страховитите лайна по тротоарите

  • 42 383
  • 778
# 375
Предлагам да се подходи като към пушачите - да се забранят кучетата.

Достатъчно е да ограничат възможността на всеки кретен да се сдобие с куче.
Всеки кретен без образование, може да си купи шофьорска книжка, и да е на улицата заедно с теб (дори като пешеходец си застрашена от тях). Ти как виждаш успеха на ограничението за "сдобиване с куче"? Просто поредната хартийка, за която ще се плаща допълнително. Отделно, че точно тези с парите искат да демонстрират "яко куче"...  Достатъчно е, да се започне от лесното: безплатно чипиране на всеки домашен любимец и главозамайваща глоба за нечипирано куче. От там следва без данък за кастрираните преди полова зрелост и огромен данък за останалите, независимо дали ще ги кастрират по-късно (като ги изпуснат един-два пъти да направят улично поколение, няма файда от последващата кастрация). Това и за дворните кучета по селата, да не подхранват градската популация. Нито чиповете са скъпи (особено ако държавата ги купи на едро, нито се слагат сложно, нито изискват допълнително време).
Ха сега си помисли, кой ще загуби, ако изчезне източника на бездомни помияри, и всеки кучкар хванат в крачка ще получи глоба без да има нужда от общински служител и полицай. Достатъчно е да се вградят системи (като тези в магазините) около детските площадки, и всяко куче което доближи системата през чипа ще осигури "честитка" на стопанина си. Няма дебнене, няма полицай с общински служител, няма кого да подкупиш...
Виж целия пост
# 376
Аз предлагам и задължителна кастрация на домашните животни, освен ако стопанина им няма развъдник, за който ще се плащат съответните данъци.
Виж целия пост
# 377
Като прибавиш към чипирането и разрешение за продажба на кучета само от лицензирани развъдници, задължителна кастрация и сериозен данък въпреки нея, задължителни профилактични прегледи при ветеринар, мнозина ще предпочетат да гледат рибки в най-лошия случай хамстер.
Виж целия пост
# 378
Тези неща си ги има така или иначе: чипирането е задължително, кастрирането освобождава от данък, а да търгуват с домашни любимци имат право само лицензираните развъдници. Въпреки това е пълно с магазинчета, които внасят тонове кашони с палета от братска Словения, без санкции.

За синьо-зелените зони специално, би могло всички зеленодрешковци да бъдат упълномощени да глобяват. Примерно.
Виж целия пост
# 379
Ами тогава остава крутата мярка- забрана за вземане на кучета  да отглеждане, ако не са със специална цел, за бъдещите 5 години + задължителна кастрация на всички кучета в настоящия момент.
Виж целия пост
# 380

Ето например идеята с "всяко куче на повод",  дава резултат осиране на плочките и тротоарите, защото повода е къс и няма как кучето да си намери място в тревата до тротоара (не че е правилно, ама поне няма да го настъпват пешеходците — по-малкото зло).

А стопанинът го мързи да мръдне няколко метра встрани, за да заведе кучето до тревата, така ли?

Аз си държа, че парковете трябва да са с високи огради и вечер да се заключват. Входовете да са няколко, а не да може да се влезе отвсякъде. И сега има дневна охрана, ако поставят кабинките при входовете ще е лесно да се види кой си набутва песа в парка. Така собствениците на кучета ще могат да ги разхождат само по тротоарите или около блоковете и в кратък срок тези места ще се заринат в лайна, които ще газят и собствениците, и кучетата. Като си омажат обувките няколко пъти и си го внесат вкъщи ще почнат да събират лайната на питомците си. Плюс, разбира се, санкции. На Ганьо Балкански ако не му бръкнеш в джоба, главата му не увира. Правила-мравила, той е над тия работи.
Виж целия пост
# 381
Нека не сравняваме кучетата и децата. Никой не извежда детето си два пъти дневно, за да се облекчи и по двете нужди. И слава Богу!
Ех, тези деца, беее! Спокойно, дишай, никой не ги сравнява с кучета (което не се знае дали е добре  Simple Smile).
Иначе, кастрирането е ясно- така, както всяко куче, осиновено от приют Е кастрирано, така и останалите трябва да бъдат кастринани. Домашното развъждане е забранено.
Обаче ми прави впечатление, че именно собствениците, които ходят без торбички в джоба, никога няма да си кастрират кучето.
`Щото, кои са тези , дето ша ми кажат к`во ша си правя кучето  Crossing Arms
Виж целия пост
# 382
Ами тогава остава крутата мярка- забрана за вземане на кучета  да отглеждане, ако не са със специална цел, за бъдещите 5 години + задължителна кастрация на всички кучета в настоящия момент.
Може ли да разясниш? Shocked
Таксите за развъждане на кучета, родословия, чипове, ваксини и т.н. и в момента не са никак евтини.
Моите кучета ги извеждам на позволени места, в покрайнините на града.  Парковете не сме посещавали и преди когато това беше позволено заради майките с колички и децата.
А кога ще има единна база с данни за чипираните кучета защото без нея всичко губи смисъл.
Виж целия пост
# 383
Какво да разяснявам- забрана да вземане на нови кучета. Проблемите с помиарите, лайната и всичко останало, което се сетиш, свързано с кучетата, идва от стопаните на домашните.
Това че ти, аз и още 2000 души в столицата сме съвестни собственици, не значи да равняваш останалите 150-200 000 на първите.
Виж целия пост
# 384
А кога ще има единна база с данни за чипираните кучета защото без нея всичко губи смисъл.
Точно това щях да пиша, но си викам, да не измествам темата  Whistling
Виж целия пост
# 385
Нека не сравняваме кучетата и децата. Никой не извежда детето си два пъти дневно, за да се облекчи и по двете нужди. И слава Богу!
Ех, тези деца, беее! Спокойно, дишай, никой не ги сравнява с кучета (което не се знае дали е добре  Simple Smile).

Съвсем спокойна съм си аз  Simple Smile Не ми бери грижа- дишам. С останалата част от поста ти съм съгласна.
Виж целия пост
# 386
... Идеята е проста и осъществима - регулярни проверки, които ако установят наличие на лайно, съставят акт за глоба на всички регистрирани кучкари в периметър 200 м. от лайното. Ясно е, че собственикът на изсралото се добиче едва ли живее по-далеч от 100-200 м. Така, като им завалят честитки, самите стопани вече ще се наблюдават един друг и ще се самоконтролират. ...
Системата: "Да си!" се прилагаше в казармата и даваше обратни резултати. Не слаби или нулеви, а резултати със знак минус. Например: някой пуши в спалното помещение и началника наказва всички. "—Ама аз не съм пушил...   — Да си! Аз няма да правя разследване за един фас!" На другия ден всички пушат в спалното, защото така или иначе ще ги накажат и няма смисъл да спазват правилата.
Предложението е много добро и няма нищо общо  с казармата - едно е да те накажат с ... не знам как става в казармата, но съвсем друго е да ти бръкнат в джоба!  Има само едно единствено решение - глоби, глоби и пак глоби! Наказанията и санкциите за едно поколение се превръщат в морал за следващото - това е доказано навсякъде по света.
И глоби за всеки, който храни бездомни кучета.  Така много много бързо ще престанат да си изхождат кучетата в детските пясъчници, ще ги водят на поводи и т.н. Не виждам проблема да се пренасочват хора от Инспектората периодично да следят за спазването и на тези разпоредби, така съседката, която гледа 3 кучета в апартамент, буди целия блок в 5, изхожда ги на детската площадка, не знае какво е каишка и се оплаква, че имало много деца и й пречели на кучетата бързо ще ги редуцира до едно, ако изобщо и него успее да издържа.
Виж целия пост
# 387
В случая ще бъда крайна, но съседката и подобните кучелюбци са за редуциране. Пък те като са редуцирани, ще се редуцират и кучетата...
Виж целия пост
# 388
И глоби за всеки, който храни бездомни кучета.  Така много много бързо ще престанат да си изхождат кучетата в детските пясъчници...

 newsm78 Само на мен ли ми се губи логиката?
Ако в апартамента си гледам три кучета, чипирани и кастрирани, с ваксини и пълноценна храна, за какво точно да ме санкционира въпросния инспектрат (дори не знам коя инспекция се има предвид в случая).
А как, точно, се редуцират кучета според авторката на този високоинтелигентен пост, дори не желая да знам. Предпочитам да общувам със съседката и  Flutter
Виж целия пост
# 389
В друга тема съм споделяла, че съм виждала да се разхожда домашно куче в ДГ Sick, когато направих забележка на собственика, ме погледна с досада и се обърна на другата страна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия