раждане със секцио-2

  • 75 105
  • 758
# 135
Хм, не знам. Може като са вадили плацентата или като са почиствали матката - съдейки по клипа със секцио, който гледах.
Виж целия пост
# 136
При слагането на упойката не съм мърдала,и стана много бързо.Почти веднага започна да действа от краката на горе.Понеже раждах в майчин дом,а тя е университетска болница имаше 3 стажантки-италианки и 1 българка,които само гледаха.Докторът през цялото време обясняваше на български и на английски."Ето тук е пикочният мехур,трябва да се внимава да не се засегне и т.н."Хич не ми беше приятно ooooh!По някое време започнах да се треса,ама много.Не знаех,че е нормално и питах какво ми е.Изваждането на бебето беше най-неприятно,натискаха ме под гърдите да излезе по-лесно и имах чувството,че се задушавам.Като го извадиха го сложиха на бедрата ми,предполагам,защото усетих нещо топло,после прорева и го отнесоха.След известно време ми го показаха,но бях с маска и не успях да го видя хубаво.От време на време ме заговаряха и това много ме успокояваше.При мен упойката отслабна още докато ме шиеха.Можех да движа краката си и треперенето беше спряло.Започна да ме боли като при цикъл.Като казах на доктора,веднага ми биха нещо,май морфин CrazyВ реанимацията можех да си движа краката,но нямах такова желание.Момичето,което докараха след мен трепереше доста време.След 20 часа беше раздвижването.Болките продължиха 1 седмица,после всичко беше ок.
Няма нищо страшно,успех на всички,на които им предстои Heart Eyes
Виж целия пост
# 137
Мел, те там мен ще цитират. ОтРепетират си е моя реплика. ooooh!

Дам, това със стажантите си е кофти тръпка. А сега като писа за катетъра, да, когато ми го слагаха разбрах, че в този случай служи като маркер, точно да не  се среже мехура. Това обаче знам, че не го правят навсякъде. В МД Варна не слагали. Ир, ти там ли ражда?
Виж целия пост
# 138
Не, в София и си ми сложиха катетър кат' едното нищо. Simple Smile При мен анестезиологът, който сложи спиналната, явно се обучаваше, защото имаше още една негова колежка, която го наблюдаваше като ястреб. Според мен човекът се справи отлично, нищо не усетих.

Виж целия пост
# 139
В МД Варна слагат със сигурност катетър. Peace Но го слагат след като "хване"спиналната анестезия. И го махат в края на операцията.
Виж целия пост
# 140
Какво не слагали в МД Варна? Аха разбрах...катетър ми сложиха на мен, но не го махнаха след края на операцията. Махнаха го, когато станах да се раздвижвам.
Виж целия пост
# 141
Така чух през '08 г., когато раждах. Мислех да е там и това бях открила като инфо. Много се страхувах от катетъра.
Виж целия пост
# 142
И на мен ми сложиха катетъра след поставянето на спиналната, защото не разбрах кога са го направили...  Wink Махнаха го преди да стана да се раздвижвам
Виж целия пост
# 143
И на мен така го сложиха и махнаха, а колко страх брах от него... hahaha
Виж целия пост
# 144
Катетърът бе моят най-голям ужас.Дори не ме беше страх толкова от самата операция,колкото от това нещо. Grinning След като разбрах,че се слага след упойката,направо камък ми падна от сърцето.
Не усетих изобщо поставянето му.После ми беше леко дискомфортно,но не ме е дразнило или боляло.Махнаха го на следващия ден,защото вече бяхме раздвижени и можехме сами да ходим до 00.При изваждането не усетих нищо-стана за секунда.Следващите 2-3 пъти усещах леко парене при уринирането,като при цистит,но и това отмина доста бързо. Peace
С две думи-само дето се притеснявах толкова. Wink
Виж целия пост
# 145
На мен понеже са ми слагали и при операцията от извънматочната катетър, та знаех какво е. Даже бях съвсем изключила, че ще ми сложат, и в реанимацията, когато започнах да си движа краката, направо се изненадах в първия момент, като го усетих (катетъра), направо ми мина мисълта "Я, това пък сега какво е?!"  hahaha
Виж целия пост
# 146
Моя го слжиха преди операцията. Изобщо не разбрах. Беше подходящ номер и го мазнаха с нещо за да не се усети. Само дето брах страх. Другия ми ужас беше клизмата. Аз и затова предпочетох да раждам в Бургас. Рабрах, че тук не правят.
Виж целия пост
# 147
И мен ме беше страх най-много от катетъра,обаче преди операцията бях забравила за него.Усетих се 2 секунди преди да го сложат.Докато да се притесна и готово Simple SmileНе болеше.
Виж целия пост
# 148
Мен пък не ме беше страх от поставянето на катетъра, но за сметка на това ми го сложиха преди спиналната, акушерката не беше от най-внимателните и си ме заболя. После ме беше страх от махането му - викам си, тази ако го дръпне така, както го сложи, свитки ще ми излязат. За късмет, на смяна беше друга акушерка и не усетих нищо при махането.
Виж целия пост
# 149
Секциото ми беше със спинална упойка в МД. Включиха ми система преди него. Сигурно е имало нещо успокоително, защото заспах. На мен и слабо успокоително ми действа като сънотворно. Събудиха ме, за да ми бият упойката. После пак ме събудиха, за да ми покажат бебето. Накрая се събудих чак на другия ден, когато ме накараха да ставам. Не съм усетила дори как ми слагат и махат катетъра. Голямо спане беше. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия