Последните февруарчета ги чакат нетърпеливите им майчета - 21- ва февруарска

  • 44 372
  • 734
# 450
selania,стискам палци за бързо решаване на проблема по-възможно най-лек начин. HugИнформирай ни при възможност как се развиват нещата. Hug
Виж целия пост
# 451
маминка85, ти къде ражда все пак?
Виж целия пост
# 452
Привет, мамчета!
И аз се чудя как успявате да пишете-някои толкова редовно, аз със две бебета (Гого си е бебе за мен още Simple Smile) съм изцяло луднала...
 #Crazy
Миналата седмица баткото се разболя, 2 пъти го водих на лекар и чак на втория му изписаха антибиотик, а си беше за по-силно лекарство, 39 градуса всяка вечер, повръщаше и т.н. Притесних се хем за него, хем за малката, накрая и аз се разболях -гърло, глава, кокали, всичко ме боли, имам чувство, че се разглобявам...
 Днес съм малко по-добре, пия панадол само, че се кърмим, снощи си позволих и аналгин, че щях да умра от глава, на доктор тук да не ти се наложи да ходиш, пък и полза много нямя да има...
 Малката дунда няколко пъти се случи да повърне, последно снощи, обикновено е от преяждане Simple Smile будна ли е - все на цичка иска, знаех си, че ще е като батко си, биберони и шишета не признава, повръща от тях, как ще минаваме на AM след3-4 месеца, като се връщам на работа, акъла не ми стига.
Преди няколко дни се теглих, после претеглих и нея, че на консултацията не можахме-трябваше да я заведа в друг кабинет и да чакам ред специално за това-оказа се че е около 4800 гр. с дрехите и памперса, свалям 200 гр.-4600 горе-долу е, родена и изписана съответно 3640-3670 гр., до месеца ще е качила поне 1 кг. значи си струва хамалогията с кърменето хи-хи ... Crazy
 Прави вечер и сутрин по 2-3 часа паузи без да спи, като чета вашите бебета какви поспаланчета са, направо ви завиждам благородно.
Маминка, и моето първо раждане беше подобно, само дето накрая ме резнаха, затова съм доволна, че този път първа част на раждането ми се спести и преминахме направо към рязането ...
 Селания, надявам се всичко при вас да се размине, по най-добрия начин да приключи всичко, стискам палци!
Алекса, другите болни (и аз в това число:)) пазете се, оздравявайте бързо и пазете бебенцата, че не е шега работа настинка елементарна даже за толкова малки душички
P.S. А-тита, съжалявам много за загубата ви, нищо и никoй не може да ви утеши в този момент, за това само те прегръщам виртуално, бъди много силна, пък дори и само заради двете си дечица...
Виж целия пост
# 453
Здравейте.Днес не съм се разписвала,но нали е почивен ден и калъбалъка у нас е пълен....Чистих,готвих и тъкмо седнахме да обядваме и майка ми ни изненада с посещение.Та пихме едно кафе после заедно,поприказвахме,пак ми донесе ядене и подаръци.изпратих я като седнах на терасата със списание и Сами в количката заспа,та до 17 часа спа и изкара 4 часа от едното ядене до другото.
Взехме капки Ентерокид,хомеопатични и май спасяваме положението.Не се свива и не плачи вече.
Това е от нас добре сме....
Май ще изпишем тази тема и после ще се преместваме в Родени?!
Виж целия пост
# 454
Здравейте, момичета!
Хич не ми стига времето, даже мисля, че няма да успея да се върна да прочета последните постове. Старлет ми писа одеве във фб, та поне с нея размених някоя друга дума.
Ние сме със запек и двамата с бебо. Той не е акал от три дни. Утре почваме четвърти. Казаха ми, че от БиоГойа се е запекъл. Чак не мога да повярвам, но днес не му дадох. Колики го мъчат, голям рев. Баткото се чуди каква нова щуротия да измисли, така ревнува милото. Аз се чувствам гроги. Дано поне утре да е  малко по-добре положението, та да се включа за повече.
Още не сме ходили на консултация, та не знам дали наддава нормално... Ще пиша пак.
Виж целия пост
# 455
selania, кураж,мила.Дано всичко се окаже напразна тревога, стискам палци да е така.
misgreat, kak си?
RS , при теб някакви новини?
Виж целия пост
# 456
аskrech, благодаря ти, че ме накара да се усмихна. И без това не ми е иначе особено смешно... Нослето му е по-добре вече, а и изпомпваме честичко насъбралото се, но то успя да ни навлече беля. За съжаление, въпреки ината ми, се налага поне няколко пъти на ден да дохранвам, като само до онзи ден дохранвах не повече от 1-2 пъти...  newsm45 Храня на поискване, цедя се, правя всичко възможно, включително да го успокоявам, но той цоква малко и пуска цицата. Когато е по-спокоен суче уж по-добре, но аз усещам, че всъщност доста бъро изсмуква съдържимото. Поради факта се налага да се храним по-начестичко, което ти ще кажеш, че е решение на проблема, но не е... Когато не му е достатъчно, за съжаление не се успокоява до следващото хранене, което да речем ще е след 2 часа, вместо след 3, а просто нервнични и мрънка и накрая получава добавката. Знам, че всички възможни съвети ми ги дадохте и няма какво повече да се направи. Имам само един въпрос. По-честото кърмене, при което обаче гърдата не се източва до дупка предпоставка ли е за по-добра лактация или по-скоро пълното изпразване на гърдата е важно? Чудя се дали да доизцеждам неизяденото, което обаче ми се свиди да изхвърля и той го получава в шише(идеалният вариант за него-хем хубаво мляко, хем лесно), или като кърмя честичко ще се стимулира прозиводството? Разсъждавайки над бъдещето си мисля колко ли бихме могли да изкараме така с дохранване... Бих се успокоила, ако знам, че нещата ще се задържат поне на това ниво. Страхувам се обаче, че това може да доведе до отбиване - или отказ от негова страна, или просто спиране на кърмата. Пробвах с лъжика да дохранвам, но след като за 15 мин не беше изял и 5мл и се беше изнервил тотално се отказах. Навремето така се отби големият ми син. Беше на 3 месеца, когато на прегледа се оказа, че малко бил наддал. По съвет на педиатъра заместих едното кърмене с АМ, 1 вече беше заместено с пюре примерно, отделно той сам си беше намалил храненията до 5 на ден. Та кърмата ми почна да намалява и, когато стана на 4,5 месеца вече едвам събирах да го кърмя само вечер, като скоро и толкова нямаше. Той обаче въпреки шишето не ми отказваше гърдата. Факт беше обаче, че въпреки добавката, пак беше наддал много малко, та на 1 година тежеше едвам 8 кг. Сега е на 12 години и продължава да е дребничък. Та си мисля, че не съм имала проблеми с количеството кърма, за разлика от сега.

 Разбирам, че ти е тежко за това, че вместо да се отпуснеш и наслаждаваш на мъничкото човече, се  налага да се бориш с трудности в кърменето. И все пак бебето е сито. Макар с дохранване, то се храни добре и расте. За това би могла да опиташ да се успокоиш и да се наслаждаваш на бебешкото присъствие, а междувременно да прилагаш методите, които според теб биха имали ефект за справяне с проблема.

 Възможно е намаления интерес към гърдата да е довел и до намалено количество на млякото, но това не е необратим процес. Споделяш, че бебето няма търпение да изчака следваща доза мляко и го иска на момента. За да му помогнеш да поеме повече, може да прилагаш компресия на гърдата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3683  Дали успя да я пробваш и намираш ли да има ефект? Ако има нужда, ще обясня как се прави. Така се получава налягане в гърдата, което прави по-лесно изсукването на млякото. След като бебето откаже да суче и с компресия, сменяш гърдите, а после и на другата гърда компресия. В рамките на едно хранене може гърдите да се сменят по няколко пъти, докато се засити или успокои бебето.

 Ако все пак се налага дохранване, изцедената кърма е с предимство пред АМ. Алтернативните методи могат да бъдат най-различни, не само лъжичка. Може да се сложи система за дохранване на гърда или пръст, може с чашка, спринцовка. Бих могла да обясня за тях, ако мислиш, че може да се приложи при вас. Ако другите методи не са вариант, шишето също може да се ползва  с внимание да носи по-малко рискове - http://lalechebg.com/2011/02/bottle-feed/

 Конкретно за въпроса ти - производството се стимулира от излязлото от гърдата мляко. Ако честото кърмене е достатъчно и не се налага дохранване или дохранването е с тедненция към намаляване, то вероятно е достатъчно като стимулация, дори да не се изпразват добре гърдите. Но щом добавката се увеличава, а бебето не успява да се успокои с кърмене начесто, освен това (често кърмене) би било подходящо да се включи и цедене за по-интензивна стимулация.
От една страна увеличеното производство прави по-лесно изтичане(изсукване) на млякото от гърдата, защото налягането е по-голямо. Така след увеличаването, бебето би изсукало повече от леснодостъпното мляко и добавката може да намалее или отпадне съвсем.
От друга страна изцеденото мляко на едното хранене може да се дава като добавка при следващо хранене, ако има нужда, защото изцедената кърма е с предимство пред АМ.
 Ако ти се струва времеемко, може да пробваш да цедиш през хранене, а не на всяко, но и двете гърди, и да прецениш дали има ефект.
 Ако не съм успяла да отговоря точно на въпроса ти, задай го пак,   Crazy защото не съм уверена, че разбрах дали точно това е притеснението ти.

 Има вариант за екстремно впрягане на козовете  Simple Smile ,който изисква свободно време, но влияе силно на инстинктите и би могла да пробваш, да видиш дали може да подейства при вас. Става въпрос за 48 часов маратон тесен контакт  с бебето. Състои се в това ти и бебето голи(то по памперс) да сте плътно гушнати и завити почти нонстоп. Да лежите в леглото заедно или да си подремвате на дивана или където намериш за удобно. Главното е да се опирате един в друг голи( и да сте завити или облечени заедно в широка дреха, разбира се, за да не настинете). Бебето да е гушнато изправено между гърдите ти и да има възможност когато си пожелае да суче колкото пожелае. Съжо да спи между гърдите ти, а ако поиска на разбуждане, да си поцока, да заповяда. Изобщо сученето да е когато си поиска и колкото поиска, а прегръдката да е почти постоянна за всичките 48 часа(е, освен малки изключения, за да посетиш тоалетната или ако няма кой да ти приготви хапване). В началото може да приготвиш добавка, за да си имаш, ако бебето не успява да се успокои, да му я дадеш, но без да нарушавате контакта. Постепенно може нуждата от добавка да изчезне и то да се съгласи да намира утеха само гушнато, полюшвано или сучещо.

 Каквито и промени да настъпят, памперсите могат да ти помогнат да се ориентираш дали бебето си хапва добре.

 Каквото и решение да вземеш, каквото и да откриеш, че е подходящо или по-скоро не, то ще е добър избор за теб и бебето ти, защото никой друг освен теб не разбира по-добре сигналите на бебето и никой не  може да каже как то би се чувствало най-доре. А ние очакваме да споделиш, ако имаш желание  Peace
Виж целия пост
# 457
маминка85, ти къде ражда все пак?
В окръжната болница на Сливен
Виж целия пост
# 458
Последният варненски щъркел посети и Aleksandra Ganeva (missgreatest). Днес (4.03) след 2 дни неуспешни опити за предизвикване на нормално раждане в 6.30 със секцио се родил Даниел - 4350 гр, 53 см. Чувстват се добре. Мама малко я болят шевовете
Виж целия пост
# 459
Момичета, благодаря за подкрепата и стиснатите палци, още сме в болницата-борим се с постоянните повръщания. Бебчо е постоянно на системи за да не се обезводни. Разрешават ми да го кърмя на два часа по 5 мин. на всяка гърда. Цедя се постоянно,но кърмата ми намалява и се страхувам да не спре,защото на бебчо ще му е нужна.
Старлет, пилорната стеноза е стеснение на пилора на стомаха,което пречи на храната да слиза към червата. Детето повръща и заедно с това връща част от стомашните и жлъчните сокове. От това е и жълтеенето. Лекува се само оперативно. Утре ще му правят ренгеново изследване с контрастно вещество за да се уточни диагнозата. Моля се да е нещо по-безобидно и да не се налага операция.
Честито бебе на Александра- чакането си е заслужавало- виж какъв голям мъж се е родил- да е жив и здрав !
Виж целия пост
# 460
selania,стискам палци всичко да е наред при вас.Дано се окаже по-малкото зло.И да се приберете у дома и да се поуспокоите.
И тук -честито момченце на Алекс!!!
Виж целия пост
# 461
Selania, стискам много силно палци да се окаже нещо по-безобидно и най-вече да не се налага операция. Знам колко ти е трудно, но трябва да се стегнеш заради малкото си съкровище. Малко е клиширано, но просто в тази ситуация това е най-доброто за него от твоя страна.
А пък ти винаги когато имаш възможност да пишеш, оплаквай ни се. Когато човек споделя, малко или много му олеква на душата!  Hug
Виж целия пост
# 462
Selania, моля се всичко да мине успешно и скоро да кърмиш малкото юначе  Hug

Честито на Хриси! Преноси, но пък ще си гледа едномесечно бебе Simple Smile   bouquet
Виж целия пост
# 463
Честито на Missgreatest  милата измъчила се е.... да е жив и здрав малкия -голям мъж Simple Smile

Аз имам въпрос към ЛЛЛ: Според вас как трябва да кърмя бебето - да предлагам само едната гърда на хранене или и двете? Въпроса е не защото не му стига от едната само , а защото ми беше обяснено че по -дълго време ще имам кърма ако предлагам и двете гърди. Само че детето повръща като яде от двете, а от едната успява да си направи порцията за едно ядене, а и аз като се изцеждам след почти всяко ядене не е ли същото като все едно да предлагам и двете гърди Simple Smile?
Виж целия пост
# 464
Здравейте момичета!
Аз очевидно останах последната неродила ooooh!
Браво на missgreatest, да е живо и здраво бебенцето!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия