Много мина, мъничко остана, февруарче ще се гушка скоро с мама! - Tema 17

  • 31 809
  • 739
# 480
Честито на мама Мамита ,да са и живи и здрави момченцата и голяяяями да порастнат!   bouquet
Виж целия пост
# 481
Аз бях следобед- в 14,45 ч в кабинета му в Св.Валентин. Следващият път съм на 23-ти, но ти тогава вече ще си гушкаш бебо  Simple Smile
Peace Дай Боже всичко да е наред!
Виж целия пост
# 482
да се включа и тука и да честитя на мама Теди сладките мишоци - да са живи и здрави и бързо да се възстановяват!!!!!!
Виж целия пост
# 483
Аз бях следобед- в 14,45 ч в кабинета му в Св.Валентин. Следващият път съм на 23-ти, но ти тогава вече ще си гушкаш бебо  Simple Smile
Peace Дай Боже всичко да е наред!
Ще е, ще е! Ще стискаме палци  Simple Smile !
Виж целия пост
# 484
Честито на mamita84!Да са много здрави и послушни бебчетата!
Аз изкарах вчера тежък следобед.Имах силно главоболие и се чувствах супер изморена.Не знам от какво така,кръвното ми беше нормално,а и не съм ставала от леглото.После през нощта сънувах ужасни сънища,свързани с раждане,операции,болници...Отделно че ставах 100 пъти до тоалетната.Нямах търпение да стане сутрин.Сега уж съм по-ок.
Утре съм на лекар за тонове и прочие.
Виж целия пост
# 485
Честито и от мен на Mamita84!  Hug Близнаците много да те радват и да растат много здравички и непослушни  Wink На теб бързо въстановяване!   bouquet

И чакам с нетърпение следващата мама (на мен вече ми е широко около врата  Laughing )
Виж целия пост
# 486
емка_дремка, ти си вече в 35-та седмица и  още дори 1-2 да издържиш ще е достатъчно. Естествено, че колкото повече - толкова по-добре.
vanya_v1, твоя малък мишок изписаха ли го от болницата?
Виж целия пост
# 487
Честито и от мен тук на всички родили момичета! Да са живи и здрави бебета и да радват родителите си!
За Варненски момичета да кажа, че в търговски център Мадара (до Техномаркет, който е до Метро) има нощници за 11 и нещо лв. Има и за кърмачки с копчета от двете страни, те са за 13 и нещо лв. За първи път попаднах в този магазин. Има голям избор на стоки българско производство. Има и за бебета различни дрешки. Цените са много добри.
Виж целия пост
# 488
и аз от Мадара си взех нощниците, ама моите са тип бабешки. щото нищо друго не ми става Embarassed Laughing майната му, кой ще ме гледа в болницата дали съм фьешън Crossing Arms
Виж целия пост
# 489
Привет на всички Peace

Честити бебоци на мама mamita84  smile3525 stork-boy stork-boy
Да са живи и здрави и много послушни дечица Heart Eyes А на мама бързо възстановяване Simple Smile
emka_dremka не се тревожи, от тук нататък всичко ще е наред. Слушай само доктора и горе главата. Явно скоро и ти ще гушкаш бебоците Hug Hug
Виж целия пост
# 490
Цитат на: *starlet* [b
vanya_v1[/b], твоя малък мишок изписаха ли го от болницата?

Не, мила, те и мен още не са изписали. Мен ще ме изпишат в понеделник, а Дими ще постои тук известно време, докато стигне нужното тегло. Важното е, че здравето му е отлично  Simple Smile
Виж целия пост
# 491
Здравейте,майчета Hug
ЧЕСТИТИ БЛИЗНАЧЕТА НА MAMITA 84!ДА РАСТАТ ЖИВИ И ЗДРАВИ!ДА БЪДАТ БЛАГОСЛОВЕНИ!
АЛЕКСА, не се плаши и не мисли за раждането!!!БЪДИ СПОКОЙНА ,МИЛИЧКА,ЗАЩОТО ТОВА Е МНОГО,МНОГО ВАЖНО!Установих го от личен опит и затова казвам-СПРИ ДА ГО МИСЛИШ!
Сега да разкажа :
ПОДГОТОВКАТА Секциото ,както знаете,бе планово.На 09.01.в 6.30 сутринта тръгнахме  с мама и Мартин към болницата.В 7.30 ме взеха в приемен кабинет,където ми направиха  клизма и ме провериха добре ли съм обръсната(аз сама си се бръснах предната вечер).След клизмата,която не бе гадна и страшна-прави се с много фин,малък накрайник,влязох в тоалетната,свърших нещата и хайде на душа.Измих се добре,а после излязох и облякох нощницата и обух чехлите.Дрехите ми ги дадоха на Марти и на мама,казаха им да ме целунат и тръгнахме с акушерката към предродилна зала....
ПРЕДРОДИЛНА ЗАЛА Качихме се в залата,която е на 2-ри етаж на болницата,сложиха ме да легна и ми направиха запис на тоновете.Последва видеозон,след това ми сложих абокат и започна вливането на физиологичен разтвор за оводняване на организма.Вляхме 3 банки от по 500 мл , моят лекар пристигна и каза,че операционната е подготвена и се качваме нагоре........
РАЖДАНЕТО Като чух,че тръгваме буквално ми призля.Наложи се да ме качат на количка и с нея ме затътриха до 3-ти етаж и ме стовариха в залата за операция.Качих се трепереща на масата,накараха ме да легна настрани и сестрата на анестезиолога каза изобщо да не се обръщам назад(по-късно разбрах,че било за да не видя масата с инструментите и да не ми прилошее още повече).Беше 10.05-погледнах часовникът на стената срещу мене.Влезе и анестезиологът,каза да се свия  в ембрионална поза,сестрата ме хвана здраво за д ане мърдам и усетих бодване в кръста ,като ми бе обяснено,че в момента се поставя лека упойка за да не усетя поставянето на същинската.След минута бях готова и ме помолиха да се свия още по-силно и тогава вече сложиха и спиналната.За секунди по краката ми усетих да се разлива топлина,която за няма и минута стигна чак до гърдите ми ,казах им,че изтръпвам.те преброиха до 3 и ме обърнаха по гръб.Видях да се разтварят два крака(моите  Mr. Green)и после мернах,че се размята един катетър.Сложиха го,нищо не усетих.На едната ръка ми прикачиха апарат за кръвно налягане,вързан към монитор,а в другата пуснаха система за оводняване.
Не искам да изпадам в повече подробности за упойката и сега спирам до тук.Метнаха ми един чаршаф пред очите и усетих,че започват работа по придърпванията,които усещах.Много скоро се чу плачът на моята Мария и всички дружно извикаха едно силно "Айдееееее,честита мома,мамееее" и мамето ревна Mr. GreenЧасът бе точно 10.22.
После започна шиенето.Аз бутнах леко чаршафа и гледах как вземат стволовите клетки и после миенето на бебето,аспирацията му и т.н.,обаче анестезиологът ме видя и ми се скара и айде пак чаршафа пред лицето Mr. Green
По някое време  казаха,че съм готова,честитиха ми всички още по веднъж , довлачиха някакво легло на колелца и ме прехвърлиха на него и тръгнахме към реанимация........
В коридора -мама и Мартин -навеждат се над мен,говорят ми ,целуват ме,аз не знам къде съм...Много търпеливо ме изчакаха да си кажем с Марти,че се обичаме,да ме погушка и да ме нацелува и се качихме в асансьора ....
РЕАНИМАЦИЯ Свалиха ме долу,сложих аме в стая с две легла,бях с една мама родила 2 часа преди мен и се започна голямото лежане и пиене на вода.За 24 часа изпих 4.5 литра вода,на 2-3 часа ни биеха обезболяващи и така...На сутринта в 7 минаха с едни чайници,поизмиха ни оттук-оттам и пристигна рехабилитатор,който да ни вдигне от леглата,за да ни преведат горе по еажите при бебетата.Мамата,с която бях,замина в обща стая,а аз си отидох в единичен вип-с телевизор,климатик,баня,хладилник,въобще-хотелски условия Mr. Green Просто исках да съм сама с детето си и да си отпочивам. Качиха ме към 8.30,а бебето ми го доведоха чак към 15.00 след обяд,били прекалено заети,че да слязат до родилно да ми го донесат #2gunfire.Бе както и да е.С довеждането на Мария,влязоха Марти ,мама и Дари .НЯМА такова щастие!!!ПОЖЕЛАВАМ ГО на всяка от вас.
Видяхме се,цункахме се пак,радвахме се на малката кукличка и така.После се занизаха едни скучни 3 дни,а на четвъртия сутринта ми казаха,че сме готови за изписване.Вчера в 12 ни пуснаха и вече сме си у дома.
Сега се гледаме ,пием си млекце,гушкаме се и се опознаваме...ХАйде,че стана дълго.
Виж целия пост
# 492
Любче, така ме разчувства, че още не мога да спра сълзите си! Умирам за този момент, в който ще знам, че всичко е наред и ще си гушкам бебето! Значи още на 4-тия ден са те изписали...
Не е ли много рано, ти можеше ли  да вървиш? Сега предполагам, че само трябва да лежиш, но конците махат ли се или се разграждат?

vasiliika  После ще отслабваме и ще ставаме готини мами.   bouquet

elsi Има прилика, нали!  Joy
Виж целия пост
# 493
Любче, страхотно разказче, като приказка! Всички притеснения са били излишни. Всичко е минало леко и двечките сте добре! Страхотно! Кърмите ли се?
Виж целия пост
# 494
Любче     Hug  Hug  Hug и аз какъв рев му дръпнах с разказа ти .....  Heart Eyes    Надявам се и при моето раждане живот и здраве в ТК да минат леко нещата .....
Кой ти беше анестезиолога ? Така като чета си доволна от единичният вип   newsm78  че аз съм в чуденка още дали 1 или 2  Thinking     
 Много да се гушкате с малката принцеса  Hug

Аз си знам вече датата за секциото .......   решихме с мъжа на никой да не казваме, на абсолютно никой  Simple Smile  Треперят ми шортите все - повече  Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия