Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 5 част

  • 145 410
  • 1 774
# 330
Gerrri, АБ, когато не се вкарва през с-ма, се бие в бедрения мускул и точиците от убожданията си се виждат.  Peace Пък и си мисля, че преди да бият инжекцията сверяват номерцата...  newsm78
Виж целия пост
# 331
Кафенце, така е! Трябва да се уточнява, защото много неща за секцио и вагинално раждане са различни  Hug
Виж целия пост
# 332
Да попитам плащали ли сте за консултация с анестезиолог и кардиолог?

Аз бях онзи ден в ТК да си платя за планово секцио. Щом си платил избор на екип (не в деня на раждането, а няколко дни по-рано) имаш безплатна консултация с анестезиолог и интернист, отделно безплатни изследвания на кръв, а за урина не съм сиг., че не се възползвах от това (бях си пуснала изследванията предния ден). Тогава ти оформят всички документи в приемният кабинет и в деня на раждането отиваш само с багажа и не се занимаваш с бюрокрация.
Виж целия пост
# 333
Gerrri, АБ, когато не се вкарва през с-ма, се бие в бедрения мускул и точиците от убожданията си се виждат.  Peace Пък и си мисля, че преди да бият инжекцията сверяват номерцата...  newsm78
Честно казано не съм се сетила да му проверявам крачетата, но като видях как ми объркаха детето 2 пъти за 15 минути съм склонна всичко да си помисля. Дано да си права и да гледат все пак.
Виж целия пост
# 334
Аз също съм с избор на екип, но отделно платих тези неща, да не говорим, че кръв и урина не са ми искали въобще Tired
Виж целия пост
# 335
Мене ме викнаха 3-4 дена преди секциото и ми взеха кръв и урина на място.  Peace Това влиза, откакто изборът на екип е 900 лв., при 350 лв. не знам как е било...

P. S.: Видях, че щастливото събитие ти предстои.  Peace Възможно е отново да има разлика м/у нормално раждане и секцио, а и всичките тези неща се случват максимум седмица преди раждането - тогава се правят изследванията, които са им необходими на анестезиолога и интерниста.  Wink
Виж целия пост
# 336
Дори не ме попитаха колко ми е хемоглобина, а ми предстои секцио...
Виж целия пост
# 337
Дори не ме попитаха колко ми е хемоглобина, а ми предстои секцио...

Писали сме едновр., по-точно допълних си поста, докато ти си публикувала, то реално сега си ок. седмица преди раждането...  newsm78
Виж целия пост
# 338
Секциото ми е в понеделник, явно не само съм си платила в повече, но ще си ме и претупат---
Виж целия пост
# 339
Здравейте   bouquet

Аз искам да питам за багажа - в приемния кабинет трябва да отидем само с най-необходимото - това, което е описано в списъка на първа страница на темата, кйото е сниман от вратата на приемния кабинет ? Нещата трябва да са сложени в найлонов плик, както са написали отдолу, нали? И после този плик го взимаме с нас в предродилна и родилна зала, нали така? А останалия багаж за отделението роднините ли го носят? И кога могат да ми го дадат?
И още един въпрос, дано не ви се стори тъп... Embarassed За предродилна зала мога ли да си взема вода? В смисъл - ако трябва да чакам разкритие с часове и ожаднея, ще ми разрешат ли да пия вода? А след раждането разрешават ли?
Искам също да питам, като сте с избор на екип, после този лекар идва ли да ви види след раждането, прави ли визитации (особено ме интересува като е външен специалист за болницата)? Нали задълженията му не се изчерпват само до самото раждане, после продължава да си наблюдава родилката или греша?  Thinking
И още нещо - кога слагат тези гривнички на бебетата, веднага след раждането ли? Че нещо се притесних от разказите ви как объркват бебетата... Confused

Уж да задам един въпрос, а те станха няколко...   Embarassed Благодаря предварително на тези, които ще намерят време да ми отговорят Hug
Виж целия пост
# 340
Andromeda_84,
Аз си разделих багажа на 2 части. В едната имаше кърпи, джапанки, тоалетни принадлежности, гащи, превръзки, тоалетна хартия. Превръзките ги ползвах още в родилна като ми спукаха мехура и после трябваше да обикалям коридора за разкритие. Беше ми доста гадно да ми тече по краката  Crazy По същата причина не ми стигна 1 руло тоалетна хартия и майка ми донесе 1 четворка. Всичко това беше в една малка чанта, която си ми седеше на леглото. Телефона ми беше непрекъснато в ръката, за да меря времето на контракциите. После като ме стегна силничко го прибрах в чантата. Другия багаж беше в колата с мъжът ми. Донесоха ми го като родих. те с майка седяха така или иначе пред родилно около 2 часа преди да родя. Той отиде до колата и ми донесе багажа още докато седя два часа в коридора. Спокойно ще имаш време за това. Нека ти донесат едно стекче минерални водички. На мен ми бяха удобни малките. Ако се наложи секцио водичките да са спортните с дозатор горе. За да можеш да пиеш полулегнала.

За водата в предродилна.. няма да ти позволят да пиеш вода изобщо. Аз не пих и не ядох нищо от 8 сутринта до 20:00 вечерта. Честно казано не съм била жадна нито на едно от двете си раждания  Wink Но за сметка на това след раждането можех да изям всичко живо наоколо  Twisted Evil

С избор на екип не знам доктора какво задължение има. Моят доктор мина да ме види на другия ден, каза ми чао и замина в отпуска. Но специално за него знам, че винаги посещава пациентките си след раждането. Просто при мен беше лятото и така... но и аз нямах нито епизиотомии, нито нищо  Wink

Гривничката се слага още когато родиш. Буквално 5 минути след това. Показват ти двете гривнички твоята и на бебето, Карат те да ги сравниш и да кажеш високо на глас номерата.  Wink Объркването в детско не идва от гривните. Ами щото не се стремят да помнят номера или ги объркват. Предния път като раждах не бяха гривнички,а  метални медальони. Сега гривничката си тръгва с теб от родилно и остава за спомен, а преди 9 г. я взимаха  Wink

Успех!
Виж целия пост
# 341
Предния път като раждах не бяха гривнички,а  метални медальони. Сега гривничката си тръгва с теб от родилно и остава за спомен, а преди 9 г. я взимаха  Wink
Аз още не съм свалила моите, 2 месеца след раждането  Blush
Пусти сантимент... Не се знае дали ще имам трета някога, та тези си ги поносвам  Grinning

За водата с дозатор в реанимацията - наистина е супер удобна, но да ви кажа, като засмучеш от нея и в бутилката не остане въздух, като я пуснеш и бутилката пука като за световно, пълнейки се с въздух и буди останалите 3 момичета в стаята  Laughing Поне на мен така се случваше.
Друг много удобен вариант, който също предпазва от оливане, е със сламка от обикновена малка бутилка  Simple Smile
Виж целия пост
# 342
Кафенце, поносвай си ги... Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 343
Секциото ми е в понеделник, явно не само съм си платила в повече, но ще си ме и претупат---
Недей да мислиш така, ако имаш доверие на твоя док. Странното е,че моят лекар ме заведе в приемният кабинет, оправи и подпълни всички документи и тогава ме изпрати нагоре по етажите за анестезиолога и интерниста (мен там ми гледаха изследванията за хемоглобин, колко кг съм качила и т.н.). При анестезиолога нищо не са ме питали. И те като видяха фактурата, че е платен избор на екип никой не е искал да плащам допълнително. И всички бяха много любезни и отзивчиви, което не трябва да се подценява. Джулия, моето секцио е в сряда, може да се засечем някъде по етажите  Peace.
Виж целия пост
# 344
Честит Национален Празник!!!  bg
Честит имен ден на всички празнуващи!!! Да сте живи и здрави!!!


Vache, отново много ти благодаря за бързия отговор и изчерпателната информация.  newsm51 Твоите постове са винаги много позитивни и много ми помагат - повдигат ми духа, когато съм се сдухала...  Blush А напоследък това често се случва, защото раждането наближава, не знам какво е преживяването и доста си ме е страх...  Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия