Умъртвен зъб - Болка без причина?

  • 175 578
  • 225
# 105
В събота и неделя имах адски болки в зъба , в понеделник отидох на зъболекар ,сложи ми арсен и каза да отида в четвъртък .Каза че  е пулпит.
Вчера беше добре нямах болки ,но днес имам когато си стисна зъбите или дъвча на нея страна .
Звъннах на докторката (по принцип и имам доверие ) каза че сигурно лекарството трябва да се махне и затова ме боли,даде ми по ранен час в четвъртък.
Бременна съм в третия месец .
Каква може да е причината за болките,вярвам на докторката защото ме лекува от дете а и при предната ми бременност имах болки в зъба,но все пак искам мнение на други хора.
виж ми коментара от днес в 19 часа . забравих да спомена че първо се наложи да ползвам спешно и другата зъболекарка се оказа че не ми е отворила каналите както трябва та не стига усложненията ми докато умре тоя нерв много боля и ми докара допълнителни усложнения с венеца временната пломба пропускаше . на умъртвения преди година се наложи да се пили пломбота допълнително защото запушваше канала и всичко във венеца - искай снимка - ще покаже всичко. пробвай със сините сливи инай-добре намери някой който да ти обясни - все пак си плащаме.

Продължениета на историята защото зъба още ме боли и вече незнам какво да правя.
Махна арсена ,махна нервите сложи лекарство ,зъба още ме болеше -постояяна болка и не мога да си допра зъбите .Махна лекарството ,проми пак и пак сложи някакво друго лекарство ,зъба спря да ме боли и си викам -най после .
Напълни каналите и още на следващия ден  пак болка постоянна ,не непоносима но ми е съпер неприятно .Днес трябваше да ходя за пломба ,ами тя ме върна да чакам да спре да ме боли и тогава ,защото два дни зъба се беше поуспокоил малко но в момента пак ме боли.
Каза че трябва снимка но аз съм бременна и не искам да правя снимки .Какво да правя при друг ли да ходя да го прави?

То ми е ясно ,че със снимка ще стане но аз съм бременна




Ако проблемът със зъба е сериозен ще ви направят снимка, а за бременността ще ви сложат оловна престилка за предпазване. На жена ми съм правил зъби и рентгенови снимки, докато беше бременна и с двете ни деца и сега те са на 14 и 12 год. (с по 5 пръста  Wink   )
Виж целия пост
# 106
Здравейте мами.... имам следния проблем ... Имам зъб, чиито нерви бяха извадени преди 7 - 8 годинки, зъбът бе пломбирам и така няколко годинки сменях само пломбата, защото все падаше ... преди три дена, докато бях на работа изведнъж ме заболя, опипах си венците и се оказа, че венеца е подут ... не обурнах внимание и си взех едно аулинче ... до тук окей ... днес се събуждам и хазяйката ми идва и ми казва че цялата ми дясна страна е подута ... след малко ще ходя на зъболекар ... и не знам дали ще го оправят ... съвети някакви?  Hug #Crazy newsm78
Виж целия пост
# 107
Направете снимка и ако каналите не са запълнение добре,нека се прелекува зъба.щом пломбата пада може да е необходимо да се сложи щифт,за да има около какво да се задържа
Виж целия пост
# 108
Здравейте мами.... имам следния проблем ... Имам зъб, чиито нерви бяха извадени преди 7 - 8 годинки, зъбът бе пломбирам и така няколко годинки сменях само пломбата, защото все падаше ... преди три дена, докато бях на работа изведнъж ме заболя, опипах си венците и се оказа, че венеца е подут ... не обурнах внимание и си взех едно аулинче ... до тук окей ... днес се събуждам и хазяйката ми идва и ми казва че цялата ми дясна страна е подута ... след малко ще ходя на зъболекар ... и не знам дали ще го оправят ... съвети някакви?  Hug #Crazy newsm78
Ако досега сте ходили все при един и същ зъболекар-непременно го сменете.
Виж целия пост
# 109
С какво ти е запълнен зъба? Моя е с цимент и два щифта. Много ли е голяма пломбата?
Виж целия пост
# 110
Здравейте, за да не отварям нова тема ще попитам тук.Аз има такъв проблем - умъртвен зъб през 2010 година, който още ме боли...втори горен зъб е, правила съм снимка 2012та и друг зъболекар ми е казвал, че не вижда проблем..ходила съм и на физиотерапия, но няма резултат.Другата седмица съм при тази, която го  умъртви (по принцип съм доволна от нея, лекувала ме е цял живот) и така от 5 години си имам непостоянна тъпа болка при допир, но от 1 седмица ме боли без да спира , а при допир още повече, от студено също боли и от студен въздух..сега чакам да минат празниците и ще правя нова снимка и ще ходя при нея...много ме е страх, ами ако се наложи вадене?Все пак става въпрос за преден зъб...ако имате предположения или сходни случаи пишете, защото ще се побъркам от страх  Cry
Виж целия пост
# 111
Здравейте, за да не отварям нова тема ще попитам тук.Аз има такъв проблем - умъртвен зъб през 2010 година, който още ме боли...втори горен зъб е, правила съм снимка 2012та и друг зъболекар ми е казвал, че не вижда проблем..ходила съм и на физиотерапия, но няма резултат.Другата седмица съм при тази, която го  умъртви (по принцип съм доволна от нея, лекувала ме е цял живот) и така от 5 години си имам непостоянна тъпа болка при допир, но от 1 седмица ме боли без да спира , а при допир още повече, от студено също боли и от студен въздух..сега чакам да минат празниците и ще правя нова снимка и ще ходя при нея...много ме е страх, ами ако се наложи вадене?Все пак става въпрос за преден зъб...ако имате предположения или сходни случаи пишете, защото ще се побъркам от страх  Cry

Можете ли да качите рентгенова снимка, за да видим състоянието на пълнежа и корена?
Виж целия пост
# 112


Виж целия пост
# 113


Извинете за забавянето, ето ги снимките, дано се види нещо .. Simple Smile
Виж целия пост
# 114


Извинете за забавянето, ето ги снимките, дано се види нещо .. Simple Smile

На върха на корена се вижда изменение ( гранулом ) което обяснява чувствителността. Зъба е за релечение, като трябва да бъде обработен и запълнен до върха на корена.
Виж целия пост
# 115


Извинете за забавянето, ето ги снимките, дано се види нещо .. Simple Smile

На върха на корена се вижда изменение ( гранулом ) което обяснява чувствителността. Зъба е за релечение, като трябва да бъде обработен и запълнен до върха на корена.

Благодаря за отговора, странно е, че досега не е станало нещо по-страшно..зъба е правен 2010 година и оттогава е тази болка, първоначално мислех, че ще е за няколко дни след ваденето на нерва, но болката така и не мина. Вчера направих нова снимка, изглежда точно като тази, сянката над върха не е по-голяма..днес съм на зъболекар, надявам се да ми назначи адекватно лечение и да се приключва с този зъб Sad
Виж целия пост
# 116


Извинете за забавянето, ето ги снимките, дано се види нещо .. Simple Smile

На върха на корена се вижда изменение ( гранулом ) което обяснява чувствителността. Зъба е за релечение, като трябва да бъде обработен и запълнен до върха на корена.

Съгласен съм с д-р Аврамов. Малката черна ивичка на върха на корена е гранулом. Самият факт, че от 2010 имате болки/оплаквания е достатъчен, за да се прелекува зъба. Здравите зъби не болят. Simple Smile
С едно адекватно кореново ре-лечение зъбът ще оздравее и ще си го ползвате дълги години.
Виж целия пост
# 117


Извинете за забавянето, ето ги снимките, дано се види нещо .. Simple Smile

На върха на корена се вижда изменение ( гранулом ) което обяснява чувствителността. Зъба е за релечение, като трябва да бъде обработен и запълнен до върха на корена.

Съгласен съм с д-р Аврамов. Малката черна ивичка на върха на корена е гранулом. Самият факт, че от 2010 имате болки/оплаквания е достатъчен, за да се прелекува зъба. Здравите зъби не болят. Simple Smile
С едно адекватно кореново ре-лечение зъбът ще оздравее и ще си го ползвате дълги години.

Благодаря ви!  Точно щях да питам каква е успеваемостта в релечението и често ли се налага вадене, след като са минали толкова години , все пак е преден зъб..надявам се всичко да се развие по план и зъба да се запази наистина!
Виж целия пост
# 118


Ето я новата снимка, занесох и двете на зъболекарката, каза , че няма никакъв гранулом и не вижда притеснение.Не всяка сянка било гранулом и трябвало да бъде обла, след това ми разпълни едвам канала докъдето можа, докато работеше си ме болеше надълбоко..но сложи антибиотик и каза след седмица да видим как ще е..каза, че понякога има болка от мъртъв зъб...нещо ме съмнява много :/ Не знам при друг ли да ходя... сега съм с антибиотик и почти не ме боли, да не  би да е било напрежение от самият пълнеж?
Виж целия пост
# 119


Ето я новата снимка, занесох и двете на зъболекарката, каза , че няма никакъв гранулом и не вижда притеснение.Не всяка сянка било гранулом и трябвало да бъде обла, след това ми разпълни едвам канала докъдето можа, докато работеше си ме болеше надълбоко..но сложи антибиотик и каза след седмица да видим как ще е..каза, че понякога има болка от мъртъв зъб...нещо ме съмнява много :/ Не знам при друг ли да ходя... сега съм с антибиотик и почти не ме боли, да не  би да е било напрежение от самият пълнеж?
Аз имах един много ужасен гранулом, който един зъболекар веднага каза, че е за вадене, но аз отидох при друга зъболекарка и жената каза, че има малък процент възможност да се излекува, но има и така и стана, излекувах го при тази жена, страшно мила и грижлива, внимателна, успех на теб!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия