Нашите мании, навици и странности

  • 127 233
  • 1 945
# 105
Аз не мога да понасям като някой си пука кокалчетата на пръстите. Избива ме на лудост.
Виж целия пост
# 106
Аз не мога да понасям като някой си пука кокалчетата на пръстите. Избива ме на лудост.

А на мен това ми е един от най - гадните навици. Пукам ги постоянно и в най - различни посоки. Blush
Виж целия пост
# 107
Божее, много добър избор съм направила с решението си да помагам на хора с психични заболявания. Повечето са като извадени от учебник.

Така...аз не обичам да се надуват балон близо до мен, всеки момент очаквам да се спука. Не ходя никъде без пресата за коса и сешоара (имам предвид извън града). Много ми е неприятно някой да ходи зад мен и винаги се обръщам да видя. Навик ми е да си пукам кокалчетата на пръстите  Mr. Green без да се усещам колко дразнещо е.

Виж целия пост
# 108
Абе, мацки, как така не можете да се обърнете към мъжете си по име?! Направо се изумих, обяснете ми го това нещо! Защо така?
Виж целия пост
# 109
Абе, мацки, как така не можете да се обърнете към мъжете си по име?! Направо се изумих, обяснете ми го това нещо! Защо така?
Ми сигурно не им харесват имената и не ги понасят, не виждам друга причина, да не можеш да се обърнеш към любимия човек с името му.
Виж целия пост
# 110
Много ме дразни,ако говоря и насреща ми някой си гризе ноктите,доскоро не бях срещала подобно нещо ,но последните 3 г. се сблъсках с това и открих,че губя търпение в такива случаи.
Виж целия пост
# 111
Абе, мацки, как така не можете да се обърнете към мъжете си по име?! Направо се изумих, обяснете ми го това нещо! Защо така?
Ми сигурно не им харесват имената и не ги понасят, не виждам друга причина, да не можеш да се обърнеш към любимия човек с името му.
Аз много харесвам името на мъжа си, но и аз не му казвам по име. Още в началото започнах да се обръщам към него както всичките му приятели и така си остана. И освен това 2-мата помежду си си имаме много обръщенийца.
Виж целия пост
# 112
Има един звук, който много ме дразни и за мое учудване доста хора съм срещала, които го правят. Ще се опитам да го обясня, но не знам дали ще ме разберете.
Все едно се опитват да изчистят нещо от зъбите си с въздух. Направо полудявам като го чуя. Толкова ми е гадно и в същото време не мога да си обясня, не го ли чуват, отвратително е  ooooh!
Виж целия пост
# 113
Ох, сетих се  Tired Едно особено "цъфкане", като осмукване на зъбите, съпроводено с кривене на физиономията, изключително неприятно  Confused
Виж целия пост
# 114
Аз не понасям да ме пипат по косата и главата. Все едно някой се опитва да ми бръкне в мозъка.
Когато спя и ме будят се превръщам в звяр, извън всякакъв контрол съм, много се срамувам след това. Мъжа ми и децата страшни думи са отнасяли в това ми състояние и не смеят да ме докоснат като спя. Mr. Green
Виж целия пост
# 115
Абе, мацки, как така не можете да се обърнете към мъжете си по име?! Направо се изумих, обяснете ми го това нещо! Защо така?
Ми сигурно не им харесват имената и не ги понасят, не виждам друга причина, да не можеш да се обърнеш към любимия човек с името му.

Името на приятеля ми е страхотно, аз лично много го обичам и в началото го наричах по име (което също ми беше странно), но след като между нас нещата се усложниха и задълбочиха преминахме на мили обръщения. Да го наричам по наше си ми е най-комфортно. НО пък когато има хора около нас става кофти. Между другото имам още двама-трима близки приятели които не мога да нарека по име. С единия тръгнахме на на "душичко" от един базик и до сега си викаме така, с другите говоря без обръщение...
Виж целия пост
# 116
 Цялата къща може да е с краката на горе, но леглата задължително са изпънати. Мразя разбутани легла и това е Laughing
 Когато се съберем повече от двама човека на едно място започвам мислено да чертая линии между всички- обикновено  правя триъгълници с хората .
Мразя покрай мивката в кухнята  ми да е мокро .
Виж целия пост
# 117
Не мога да заспя без да имам шише вода до себе си.
Не мога да заспя, ако преди това не съм отишла поне 3-4 пъти до тоалетната (за всеки случай, дори да не ми се ходи Crazy).
Винаги проверявам по три пъти включена ли ми е алармата на телефона.
Мразя някой да си пука пръстите.
 
Виж целия пост
# 118
В една от предишните теми някъде през годините прочетох нещо, което ме разсмива и до сега, като се сетя. Ако някой се познае, да прощава  Embarassed
Уникална мания - дамата каза, че винаги когато спира видеото на пауза, държи героите да са в някаква хубава поза, и се случва да щрака по няколко пъти, докато ги "уцели" да не са грозни, с разкривени лица и т.н.  Laughing
Хем ми е смешно, хем е нетипично, за разлика от масово разпространените "странности".
Виж целия пост
# 119
Божее, много добър избор съм направила с решението си да помагам на хора с психични заболявания. Повечето са като извадени от учебник.

Аз пък съжалявам ,че не станах психиатър....то повече от половината писали са си за доктор.   Mr. Green
Само миенето на ръцете нон стоп е повод да посетят доктора,дори без другите мании.
Обяснението:когато човек се опитва да контролира до степен мания някакъв ежедневен ритуал или дейност,то това е признак,че няма контрол върху нещо важно в живота си-или работа,или колеги, или семейство.....Т.е,подреждайки например дрехите по цветове,си внушава ,че може да контролира и подрежда и живота си.
Със сигурност има и по-задълбочено обяснение....да си кажат професионалистите.   Simple Smile


Единственото ,за което аз се сещам,е  ,че не мога да спя вечер,ако не се изкъпя.Случвало се е 3-4 пъти ,например,да имаме гости до по-късно и ми е изморено и решавам,че ще мина без душа...ами цяла нощ се въртя,имам чувството ,че не съм се къпала поне от седмица...и на сутринта съм като пребита.И вече си се къпя....в 2 ,в 3 след полунощ,когато изпратя гостите,влизам в банята и тогава си лягам.
Иначе,през годините съм се вманиачавала по доста неща.Имаше период,когато бях луда по бельото,от тогава си имам колекция от поне по 100-на сутиена и толкова прашки и бикини.
После на ред бяха чантите,имам всякакви модели,цветове,размери...
После бяха бижута-това ме подсеща ,че не излизам без обици навън.Мога без пръстени,без колиета,без гривни,но без обици сякаш съм полуоблечена.
Сега съм вманиачена по кухненски джаджи,съдове,пособия,джунджурийки,и кулинарни книги.
Само книгите са ми сигурно над 200....а кухненските шкафове се пръскат  по шевовете....мъжът ми почва да се чуди дали няма да вземат да падат от стената...   Mr. Green

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия