Последните февруарчета ги чакат нетърпеливите им майчета - 21- ва февруарска

  • 44 372
  • 734
# 360
a_tita, съжалявам за загубата ти. Надявам се времето да донесе на теб и семейството ти спокойствие и сила да преодолеете това, което ви се е случило.


Цитат
Моето бебе се роди на 17ти .02 секцио, започнах да го кърмя на третият ден , тогава дават дечицата, много добре се справи хранихме се на поискване, като тя сама започна да иска на 3 часа, онази вечер даже не се събуди за едното нощно храненне. И снощи преди къпане започна да ме боли едната гърда и вдигнах температура и треска, правих компреси топли и цедих, днес съм по добре , дали от какво е , с първото ми дете пак тази гърда не пускаше колкото другата , дайте ми съвет и дали температурата беше от това .?

Здрасти, Клер!
Честита да ти е Стефания! Желая ти да е щастлив и добър човек. Simple Smile

Ако позволиш, ще те поразпитам, за да съм сигурна, че съм разбрала правилно и за да опитам да дам възможно най-адекватна информация, която да ти помогне да прецениш как да постъпиш.

Ти казваш, че Стефания се храни на поискване и сама е започнала да се храни на 3 часа, а предната вечер не се е събудила за едното нощно хранене. Можеш ли да ми кажеш колко хранения имате с нея за денонощие и как я кърмиш – от едната или двете гърди? Кога ѝ предлагаш да суче - за какви признаци следиш и само на кърма ли е? А дали приема чайчета, вода или други течности? Ползва ли залъгалка? По принцип бебето ли е твоята помпа за кърма или използваш и друга след кърмене? Simple Smile Как пълни пелените Стефания - по колко напишкани и наакани памперса сменяш за едно денонощие?

Радвам се, че вече се чувстваш по-добре. Възможно е температурата и треската да се дължат именно на запушване и е важно, да му бъде обърнато внимание, за да продължи нормалният ход на кърменето и разбира се, заради спокойствието на майката и детенцето. Чудесно е, че си успяла да вземеш мерки, за да се справиш с проблема!

Запушванията могат да се дължат както на препълнени гърди, на прием на повече мазнини в менюто на майката, така и на натиск (от позата на сън, от банел на сутиен, презрамка на чанта, механичен натиск с ръка и др.).

Ако желаеш, би могла да избягваш носенето на по-тесни и пристягащи дрехи, както и употребата на твърде мазни храни и по-специално на такива, които съдържат хидрогенирани и трансмазнини.

За новородените е важно да имат минимум 8 хранения за денонощие, като е добре те да са между 10 и 12. За да не се задържа мляко в гърдите и най-вече за добро стимулиране на лактацията и наддаване на бебето, се препоръчва то да бъде поставяно на гърда не по-рядко от 2-2.5 часа и да не прави повече от една нощна пауза от 4 часа. По този начин на гърдите се изпразват често и в тях не се задържа мляко, като заедно с това се стимулира лактацията, а на бебето се помага да си набавя често и в необходимите му количества това, което му е нужно, за да расте - любов и добра храна. Simple Smile

Топъл душ или компрес (ти спомена, че си правила) преди всяко кърмене, заедно с масаж на проблемната гърда и студен компрес - след накърмване, също имат благоприятен ефект при много майки. Възможно е той да не се прояви веднага, но поне да донесе облекчение. Ако усещаш, че от топлия компрес не се чувстваш добре, можеш да прилагаш само студен след кърменето.

Добре е болезнената гърда да се празни често и изцяло. Препоръчва се кърменето да почва винаги именно с нея, за да може тя да бъде добре изпразнена и да се издърпа по-лесно млякото, а след това – да се предлага другата, като е препоръчително да се следи бебето да изсуква добре особено първата. Ако втората гърда се напрегне, би могла пак да поставиш за малко бебето на нея или да изцедиш съвсем мъничко, за да облекчиш евентуално напрежение.

Би могла да опиташ налагане на запушеното място със зелеви листа, без поставяне на зелевото листо в областта на ареолата и зърното. Листата се намачкват, изрязва се твърдата жила от тях, поставят се след кърменето и се махат при следващото. Сменят се, като изсъхнат или при другото хранене. Би следвало след 1-2 поставяния да има облекчение. Добре е да не се използват повече от 24 часа, тъй като някои жени усещат понижаване на лактацията при по-продължителната му употреба.

Ако неприятното усещане и симптомите продължат, би могла да обмислиш приема на лецитин, след консултация с лекар. Лецитинът не позволява слепването на мастните клетки или ако вече са се слепили подпомага тяхното разлепване. Лецитин имаме и в организма си, но в определени ситуации приемането му като хранителна добавка може да подпомогне увеличаването му в тялото, за да се подпомогне разлепването на слепените частици. Обичайно в подобни ситуации 3-4 капсули лецитин от 1000-1200 мг биха могли да са достатъчни. Когато бучката напълно отшуми лецитинът би следвало плавно да се намаля с по 1 капсула на всеки 5-7 дни, за да има възможност организмът също така плавно да привикне към намаляващите нива в него. Добре би било, ако можеш, да обсъдиш приема му и с лекар. Ако си алергична към соеви продукти, имай предвид, че понякога лецитинът, който се предлага в аптеките и търговската мрежа, е именно от соя, затова при закупуването му може да се поинтересуваш за неговия произход.

Ако е възможно, осигурявай си почивка възможно най-често и колкото може повече, защото преумората понякога влошава симптомите и пречи на бързото възстановяване.

Ще се радвам, ако намериш споделената информация за полезна. Ако искаш, пиши как си, когато намериш време. Успех!
Виж целия пост
# 361
a-tita, моите съболезнования newsm45.Много се разстроих като прочетох поста ти.Мъката ти е огромна и много боли.Много  Hug Hug Hug за теб и сила да преживеете тази трагедия.
Виж целия пост
# 362
veiana, luni4ka777 беше, но тя загуби бебчето си в 4-ти месец. Знам, че е много тежко, но определено случаят на а_tita е по-болезнен... както и да е, думите са излишни... Аз също много се разстроих и цял ден мисля за това. Само се моля Господ да им даде сили, за да го преживеят по-бързо и в най-скоро време да ги дари с едно съкровище!
а_tita, не ни чети тайничко, ами се надявам тук в тази темичка да се похвалиш с най-хубавите новини!  Hug
RS, Илиев казва ли нещо за предизвикване на раждането?
ЕМА, къде си кака? Пишеш във фейсбука, яйде да се отчетеш и тук! Как мина раждането? Надявам се, че не си предала отбора на старите чанти-ветеранки?
Аз да ви се оплача. А и искам помощ от ЛЛЛ. Моят мъник е с бая запушено носле, което става все по-запушено. С физиологичния разтвор и почистването на нослето нищо не се получава. Много е неспокоен. Спи и ръмжи, като мече, буди се постоянно, отделно пръцка, свива се. А като засуче, суче 10 мин, след това плюе цицата и пищи. хем я търси, хем пищи и я плюе. Мислех си, че го примързява към края, та се изцедих и му дадох от шише днес... Ами и него не го ще, а го търси и го плюе. Та се занесохме при педиатърката, защото и аз съм болна от вчера, реших, че съм го заразила, но тя ни прати при УНГ и се оказа, че има стафилококова инфекция. А що сополя му изтегли от носа... На всичкото отгоре е наддал само 300 гр за 2 седмици. Явно все пак недояжда. надявам се да се оправят нещата сега. Дали да давам АМ или да изчакам малко? Възможно ли е да е било всичко, заради запушения нос? А също той си сгъсти храненията, които бяха станали на около 3 часа, а сега са на максимум 2. Явно все пак недояжда.
Виж целия пост
# 363
a_tita, много искрено и дълбоко ти съчувствам. Имам бегла представа какво изпитваш, защото се е случвало в семейството ми. Знам, че сполетялото те нещастие е неописуема трагедия и ще те съпътства до края на живота ти, но имай силите и вярата да продължиш, защото слънцата ти го очакват от тебе. Ти също го дължиш на себе си и всички, които те обичат. Ще мине време и животът ти отново ще те сполети слънчев и прекрасен.
Целувки и прегръдки!
Знам, че ще ти е тежко да четеш темата, но влизай отвреме-навреме да ни пишеш как си.
Виж целия пост
# 364
a_tita, съжалявам за загубата ти. Надявам се времето да донесе на теб и семейството ти спокойствие и сила да преодолеете това, което ви се е случило.


Цитат
Моето бебе се роди на 17ти .02 секцио, започнах да го кърмя на третият ден , тогава дават дечицата, много добре се справи хранихме се на поискване, като тя сама започна да иска на 3 часа, онази вечер даже не се събуди за едното нощно храненне. И снощи преди къпане започна да ме боли едната гърда и вдигнах температура и треска, правих компреси топли и цедих, днес съм по добре , дали от какво е , с първото ми дете пак тази гърда не пускаше колкото другата , дайте ми съвет и дали температурата беше от това .?

Здрасти, Клер!
Честита да ти е Стефания! Желая ти да е щастлив и добър човек. Simple Smile

Ако позволиш, ще те поразпитам, за да съм сигурна, че съм разбрала правилно и за да опитам да дам възможно най-адекватна информация, която да ти помогне да прецениш как да постъпиш.

Ти казваш, че Стефания се храни на поискване и сама е започнала да се храни на 3 часа, а предната вечер не се е събудила за едното нощно хранене. Можеш ли да ми кажеш колко хранения имате с нея за денонощие и как я кърмиш – от едната или двете гърди? Кога ѝ предлагаш да суче - за какви признаци следиш и само на кърма ли е? А дали приема чайчета, вода или други течности? Ползва ли залъгалка? По принцип бебето ли е твоята помпа за кърма или използваш и друга след кърмене? Simple Smile Как пълни пелените Стефания - по колко напишкани и наакани памперса сменяш за едно денонощие?

Радвам се, че вече се чувстваш по-добре. Възможно е температурата и треската да се дължат именно на запушване и е важно, да му бъде обърнато внимание, за да продължи нормалният ход на кърменето и разбира се, заради спокойствието на майката и детенцето. Чудесно е, че си успяла да вземеш мерки, за да се справиш с проблема!

Запушванията могат да се дължат както на препълнени гърди, на прием на повече мазнини в менюто на майката, така и на натиск (от позата на сън, от банел на сутиен, презрамка на чанта, механичен натиск с ръка и др.).

Ако желаеш, би могла да избягваш носенето на по-тесни и пристягащи дрехи, както и употребата на твърде мазни храни и по-специално на такива, които съдържат хидрогенирани и трансмазнини.

За новородените е важно да имат минимум 8 хранения за денонощие, като е добре те да са между 10 и 12. За да не се задържа мляко в гърдите и най-вече за добро стимулиране на лактацията и наддаване на бебето, се препоръчва то да бъде поставяно на гърда не по-рядко от 2-2.5 часа и да не прави повече от една нощна пауза от 4 часа. По този начин на гърдите се изпразват често и в тях не се задържа мляко, като заедно с това се стимулира лактацията, а на бебето се помага да си набавя често и в необходимите му количества това, което му е нужно, за да расте - любов и добра храна. Simple Smile

Топъл душ или компрес (ти спомена, че си правила) преди всяко кърмене, заедно с масаж на проблемната гърда и студен компрес - след накърмване, също имат благоприятен ефект при много майки. Възможно е той да не се прояви веднага, но поне да донесе облекчение. Ако усещаш, че от топлия компрес не се чувстваш добре, можеш да прилагаш само студен след кърменето.

Добре е болезнената гърда да се празни често и изцяло. Препоръчва се кърменето да почва винаги именно с нея, за да може тя да бъде добре изпразнена и да се издърпа по-лесно млякото, а след това – да се предлага другата, като е препоръчително да се следи бебето да изсуква добре особено първата. Ако втората гърда се напрегне, би могла пак да поставиш за малко бебето на нея или да изцедиш съвсем мъничко, за да облекчиш евентуално напрежение.

Би могла да опиташ налагане на запушеното място със зелеви листа, без поставяне на зелевото листо в областта на ареолата и зърното. Листата се намачкват, изрязва се твърдата жила от тях, поставят се след кърменето и се махат при следващото. Сменят се, като изсъхнат или при другото хранене. Би следвало след 1-2 поставяния да има облекчение. Добре е да не се използват повече от 24 часа, тъй като някои жени усещат понижаване на лактацията при по-продължителната му употреба.

Ако неприятното усещане и симптомите продължат, би могла да обмислиш приема на лецитин, след консултация с лекар. Лецитинът не позволява слепването на мастните клетки или ако вече са се слепили подпомага тяхното разлепване. Лецитин имаме и в организма си, но в определени ситуации приемането му като хранителна добавка може да подпомогне увеличаването му в тялото, за да се подпомогне разлепването на слепените частици. Обичайно в подобни ситуации 3-4 капсули лецитин от 1000-1200 мг биха могли да са достатъчни. Когато бучката напълно отшуми лецитинът би следвало плавно да се намаля с по 1 капсула на всеки 5-7 дни, за да има възможност организмът също така плавно да привикне към намаляващите нива в него. Добре би било, ако можеш, да обсъдиш приема му и с лекар. Ако си алергична към соеви продукти, имай предвид, че понякога лецитинът, който се предлага в аптеките и търговската мрежа, е именно от соя, затова при закупуването му може да се поинтересуваш за неговия произход.

Ако е възможно, осигурявай си почивка възможно най-често и колкото може повече, защото преумората понякога влошава симптомите и пречи на бързото възстановяване.

Ще се радвам, ако намериш споделената информация за полезна. Ако искаш, пиши как си, когато намериш време. Успех!


Благодаря ви, сега щи ви дам разяснения, детото се храни по 8- 9 пъти вече, преди това ядеше по често, яде от двете гърди по 15 минути, като през това заспива и се будим, памперсите са пълни почти винаги , сменяме ги на всяко хранене, а ако са наакани и по често, но винаги има и ако , малко но има, чай пие за колики, но много рядко, когато хълца и предлагам, но тя не винаги иска, само на кърма е, биберон иска много рядко когато е време за хранене примерно но го смуче съвсем малко колкото да се приготвя примерно за кърмене, тя почти не плаче за сега, когато стане реме за храненне сама се буди и започва да издава звуци като пъшкане и разбуждане и леко проплаква и започва да търси и смучи ръкавичките си , това са признацитте че е гладна , не я чакам да плаче примерно за да и дам . Много благодаря за всичко . Относно хранененето ми, съобразявам се какво ям, мазно съвсем не консумирам, какви храни трябва да избягвам и какви да ям ми е въпросът ? Пия чай за кърмачки !
Виж целия пост
# 365
Здравей, bibilyana!

Да ви е здрава и много щастлива Ема-Никол и добре дошли у дома!

Миряна,  Изключително много благодаря за изчерпателния и информативен отговор... толкова сте отзивчиви, както и очаквах....   bouquet  Hug Hug
 При нас нещата леко се промениха вече от тогава (май към добре,  не знам), когато писах последно (тя беше на 3-4 дни тогава, днес й е 6тия).
В болницата ми обясниха,че трябва да  има поне 3-4 напишкани памперса и да ака поне веднъж на ден като може да стигне до наакан памперс след всяко хранене и това е нормално, заръките от тях бяха да кърмя на поискване, като в никакъв случай да не става пауза по-голяма от 3 часа - ако стане да си навивам часовник и т.н. и да я будя. Казаха да не използвам помпа защото щяла да доведе до свръхлактация и възпаления, че всичко е наред Ема е в отлично състоояние и няма нужда от дохранване, но те ни изписаха на втория ден, така че тя тогава наистина още не беше толкоз нещастна ....

Какво се промени - от вчера следобед започнах да усещам много напрежение в гърдите и определено се подуха и станаха доста твърди, с помпата вече успявам да изцедя около 20тина мл (все още е жълтеникаво и мисля,че е е коластра или поне смесено с нормално мляко). Бебунка спи по-нормално и вече втори ден не съм видяла нужда и не съм давала никакво АМ за дохранване- определено изглежда много по-доволна и щастлива, дори се опитвахме да се теглим тази сутрин - твърде не е за вярване, защото нямам бебешка везна и на нашия кантар, който е доста прецизен се теглих с нея и без нея и излезе,че е качила 100-150гр - а дано, както се казва.
Сега единствения проблем, ако може така да се нарече е,че иска на всеки час горе долу да суче, не за дълго - за 15тина минутки и пак се унася и заспива за малко, но така се получава едно непрекъснато висене на гърда с 30минутни паузи, което не знам дали е добре и колко време ще продължи, за мен поне е адски изморително - то е много ясно,че е така де, не се оплаквам ама не знам кога ще си влезем в ритъм....вероятно е много рано още
Другото кофти нещо - през нощта не мога да я накарам да спи малко по-дълго - пак си се събуждаме на всеки час и си сучем, последната нощ просто я взех при мен в леглото и така, поне да не ставам, че с тез шевове това е болезнено, а на сутринта като дойде време за ставане естествено тя милата изморена заспа като талпа за 3 часа непробудно.
Относно памперсите - твърде кратко време е минало още за да кажа, че има тенденция, но определено се увеличиха, вчера сменях 2 или 3 наакани и още 2 напишкани, днес за сега общо 3.

Еми, това е отчета от нас, ако някой може да даде някакъв съвет, ще бъда много признателна.... надявам се, да се, че вървят към добре нещата, пък де да знам, първа грижа ми е в момента да се нормализират нещата с кърменето и за това ям много мляко и какви ли не още глупости- кой каквото ми каже.
Виж целия пост
# 366
Здравейте момичета и честито на всички щастливи мами ! Hug
Сега около 2 часа ви чета и се радвам с вашите емоции ,споделям  трудностите и болката, но най-вече копнея  за хубави емоции  newsm51
Аз съм бременна  в 23 седмица(първа бременност) и за сега се колебая къде да раждам......Моля, всички мами от София да споделят с мен пресни впечатления. Много ще съм ви благодарна!  Hug
Виж целия пост
# 367
Близването е включено с доста мяткане на главата и малко трудно още намира целта. Опитвам и аз да и помогна с отварянето. Резултатът е днес имаше няколко хранения без силиконовите зърна. Май аз ще се окажа по-голям инат.  Sunglasses

Сега се надявам да нямам проблеми с количеството на кърмата. Като слушам другите скоро родили как се изцеждат и текат.... Моите опити за изцеждане са доста жалки макар и с помпа и едва се събира на дъното на шишето.  А ми се иска да имам някое и друго пликче кърма резерва и дори и да ми се наложи да изляза таткото или бабата да дадат кърма, а не химии. Малката я слагам често на гърда и рядко има повече от 3 часа пауза, но все още суче доста вяло и постоянно заспива.


 Иви няма възможност да пише в момента, за това отговарям аз, надявам се не е проблем.

 Близването и мятането на главата, които описваш всъщност са по-скоро обичайни за бебетата техники за откриване на гърдата. Въртенето вероятно е тъкмо ориентиране в пространството. В такъв момент може да хванеш гърдата така, че да е удобна за засукване, но да НЕ гониш устата на бебето с нея, а гърдата да си седи на едно място, бебето самО да я открие и засуче. С няколко въртеливи движения на главата и "подминаване" на зърното, с отъркването, което се получава, бебето събира информация къде е целта и след това засуква. Ако гониш устата с гърда се получава бягаща мишена и то по-трудно може да се ориентира къде точно да засуче.

 Когато ти се наложи да излезеш и нямаш възможност да вземеш бебето със себе си, може няколко дена преди това да започнеш да цедиш по малко мляко, да го събираш и съхраняваш в хладилник за храненето, в което ще отсъстваш. Най-лесно се цеди докато бебето суче, защото то задейства рефлекса на потичане на млякото. Кърмиш от едната гърда, а цедиш другата(като успееш да намериш подходяща поза, в която да се справиш със задачката). А ако кърмиш и от двете гърди на хранене, тогава цедене след хранене.

 Успех  Simple Smile
Виж целия пост
# 368
Аз да ви се оплача. А и искам помощ от ЛЛЛ. Моят мъник е с бая запушено носле, което става все по-запушено. С физиологичния разтвор и почистването на нослето нищо не се получава. Много е неспокоен. Спи и ръмжи, като мече, буди се постоянно, отделно пръцка, свива се. А като засуче, суче 10 мин, след това плюе цицата и пищи. хем я търси, хем пищи и я плюе. Мислех си, че го примързява към края, та се изцедих и му дадох от шише днес... Ами и него не го ще, а го търси и го плюе. Та се занесохме при педиатърката, защото и аз съм болна от вчера, реших, че съм го заразила, но тя ни прати при УНГ и се оказа, че има стафилококова инфекция. А що сополя му изтегли от носа... На всичкото отгоре е наддал само 300 гр за 2 седмици. Явно все пак недояжда. надявам се да се оправят нещата сега. Дали да давам АМ или да изчакам малко? Възможно ли е да е било всичко, заради запушения нос? А също той си сгъсти храненията, които бяха станали на около 3 часа, а сега са на максимум 2. Явно все пак недояжда.

 Привет, *starlet*! Неприятно, че се налага бебето да премине през това  Sad
 Бебешкото носле е доста тесничко и лесно може да се затрудни дишането дори с малко сополи. Когато не може да диша спокойно, това затруднява храненето, което кара бебето да нервничи на гърда, може дори да отказва да суче. Освен предписаните от УНГ мерки за справяне с проблема, преди всяко кърмене би могла да пробваш да отпушваш носа до колкото ти е възможно с физиологичен разтвор и помпичка или както намериш за удачно.
 От помощ могат да бъдат по-изправени пози за кърмене. Да държиш детето така, че тялото му да е под ъгъл, а не хоризонтално, крачетата му да са на по-ниско ниво, за да се забави запушването на нослето. И ако намираш, че бебето суче твърде кратко и нервно, може да спираш, за да се успокои, евентуално да направиш нов опит за отпушване и след това отново да продължите. Щом не успява да се нахрани спомойно, може да компенсира с по-честото сукане.

 300гр за 2 седмици не са малко, това си е наддаване в норми, а и пълни памперсите редовно, до колкото видях в постовете ти към Атракция, което е добър показател, че въпреки проблема, не гладува. Освен това с по-честото кърмене ще има възможност да поеме повече. Това, с което би могла да помогнеш, ти вече го правиш  Simple Smile - отпушване на нослето преди кърмене, по-изправена поза, кърмене на почивки и по-често кърмене.

 Не си знаела какъв е проблема, но си забелязала, че бебето се нуждае да се храни по-начесто и ти си отговорила на тази негова нужда. Това е добър пример колко добра комуникация може да има между вас двамата. Уникална връзка, която помага на майките да взимат правилните решения за децата си.

 Желая скоро нослето да диша спокойно, а ако теб те притеснява нещо, насреща сме  Peace
Виж целия пост
# 369
Добро утро!
Хайде днес да се зарадваме на хубава щъркелова новина...може и 3 да са  Grinning

Виж целия пост
# 370
Atrakcia, здравей и благодаря за отговора.   bouquet
 Бебчо се храни повече от 8 пъти на денонощие, има 2-3 наакани памперса, но както споделих, аз го дохранвам на едно хранене с АМ. Вода не пие, чай му давам заради коликите, но не го харесва. Залъгалка - да. Рефлекса му за сучене е много добър. Нощем се храним няколко пъти. Компресия пробвах, когато усещам че намаля струята, но не виждам той да започва да суче по-активно. Почти съм убедена, че нервничи точно защото намаля млякото, защото когато го преместя на другата, пълна гърда се успокоява и се храни доволно, докато и тя не се изпразни. Той се задържа на гърдата и в сънено и в несънено състояние, защото много настоявам да захапе след като е пуснал нервно зърното, обаче суче вяло, все едно залъгалка. Мнооооого рядко преглъща и това отново го изнервя. След като е стоял доста на гърдата, униса се и заспива. Но след известно време се буди гладен и започва пак рев.
Кърма се произвежда постоянно, дори докато се кърми бебето, но явно не му е достатъчна. Това са ми притесненията. Мислех си за този период на разтеж дали не преминава точно сега, възможно ли е? И колко време продължава. Ох, много ми е притеснено  Confused

Здравей, Small Sun, извини ме за закъснението на отговора Hug

Какво е количеството на АМ, с което дохранваш?  Предлагането на залъгалка не се препоръчва през първите 6-8 седмици от живота на детето. То, както и рутинното хранене/ дохранване от шише, могат да имат негативно влияние върху засукването, тъй като  бебето може да промени начина си на засукване и да започне и от гърда да суче плитко или да я отказва. Друг риск при дохранването от шише е, че течността излиза много лесно от дупката на биберона и силата на струята е много по-силна. Бебето почти не полага усилия за да получи млякото си.  Често бебетата, дохранвани от шише, започват да предпочитат този по-лесен достъп до храната и се дразнят, че от гърда се изискват повече усилия за да дръпнат млякото. Възможно е това да предизвика отказ и дърпане от гърда, което допълнително да усложни положението.
Вариант ли е за теб да ограничиш максимално предлагането на залъгалка и дохранването от шише? Склонна ли си да опиташ с алтернативни начини на дохранване?  Можеш да погледнеш и тази статия за Нежно приучаване на бебето към шише или как да се предлага най-щадящо кърма на кърменото бебе когато се налага.

Дали пробваш някой от предложените варианти - кожа-до-кожа, в тиха стая, успя ли да приложиш компресия - тя би подпомогнала струята на млякото, след като споменаваш, че суче вяло?

Възможно е бебето ти да преминава през период на усилен растеж. Тези периоди обичайно продължават около 3-7 дни - тогава рязко се увеличава нуждата на бебето от мляко, като това се изразява в желанието му да суче много по-често,  както и не е изключено да се наблюдава известна нервност и раздразнителност. Именно с по-често кърмене, по-често и пълно изпразване на гърдите, се дава сигнал да се увеличи производството.
Ето и две доста изчерпателни теми по въпроса: Кърмаческа стачка: когато бебето казва “НЕ” и Кърмаческа стачка

Добре е ти самата да се чувстваш спокойна и уверена в себе си! Ще чакам да пишеш как сте   bouquet

Виж целия пост
# 371
Добро утро! Да се отчета - още сме комплект с бебка  Grinning И няма изгледи никакви за раждане. 2 по-силни контракции снощи и това беше.

Стар - Илиев за предизвикване нищо не каза, "ще видим" беше отговора. Днес съм на тонове, незнам дали ще го засека него, но утре ще го разпитвам по-подробно.

Veiana и missgreatest хайде, чакам ви на отчет!
Дали днес няма да има някой бебок  Grinning

Пепито, исках да те питам как е реда в къщи с кучето и бебето? Предполагам не го пускате в детската стая, но иначе как е организацията? Аз закарах моя звяр при майка ми и ми е много мъчно за него, въпреки, че сега къщата свети и няма никакви косми от него, а по принцип му пада много козината. Мисля като мине първоначалната лудница с бебето и се ориентирам какво се случва да си го вземем обратно веднага, но сега ми е много странно без нето Tired
Виж целия пост
# 372
Тук съм, и аз имах няколко контракции снощи, сега пак нищо, освен че много ми натиска на долу. Бягам в тоалетна през няколко минути. Чакам да се постопли малко и на разходка в Морската Simple Smile
Виж целия пост
# 373
Здравей, Small Sun, извини ме за закъснението на отговора Hug

Какво е количеството на АМ, с което дохранваш?  Предлагането на залъгалка не се препоръчва през първите 6-8 седмици от живота на детето. То, както и рутинното хранене/ дохранване от шише, могат да имат негативно влияние върху засукването, тъй като  бебето може да промени начина си на засукване и да започне и от гърда да суче плитко или да я отказва. Друг риск при дохранването от шише е, че течността излиза много лесно от дупката на биберона и силата на струята е много по-силна. Бебето почти не полага усилия за да получи млякото си.  Често бебетата, дохранвани от шише, започват да предпочитат този по-лесен достъп до храната и се дразнят, че от гърда се изискват повече усилия за да дръпнат млякото. Възможно е това да предизвика отказ и дърпане от гърда, което допълнително да усложни положението.
Вариант ли е за теб да ограничиш максимално предлагането на залъгалка и дохранването от шише? Склонна ли си да опиташ с алтернативни начини на дохранване?  Можеш да погледнеш и тази статия за Нежно приучаване на бебето към шише или как да се предлага най-щадящо кърма на кърменото бебе когато се налага.

Дали пробваш някой от предложените варианти - кожа-до-кожа, в тиха стая, успя ли да приложиш компресия - тя би подпомогнала струята на млякото, след като споменаваш, че суче вяло?

Възможно е бебето ти да преминава през период на усилен растеж. Тези периоди обичайно продължават около 3-7 дни - тогава рязко се увеличава нуждата на бебето от мляко, като това се изразява в желанието му да суче много по-често,  както и не е изключено да се наблюдава известна нервност и раздразнителност. Именно с по-често кърмене, по-често и пълно изпразване на гърдите, се дава сигнал да се увеличи производството.
Ето и две доста изчерпателни теми по въпроса: Кърмаческа стачка: когато бебето казва “НЕ” и Кърмаческа стачка

Добре е ти самата да се чувстваш спокойна и уверена в себе си! Ще чакам да пишеш как сте   bouquet



Здравей, Atrakcia
Дохранвам с различно количество - понякога изяжда 60мл, понякога 20. Засукването на Борко е добро и той не стачкува, а просто се нервира че намаля млякото. Аз не искам да му давам Ам, но да го оставя да гладува ли? Слагам го на гърдата понякога през час, за момента се успокоява, но само след няколко минути отново търси да яде и тогава съм принудена да го дохраня. Много искам да имам достатъчно кърма, но явно някъде бъркам. След като го нахраня, се опитвам с помпата, но едва покрива дъното на шишето.
Виж целия пост
# 374
Ето ме и мен  Peace само където не съм спала цяла нощ...
Кажете ми какво да правя за по-голямо разкритие. Бях до болницата, шийката ми е изгладена идеално, имам малко контракции (от 21:00ч снощи) но никакво разкритие  ooooh! Само се мъча вече близо 17 часа
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия