Операция на щитовидната жлеза -5

  • 79 381
  • 748
# 270
за изследванията и изобщо за всичко трябва да питате вашия хирург.кога ще е операцията?обадете му се и го питайте,защото различните лекари имат различни практики.
Виж целия пост
# 271
Няма насрочена дата, сега събира смелост да му се обади, а за изследванията - доктора каза да си ги направи предварително, но аз доколкото знам в много болници не се доверяват и ги правят отново.
Виж целия пост
# 272
на мен ми казаха,че тези операции е най-добре преди лятото да се правят или есента,така че по добре да не отлага,аз пък не мога да разбера какво печели с отлагането като така или иначе ще има нож.досега да е забравил...мъжка му работа-извинявай че така се изразявам.
Виж целия пост
# 273
Мецанка, не се извинявай, аз постоянно казвам, че няма по-страхливо същество от мъжа /когато става въпрос за болка и болести/. Самата аз съм претърпяла две леки хирургически интервенции без никакво отлагане - страхът от неизвестното става още по-голям с времето. Но има напредък - допреди седмица не даваше и дума да се издума по този повод, сега поне е решил, пак чукам на дърво. И според ендокриноложката също сега е подходящия сезон, а не лятото. Много ти благодаря за вниманието, което ми отделяш!
Виж целия пост
# 274
аз с мъже работя и ги знам,90 % са такива мекотели,но има и изключения..натискай го и го завеждай,да минава и заминава и да не го мислите,а и с отлагане във времето нещата стават по сериозни.
Виж целия пост
# 275
zdraveite vsi4ki govorite za vazli az nqmam i pak mi govorqt za operaciq ne6to ne razbiram
Виж целия пост
# 276
а да имаш хиперфунция(базедова болест),неповлияваща се от медикаментозно лечение?
Виж целия пост
# 277
Няма насрочена дата, сега събира смелост да му се обади, а за изследванията - доктора каза да си ги направи предварително, но аз доколкото знам в много болници не се доверяват и ги правят отново.
това не е вярно, мен дори ме ругаха защо не съм си направила всички изследвания предварително.

За шофирането - на 5тия ден след операцията ще му е малко трудно да си върти главата, но няма да е невъзможно. И след като е толкова отворен ще може да кара. Ти не го глези толкова, а му обясни че операцията е елементарна, кратка и безпроблемна. Иначе ще ти се качи на главата, а и ще се психира. Дори операцията на сливици е по-сложна и опасна...
Виж целия пост
# 278
Ако знаете към коя болница сте се ориентирали, най-добре влезте в сайта на болницата, вижте телефоните и се обадете да разберете дали точно за там трябват изследвания и кои да направите или предварително трябва.  Peace
Виж целия пост
# 279
а да имаш хиперфунция(базедова болест),неповлияваща се от медикаментозно лечение?
emi az se lekuvam ot bazed ot 2008 hormonite mi vlqzoha v norma i dr na4ev v kraq na le4enieto mi kaza ili se operira6 ili spira6 metizola i sled 2 meseca proverka na tsh oba4e kato mi kaza za operaziq az se opla6ih malko i sled 2 mec si pusnah tsh bez metizol i mi be6e 1.09 koeto e dobre sled o6te 1 mes pak si pusnah tsh be6e 1.04 oba4e pak sam si nervna napravo maja mi ne me ponasq zabravih da kaja 4e ednoto mi oko ima6e problem no se opravi po vreme na le4enieto no sega v sabota zabelqzah 4e leko mi izpakna i me boli ot vatre vie imate li problem s o4ite?i sled operaciq dali ste se opravili?
Виж целия пост
# 280
Здравейте момичета,
Аз писах няколко пъти в темата през лятото. Историята - два възела, открити юни, единият киста около 1 см, а другият смесен 2,5 см. Пациент съм на Пандев. Той каза (юли) - изчаквателна позиция и следене. Аз предпочетох да си направя биопсия и той ме прати също при д-р Ралица Иванова - от която  съм с отлични впечатления, както и от целия екип в Ендокринологията (на този етаж).
Биопсията беше нормална и аз продължих да си живея, ама как - почти непрекъснато мисля в това, особено като ми се появи някой симптом. Често имам тъпи болки по врата от страната на възлите, отделно и шията ме боли, една странна болка в рамото и т.н.
Сега отново съм на фаза, че биопсията е пропуснала нещо, опипвам си възела (който е някъде до истмуса) и ми се струва, че стига много надолу - до началото на костта, като пипам - е болезнено и зърнесто, някак.
Побърквам мъжа си, съответно, а детето - не мога да му се радвам. И като ви чета, си мисля, че май по-добре ще е да се оперирам, а не всеки ден да се чудя ила ли го няма ли го.....
И друго - явно ме хвана вирус преди 2 седмици - но първо само кашлях 5-6 дни - сетете се каква диагноза си поставих веднага........
Онзи ден си открих някакво мъничко като възелче 10 тина см. под ухото - на жилата (движи се на голямо разстояние, като го пипам). Май е около 0.5 - 1 см. Вярно, че още съм болна, но пък е само от 1-та страна.
И така - голям живот!!! Звънях за час при Пандев - няма го до края на месеца. Знаете ли дали Ралица Иванова приема някъде извън Ендокринологията?
Като крайно - сериозно обмислям операцията.
Да ви попитам нещо - знаете ли дали са известни вече всички странични ефекти на хормоните, които трябва да се пият, в случай че жлезата я няма? Най-вече ме интересува дали те по някакъв начин нямат канцерогенен ефект сами по себе си?
 
Виж целия пост
# 281
Муцинка, аз съм в подобно на твоето състояние. Но пък някак си сравнително се научих, от преглед до преглед да игнорирам темата и в момента, в който успея си живея супер даже! Всичко е въпрос на психика.

Ралица Иванова приема в ендокринологията в Майчин дом. В един ден от седмицата беше. Звънни и ще ти кажат кога и как да се запишеш.

За лекарства нищо не мога да кажа, не съм употребявала /това пък е моят страх - не операцията, а лекарствата после/ и аз съм края на месеца при доктора да видим какво ще рече.

Под ухото може да ти е подут лимфен възел вследствие от вируса, тоя вирус сега е много неприятен, но ако е от него, не мисля че е нещо за безпокоене. Сега като бях на биопсия, ме болеше леко гърлото - Р.Иванова веднага засече подути лимфни възли горе високо и ме пита дали нем е боли гърлото сега - като й казах да, вика от това е.
/първо пита дали съм пушач, после за гърлото - явно и при пушачите може да има подути лимфни възли/
Виж целия пост
# 282
Няма насрочена дата, сега събира смелост да му се обади, а за изследванията - доктора каза да си ги направи предварително, но аз доколкото знам в много болници не се доверяват и ги правят отново.
това не е вярно, мен дори ме ругаха защо не съм си направила всички изследвания предварително.

За шофирането - на 5тия ден след операцията ще му е малко трудно да си върти главата, но няма да е невъзможно. И след като е толкова отворен ще може да кара. Ти не го глези толкова, а му обясни че операцията е елементарна, кратка и безпроблемна. Иначе ще ти се качи на главата, а и ще се психира. Дори операцията на сливици е по-сложна и опасна...


За изследванията - и аз предпочитам всичко предварително да е готово, предполагам, че е така, защото доктора му каза да си ги направи и тогава да му се обади, за шофирането - той да си прецени, има и други варианти, а за психирането - отдавна се е психирал и не го пуска. Снощи след мойте настоявания да се обади на доктора днес, отговорът беше "Не знам защо толкова настояваш да станеш вдовица" /това в рамките на шегата, разбира се/. Иначе дано да си права за сложността на операцията!
Лек ден на всички!
Виж целия пост
# 283
Colibri, много ти благодаря за успокоителните думи. Аз звънях в Ендото, но Иванова няма свободни часове до края на месеца.
Виж целия пост
# 284
Mucinka111 еутирокса/еутироксина са противоканцерогенни,имат точно защитна функция в това отношение,отделно увеличават имунитета и т.н...
pipi81,това изпъкване на очите се появява при хиперфункция,заради отока.сега може би,защото го мислиш и нервничиш,и се вглеждаш в пъти повече.защо не опиташ и при друг ендокринолог.моя приятелка,която е и при моя ендо е с твоя проблем,но и тя при метизол не влизаше в норма.след доста време не само,че влезе,но вече е и без него,но "нещата"се спират много бавно.целта е да се излъже жлезата и без илача.и тя беше опряла до операция,но и се случи.успокой се,това е супер важно,ако трябва пийвай си магне б6,маточина,валериан,...,но се доведи до спокойствие.
успешна нова седмица на всички! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия