Последните февруарчета ги чакат нетърпеливите им майчета - 21- ва февруарска

  • 44 372
  • 734
# 330
Въпрос към ЛЛЛ
Здравейте, кърмим се на поискване с малката,каката също помага. Искам да питам добре ли е ,че през нощта като заспи към 21.00 се буди един ,два пъти ,но не суче активно,а само захапва,цоква и заспива и до сутринта до 8.00 си спи, и ето например сега също сука по-малко и заспа, поспалива е, това нормално ли е,дали да не я тормозя нощем да я кърмя.През деня гледам на 2,3часа да хапва,добре си суче,но вечер ме притеснява, кака и беше залепена денонощно и сравнявам просто...........

Здравей, Avchelinia, добре дошла на Виктория!

 Разбирам, че кърмиш в тандем, така ли? Чудесно, че децата ти имат удоволствието да изграждат взаимоотношения и по този начин Simple Smile . Важно уточнение при кърменето в тандем е, че малкото бебе винаги е с предимство. Но не да изсуква винаги само предното мляко, а каката задното, а да се намери баланса така, че да получава както от началното, така и от по-засищащото задно мляко.

 Понеже Виктория е още новородена, възможно е по ред причини тя да спи повече от колкото е добре за нея. За това би могла да я стимулираш да се задържа по-дълго време сучеща на гърда, вместо да заспива бързо. Някои техники за разбуждане може да са масажи на ръчичка, краче, ухо, масаж с нежен натиск между ключицата и вратлето в падинката, развиване на бебето, за да се освежи, навлажняване на лицето и други.

 Предлагаш ли на бебето друго освен кърма(вода, чай, глюкоза) или биберон-залъгалка? Течности, ако  предлагаш, в какво количество за денонощие? Залъгалката може да забавя сигналите на бебето, че е гладно или да го предизвиква да суче по-вяло гърдата.
 
 Ако Виктория пълни поне 5-6 напишкани памперса за денонощие, и поне 2-3 от тях са наакани, ако урината няма миризма и цвят, акото не мирише неприятно и има жъленикав цвят и кашава консистенция(като горчица), ако има влажни лигавици на очите и в устата, вероятно режима на хранене, който има я задоволява и нощното вяло сучене не й пречи.
 
Виж целия пост
# 331
Въпрос към ЛЛЛ и от мен - ще съм ви много благодарна ако ми дадете някакъв съвет и вие, че вече не знам....как да процедирам с тази моята кърма...
Нека почна отначало...
Нашият Христо се роди на 17.02... засука веднага щом ми го дадоха и веднага тръгна коластрата ( 7 часа след раждането беше като ми го донесоха)..уж можело и да не се справи сам с първоначално запушените канали,ама като затопли гърдите с уста...и засмука здраво...вс.си потече..вторият ден тръгна и гъстото мляко...с цвят на ванилия е...гъсто и мазно по мое мнение...
бебчо яде добре, даже е доста лаком...но пък прави дълги паузи за сън от по 3-4-5 часа (нощем) дори понякога ( не се роди с жълтеница)...
Проблем ми беше,че от вторият ден следобед в болницата ми разрани зърната...уж спазвах вс.ваши съвети за правилно подхващане на бебето,но все пак стигнахме до кървави зърна...няма да забравя като таткото ми донесе протекторите и дори с тях..като шурна една кръв и я видях по устата му..направо ми се сви сърцето...
Иначе имам мн.мляко...сега се спасявам докато лекувам зърната ( с ГАРМАСТАН се мажа и с АВЕНТ за зърна)... цедя се с помпа...и давам от шише на Томи Типи...лаком е..яде по 90-100 мл на ядене....през 3-4 часа.... но ме е страх да не го откажа от гърдата и от днес почнах пак да редувам цедене с помпа и даване с шише..и кърмене със силиконови протектори...без тях не смея...
Въпросите ми са следните...
1/ щом като до вчера с помпа изцеждах по 150 мл от двете гърди до облекчаване на гърдите... а вчера по 180..днес изцедих и 200мл... при това като дойде време за кърмене... аз вече протичам и си мокря блузите чаааак до корема... отделно като цедя едната гърда...другата сълзи и пуска почти същото количество кърма...това ще спре ли... смятате ли, че не се цедя правилно...като честота ...докога ще се увеличава това количество..няма ли да се нормализират нещата с времето... да спре и да ми сълзи др.гърда...докато кърмя с едната...
2/ как да накарам зърната ми да загрубеят... без значение дали се цедя с помпа или кърмя...все ги усещам едни...офф,как да кажа..твърде стивни..раздразнени... чувствителни...дори да не кърмя..примерно допирът на материите по гърдите ми...е некомфортен...
3/ Трябва ли да се изцеждам до облекчаване и омекване на гърдите... или само колкото да предотвратя теча..да не стане пък после като се засили апетита и нуждата от по-големи кол-ва мляко..аз да имам намалени количества кърма.ако не изцеждам все пак прилично кол-во кърма...
Надявам се да съм описала добре ситуацията при нас... ако нещо има неясно... моля,попитайте ме,..наистина ми е мн.важно да получа компетентен отговор... всеки ми дава акъл...и аз по инстинкт каквото правя..ама др.си е професионалното мнение  Peace


 Здравей, primavista7! Честит да ви е новия член на семейството!

 Разбирам в каква ситуация се намираш и защо нямаш смелостта да предложиш гърдата без силиконово зърно. Колкото и подготвени да сме теоретично, което е чудесно, то не ни гарантира успех на практика. Сега се запознаваш с бебето си, тепърва се учите и двамата на много неща, сблъскали сте се с трудности, но търсиш решения. С информацията и тренировки ви желая скоро да забравите всякакви проблеми.

 Понеже най-честата причина за разраняванията е лошо засукване, стремежът към добро засукване е важен. Макар, че си ни чела, пак на кратко бих повторила основните неща: бебето повдигнато на нивото на гърдите, ако се налага, за да не се привеждаш; обърнато с цялото си тяло към теб; плътно долепено за теб с корема си. Подаваш зърното към носленцето, за да го накараш да наклони назад главата, да достигне до зърното, което предизвиква по-широко отворена уста. Може да зяпне няколко пъти, но го закачваш на гърдата тогава, когато устата е широко отворена, за да влезе максимално навътре зърното. Ако то е там, където трябва, възможно е болката чувствително да отслабне, дори още преди да за заздравели зърната.

 За по-бързото възстановяване на гърдите може да размазваш кърма след кърмене/цедене и да изчакваш така на въздух да изсъхне. Максимално дълго излагане на въздух, а също и по няколко минути няколко пъти на ден излагане на слънце. Кремчетата се намазват след като е изсъхнала кърмата по зърната. Ако носиш подплънки за кърмачки, че е добре да се сменят по-често, за да не задържат влага на зърната. На пазара се предлагат и специални компреси с хидрогел, които също могат да бъдат много полезни. Миенето на зърната е предпоставка за разранявания, за това не е препоръчително да се мият със сапун или други изсушаващи средства. Веднъж дневно само с вода обичайно е достатъчна хигиена. Гармастан трябва да се отмие преди кърмене/цедене, за това по-подходящи са кремовете с чист ланолин, които не налагат отмиване. Но ако предпочиташ да ползваш него, може след като го отмиеш, да намажеш зърната с крем с ланолин.

1/ Количествата кърма се увеличават толкова, колкото им подадеш знак, че има нужда  Simple Smile . Ако искаш да не се увеличава повече, просто спираш да цедиш до тези милилитри, които те задоволяват като количество. Ако обаче след това гърдите продължават да бъдат напрегнати, може да изцедиш още, колкото да усетиш облекчение, не до край. Така като намалиш количеството на изцеденото мляко, ще се намали и произведеното мляко.
 Сълзенето на гърдата е предизвикано от рефлекса на потичане, който действа едновременно и при двете гърди. С времето той отслабва и се усеща по-слабо, но до кога ще продължи не може да се каже. При някои жени никога няма спонтанно изтичане на мляко, при други не е просто сълзене, а направо шуртене.
 2/ Зърната не бива да загрубяват. Ако са груби, вероятността да се наранят и да болят е по-голяма. Те трябва да се меки и еластични, да заемат лесно необходимата форма в устата на бебето и да се "хлъзгат", вместо да "жулят'.
 Дори всичко с кърменето да е наред, пак е възможно в зърната да има по-интензивна чувствителност, която е породена от хормоните(такава може да си имала още в последните месеци на бременността). Тази чувствителност отслабва с пренареждането на хормоните след раждането. Все пак, ако искаш, може да пробваш нежно да закаляваш зърната, като правиш контрастни душове(топла-хладна-топла-хладна вода), като осигуряваш максимално време на въздух, а за кратко и на слънце. На пазара има специални гръдни щитове. Това е силиконово приспособление от две части - едната е диск с дупка за зърното, а отгоре се слага куполовидно капаче. Така се получава въздушен джоб. Върху капачето има дупки за вентилация(има същото приспособление и без дупки, но то е за други цели и не позволява да влиза въздух при зърната). Това приспособление може да предпази зърната от болезненото докосване на дрехите в тях. А може да се направи и съвсем евтин домашен вариант, също толкова ефикасен - взимат се най-малък размер две пластмасови цедки от магазин за домашни потреби, режат им се дръжките и се слагат в сутиена, така, че да захлупят зърното.
 Ако скоро проблемът не отмине и не успяваш да нагласиш бебето така, че да суче безболезнено, може да се срещнеш с консултант лично.
 3/ Би могла да цедиш толкова, колкото има нужда. А когато нуждите на бебето се увеличат, то може да подскаже на гърдите да произвеждат повече, като суче по-начесто или по-продължително.

 Ако е вариант за вас, докато намираш за нужно храненето не от гърда, мобе да храниш по алтернативен на шишето начин (чашка, лъжичка, пръст, спринцовка). Ако искаш да опиташ, ще дам подробности.

 Аз бих казала "друго си е инстинкта"  Grinning . Ти си тази, която е носила бебето в утробата си, която го прегръща и общува с него по начин, по който никой друг не може да общува, ти си дарена с майчинския инстинкт, който разчита сигналите на бебето и може да те води към правилните избори за твоето бебе във всяка ситуация. Ние даваме единствено информация и подкрепа.
Виж целия пост
# 332
a_tita ,много съжалявам за вашата загуба.Все си мисля,че това е най лошото което може да се случи на една майка.Прегръщам те,и ще се моля скоро време да си гушнете трета рожба.

Тъкмо месеца изтичаше и тези дни си мислех,че всичко вече мина.Радваме се  на  нашите деца....Но господ така е решил.
RS ,при мен няма такова нещо-не мога да се справя....Толкова съм крива ОВЦА,че всичко ми се отдава....Така съм инструктирала щерката,че много ми помага.Мъжът ме слуша...А кучето....вчера повърнала в новото си легло,та и него търках........
Виж целия пост
# 333
a_tita, много съжалявам за загубата ти! Много е тъжно...
Пожелавам ти много здраве, късмет и щастие!

Виж целия пост
# 334
a_tita моите съболезнования  Sad Не знам какво да кажа, така че по-добре да замълча... Загубата с нищо не може да се измести, но пък дечицата ти не бива да разбират това. Прегръдки  Hug
Имаше още една мама в началото, която също така загуби бебчето си. Радвам се че повечето от тук родиха здрави деца и сега им се радват. Останахме 2-3 но съм сигурна, че няма да има проблем, нали мами  Hug

Ето ме за утришната проверка и мен  Crazy Вчера направо се разбих... близо 5 часа съм чистила, пазарувала и оправяла из нас, накрая горещ душ (нали и то него можело да стане нещо) и вечерта викам на ММ: ако не се роди тази нощ, няма кога да е. Ама цък  #Cussing out Ейма на... Утре съм на преглед и въпреки че ще преносвам вече, докторката няма да иска да ме предизвиква и пак ще си чакам като послушница в нас.
Виж целия пост
# 335
Добро утро

a_tita съжалявам за преживяната загуба . Наистина каквото и да се каже е малко и крайно недостатъчно. Бъди силна заради децата до теб. Ние всички сме тук за да споделяме и добрите и лошите моменти, да се оплачем или да се похвалим. Ако ще ти олекне, можеш когато искаш да излееш душата си пред нас.

Леле ако знаете как ме боли гърло и как ми тече носа... ooooh! А кашлям като заклет пушач  #Cussing out
Виж целия пост
# 336
a_tita Много те прегръщам  Hug! Кураж и сила, мило маме!
Виж целия пост
# 337
Добро утро  Hug
Веяна -  снощната серия на Приятели беше много тематична -  Рейчъл преносваше с 1 седмица  Mr. Green Незнам защо така са се заинатили тези наще бебоци  Thinking
утре и аз отивам на преглед, да видим какво ще се прави

а_tita  много съжалявам, незнам какво да кажа, освен да ти изпратя прегръдка!
Виж целия пост
# 338
а_tita, моите съболезнования! Бъди силна!  Hug Направо настръхнах, когато прочетох. Аз всяка секунда слушам дали моето момче мърда вътре, имам чувство че скоро ще се побъркам.
И аз трябваше утре да съм на преглед, но помолих доктора да преместим за 1ви март.
Виж целия пост
# 339
Някой знае ли какво става с Нимфичка? Май е родила, но не се е отчела тук?

a_tita Много съжалявам! Преживяла си истински кошмар! Цялата изтръпнах като видях публикацията ти!  Sad Дано скоро бъдеш възнаградена, след това което си преживяла!   bouquet Hug
Виж целия пост
# 340
a_tita  Hug
Не ми се пише Cry
Виж целия пост
# 341
...аз нямам думи...  newsm45 Направо се разревах. а_tita освен силно да те прегърна...  spoko Знам, че никакви думи няма да те успокоят, но трябва да си силна, заради другите ти 2 дечица. Не знам защо се случват такива ужасни неща и едва ли някой може да си отговори на този въпрос. Разбира се, че не си искала много. Не си искала богатства, пари, власт, а просто едно бебче.. Вярвам, че скоро отново ще започне да расте едно малко човече в корема ти! То никога няма да измести загубеното, но все пак е някаква утеха. Тук винаги можеш да намериш подкрепа. Аз лично ще следя кога ще се появиш тук в тази темичка с радостната вест, че отново чакаш бебче.
Виж целия пост
# 342
a_tita, тръпки ме побиха... Моите съболезнования...     Hug

При мен имаше опасност от мъртво родено бебе заради диабета... Нещо се повреждала плацентата...
Виж целия пост
# 343
Без думи!!!  Sad
Виж целия пост
# 344
И аз newsm45 a_tita много ми е мъчно !  Hug и от мен !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия