко са вредни.

В края на краищата съм компетентна достатъчно, че да питам: на базата на абстракти и рисърчове, как една жена взима решение?
Виж целия пост
# 461
...В края на краищата съм компетентна достатъчно, че да питам: на базата на абстракти и рисърчове, как една жена взима решение?

е как може да питаш такива работи?  newsm78
точно ти

казва и се да не си разваля рахата и толкова

...

stella gemella, ти нали не си мислиш , че някой  , ей така от любопитство ще скочи в темата , ще прочете и ще взема да пробва!Абсолютно съм убедена , че 90% от българските родилки имат страх от самия процес!Масово българските бременни жени си следят бременността не при един, при двама доктори.А ти ми говориш , че просто ще има подведени жени!...


ооо вече имаме пример - Цвети и съпругът и
интелигентни и образовани хора с уж медиц. образование бяха подведени
какво остава за други, по-лековерни

Виж целия пост
# 462
Пърси, не искам да убивам детското у теб, но журналистите имаме един навик, на 1 април правим репортажи-скечове. Та така за десетте доносени. Не се споменава колко са родени седалищно и колко главично.

http://www.youtube.com/watch?v=27ugSKW4-QQ

Ето, спагетите растат по дърветата. Класика.
Виж целия пост
# 463


ооо вече имаме пример - Цвети и съпругът и
интелигентни и образовани хора с уж медиц. образование бяха подведени
какво остава за други, по-лековерни



Tова, че има смъртен случай не значи, е решението е било грешно или че някой се е подвел.Може решението да е правилно, а резултата да е лош пак. Иначе по тази логика, болниците трябва да са затворени и никой да не ходи там. Само за един месец 3 жени и едно бебе починаха там.

За някои хора, явно фактите от живота-че има и смърт, са неприемливи и се търсят непременно виновни и грешни.
Виж целия пост
# 464
Пърси, не искам да убивам детското у теб, но журналистите имаме един навик, на 1 април правим репортажи-скечове. Та така за десетте доносени. Не се споменава колко са родени седалищно и колко главично.

http://www.youtube.com/watch?v=27ugSKW4-QQ

Ето, спагетите растат по дърветата. Класика.

Аха, първи април. Аз гледам, че е от зимата репортажа, но може април да е зимата в Русия Wink. А и ако майката имитираше тази емоция, значи заслужава Оскар. Както и лекарката и акушерките. Не виждам да си доказала някак, че това е първоаприлси скеч, просто изразяваш мнение, че това не може да бъде, защото не може да бъде.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия