Здравословно хранене за децата - 6

  • 47 775
  • 735
# 210
  Искам да споделя с вас последното си откритие. Едно магазинче на женския пазар за здравословни и диетични храни, което е пълно до горе със стока. Има и био продукти. Намира се близо до павилионите за цветя. От там купих на децата царевичен хляб. Прилича на вкус на Зайо байо, но е само от царевица, сол и кимион. Другото, което си заслужава е оризови гризини със сусам. Имат сол, но това е най-малкото зло. Кръгли, на фирма "PLUS healthy and natural food". Цените са по джоба на всеки.

   И Спиролинова, за какво се берат семената на копривата?
Виж целия пост
# 211
Привет,
как използвате спирулината освен в смутита за децата ви? newsm78
Виж целия пост
# 212
В зърнена закуска, в домашен шоколад, в разни бонбони, в кремчета, в соленки.
Виж целия пост
# 213
Семена и ядки купувам от Женския. Гледам да са от български производители.
Копривата е универсално растение. Всички части се използват. Може да се употребява целогодишно. Когато няма прясна, използват се сушени листа, корени или семена. Затова си ги бера (заради зимния период). Копривата съдържа над 100 ценни витамини и минерали. Прилага се при анемии, дори при диабет.
Брането на семената е лесно, а тя расте навсякъде. Берат се през есента, когато цялото растение е вече изсъхнало. По това ще се ориентирате, иначе аз ги брах някъде средата на октомври.Хваща се стъблото и се минава с ръка по него и семената падат в шепата. Laughing После се пресява. И това е цялата философия. Държи се на сухо място.
cmilena , и аз мога д апохваля това магазинче.. Отскоро продават и насипни семена и варива. Peace
Виж целия пост
# 214
Сусам бг - от пазарите...не е био, но поне не е китайски..../за Пловдив останалите сергии от бившия Четвъртък пазар, а и на новото място, където го преместиха също има/

Бенджи, днес ходих на Четвъртък пазар да си взема сусам и ленено семе, но се оказа, че и те са от Индия  Sad Човека ми каза, че няма български  newsm78
Виж целия пост
# 215
  ivka ♥ 007, човекът ти е отговорил така, защото трябва да си продаде стоката Simple Smile. Аз есента си купих машина за мелене на брашно и зърнени директно от производител. Вярно, не са почистени, лененото семе го чистя като ориза едно време, просото ми е необелено, но и аз не искам друго за брашно. Имаше ечемик, овес. За сусама не съм сигурна.
Виж целия пост
# 216
Има български. Аз съм родом от край, в който се произвежда сусам. Като ученичка на бригада колко сусам съм брала...  Wink И продължава да се гледа. Майка ми, когато може, ми носи домашен, отгледан от познати...
Българският е по- тъмен, нечистен /но това не ми пречи/.

По пазарите има и вносен, има и български.

Български купувам и от едно здравословно магазинче в Кършияка на Брезовска: http://www.bgmaps.com/map/plovdiv
Също имат и вносен, имат и български...Питаш... Wink

За лененото семе не знам. Него го купувам пакетирано от магазина.
Виж целия пост
# 217
В зърнена закуска, в домашен шоколад, в разни бонбони, в кремчета, в соленки.
Благодаря ти Вери:)
Досега само в шейкове съм  чела ,че се  ползва .
А каква марка си купувате ,защото досега не съм ползвала,но минах на веганство покрай постите и не само им искам да подсиля малко организма си без синтетични витамини ,както и на детето ?
Виж целия пост
# 218
Някои неща ги купувам онлайн.

Спирулина взимам от тук:
http://www.nutsonline.com/cookingbaking/powders/spirulina/organic.html
Виж целия пост
# 219
Някои неща ги купувам онлайн.

Спирулина взимам от тук:
http://www.nutsonline.com/cookingbaking/powders/spirulina/organic.html
Благодаря,поне вече знам как изглежда:)
Ще поръчам от нета и аз. Peace
Виж целия пост
# 220
....
Бенджи, днес ходих на Четвъртък пазар да си взема сусам и ленено семе, но се оказа, че и те са от Индия  Sad Човека ми каза, че няма български  newsm78

Ивка, извинявам се.
Днес и аз ходих до бившия Четвъртък пазар - ми няма вече бг сусам..
А купувах оттам преди месец -два, може би.  newsm78
Виж целия пост
# 221
Някои неща ги купувам онлайн.

Спирулина взимам от тук:
http://www.nutsonline.com/cookingbaking/powders/spirulina/organic.html
Мерси-купих си днес. Hug
Ето сега преди да сложа детето да спи  си разделихме един фреш от портокал с 3 ч.л. спирулина и тя изпи 1/2 от него със сламката:)Smile
 
Виж целия пост
# 222
Някои неща ги купувам онлайн.

Спирулина взимам от тук:
http://www.nutsonline.com/cookingbaking/powders/spirulina/organic.html
Мерси-купих си днес. Hug
Ето сега преди да сложа детето да спи  си разделихме един фреш от портокал с 3 ч.л. спирулина и тя изпи 1/2 от него със сламката:)Smile
 
Спирулината знам, че не е хубаво да се взима вечер. По-добре я взимайте сутрин  Peace
Виж целия пост
# 223
Да, до ранния следобед най-много.
Виж целия пост
# 224
Да, до ранния следобед най-много.
Вери, все се каня да те питам защо? Май и за маката също важеше това правило?!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия