Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са симптомите на паническите атаки?
Какви са причините за възникването на панически атаки?
Как се лекуват паническите атаки?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са симптомите на паническите атаки?
Симптомите на паническа атака включват усещане за сърцебиене, потене, треперене, чувство на задух, главозамайване, гадене, главоболие, слабост в ръцете и краката , временен зрително-слухов дискомфорт , треперене на ръцете или краката , усещане за мекота и огъване на тялото , чувство за отдалечаване от себе си , страх от полудяване, загуба на контрол и други. Тези атаки могат да продължат различно време и да се появят при различни ситуации.
-
Какви са причините за възникването на панически атаки?
-
Как се лекуват паническите атаки?
Лечението на панически атаки обикновено се извършва от психотерапевти, които са запознати с механизмите за тяхното възникване и знаят как да ги лекуват. Учените са установили, че тези пристъпи не само не увреждат сърцето, но и го укрепват. Работата му в такъв момент е подобна на работата по време на спортно натоварване. Следователно сърцата на хората, страдащи от панически атаки, са много по-здрави от тези на останалите хора.
-
Какви са препоръките за изследване на пролактин?
-
Какви са причините за повишаване на кръвното налягане на психична основа?
. Едва ли някой влиза тук, за да прочете колко е хубав живота... Всички пишещи и четящи тази тема сме тук, за да срещнем разбиране, което другаде не може да намерим.Не можем да се правим, че симптомите ги няма и че живота е розов, след като те постоянно ни удрят и събарят в ежедневието. Трябва да ги приемем и част от приемането донякъде се крие в споделянето, а пък и на човек му става по-леко като разбере, че не е сам в това състояние, че има и други като него с подобни усещания. Кво да си споделяме тук, че трябва да мислим положително ли, че зад черния облак се крие слънце, че трябва да вдигнем щорите на прозорците, за да видим колко е хубав живота ли, да крием проблемите си, ми достатъчно дълго време повечето от нас са го правили и именно затова са стигнали до тук, затова имат ПР и затова ще го имат, защото продължават да крият и потискат всичко в себе си. Всеки има правото да пише каквото си поиска....Друг е въпроса, че на тази симптоматика трябва да има друг поглед, да се погледнe под друг ъгъл, да се замисли човек какво се крие зад нея и да иска да го „оперира”...
трябва да се стараем сами да се подобряваме:)