Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е значението на ВИП залата при раждането?
Какви са предизвикателствата, пред които е изправена майката при кърменето на новороденото си дете?
Какви са препоръките за хранене на бебето, което често повръща?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е значението на ВИП залата при раждането?
-
Какви са предизвикателствата, пред които е изправена майката при кърменето на новороденото си дете?
Майката среща трудности в началото, тъй като кърми бебето си на всеки 2 часа и половина. С течение на времето обаче бебето регулира храненията си до 3-часови интервали. Тя се тревожи от бързото намаляване на броя хранения през деня и се чуди дали трябва да събужда бебето, когато то спи твърде дълго. Освен това тя дава глюкоза, за да помогне с храненето.
-
Какви са препоръките за хранене на бебето, което често повръща?
Една майка препоръчва да се използва специално мляко, което помага при повръщане и запек. Тя предлага използването на по-гъсто мляко, приготвено с по-гореща вода, за да се улесни усвояването. Друга майка споделя опита си с Frisovom и Frisolac, като използва лъжичка Frisolac за намаляване на повръщането.
-
Какво е важно при кърменето на бебето?
-
Какви са някои методи за облекчаване на коликите при бебета?
. Важно уточнение при кърменето в тандем е, че малкото бебе винаги е с предимство. Но не да изсуква винаги само предното мляко, а каката задното, а да се намери баланса така, че да получава както от началното, така и от по-засищащото задно мляко.
. Ти си тази, която е носила бебето в утробата си, която го прегръща и общува с него по начин, по който никой друг не може да общува, ти си дарена с майчинския инстинкт, който разчита сигналите на бебето и може да те води към правилните избори за твоето бебе във всяка ситуация. Ние даваме единствено информация и подкрепа.
Не знам какво да кажа, така че по-добре да замълча... Загубата с нищо не може да се измести, но пък дечицата ти не бива да разбират това. Прегръдки 
Вчера направо се разбих... близо 5 часа съм чистила, пазарувала и оправяла из нас, накрая горещ душ (нали и то него можело да стане нещо) и вечерта викам на ММ: ако не се роди тази нощ, няма кога да е. Ама цък
Ейма на... Утре съм на преглед и въпреки че ще преносвам вече, докторката няма да иска да ме предизвиква и пак ще си чакам като послушница в нас.
А кашлям като заклет пушач

Направо се разревах. а_tita освен силно да те прегърна...
Знам, че никакви думи няма да те успокоят, но трябва да си силна, заради другите ти 2 дечица. Не знам защо се случват такива ужасни неща и едва ли някой може да си отговори на този въпрос. Разбира се, че не си искала много. Не си искала богатства, пари, власт, а просто едно бебче.. Вярвам, че скоро отново ще започне да расте едно малко човече в корема ти! То никога няма да измести загубеното, но все пак е някаква утеха. Тук винаги можеш да намериш подкрепа. Аз лично ще следя кога ще се появиш тук в тази темичка с радостната вест, че отново чакаш бебче.