133 арабки диви и красиви посрещат 2012

  • 68 270
  • 741
# 315
Здравейте на вси4ки пиша ви с надеждата 4е ще ми дадете съвет
запознах се с мом4е от Египет много се харесваме и двамата, но вси4ките ми приятелки ми казват 4е съм луда 4е не съм добре да се влюбя то4но в такъв, 4е щял да ме третира като вещ, слугиня, 4е нямало да съм единствената жена в  живота му. Той е толкова мил и хубав, но не знам как ще реагира и мама като разбере. Моля споделете вашият опит
Виж целия пост
# 316
Аз съм с бан, наложен ми от малкото Шило   Crossing Arms  Щом седна на компютъра започва да реве , крещи “Нама, нама " и го изключва. Егати досадата! Иначе , като е просто включен не я дразни, само щом седна.

Разбирам, че всеки  гледа да се въздържа от коментар , но какво общо има моето мислене, с твоето ,  с това на роднините или на комшиите  newsm78   Как  това, че Амал, Манел, Шилан са казали нещо  във форум за български майки, може да застраши нечия сигурност на 2000км от тук ...  Пък и в интерес на истината, не виждам какво толкова  е казано.

Но като гледам колко народ ни навестява напоследък, знае ли се кой какъв е и какво крои  newsm78  Щом един обикновен протебител, който тайно ни е чел две години, е запознат с битието, кой колко любовника има, кой кога пръднал....

Страхотна, на мен не разчитай за съвет, не съм по тая част. Пък и ми липсва опит в човешките взаимоотношения  Simple Smile
Виж целия пост
# 317
Здравейте на вси4ки пиша ви с надеждата 4е ще ми дадете съвет
запознах се с мом4е от Египет много се харесваме и двамата, но вси4ките ми приятелки ми казват 4е съм луда 4е не съм добре да се влюбя то4но в такъв, 4е щял да ме третира като вещ, слугиня, 4е нямало да съм единствената жена в  живота му. Той е толкова мил и хубав, но не знам как ще реагира и мама като разбере. Моля споделете вашият опит
  Опит не мога да споделя  Peace
  Но ще ти кажа  една поговорка : Всяко стадо си има своята мърша  Peace
  Няма никаква гаранция , че подобно отношение от това , което са ти описали не можеш да
  получиш и от българско момче  Wink
  Според мен следвай и слушай сърцето си  Hug Сподели и с майка си за него . Не очаквай от
  самото начало да е във възторг . Но ако чувствата ви и намеренията ви са сериозни , то
  мнението и ще се промени  Peace Историята познава доста щастливи смесени бракове .  Peace
Виж целия пост
# 318
Здравейте, аз бих искала пак да се върна на темата за Сирия. За един лаик, който не е наясно с историята на страната ще бъде трудно да се докодне до истината за сегашната криза. Не мисля, че има нещо лошо в това да се говори по тази тема и да се споделят новини  получени от там от ваши близки или приятели. Ставащото в момента в Либия ме плаши и особено когато прочетох историята за журналистката Галя Ал Мансури и истината за нейната смърт. Всички имаха големи очаквания за демокрация в Либия, но....
Сега чета и в руската и в англо-амерканската преса за Сирия. Разбирате, че истината е различна и за двете страни. И хора като мен трудно могат да се ориентират, кое е истина и кое не, особено след вчерашните събития и смъртта на журналистите... Така, че ако няма нападки споделете за Сирия...
Виж целия пост
# 319
shams u amar Благодаря за милите думи Hug  Peace
Виж целия пост
# 320
Привет, момичета.

Шамсче, верно сии слънчице, току сгрееш душата. Hug Hug Hug

Страхотна, по питането ти, понеже често се случва  да има такива, сме оформили някои наши вижания по въпроса (в никой случай не канонични, но и в никакъв случай общоприетите), та се поразрови и потърси Митове за арабското семейство и Съвети за взаимоотношенията, за да не се повтаряме до безкрай. В допълнение бих казала - гледай човека, макар да е малко трудно да се прецени, има един вътрешен глас, който винаги казва истината дълбоко в нас.  Peace

Шило, ако допуснем, че е такава силна системата на наблюдение, а тя е newsm78, то никак не е безопасно независимо от разстоянието, тъй че всеки има правото да прецени доколко може да изложи някого на риск. Има хора, които не могатда мълчат, други са по-притеснителни, естествено. Peace

Вени, не съм следила последните събития в Либия, но след всяка революция има време на хаос, дано успеят да се канализрат нещата по-бързо. Щом хората там, за които е тази революция, вярват в нея - нека. Нека извървят своя дълъг път до едно по-оргазнизирано общество, за което мечтаят, макар да звучи утопично. newsm78
 
За Сирия - чакайте пак да политиканствам Rolling Eyes Rolling Eyes - там интересите са много и големи, огромни. Говори се вече по медиите, че Израел има интерес правителството да остане, защото му предлага някаква сигурност и предвидимост, докато новото (ако дойде) не се знае какъв курс ще поеме. Отделно са заложени и големите военно-политически интереси на великите (както винаги), но...пак се повтарям и с радост открих, че мнението ми (споделено преди месеци) се подкрепя и от някои специалисти по БИ (извинете ме за тази секунда слава, дето си приписах Embarassed) всички тези събития се развиват на Благодатна! почва. Ако правителството беше направило...куп неща преди и ако бе реагирало по друг, а не по този надменен начин, никакви интереси нямаше да окажат такова влияние освен собствените национални. И тук ви пускам цитата от любимата ми книга:

"Това, че привилегированите класи решиха да водят война в защита на привилегиите си, .......... можеше да разбере. Човекът, понеже е човек и носи проклятието на користолюбието, никога не се отказва доброволно от богатства, независимо от това дали има, или няма право да ги притежава. Но това, което изненада ............, бе неописуемата жестокост на похватите, с които привилегированите провеждаха борба. Те противопоставяха на идеите грубата сила на разума и философията и батальони от чуждестранни наемници. Сякаш идеите можеше да се забучват на щикове!"

А те постъпиха по точно този надменен начин. Ако бяха взели под внимание недоволството на хората от нашия район в конретна ситуация и на фона на ставащото в другите страни, нямаше да реагират така надменно. Ако бяха оставили хората да повикат, да попротестират, да махнат някои корумпирани лица и обещанията за реформи щяха да хванат място. Сега да не си помислите, че се радвам на ставащото - много, много съжалявам, бясна съм, че бяха такива ....., не знам кои са съветниците, но със сигурност гледат своите си интереси в случая. Страната е разделена не само защото се играе на тънката струна на различията, а и от страх - едни са по-смели в очакванията си за новото, други имат опасения от смяна на статуквото, нищо необичайно - винаги е било така. Отделно се твърди, че е оказван натиск върху видни личности и бизнесмени. Ами...

Чакайте да добавя един  линк:
Руски бомбардировачи над Черно море Ще има световна война май...
Виж целия пост
# 321
амал4е, тук от няколко дена префръкват едни изтребители ниско ниско, аз за първи път виждам такова нещо и много се уплашвах, сърчицето ми биеше тъйкинка  #Crazy викам си почнаха братята перси, ама после разбрах било подготовка за националния празник тука
Много се надам да няма война те рсунаците и иранците пратиха кораби близо до Сирия да покажат, че няма да дадат Сирия (като влияние) както стана с Либия.... та се надам да се намери разрешение, ама много орица ще си отидат курбан заради този и онзи...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 322
Здравейте!
Ние оздравяхме май. Не смея да се похваля, че току виж някой пак се разболял. Тежка зима беше, добре, че и се вижда края.

Страхотна, не знам какво очакваш да ти напишем. Много успешни бракове има с араби, но също и неуспешни такива. Никой не може да каже как ще се развият нещата при вас. Мога само да ти пожелая късмет . И кураж, ако си решила да имаш тази връзка. Защото те очакват трудностти, от всякакво естество, дори такива, които не ти хрумват в момента.
Ако те интересуват по конкретни неща-питай-ще помагаме.

За Сирия-аз няма да се изказвам-по няколко причини. Първата и най-важна е, че съпругът ми е там в момента.
Втората е, че мнението ми почти съвпада с това на Амал. Обаче-известно време и аз мислех, че ако настоящето управление беше взело мерки в началото, нещата щяха да утихнат. Вече не мисля така. И не заради някакво предполагаемо подклаждане отвън(може и да е имало, може и да не-неведоми са пътищата на политиката на Великите сили), а защото сме 21 век и времето на дългите несменяеми немонархически управления вече е минало.
Третата причина е, че мнението ми ще се приеме от някои съфорумки за лицемерие, поради факта, че съпругът ми е аляуи. Заради предрасъдъците им и това, че нямат желание да видят по-далеч от носа си, те са склонни автоматично да го причислят към поддържниците на настоящия президент и по-лошо-да го определят като убиец.

Както и да е... Факт е, че вече почти година умират хора, тази кръв няма да бъде простена. Гражданската война набира сила. Мирен изход аз лично не виждам, мирно бъдеще също.
Лягам и ставам с новините, чета всичко, до което се докопам в нета, търся надежда за бъдещето. Не виждам такава.
Понякога ми се иска кракът ми да не беше стъпвал в тази страна, да не бях свързала съдбата си с нея, да не бях опознавала хората, да не бях я обикнала толкова. За да спре да ме боли , за да не плача всяка нощ, за да не се страхувам.
Това е.
Лек ден ви пожелавам!
Има хора, които не са писали дълго време, надявам се да са добре.
Виж целия пост
# 323
Здравейте!

Страхотна, макар да не съм женена за арабин, съм имала приятели араби и ще си позволя също да се изкажа... Определено си зависи от човека (зависи и при какви обстоятелства сте се запознали) и с арабин би могла да се чувстваш много хубаво. Дано връзката ви не е прибързана и е основана на искреност и уважение (звучи клиширано, но споменавам уважението, защото знам, че "благодарение" на филми и поведението на някои туристки, европейските и славянски жени често сме смятани за "по-леки", така че на този фронт ще трябва да се докажеш, мисля)... Убедена съм (!), че с арабин до себе си би могла да имаш много по-топли взаимоотношения и на роднинско ниво, отколкото с някой европеец, например немец или французин, който ще е свикнал на индивидуализъм и няма да може да приеме по-близките роднински отношения, които ние в България имаме, докато за арабина това не е проблем, напротив. Даже с един европеец може повече да се чувстваш като "втора категория човек", заради недобрата слава на България в Европа... Но пак опираме до това какъв е човека... Не мисли, че за него също няма да е трудно. Като цяло - пътя на смесения брак е трънлив, това трябва да го знаеш!

....щял да ме третира като вещ, слугиня, 4е нямало да съм единствената жена в  живота му. Той е толкова мил и хубав, но не знам как ще реагира и мама като разбере. Моля споделете вашият опит

Живяла съм в студентско общежитие, където имаше много араби и с чиста съвест мога да кажа, че не съм видяла момиче, чийто мъж беше арабин да мъкне торби с покупки например, мъжете им винаги са им помагали, което не може да се каже за европейците, а това, дали ще бъдеш или не единствената жена в живота му, ми е малко смешно, защото изневерите и разводите се случват навсякъде, даже мюсюлманското общество много повече следи и критикува тези неща (и там се случва, разбира се, както навсякъде - за това просто никога и никъде нямаш гаранция).

Само недей да се ръководиш от това, че бил "мил и хубав", мисля че е недостатъчно при която и да е народност!

Мисля, че на майка си трябва да кажеш и даже да ги запознаеш.

....
Както и да е... Факт е, че вече почти година умират хора, тази кръв няма да бъде простена. Гражданската война набира сила. Мирен изход аз лично не виждам, мирно бъдеще също.
Лягам и ставам с новините, чета всичко, до което се докопам в нета, търся надежда за бъдещето. Не виждам такава.
Понякога ми се иска кракът ми да не беше стъпвал в тази страна, да не бях свързала съдбата си с нея, да не бях опознавала хората, да не бях я обикнала толкова. За да спре да ме боли , за да не плача всяка нощ, за да не се страхувам.
Това е.
....

Жасмин / Ясмин, много хубави и прочувствени думи, натъжи ме и накара да се замисля за съдбите, с които се обвързваме... Какво да кажа... пожелавам сила да устоите, късмет и кураж!

Хубав ден!
Виж целия пост
# 324
Ясминке, разбирам чувствата ти напълно, и мен ми се къса сърцето, викам си добре, че поне я видях, обаче сега като знам каква беше, все ще страдам по нея. А мислех миналото лято да се разхождам по  сирийските улици... Embarassed Дори де улавям, че честичко си говоря на ум думите Syria, my love. Знам, че на незапознати хора ще им се стори безродно, обаче аз намирам много прилики с България, с онази предишната България. newsm78

Ферда, много добре казано. Peace Hug
Виж целия пост
# 325


 Говори се вече по медиите, че Израел има интерес правителството да остане, защото му предлага някаква сигурност и предвидимост, докато новото (ако дойде) не се знае какъв курс ще поеме.


Да, вече и медиите се осмелиха да вкарат и една от основните причини този режим да не е паднал , всеки излязъл на улицата от първият ден на протестите знае , че е така . Народа си познава управниците , знаеше , за надменността и бруталността , никога не съм си и помисляла , че ще се размине това положение в момента , даже много по - лоши и бързи ми бяха моделите за развитие на процесите .

 jasmin , много точно си описала и моментното ми състояние  Tired, ако не ги бях опознала, ако тези деца там не ги обичах , като свои ....

 Може би и аз щях да пиша коментари в стил "Башар, изтребва терористи, кво ни пука, щели да дойдат ал-Кайда , да ги избият всичките".....Избива ме на сарказъм, черен хумор и простотия вече.

Последното, което разбрах е,  че са убити 3 дечица роднини на наш познат .....
Дани Абдудайем, ако следите новините сигурно знаете кой е , чичо му е един от първите протестиращи в България против режима .

В неделя 26 има протест пред сирийското посолство в София от 14:00 до 16:00 , срещу режима на Башар .


На всички  Hug
Виж целия пост
# 326
Al Fasi, ще си позволя да ти кажа нещо по принцип, без да е обвързано конкретно с конфронтацията ти с Шилан.Темите в този подфорум са обособени по държави точно с тази цел - да се споделят радости и неволи от ежедневието на живеещи там форумки. Във всяка една от останалите , била тя на мамите от Германия, Франция, Канада, Израел, Турция и т.н, се наблюдават подобни изказвания за чистене, готвене, главоболия покрай децата и здравословни проблеми. Разбира се, че  никой не оспорва ползата от информативни постове за страната , езика, традициите и нравите на хората в нея, историята й, литературата и  местата, които си заслужава да се видят.Но някак тези постове идват в отговор на конкретно питане или проявен интерес от  рядко или неписали до момента в темата потребителки. Двете неща вървят ръка за ръка и ако тонът на комуникация е мирен, те по никакъв начин не си пречат. Писала съм неимоверно много постове за пътешествия, за видяното в арабския свят през моите очи,участвала съм с голям ентусиазъм и във виртуалното обучение по арабски във форума, но също толкова много постове съм пускала с най-тривиални неща от ежедневието - готвене, чистене, училище, здраве, прочетени книги. По твоята логика към коя група да се причисля тогава newsm78 На "елементарните", чиито постове не представляват, видиш ли, интерес за теб? Или пък към "интелигентните", чиито писания са лишени от пикантерии, които обаче, ти въпреки недоволството си, доста задълбочено си чела?Повтарям, за да не ме обвиниш неоснователно в пристрастност към Шилан. Въпросът е принципен. В темите в този подфорум се пише всичко, което не противоречи на форумните  правила, от информативни постове до споделяне на дребни детайли от битието. Онзи, който ги следи тези теми, си избира какво да чете и какво не, но не налага какво да е съдържанието им. Peace
Виж целия пост
# 327
Здравейте момичета!
 Нямах време тази седмица да пиша, а и компютъра започна да създава проблеми, Изключва си сам и после не може да  зареди. Май плаче за нов  bowuu

Бобинка   bouquet

Русалке,  shams u amar, Hug не си заслужава да си отделяте и секунда от времето за подобни същества .

Ние вчера нямахме вода, сигурно авария след големите студове. И като дойде, от чешмата потече кал. Едва след няколко часа се оттече, та можах да пусна пералня, а и бойлера. Но сигурно има въздух в него и съм пуснала сега да тече топла вода, но така ужасно шуми и пръска навсякъде...

Ох, трябва да се заема с домакинство, че след работа се чувствам страшно изморена и правя само козметично почистване , а повечето неща оставям за уж почивните дни,

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Виж целия пост
# 328
Момичета,какво ще кажете затова
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1249723
Виж целия пост
# 329
Здравейте принцески  Heart Eyes
Днес е голям ден за нас - Денят за прошка .
Бих искала да ви поднеса моите извиненя, ако с нещо съм ви разочаровала . И молба , да ми простите , ако с нещо съм ви обидила.
Пожелавам ви лека седмица , изпълнена повече с положителни емоции и усмивки  Hug
   И едно прекрасно стихотворение на Дамян Дамянов .  Peace

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия