Франция извън Париж

  • 81 871
  • 558
# 255
Радика, да, от летището. Стана доста бързо.
Мога и да похваля актуално за AirFrance. Точно преди Коледа ни платиха малко обезщетение за загубването на багажа. Нямаше дори нужда да съм досадна  Simple Smile

Много хубав разказ, но за съжаление линковете не работят.
Изтрила съм вече албума, затова.
Бяга линкове към снимки.

Виж целия пост
# 256
Благодаря, Ли Лу!

Весели празници!
Виж целия пост
# 257
Здравейте,
планувам 2 дни разходка в малките селца в Бургундия.
Жевре Шамбертен,Нюи-Сен-Жорж,Мерсо,Бон.
Има ли някой впечатления от този район.
Къде е подходащо за преспиване за едина нощ,но в малките селца, а не в дижон.
Виж целия пост
# 258
Ние бяхма там между Коледа и Нова година, повече към платото на Морван, на около 20 км от Бон, в едно малко селце, наречено Curgy.
Но може да потърсите нощувки и в Бон, и да обикаляте през деня.
Регионът е хубав, а вината - още по-хубави Simple Smile.
Виж целия пост
# 259
Здравейте,
планувам 2 дни разходка в малките селца в Бургундия.
Жевре Шамбертен,Нюи-Сен-Жорж,Мерсо,Бон.
Има ли някой впечатления от този район.
Къде е подходащо за преспиване за едина нощ,но в малките селца, а не в дижон.

Ние на 2-ри януари прекарахме един ден с нощувка в Бон. Много ни хареса. Препоръчвам го! Peace  Хотелът ни беше в центъра, до Hospices de Beaune  - музей, който си заслужава да се разгледа. Peace За винарните да не говорим. По възможност си вземете хотел в центъра. На разумни цени са, а и вечер върху най-известните сгради в центъра правят светлинно шоу (не съм сигурна обаче дали е целогодишно).
Спахме една вечер и в Дижон, но Бон ни впечатли повече.
Виж целия пост
# 260
Здравейте, вече е факт нашето гостуване в град Перпинян, близо до границата с Испания. Ще бъдем там между 6-11 август. Какво в радиус от 200 км. бихте ме посъветвали да посетим? Много ми се ходи до Лазурния бряг но е на близо 500 км. и не ми се иска да прекарвам дни в пътувания, та ще се задоволя с тамошните плажове. Ще ми бъде от полза всичко което ми препоръчате.
Виж целия пост
# 261
Идете до Андора. Бях наскоро, страхотна природа. Така или иначе е толкова близо, трябва да се хвърли око на тази малка държавица.
Виж целия пост
# 262
На 13-ти летим за Париж, където ще изкараме една седмица. С рент-а-кар сме и сме резервирали три нощувки в Блоа, за да видим някои от замъците.
Много моля, скъпи дами и господа, да ни предложите интересни обекти в района, освен Шамбор, замъка в Блоа и Шенонсо, които вече сме планирали за посещение.
Виж целия пост
# 263
Много моля, скъпи дами и господа, да ни предложите интересни обекти в района, освен Шамбор, замъка в Блоа и Шенонсо, които вече сме планирали за посещение.

Троглодитните жилища?
http://www.troglodytedesgoupillieres.fr/?page=contenu&langue … ous_rubrique=Home

Разходка из лозята (с или без дегустация)?
http://www.touraineloirevalley.co.uk/discover-touraine/wine-tour … valley-wine-route

Виж целия пост
# 264
Благодаря. Ще разгледаме в събота идеите. bouquet
Виж целия пост
# 265
Здравейте, вече е факт нашето гостуване в град Перпинян, близо до границата с Испания. Ще бъдем там между 6-11 август. Какво в радиус от 200 км. бихте ме посъветвали да посетим? Много ми се ходи до Лазурния бряг но е на близо 500 км. и не ми се иска да прекарвам дни в пътувания, та ще се задоволя с тамошните плажове. Ще ми бъде от полза всичко което ми препоръчате.

Ние преди един месец бяхме в Перпинян и по-точно в Аржелес-сюр-мер.
Като първо, бих предложила да хванете панорамния път покрай морето на юг до испанското градче Кадакес (Cadaques). Там е най-източната точка на Испания и за да посреща първи от всички испанци изгрева там си е построил къща Салвадор Дали. И селището, и къщата си заслужават. Пътят до там също е много красив, но има доста завои, защото се преминават най-източните Пирeнеи. То и затова е красив де. Peace
И второ, бих предложила Каркасон със средновековното селище. Peace
Отскочихме един ден и до Барселона. До там са 200 км. и за няма два часа бяхме там.
Виж целия пост
# 266
Щом сатав въпрос за Салвадол Дали, наблизо е и град Фигерес, в Испания е, но съвсем близо до границата с Франция. Там е роден и е живял и починал Салвадор Дали. За любимата си Гала е построил дворец и театър-музей. В крипта на театъра-музей е погребан. Този муцей е несравним с нищо и за почитателите на изкуството е невероятно удоволствие.
Виж целия пост
# 267
Здравейте, вече е факт нашето гостуване в град Перпинян, близо до границата с Испания. Ще бъдем там между 6-11 август. Какво в радиус от 200 км. бихте ме посъветвали да посетим? Много ми се ходи до Лазурния бряг но е на близо 500 км. и не ми се иска да прекарвам дни в пътувания, та ще се задоволя с тамошните плажове. Ще ми бъде от полза всичко което ми препоръчате.

Ние преди един месец бяхме в Перпинян и по-точно в Аржелес-сюр-мер.
Като първо, бих предложила да хванете панорамния път покрай морето на юг до испанското градче Кадакес (Cadaques). Там е най-източната точка на Испания и за да посреща първи от всички испанци изгрева там си е построил къща Салвадор Дали. И селището, и къщата си заслужават. Пътят до там също е много красив, но има доста завои, защото се преминават най-източните Пирeнеи. То и затова е красив де. Peace
И второ, бих предложила Каркасон със средновековното селище. Peace
Отскочихме един ден и до Барселона. До там са 200 км. и за няма два часа бяхме там.
Сърдечно благодаря, надявам се, че ще успеем да го разгледаме, а иначе ние ще кацнем в Барселона и оттам ще ни вземат с кола до Перпинян, на обратно по същия начин като сме предвидили целия ден до полета, който е късно вечерта да го прекараме в Барселона.
Виж целия пост
# 268
Здравейте, отново имам нужда от помощта Ви. Наполовина съм сглобила пъзела на пребиваването ни в Перпинян, но сега питането ми е за сафари парка "Сижан". Намира се на около 50 км. от града, някой посещавал ли го е и дали си заслужава?
Виж целия пост
# 269
Привет от мен. Завърнахме се живи и здрави с прекрасни впечатления от Франция. Благодаря, Bastet, за идеята да отскочим до Андора, освен красивите гледки, се върнахме и с хубави покупки Simple Smile)), отскочихме и до Фигерес, за да разгледаме къщата - музей на Салвадор дали. Благодаря и на mamsity, Крепостта в Каркасон е уникална, а магазина за бонбони толкова впечатли дъщеря ни, че купихме от почти всички. От курортите посетихме - Аржелес сюр мер, Канет ен русийон, Баркареш, Сен Сиприен. На мен най-много ми хареса във втория, макар че между Аржелес и Сен сиприен има много увеселителни паркове за деца и е рай за семейна почивка ( с изключение на студената вода в морето). Ние успяхме да се забавляваме само в Луна парка, но наоколо са аквапарк, мини голф комлекс, комплекс за екстремни забавления и т.н. Като цяло съм очарована от Франция и със сигуност бих я посетила отново. А красивите къщи с френски прозорци и дървени кепенци, с многото нацъфтели лянове........дълго ще топлят спомените ми
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия