Раждане вкъщи 18

  • 37 197
  • 748
# 420
persimon, аз май няма повече какво да кажа. Нито съм медицинско лице, нито имам алтернативен опит. Оттук нататък ще е преливане от пусто в празно, от моя страна. Ще продължа да си чета кротичко Simple Smile
И междудругото, на Mamacita Bandida мненията са много ценни според мен.

Kaкто има една приказка: за всеки влак си има пътник Simple Smile
Виж целия пост
# 421
За да не влизаме в спорове има ли как всичко да ти е наред, а да нямаш разкритие, само ще кажа, че ако е това случая, просто се вдигаш и отиваш в болница ако се случи.
Ако се случи? Значи чакаш да се случи нещо и тогава отиваш. А ако това нещо убие бебето, преди да успееш да стигнеш и вече е твърде късно? Но ти няма и как да разбереш, че то умира. Просто ще го занесеш на ръце до болницата, да констатират смъртта...

Домашното раждане е напълно законно и изобщо не може да се каже, че било на ръба на закона.
Законно е до момента, в който се случи нещо фатално. Тогава си е подсъдно, както и трябва да бъде!

Много е грозно да вменяваш престъпления или гранични престъпления на милиони жени по света и у нас, които избират такова раждане само защото на теб не ти харесва идеята...
Милионите жени по света не го избират такова, каквото е в България, при тях раждането е професионално асистирано, с медицински екип в готовност. Не ги сравнявай нещата, несъпоставими са!

Раждането не трябва да е "поносимо". То и концлагера е поносим, и от там има живи хора излезли. Дали един избор е безумен е лична преценка, и аз уважавам твоята-както виждаш не съм дошла да ти кажа как да раждаш. Ти защо идваш на нас да казваш какво да правим и да даваш оценки за изборите и мненията ни? Това е невъзпитано и грубо.
Далеч съм от мисълта да ти казвам, какво да правиш. Искам бъдещите майки да не бъдат подвеждани, че раждането вкъщи е не просто поносимо, а напълно и изцяло безболезнено, лесно и много приятно, като да се препичаш на слънчице. Още далеч преди да тръгна за болницата си беше доста болезнено, въпреки топлата вана. Сигурно защото не е била с мляко и то от млада кошута  newsm78

Виж целия пост
# 422
persimon щом си толкова добре информирана, как може да твърдиш, че при една не усложнена, нормално протекла бременност и раждането ще бъде такова? Научи още по въпроса!
Виж целия пост
# 423
Много си ми странна...идваш и пишеш неща, които очевадно изобщо не си дала труда да провериш и със сигурност сама знаеш, че не знаеш как са. Но ги пишеш като факти, едва ли не...Ами...зивинявай ама не ти ли хрумва,че като спориш с някой, който се е информирал, звучиш най-малкото нелепо? Прочети повече по въпроса преди да говориш по него. Ако тирадите ти звучат много убедително пред твои приятелки, които също като теб не знаят нищо по обсъжданите въпроси, то пред хора, които са се интересували да научат, звучат изумяващо и страннно.


Раждането никъде не е сто процента безопасен процес. Научните изследвания и статистики показват къде какъв е риска и човек си вади изводи според това. Може да умреш и в къщи и в болница, както добре видяхме последния месец-три жени и едно бебе си отидоха в болници. Ако ще си говорим с "ако"-та, то какво ще кажеш с не-редкия случай, в който заради рутинен окситоцин и форсирано без нужда раждане, бебето бива увредено и цял живот е инвалид? Аз избирам да избегна един вид "ако", ти очевидно-друг. Честно казано, предпочитам естествена смърт отколкото предизвикана. Но ти давам пълно право да избереш друго, не ти се меся.

За законността на домашното раждане-както и за всичко останало около него и за това не си се информирала. Домашното раждане е 100% законно, дори да умре някой. Точно както болничното не става незаконно, дори ако умреш заради лекарска грешка. Просто още не сме във фашизъм и хората имат свобода на избора си. Запознай се с фактите, преди да говориш.

Не, милиони жени избират, дори неасистирано домашно раждане. По-назад в темата има пуснат филм за това, гледай го. Мисля беше в предната тема.

Къде аз или друг е казал, че домашното раждане е напълно безболезнено и било като да се припичаш на слънце?! И къде съм казала, че раждането може да се предивди как ще протече? Тия измислици, само показват колко си честна към темата. Аз съм до тук с теб.


За да не влизаме в спорове има ли как всичко да ти е наред, а да нямаш разкритие, само ще кажа, че ако е това случая, просто се вдигаш и отиваш в болница ако се случи.
Ако се случи? Значи чакаш да се случи нещо и тогава отиваш. А ако това нещо убие бебето, преди да успееш да стигнеш и вече е твърде късно? Но ти няма и как да разбереш, че то умира. Просто ще го занесеш на ръце до болницата, да констатират смъртта...

Домашното раждане е напълно законно и изобщо не може да се каже, че било на ръба на закона.
Законно е до момента, в който се случи нещо фатално. Тогава си е подсъдно, както и трябва да бъде!

Много е грозно да вменяваш престъпления или гранични престъпления на милиони жени по света и у нас, които избират такова раждане само защото на теб не ти харесва идеята...
Милионите жени по света не го избират такова, каквото е в България, при тях раждането е професионално асистирано, с медицински екип в готовност. Не ги сравнявай нещата, несъпоставими са!

Раждането не трябва да е "поносимо". То и концлагера е поносим, и от там има живи хора излезли. Дали един избор е безумен е лична преценка, и аз уважавам твоята-както виждаш не съм дошла да ти кажа как да раждаш. Ти защо идваш на нас да казваш какво да правим и да даваш оценки за изборите и мненията ни? Това е невъзпитано и грубо.
Далеч съм от мисълта да ти казвам, какво да правиш. Искам бъдещите майки да не бъдат подвеждани, че раждането вкъщи е не просто поносимо, а напълно и изцяло безболезнено, лесно и много приятно, като да се препичаш на слънчице. Още далеч преди да тръгна за болницата си беше доста болезнено, въпреки топлата вана. Сигурно защото не е била с мляко и то от млада кошута  newsm78


Виж целия пост
# 424
.
Виж целия пост
# 425
Далеч съм от мисълта да ти казвам, какво да правиш. Искам бъдещите майки да не бъдат подвеждани, че раждането вкъщи е не просто поносимо, а напълно и изцяло безболезнено, лесно и много приятно, като да се препичаш на слънчице. Още далеч преди да тръгна за болницата си беше доста болезнено, въпреки топлата вана. Сигурно защото не е била с мляко и то от млада кошута  newsm78


[/quote]
stella gemella, ти нали не си мислиш , че някой  , ей така от любопитство ще скочи в темата , ще прочете и ще взема да пробва!Абсолютно съм убедена , че 90% от българските родилки имат страх от самия процес!Масово българските бременни жени си следят бременността не при един, при двама доктори.А ти ми говориш , че просто ще има подведени жени!
 Много момичета , мои съфорумки са се възмущавали от това как във Франция , Англия и др., ехографиите са само 2-3максимум, как акушерките слушат тоновете със слушалка!Как до 12седмица не се водиш бременна!Еее.. логично е,  там домашното раждане  се възприема като нещо нормално!
В 12седмица от предишна моя бременност пулса на плода спря, усетих , че нещо не е наред с леко кървене!В болницата потвърдиха диагнозата, казаха ми , че съжаляват и ме пратиха в къщи за да чакам спонтанно изхвърляне!Не беше никак безболезнено, но се справих!
Преживях го втори път, в България, отново процедирах така!Всички в една отчетна останаха потресени, как не съм ходила на кюртажи!Това е масово мнение!Как очакваш от такива жени да бъдат подведени?


Виж целия пост
# 426
Късно се включвам.Но каквото трябва е казано.
Да, чували сме за апгар,Love and light e дала хубава информация.
Аз не съм се шашкала че два дни нямам мляко.Коластрата е напълно достатъчна в първите дни.А бебетата да реват  е възможно да не е от глад.Моето не е ревало.
Аз пък дори не си помислих четейки разказите за домашно "какви са тия луди"?
Бях непредубедена и отворена.Поех нужното количество информация и нещата се наредиха постепенно.
Част от противниците тук на домашното са твърде черногледи и уплашени според мен.Фокусират се върху евентуални негативи.
А по добре е човек да действа в превенция на евентуалните усложнения.И да си напише домашното преди това така да се каже.
Да открием все пак една тема срещу болничното, да спасим заблудени родилки от смърт в болниците , а?
Виж целия пост
# 427
persimon извинявай, че иронията ми те е накарала да си мислиш, че съм не информирана. Постарах се да осмея доводите ви, но ти явно не си го разбрала. Написах напълно безболезнено и лесно, защото само тогава би означавало приятно (каквото е препичането на слънце например), но раждането няма как да бъде такова. Най, най-хубавото определение, което може да се даде е поносимо.
След като си си дала труда да провериш всичко, за което пишеш и си до такава степен информирана, че да си позволиш забележки към други хора, не виждам, как може да напишеш, че при една не усложнена, нормално протекла бременност и раждането ще бъде такова:
...За мен при една неусложнена бременност по-рисково е раждането в болница...
...има ли как всичко да ти е наред, а да нямаш разкритие...

Има как! И всичко да ти е наред пак може да възникне усложнение!

Искам да те питам, самата ти колко си честна към темата, щом така отрече написаното от теб:
...И къде съм казала, че раждането може да се предивди как ще протече? Тия измислици, само показват колко си честна към темата...

И още нещо се сетих:
...Ръждивия бръснач е опасен за здравето на майката и от там на бебето, особено като не е еднократен, с него може да е бръзнат някой със СПИН, хепатит...
1. В задължителните кръвни изследвания, които носиш със себе си при приемането в болницата, има информация и за тези болести. Можеш да бъдеш спокойна, че няма да се заразиш.
2. Ако родилката е болна от СПИН, никой няма да и позволи да ражда по естествен начин. Винаги при такива майки има някакъв шанс бебето да е здраво, но то би могло да се зарази при нормалното раждане. Затова в такива случаи е задължително секциото, съответно никой няма да й бръсне "храстчето".

Не знам, кои са източниците ти на информация, но явно са предимно в интернет, и по точно - други добре информирани и много компетентни лица, като теб.
Виж целия пост
# 428
stella gemella, помисли си пак за изследванията и за СПИН. Те се пускат в 3 -тия месец, имаш предостатъчно време да се заразиш с всичките болести на света до раждането си.
Виж целия пост
# 429
В случай, че работи необезопасено на магистралата може и да се зарази. В общия случай обаче - едва ли.

Много ценна забележка  Peace. Попитай лекарите защо са задължени да работят с всеки пациент, така сякаш е болен от СПИН, Хепатит Б и С и т.н., те ще ти разкажат разни случаи за бременни, които не са работили на магистралата... Не на последно място, това е една от причините бебетата да се подпукват с ваксина против Хепатит още в родилното, или не?
Виж целия пост
# 430
stella gemella , твоят опит да осмееш доводите ни е точно толкова успешен,колкото би бил моят ако се опитам да осмея физиците от ЦЕРН. Те може и да могат да бъдат осмяти, но от някой който разбира поне нещо от работата им, а за препдочитане, от някой който наистина разбира за какво става дума. Ти не само не си прочела бъкел за домашното раждане и научната страна на въпроса, но не схващаш какво говорят съвсем обикновени хора на съвсем прост език и пишеш някакви постове, без връзка с реалността. Извинявай, но изобщо не си на нивото да се говори с теб по този въпрос и не смятам да се впускам в разговори с теб, както вече ти казах. Като се информираш може да станеш. Надявам се да не се обиждаш,  и аз не съм на нивото да обсъждам ЦЕРН, финансовите пазари и куп други въпроси, затова и не се мъча да го правя.
Виж целия пост
# 431
Ментова,

Домашното раждане е напълно законно и изобщо не може да се каже, че било на ръба на закона. Много е грозно да вменяваш престъпления или гранични престъпления на милиони жени по света и у нас, които избират такова раждане само защото на теб не ти харесва идеята.

На "ръба на закона" се отнася за неасистираното домашно раждане, Персимон, разбра ме. Не, не раждат така "милиони жени" по света.
И, не, категорично не съм казала никъде, че в нашите родилни отделения "всичко е наред", напротив - прекалено много неща трябва да се променят към по-добро, задължително! Това е приоритет за решаване, уреждането на асистирано домашно раждане не е на дневен ред у нас. Според мен. Не и с този "бърз и адекватен" достъп до родилните отделение, с екипите и условията в тях, с линейките, с които разполагаме.
Тези, които раждат у дома неасистирано, го правят по съвсем други подбуди, не от "ужас" от болничните ни отделения. Тях силата ги е завладяла! Wink
Виж целия пост
# 432
Ох, АМАН!!!! Дето казва една приятелка "ако го кажеш още веднъж, ще ти е за първи път". Вече МИЛИАРДИ пъти казахме и доказахме, че:


ВЪВ ВСЯКА ТОЧКА НА СВЕТА, БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ, ДОМАШНОТО НЕАСИСТИРАНО РАЖДАНЕ Е ЗАКОННО 100%.

Сега дали ще влезе тази информация?


Ментова,

Домашното раждане е напълно законно и изобщо не може да се каже, че било на ръба на закона. Много е грозно да вменяваш престъпления или гранични престъпления на милиони жени по света и у нас, които избират такова раждане само защото на теб не ти харесва идеята.

На "ръба на закона" се отнася за неасистираното домашно раждане, Персимон, разбра ме. Не, не раждат така "милиони жени" по света.
И, не, категорично не съм казала никъде, че в нашите родилни отделения "всичко е наред", напротив - прекалено много неща трябва да се променят към по-добро, задължително! Това е приоритет за решаване, уреждането на асистирано домашно раждане не е на дневен ред у нас. Според мен. Не и с този "бърз и адекватен" достъп до родилните отделение, с екипите и условията в тях, с линейките, с които разполагаме.
Тези, които раждат у дома неасистирано, го правят по съвсем други подбуди, не от "ужас" от болничните ни отделения. Тях силата ги е завладяла! Wink

Виж целия пост
# 433
Ох, АМАН!!!! Дето казва една приятелка "ако го кажеш още веднъж, ще ти е за първи път". Вече МИЛИАРДИ пъти казахме и доказахме, че:


ВЪВ ВСЯКА ТОЧКА НА СВЕТА, БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ, ДОМАШНОТО НЕАСИСТИРАНО РАЖДАНЕ Е ЗАКОННО 100%.

Сега дали ще влезе тази информация?

Не. Няма да влезе. Законно е, защото се хързулка по ръба на закона. Знаеш го, няма нужда да крещиш в червено.
Виж целия пост
# 434
Законно ли е да дишам кьдето искам?Или има само определени места за дишане,сьвместими сьс закона?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия