Предучилищна - набор 2005 - 3

  • 44 598
  • 738
# 390
Здравейте. Някой да знае до кога ще ги държат в предучилищната. Има ли някакъв закон или всичко е по усмотрение на директорката.
Относно буквичките - аз намерих в кварталната книжарница ламинирани такива.
Виж целия пост
# 391
Здравейте. Някой да знае до кога ще ги държат в предучилищната. Има ли някакъв закон или всичко е по усмотрение на директорката.
Относно буквичките - аз намерих в кварталната книжарница ламинирани такива.
Ако са в градина - би трябвало до 14 септември, освен ако нещо не се репчи яко директорката (но не виждам как ще стане).
Ако са в училище - до 24 май  Mr. Green и после ваканцияяяяя ..
Виж целия пост
# 392
duhi_puhi , мнооого се съмнявам да ги държат до септември. То и до юли да ги държат би било чудесно, но по мои спомени - май, по споразумение с директорката - юни. Та мисълта ми беше - може би нещо се е променило и има някакво указание към някой закон - да казва ясно докога.
Виж целия пост
# 393
Ако са в градина - би трябвало до 14 септември, освен ако нещо не се репчи яко директорката (но не виждам как ще стане).
Ако са в училище - до 24 май  Mr. Green и после ваканцияяяяя ..

Мдам, и на 15 септември госпожите от детската ще им купят букети и ще ги заведат в училището  Joy
Виж целия пост
# 394
В много градини е до май месец и край. Дедето се "издава" Laughing
В нашата градина, може да останат до 1 септември Peace
Това обаче, е еднолично решение на директора Peace
Не ми е ясно, как става дотирането на държавата в такъв случай Thinking
Виж целия пост
# 395
В много градини е до май месец и край. Дедето се "издава" Laughing
В нашата градина, може да останат до 1 септември Peace
Това обаче, е еднолично решение на директора Peace
Не ми е ясно, как става дотирането на държавата в такъв случай Thinking
В на Тони градината се опитваха май месец още да ги разкарат повечето, но си имаше и дечица, които стояха до септември - в сборни групи.
То цяло лято от юни до септември си бяха сборни групи за всички възрасти само за "крайно нуждаещи се" , т.е. такива, които няма къде да си пласират децата (баби, гледачки и т.н. ).
Виж целия пост
# 396
Можете да го направите заедно. Разпечати букви и картинки, които детето да оцвети и ги залепете на цветен картон.
Другия вариант е да купите  от тези пластмасовите букви и да очертаете и изрежете от тях,моя много се забавляваше в началото като ги купихме,колко листа с букви изписа,иначе има и от тези магнитните букви с дъска и там се опитва да си реди думи.
Виж целия пост
# 397
Даааа, момичета, благодаря за идеите Hug
И ние имаме книжки, мозайки, дъски, карти т.н с буквите, но ако не намеря плакат, ще правим Peace
Искам да го закача на стената. Да го гледа и при желание да си припомня изписването им.
Така хубаво си пишеше печатни букви, сега взе да ги обръща ooooh! Първо Б и К, сега масово всички Confused
Виж целия пост
# 398
ние сме на вълна огледални цифри Simple Smile
Виж целия пост
# 399
Моичкия пък обръща И и Я... и както хубаво си пишеше... взе че почна да ги пише отдолу нагоре или да започва от края на буквата...
Виж целия пост
# 400
И моята ги изисва хем огледално, хем неправилно....
Не знам, но в градината не и ли обръщат внимание Rolling Eyes
Това го прави от 2-3 седмици ooooh!
Няма да ви казвам пък, как се изписва осмица. Бая мисъл вкарах, да разбера как го прави номера Laughing Ужас!
Виж целия пост
# 401
Ms.Gorgeous
За азбуката имаме такава(от 2 години, не помня от къде, може би някой я донесе всъщност)
http://www.book.store.bg/p41792/moiata-pyrva-azbuka-uchebno-tablo.html
тук има и други
http://www.book.store.bg/search?srchstr=%E0%E7%E1%F3%EA%E0+%F2%E … amp;sin=0&p=s
Виж целия пост
# 402
Здравейте. Някой да знае до кога ще ги държат в предучилищната. Има ли някакъв закон или всичко е по усмотрение на директорката.
Относно буквичките - аз намерих в кварталната книжарница ламинирани такива.

За ПГ в училищата не мога да кажа, но със сигурност в детската градина на дъщеря ми са до 24 май. Дори си спомням когато преди години в началото на юни я записвахме в 1 група, след "интервюто" с директорката ни пуснаха да разгледаме помещенията, където ще бъдат децата. Бяха тотално изпразнени и ни обясниха, че стаите са така, защото са освободени от ПГ и всичко е прибрано.
От комшийски деца минали по тоя път знам, че времето до септември ако няма баби и отпуски са прекарвали по частни ДГ.

С писането на буквите и при нас от около месец се получава същото обръщане и дори писане отзад напред. Май е масово явление  Laughing.По мое мнение това объркване настъпи от както започна да пише ръкописно,защото преди като пишеше печатно много рядко обръщаше букви. Изумява ме и последователността на изписване: например на главните Б, Г, П, Т започва първо от вълничката отгоре /или както там се нарича/ след това прави бастунчетата и всичко останало. Може пък и така да ги учат, но като я попитах каза, че така й е по-лесно Grinning. А да не ви казвам как се пише главно В - първо пише главно З и след това слага бастунчето. Laughing
Виж целия пост
# 403
По закон детето има право да посещава детска градина до 31.08 преди тръгването му в първи клас. Винаги съм си отстоявала правата относно посещенията в детската градина. Ходил  е в дежурни градини и тази година ще бъде. Нямаме баби пенсионерки.
Виж целия пост
# 404
По закон детето има право да посещава детска градина до 31.08 преди тръгването му в първи клас.

О, това наистина ли е така? Къде може да се прочете подробно?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия