Хламидия - тема 2!

  • 94 553
  • 779
# 315
ferashe, защо на 15.10 си на изследване?!? Shocked
Ново изследване се прави минимум 40 дни след последното хапче антибиотик.

ми така ми казаха,че трябва да отида на 15.10 на изследване не мие много ясно,но ще питам.сега чакам на мъжа и изследванията и като се обадя на докторката ще я питам. 
Виж целия пост
# 316
ferashe, защо на 15.10 си на изследване?!? Shocked
Ново изследване се прави минимум 40 дни след последното хапче антибиотик.

ми така ми казаха,че трябва да отида на 15.10 на изследване не мие много ясно,но ще питам.сега чакам на мъжа и изследванията и като се обадя на докторката ще я питам. 
така може да си даваш парите до откак за изследвания...и да са все положителни...
изчакай 40 дни и тогава направи контрола Peace
Независимо какви са на мъжа изследванията-положителни или отрицателни-АБ се пие и от двамата.
Виж целия пост
# 317
ferashe, защо на 15.10 си на изследване?!? Shocked
Ново изследване се прави минимум 40 дни след последното хапче антибиотик.

Ferashe, както ти е казала Сънчи, минимум 40 дни след спиране на АБ се прави контрола, в противен случай резултата може да ти е фалшиво положителен.......
ами добре ще питам.благодаря много
Виж целия пост
# 318
Така, днес си пуснах нови изследвания в друга лаборатория.
Цервикален секрет,т.нар. директен тест е +
igG e +, стойността му е 1:64, при граница 1:32
IgA e гранично, граница 1:8
Какво означава това? Ще ходя в ИЗПБ, но се притеснявам.
Виж целия пост
# 319
Така, днес си пуснах нови изследвания в друга лаборатория.
Цервикален секрет,т.нар. директен тест е +
igG e +, стойността му е 1:64, при граница 1:32
IgA e гранично, граница 1:8
Какво означава това? Ще ходя в ИЗПБ, но се притеснявам.

Това означава, че има Инфекциозен процес, разгърнат имунен отговор
Лекувай се /АБ - за теб и половинката / и никакъв секс по време на лечението
Контрола - 40 дни след лечението


ПП. Може да имаш и повторно заразяване /преди време да си била заразена - не си се лекувала /за тово говори Иг.Г/  и преди 30-40 дни да си се заразила повторно / за тово говори ДНК теста/
Попитай лекаря, как се процедира в такива случаи  - важно е за лечението
Виж целия пост
# 320
Благодаря за отговора. Явно съм голям карък. Изчетох всички мнения, за да се ориентирам, защото преди два месеца клечах в един малък минерален басейн, заедно с един чичка с любовницата му и тогава още се притесних, че ще хвана нещо ooooh!. Кой каквото и да ми говори за басейните, повече няма да влезна в такъв! Съжалявам за офтопика.
denis_d  от тези стойности разбира ли се дали инфекцията е хронифицирана? Това ме притеснява повече, защото при мен не се получава забременяването...
И още нещо. Доктор Теохарова назначава ли антибиотик или трябва да си търся гинеколог?
Виж целия пост
# 321
Не знам дали такава е практиката,но на мен днес ми назначи по тел.Понеже се разминахме 2 пъти с нея и въпреки,че моя док ми назначи лечение аз й се обадих днес.Много мила и отзивчива,отдели ми около 20 мин. И така от днес на нови АБ(за 10 дни ,след него още някакви 2 вида,не съм ги проучила още)с моичкия и сме на контрола на 31.10.Иначе ходех на Рупите в басейна с водораслите тези дни и я попитах,каза,че няма проблем по принцип и дали има контрол.Водата е 40 градуса,яко кал и тиня,а и водорасли,контрол никакъв,то и какъв да има там точно този тип е за лечение.решихме да се въздържа,а толкова много ми харесва там  Sad
Виж целия пост
# 322
Лейди, посети Теохарова-тя ще Ви назначи лечение на теб и партньора ти Peace Лейди, с маличие на хламидии няма как да ти се получи забременяване или ако случайно се получи- хламидиите предизвикват аборти Peace
Звезди, успешно и бързо лечение. Peace
Виж целия пост
# 323
Утре ще ходя за изследване при доктор Теохарова, явно тя е човекът който успешно лекува хламидии...Искам да помоля да ми препоръчате лаборатория за PSR тест(май така се казваше ДНК анализът на цервикален секрет) за да си пусна и такова изследване успоредно с кръвните. Геника ок ли е? Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 324
Не е, помоли Иванкака на лични да ти обясни къде и как, ако искаш реални резултати.
Виж целия пост
# 325
Здравейте момичета !И аз имам питане . Аз изследвах с кръвен тест в лаборатория Рамус  микоплазми -резулатата е +
 хламидия трахоматис изследвах IgG (oтрицателно) IgM (положително) IgA отрицателно
при мъжа ми иследвахме само IgG и резултата е слабо положителен
изписаха ни доксициклин 10 дни ама да ви питам това Игм стара или нова инфекция ли е и Игг каква е прочетох доста различни мнения та за това ви питам?
Момичета знаете ли след колко време горе-долу когато е нелекувана хламидията причинява запушване на тръбите .Предстои ми цветна снимка към края на месеца началото на другият и ме е страх да не се окажат запушени .Благодаря ви предварително за отговорите
Виж целия пост
# 326
IgM е за прясна (нова) инфекция.
Излекувайте първо хламидиите и чак след това правете цветната снимка.
Виж целия пост
# 327
МЕРСИ МНОГО ЗА ОТГОВОРА А IGG Е ЗА СТАРА ТАКА ЛИ ?
Виж целия пост
# 328
МЕРСИ МНОГО ЗА ОТГОВОРА А IGG Е ЗА СТАРА ТАКА ЛИ ?
да.
Виж целия пост
# 329
..........Момичета знаете ли след колко време горе-долу когато е нелекувана хламидията причинява запушване на тръбите ..........

Не е задължително да се получат сраствания.
Може и преди 10 год. да си заразен и да не се получат страствания, а директно  да се прояви като - проблем със ставите и ТВБ
Иначе най-рано след 2-3 год.
Срастванията /или т.н. адхезии/ са едни нишки от съединителна тъкан, като самия процес започва след нараняване на съответната повърхност - в случая възпаление на тръбата.
Не всяко  възпаление води до сраствания.
Сраствания се образуват и при всяка една операция







Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия