В месеца на любовта, ще гушнем нашите деца! - 20-та Февруарска

  • 38 057
  • 727
# 285
Биби, аз не дохранвам бебчо, изцяло е на кърма. Докато бяхме в болницата през нощта му даваха АМ, но през деня докато си беше с мен го кърмех, понякога везната не показваше повече от 10мл, при положение, че го държах по 15 мин и на двете и не го оставях да заспи...

Миряна, благодаря за отговора! Аз сега сменям гърдите на всяко хранене и не се цедя, защото той достатъчно я изпразва. Не съм го теглила и не знам дали и колко е качил. Усъмних се, че е възможно да не му достига, защото на 3 пъти ми търси по-рано да яде и аз естествено си му давам...ще караме на повикване Simple Smile Мисля да пия чай за увеличаване на кърмата. Ще се борим  Peace
Виж целия пост
# 286
Почнахме да се кърмим, макар че още сме с коластра или не си усещам гърдите пълни, та искам да ви питам, кога разбирате че това е кърма а не преходно мляко или коластра ???? Ще оцветя и ако някой от ЛЛЛ го види и да помага.

Иначе от вчера заахапа и сама суче, до преди това се цедех и давах коластрата, чат пат дохранвахме с АМ, но ми се иска да си я кърмя или поне да и давам кърма макар и с шише.
Здравей, viki_88, честита рожба   bouquet
Чудесно е, че си така мотивирана да кърмиш  Peace Положителната настройка е един от основните фактори за успешен кърмачески тандем мама-бебе  Hug


Коластрата е първото мляко на бебето. Тя е минимално количество, обичайно е напълно достатъчно да задоволи потребностите на бебето и толкова полезна, колкото никоя друга храна, богата е на имуноглобулини, протеини, белтъчини. Коластрата е много нежна и подходяща храна за все още не достатъчно развитата храносмилателна система на бебето, защитава го от различни микроорганизми, спомага за изхвърляне на мекониума и т.н. Тъй като често цвета й е жълтеникав и толкова ценна за бебето, тя се нарича "златна течност". Между втория и седмия ден след раждането, коластрата преминава в т.нар. "преходно мляко" - комбинация от коластра и зряло мляко, а след още няколко дни - в зряло мляко. Когато бебето се слага от рано и често на гърда е възможно да се избегне препълването на гърдите.
Основната стимулация на кърмата е самото кърмене. Честото и ефективно изпразване на гърдите дава сигнал на организма, че търсенето е нараснало и по този начин плавно и постепенно кърмата се увеличава. Кърма се произвежда и докато бебето суче и колкото по-често то изсуква гърдите, толкова повече кърма произвеждат те.

Това, което може да помогне да се стимулира адекватното производство на кърма, е да предлагаш често на гърда, поне 8-12 пъти в денонощие, както и да имате поне едно нощно кърмене, защото именно нощем нивото на пролактина (хормон, отговорен за образуването на кърмата, ) е най-високо. Предлагам ти статия, която вероятно ще ти бъде полезна - Първите дни на кърменето  Peace

Надявам се да съм била полезна  с информацията! При нужда от информация - заповядай, насреща сме! Успех   bouquet

Виж целия пост
# 287
Добинко я кажи ти днес къде беше седнала при Георгиев?от страната на кабинета ли?
Ние със Сави бяхме най-дрънкащите,влязохме втора и трета...ама ние киби4им от 12:30 още....

видеозоина им  май и днес даде фира....
Виж целия пост
# 288
Биби, и аз не съм купувала АМ. Инат съм и мисля да мъча до дупка с кърмата. Вече ако видя, че наистина не става, таткото да пали колата и да купува.

Dobinko, по кое време беше в АГ, че ние с Неви от 12.30 си чакахме и бяхме от първите влезли.

АлексА, поздравления! Аз не смея да се надявам за толкова скорошни опити след секциото, че както се точих, че като съм бременна ще има яко секс..... то какво взе че стана.

Аз вече имам дата за секцио, дано да изкарам до нея, че такава параноя ме е затресла....
Виж целия пост
# 289
алекса, доколкото си спомням капките не се слагат в шишето, а се дават предварително с лъжичка. защото остават по стените на шишето
Виж целия пост
# 290
Честито на всички нови бебенца и на майките им!
Били, аз също смятам да не давам АМ, а да си карам само на кърма. Двете ми деца никога не са кусвали АМ през живота си и мисля сега пак да е така.Имах достатъчно кърма и съм ги кърмила над годинката. Сега тук в Канада като се регистрирах като бременна ми пращат постоянно храни, млека и други работи като рекламират продуктите си, но само ги складирвам. Искам бебето да си е на естествена храна от мен директно. Но то е и много относително, защото не се знае как ще потръгнат нещата с това бебе, затова в краен случай може и човек да опре до този вид храни..

От памперсите аз съм си купила на ПАМПЕРС, тях най ги харесвам, но и Хъджис са хубави също.


she_moto, хайде честито за датата за секциото! Мисли позитивно и всичко ще е наред!
 Аз на баткото съм давала Сабсимплекс за колики, спомням си, че направо му капех в устичката, но по колко не помня.А на дъщеря ми не съм давала, защото тя нямаше колики въобще.
Лек ден момичета!
Виж целия пост
# 291
Дес, ти довечера ще се видиш ли с Николов или се отказа?
Виж целия пост
# 292
nevvy, she moto ние с мъжа ми отидохме към 2 и нещо , незнам дали сме се засякли, то имаше толкова народ  ooooh! ние стърчахме доста време прави.... Иначе д-р Георгиев е симпатяга, каза че ще си откарам до термин че и още...... така, че може да закрия темата  #Crazy Ще ходя да ме види след две седмици, каза че няма смисъл по-рано...ама и аз такова чувство си имам от кое време, че ще си дочакам термина...  Laughing
Виж целия пост
# 293
споко момичета аз ще закрия темата - доки ще ме изчака до 27-ми, ако не съм родила дотогава и постъпвам за харакири  Mr. Green
Виж целия пост
# 294
Честито на новите мами и тяхните бебоци  Hug

bibilyana аз и предният път като раждах и този не взех АМ, бях решила че ще кърмя на всяка цена, но ако например ще ти е проблем да отидеш да купиш след това, вземи си за всеки случай, а за марките питай акушерката, гледай да не е на Нестле и така. А за памперските това което разбрах е че на всички бебета дупетата са им различни така че може най-скъпите и хубава марка да ти текат, а най-евтините да са идеални, така че може да вземеш малки пакети от различни марки.

Аз да кажа, много ми е хубаво да съм бременна, все още не ми писнало. Огромна съм, спи ми се, но е прекрасно да си в едно с бебчето в теб.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 295
Алекса, ето ти листовката: http://apteka.framar.bg/18000129/%D1%81%D0%B0%D0%B1-%D1%81%D0%B8 … BB-#axzz1lnzpqCJ1

Аз предния път бях купила кутия мляко, но мога да се похваля, че така и не я отворих! А си имахме и напрегнати дни с човечето Simple Smile Сега пак се надявам да е така.
Виж целия пост
# 296
Дес, ти довечера ще се видиш ли с Николов или се отказа?
отказах се Embarassedще изчакам още няколко дни. в петък ще отида на преглед и ще я мислим  Simple Smile

за памперсите - аз взех един пакет за болницата на Памперс, после ще пробвам и другите. доколкото помня от баткото, Памперс течаха, а евтините прилягаха точно. но общо взето майките на момиченца бяха доволни от една марка, а майките на момченца от друга. може би още от бебета имат различна структура - таза, талията... Thinking
Виж целия пост
# 297
Благодаря ви много, милички

Значи не съм аз изкукала съвсем,че не ща да вземам АМ и вярвам,че ще се справим с изключително кърмене....
инъче за АМ, като гледам рекламите по списания - има една марка mulipa дето ми се струва най-хубава, та ако се наложи от нея май ще взема....

за пампитата - ми аз взех един гигантски пакет Хъджис, че беше на някаква промоция - мисля,че поне за месец ще стигне.... а после ще му мислим....
Виж целия пост
# 298
Днес май много сме били при Георгиев ? Моето секцио остава на 17ти !
Виж целия пост
# 299
Аз за болницата бях взела на памперс, после купих на пуфис, разлика не намирам, но и при тази честа смяна на пелени няма как да направя качествен и количествен анализ  Laughing
За няма и седмица половината пакет около 50 бр. са аут - на всяко хранене сменяме наакани пелени.
Таткото сега се върна от метро с 2 джъмбо пакета на пуфис  Joy и 6 пакета мокри кърпи на памперс...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия