Нашите мании, навици и странности

  • 127 242
  • 1 945
# 180
Психологически проблем е, съдя по себе си.Просто не мога да усещам и най-малък позив, и да не отида до тоалетната, дразни ме.Пред деня не е така, само вечер, защото ми пречи да заспя.
И също заспивам само по корем, както и друга потребителка спомена.

п.п. това с щипките и аз го правя понякога, но по-скоро ми е кеф да ги редя по цвета на дрехата
 Mr. Green
Виж целия пост
# 181
И аз съм същата с щипките. Всяка дреха със съответният цвят щипка, ако нямам такава най-близката по цвят. Освен това простирам винаги от ляво на дясно, по цвят, големина и вид т.е. най отпред в ляво слагам най-малките по размер бели дрехи, след това бежови, жълти, розови, лилави, червени ..... докато стигна до черните, ато в същото време всичко се подрежда по големина, отзад са най-големите. И като "екстра" през 15 мин. ходя и проверявам има ли нещо изсъхнало, ако има го свалям и другите дрехи ги пренареждам ... пак по описаният начин  Embarassed ooooh!. Като прибера прането гладя всичко и прибирам в гардероба, естествено докато му дойде времето за носене се е измачкало пак, та гладя и втори път. #Crazy
Виж целия пост
# 182
Излиза,че мамите масово страдат от педантизъм. Виж мен, всякакви щъркели ме хапят, но мания за чистота и ред, не.
Забелязвам обаче, че не обичам да стоя на отворени врати и прозорци. Все ги затварям, дори и през лятото. Ама така е. Като ми набиват от дете в главата, че съм щяла да настина... то няма начин да не остави отпечатък.
Виж целия пост
# 183
И аз съм същата с щипките. Всяка дреха със съответният цвят щипка, ако нямам такава най-близката по цвят. Освен това простирам винаги от ляво на дясно, по цвят, големина и вид т.е. най отпред в ляво слагам най-малките по размер бели дрехи, след това бежови, жълти, розови, лилави, червени ..... докато стигна до черните, ато в същото време всичко се подрежда по големина, отзад са най-големите. И като "екстра" през 15 мин. ходя и проверявам има ли нещо изсъхнало, ако има го свалям и другите дрехи ги пренареждам ... пак по описаният начин  Embarassed ooooh!. Като прибера прането гладя всичко и прибирам в гардероба, естествено докато му дойде времето за носене се е измачкало пак, та гладя и втори път. #Crazy
Ужас!     Shocked
Ако ме принудят на това,още на третия ден ще съм готова за психиатрията.   
Защото......ютия ползвам веднъж на 3 години.Това ми е най-омразния домакински уред.
Виж целия пост
# 184
Краси, аз от всичко най-обичам да гладя  Peace

Иначе за другите домакински задължения не съм така, не би ме подразнило, че има трохи, че дамаската на дивана не е изпъната перфектно или че има чинии в мивката ... обаче това с прането ми вади очите направо. Освен това като вървя по улиците и все гледам как е простряно хорското пране и си правя анализ: сега тази блуза трябвало да я сложи до другата, на зелената пола защо сини щипки и т.н.
Виж целия пост
# 185
И аз не страдам от мания за чистота и прегледност.Дори обратното-предпочитам творческия хаос. Laughing
Не гладя абсолютно нищо,освен ако не е някоя риза на мъжа ми по повод сватба.Дори не знам къде съм забутала ютията. Crazy
Виж целия пост
# 186
И аз съм същата с щипките. Всяка дреха със съответният цвят щипка, ако нямам такава най-близката по цвят. Освен това простирам винаги от ляво на дясно, по цвят, големина и вид т.е. най отпред в ляво слагам най-малките по размер бели дрехи, след това бежови, жълти, розови, лилави, червени ..... докато стигна до черните, ато в същото време всичко се подрежда по големина, отзад са най-големите. И като "екстра" през 15 мин. ходя и проверявам има ли нещо изсъхнало, ако има го свалям и другите дрехи ги пренареждам ... пак по описаният начин  Embarassed ooooh!. Като прибера прането гладя всичко и прибирам в гардероба, естествено докато му дойде времето за носене се е измачкало пак, та гладя и втори път. #Crazy

Ако дойдеш у нас, ще изпаднеш в дълбока депресия  hahaha Joy
Простирам 5 за 4, цветът на щипките не ми е от никакво значение, единствено спазвам личното си правило най-дългите да са най-отпред (да не ни се ветреят гащите на ачика  Laughing, не заради друго). Гладя непосредствено преди обличане, прането прибирам директно по гардеробите - сгънато, но не и изгладено.

Докато ви чета, все се мъча да си изровя някаква мания, ама хич не ми се получава. Нямам определен ред за нищо, не броя, не пресмятам, не ходя зорлен да пускам капката, изобщо - пълна скука съм  Whistling
Виж целия пост
# 187
МакGrinning

И аз съм така с простирането .  По големина , но аз почвам от големите . Wink Но пък щипките ги подбирам да не са същия цвят като дрехата , а контрастни .
И хорското пране обичам да гледам ! Embarassed
За гладенето - също , любимото ми и разтоварващо занимание ! Heart Eyes
Гладя всичко , но така ги сгъвам , че после нямат нужда от повторно гладене . Peace

Обаче мен и трохи по пода ме дразнят , и неизпънати дамаски , и разместени неща ! Crazy
Виж целия пост
# 188
МакGrinning

И аз съм така с простирането .  По големина , но аз почвам от големите . Wink Но пък щипките ги подбирам да не са същия цвят като дрехата , а контрастни .
И хорското пране обичам да гледам ! Embarassed
За гладенето - също , любимото ми и разтоварващо занимание ! Heart Eyes
Гладя всичко , но така ги сгъвам , че после нямат нужда от повторно гладене . Peace

Обаче мен и трохи по пода ме дразнят , и неизпънати дамаски , и разместени неща ! Crazy

Е, ти си по-зле от мен, признавам те  Laughing

Mims*, аз гащи отпред не слагам, най-много някое потниче на детето, иначе започвам с блузки  Peace

Виж целия пост
# 189
Аз пък дрехи вън не простирам-за да не прашасват.Само в стаята на сушилник.Освен това не обичам да си смесвам моето пране с чуждо-дрехите си ги пера отделно.
Виж целия пост
# 190
 Mr. Green
Много ми е неестествено да не съм в някаква стая, а там да свети крушка или да е отворена вратата. Не го правя от икономична гледна точка. Просто ми е потискащо и странно.
Вкъщи ходя постоянно из апартамента да загасвам осветлението след другите. Whistling
Виж целия пост
# 191
Ulenceto,майка ми има такава мания да угася осветлението навсякъде и винаги отбелязва,че у нас светело като в църква.Аз пък обичам навсякъде да ми е светло и да не се налага,като влизам от стая в стая,да се лутам да святкам. Grinning
Обаче за вратите и аз съм така.Особено зимно време дебна като вълк агне,дали се затварят вратите.Мъжът ми много се дразни,когато подвикна след него "Врататааа!"  Laughing
Виж целия пост
# 192
От дете та до днес ходя по ръбовете на тротоарната плочка. И никога в средата.
Виж целия пост
# 193
  А аз дори и щипки спрях да ползвам! Мятам каквото хвана на сушилката, дори и неподредени по размер и цвят, и без щипки, пак си съхнат.
Виж целия пост
# 194
  Аз също имам разни мании и странности свързани с домакинството и моите си неща, но за себе си съм стигнала до извода, че просто съм дребнава личност, а не психично болна. Просто съм дребнава във всяко едно отношение - като се започне от начина по който стои завесата в банята и се завърши с взаимоотношенията ми с останалите хора. Обаче хората около мен ме възприемат такава каквато съм и си ме обичат с всичките ми кукувщини Peace
  За да се отчета по темата както си му е редът - много мразя плодови миризми (освен ако не произлизат от самия плод) - примерно някакъв парфюм със сладникаво-плодов аромат може да ме накара да не дишам сумати време-сигурно мога да поставя световен рекорд ако си засичам, и по никакъв начин не можеш да ме накараш да хапна нещо розово, също така се погнусявам от дъвки-страшно ги мразя. Та изводът е че имам фобия от розова дъвка с плодов аромат hahaha
  Уф щях да повърна докато напиша тоя пост Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия