Здравословно хранене за децата - 6

  • 47 775
  • 735
# 180
Много интересен хляб, може ли рецептата!  Simple Smile
Виж целия пост
# 181
Разбира се, макар че не е много здравословен Blush

Оригиналната рецепта е: 2 чаши брашно, 1 чаша захар /аз сложих доста по-малко 2-3 с.л. и пак стана леко сладък/, 1/4 чаша размекнато масло, 1с.л. бакпулвер, 1/2с.л. сода, 2с.л. портокалова кора /не сложих/, 1/2с.л. сол, 1 чаша айрян (аз направих 1:1 кис. мляко:вода), 2 големи яйца на стайна температура, 1с.л. ванилов екстракт (не сложих), 1 чаша сушени червени боровинки /аз добавих и малко стафиди/, 1/2 чаша нарязани орехи /аз сложих бадеми/.

Смесват се продуктите в посочения ред и се изсипват в казанчето на хлебопекарната. Избира се програма "Бърз хляб" при мен 1.40мин.

Според мъжа ми съм правила козунак Crazy
Виж целия пост
# 182
- тази теория всъщност с токсините е много спорна, и ако е вярна, то тя важи при тотален глад, а не при здравословно хранене, каквото е постенето.

И аз така мисля.
Може би киселините идват от неправилно комбиниране на продуктите или нещо подобно.

Ето това ли е хляба на Нилана: http://nilana.bg/products/top/product/21341542 - изброени са някои продукти, но не става ясно дали са всички продукти.
Може би е този, но аз го купувам опакован само с фолио, без етикет и ми казаха, че съдържа 80 или 90 % ръж, не помня точно. Около килограм е и струва 1.80.
Яла съм различни немски хлябове и наистина  от всички, които се продават в БГ и се презентират като немски, само този на вкус е като истински.
Сега да не ми го изкупите, ей! Joy
По- нежничко го нападайте, да не му вдигнат цената. Laughing



Виж целия пост
# 183
Спокойно, аз снощи изпекох ръжен хляб в пекарната на съседите и като гледам резултата, май и аз ще си купя такава машинка. Heart Eyes
Виж целия пост
# 184
А в пекарна може ли да  стане хляба, ако не се ползва мая , ами от готовия квас ?  newsm78 ( и аз май ще си купувам хлебопекарна, като ви чета )
Виж целия пост
# 185
Аз имам хлебопекарна, а вече повече от половин година събира прах, вярно че от 4 месеца сме на безглутенов хляб, а с това тя хич не се справя, но и преди това бях спряла да я ползвам.

Галче, мерси, ще го пробваме вашия хляб и ще мине за `кекче`.  Laughing
Виж целия пост
# 186
 Момичета пускайте си най-сполучливите рецепти за хляб, глутенов, безглутенов, за хлебопекарна, без мая..Simple Smile важното е да е по-скоро здравословен, че моят син много хляб хапва, а моите не мисля, че са достатъчно здравословни и сполучливи..
Виж целия пост
# 187
Да ви питам понеже тук преди време се говореше за прословутите наредби за здравословно хранене на децата, аз сега като се поразтърсих открих такава за училищата и за ДГ от тази година, обаче за яслите нищо не намирам, а пък точно за там ме интересува, тъй като се предлагат шоколадови вафли, сега да не излезе, че в училищата и ДГ не може, а пък в яслите може вафлички! Дали някой може да ме посъветва по този въпрос?
Виж целия пост
# 188
И моята пекарна събира прах. Не ми харесва машинския вкус на хляба после. Пък и заради тефлоновия контейнер.. Rolling Eyes

Момичета пускайте си най-сполучливите рецепти за хляб, глутенов, безглутенов, за хлебопекарна, без мая..Simple Smile важното е да е по-скоро здравословен, че моят син много хляб хапва, а моите не мисля, че са достатъчно здравословни и сполучливи..

Аз правя соден хляб на око. Винаги става по- хубав, отколкото по рецепта.

Първо размесвам добре сухите продукти- пълнозърнесто брашно, семена(слънчоглед, семена от коприва...), ядки(орехи...), сушени подправки(мащерка, босилек, кимион...)Слагам ги в купа, правя кладенче, а вътре изсипвам угасена  в лимонов сок 1 равна ч.л. сода+ малко леко затоплена водичка и сол(хималайска, морска..). Меся и ако трябва добавям още вода. Не ползвам никаква мазнина. Като замеся тестото, оформям го на хляб, хлебчета или багети, правя малки дупчици с дървено шишче много нагъсто и го оставям да почине за 10-15 минути.
После пека в загрята фурна на 180 градуса.

Виж целия пост
# 189
Емилия, а колко твърд ти става хляба, така направен?
Виж целия пост
# 190
Емилия, а колко твърд ти става хляба, така направен?
Средно твърд, не бухнал. Тоест, ако не обичаш много меки хлябове, това е за теб.  Wink
Виж целия пост
# 191


Аз правя соден хляб на око. Винаги става по- хубав, отколкото по рецепта.

Първо размесвам добре сухите продукти- пълнозърнесто брашно, семена(слънчоглед, семена от коприва...), ядки(орехи...), сушени подправки(мащерка, босилек, кимион...)Слагам ги в купа, правя кладенче, а вътре изсипвам угасена  в лимонов сок 1 равна ч.л. сода+ малко леко затоплена водичка и сол(хималайска, морска..). Меся и ако трябва добавям още вода. Не ползвам никаква мазнина. Като замеся тестото, оформям го на хляб, хлебчета или багети, правя малки дупчици с дървено шишче много нагъсто и го оставям да почине за 10-15 минути.
После пека в загрята фурна на 180 градуса.



Ще я пробвам утре тази рецепта "на око"  Laughing И без това си готвя на око обикновено. Не бях оставяла досега соденото тесто да почива. Така повече ли бухва?
И още един въпрос - семена от коприва? Какво представляват и откъде се вземат?
Виж целия пост
# 192
Ще ви следя с интерес Hug .Дайте предложения за здравословна закуска за  2.8 годишно
Виж целия пост
# 193
И моята пекарна събира прах. Не ми харесва машинския вкус на хляба после. Пък и заради тефлоновия контейнер.. Rolling Eyes

Момичета пускайте си най-сполучливите рецепти за хляб, глутенов, безглутенов, за хлебопекарна, без мая..Simple Smile важното е да е по-скоро здравословен, че моят син много хляб хапва, а моите не мисля, че са достатъчно здравословни и сполучливи..

Аз правя соден хляб на око. Винаги става по- хубав, отколкото по рецепта.

Първо размесвам добре сухите продукти- пълнозърнесто брашно, семена(слънчоглед, семена от коприва...), ядки(орехи...), сушени подправки(мащерка, босилек, кимион...)Слагам ги в купа, правя кладенче, а вътре изсипвам угасена  в лимонов сок 1 равна ч.л. сода+ малко леко затоплена водичка и сол(хималайска, морска..). Меся и ако трябва добавям още вода. Не ползвам никаква мазнина. Като замеся тестото, оформям го на хляб, хлебчета или багети, правя малки дупчици с дървено шишче много нагъсто и го оставям да почине за 10-15 минути.
После пека в загрята фурна на 180 градуса.


И аз поръчах соден ирландски хляб заради препоръките ви за маята,но има доста съставки и в него.
 Та ще опитам вашия по рецептата. Мерси  bouquet
Виж целия пост
# 194
Ще ви следя с интерес Hug .Дайте предложения за здравословна закуска за  2.8 годишно

Всички видове зърнени-елда, просо, ечемик, овесени ядки, ръжени ядки, може да се добавят плодове, канела или пък сирене и масло, орехи, бадеми, семена към тях. Аз това давам на моето дете  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия